Stablecoins: stabilumo atnešimas į kriptovaliutų ekosistemą

Kriptovaliutos yra gerai žinomos dėl ypatingo nepastovumo, nes neretai matyti, kad monetos, tokios kaip Bitcoin ir Ethereum, per 24 valandų laikotarpį pakyla arba sumažėja 10-20%. Nors šis nepastovumo lygis yra naudingas prekybininkams ir investuotojams, jis taip pat trukdo kriptovaliutą pritaikyti realiame pasaulyje.

Žvelgiant iš praktinės perspektyvos, įmonės nenori vykdyti sandorių valiuta, pasižyminčia nepastovumu ir rizika. Pavyzdžiui, būtų sunku išmokėti darbuotojo atlyginimą Bitcoin, jei jo darbo užmokesčio perkamoji galia nuolat kinta. Dėl nepastovumo vartotojams taip pat sunku atlikti kasdienes operacijas naudojant kriptovaliutas. Įsivaizduokite, kad Bobas už kavos puodelį vieną dieną moka 7 USD, kad kitą dieną sužinotumėte, jog tas pats puodelis dabar kainuoja 5 USD..

Sukurtas šiai nepastovumo problemai spręsti, yra besiformuojanti kriptovaliutų klasė, vadinama stablecoins, kurios nuolat kintančioje rinkoje prisistato kaip stabilus kainų turtas..

Stablecoin iš esmės yra turtas, pasižymintis kainų stabilumo savybėmis, dėl kurių jis tinka kaip mainų priemonė, apskaitos vienetas ir (arba) vertės kaupiklis. Kaip valiuta, stabilus moneta turėtų būti pasaulinis ir nepririštas prie jokios centralizuotos pinigų institucijos, galinčios kontroliuoti jos tiekimą. „Stablecoins“ gali skirtis pagal dizainą, tačiau du populiariausi turto užtikrinimo metodai yra IOU išleidimo modelis ir „cryptoasset“ užtikrintas modelis.

IOU išdavimo modelis

Naudodamas šį modelį, verslas išleidžia stabilius pinigus santykiu 1: 1 su savo banko sąskaitoje esančiu pagrindiniu turtu (iš esmės kiekviena moneta yra susieta su banke esančiu turtu). Šis turtas gali būti įvairių formų. Pvz., Korporacija savo banko sąskaitoje galėtų turėti tokias valiutas kaip USD, arba savo pagrindinius pinigus galėtų paremti fiziniu turtu, pavyzdžiui, auksu ar sidabru. Išleisti stablecoins stabilumą ir vertę lemia tai, kad kiekvieną žetoną galima iškeisti į pagrindinį turtą, panašiai kaip dolerio vekseliai, naudojami aukso sumai atspindėti pagal aukso standartą.

„Tether“ (USDT) yra populiariausias esamo „Stablecoin“, naudojančio IOU modelį, pavyzdys. Kiekvieno USDT vertė yra lygi vieno JAV dolerio vertei. Taigi, norint užtikrinti, kad vieno „Tether“ vertė visada būtų tokia pati kaip dolerio vertė, kiekvienos išleistos monetos „Tether“ banko sąskaitoje turi būti atitinkamas doleris..

Tačiau vienas išleidimo modelio apribojimas yra tas, kad jis yra centralizuotas. Asmenys turi pasitikėti, kad emitentas iš tikrųjų turi pagrindinį turtą, kuris yra atstovaujamas kiekvienam išleistam stablecoinui. Šis apribojimas tapo aiškus „Tether“, nes monetą valdanti bendrovė „Tether Limited“ nuolat tikrinama dėl didėjančio tiekimo ir trečiųjų šalių audito trūkumo siekiant nustatyti, ar įmonė turi lėšų, reikalingų „Tether“ apyvartai padengti..

Kriptovaliuta užtikrintas modelis

Pagal šį modelį stablekai nėra remiami centralizuotu turtu, tokiu kaip euras ar USD; vietoj to, jie remiami skaitmeniniu turtu, tokiu kaip Bitcoin. Pagrindinis šio modelio pranašumas yra tas, kad jį galima sukurti patikimai. Pavyzdžiui, pagrindinį turtą, kuris palaiko stabilius pinigus, galima laikyti a nepatikimas protingas kontraktas. Taigi išmaniosios sutarties turimo turto suma yra skaidri ir ją galima patikrinti nepriklausomai.

Dažnas šio modelio rūpestis yra tas, kad pats pagrindinis turtas, kuris šiuo atveju būtų kriptovaliutos, tokios kaip Bitcoin, yra nepastovus, atrodo, veikia priešingai nei „stablecoin“ tikslas. Šis metodas dažnai gali būti susijęs su per dideliu užtikrinimu, kad būtų galima absorbuoti bet kokius kainų svyravimus. Pateikiant pavyzdį, galima sudaryti išmanią sutartį laikyti 400 USD vertės „Bitcoin“, kuri tarnautų kaip užstatas išduodant 200 USD vertės „stablecoins“. Tačiau visada yra rizika, kad a juodosios gulbės įvykis gali neigiamai paveikti pagrindinę „stablecoin“ vertę. Toks įvykis greičiausiai sukels nepakankamą įkaitą ir vėliau destabilizuos išleistus stabilius pinigus.

Išvada

Kriptovaliutos erdvėje esantys asmenys visada ieško katalizatoriaus, dėl kurio masiškai įsisavins kriptovaliutas. Nors yra daug veiksnių, galinčių prisidėti prie tokio įvykio, akivaizdu, kad norint palengvinti masinį įsisavinimą, labai svarbu pašalinti rinkos nepastovumą. Stablecoins stiprina kriptovaliutų naudojimo atvejį, nes yra nepastovi priemonė, kurią gali naudoti tiek įmonės, tiek vartotojai, kad patenkintų savo piniginius poreikius. Gaminti tobulą stablekoiną, sukeliantį masinį įsisavinimą, yra sunki užduotis, tačiau, atsižvelgiant į abiem stablekoinų modeliams būdingus apribojimus. Vis dėlto yra keletas perspektyvių „stablecoin“ projektų, kuriais siekiama įveikti šias problemas, kad kriptovališka ekosistema sukurtų kainoms stabilią kriptovaliutą..