Galingasis Bitmainas

„Bitmain“, oficialiai žinomas kaip „Bitmain Technologies Ltd.“, yra bitkoinų kasėjas, ASIC lustų dizaineris ir vieno didžiausių Bitcoin kasybos baseinų, kurių būstinė yra Pekine, Kinijoje, operatorius..

Jei neatsiliksite nuo kriptovaliutų naujienų, tikriausiai jau girdėjote „Bitmain“ pavadinimą. Kai kurie žmonės, atrodo, myli „Bitmain“, kai kurie sako, kad tai blogis, bet kas iš tikrųjų yra „Bitmain“?

Šiek tiek fono

Bitmain 2013 m. įkūrė Jihanas Wu ir Micree’as Zhanas, kai pirmasis Bitcoin kainų šuolis artėjo prie savo viršaus. Daugybė įmonių įsitraukė į kasybos žaidimą, tačiau Zhan ASIC dizainas (apie ASIC pakalbėsiu vėliau) greitai įtraukė „Bitmain“ į žemėlapį. Netrukus po to Bitcoin kaina smuko ir daugybė įmonių nebedirbo. „Bitmain“ laikėsi.

Kai vėl pradėjo domėtis skaitmeniniu auksu, „Bitmain“ „Antminer S5“ buvo geriausia aparatinė įranga ir tapo daugumos mėgstamiausia. Kalbant apie kompiuterių aparatinės įrangos gamybą, dažnai susidaro masto ekonomija.

Tai reiškia, kad kuo didesnė įmonė ir galingesnė jų aparatūra, tuo greičiau įmonė gali augti ir tobulėti. Tai galima pastebėti su pagrindine puslaidininkių kompanija „Intel“, kurios procesoriai veikia beveik 70% visų kompiuterių visame pasaulyje. Gavus šviną, jį labai sunku prarasti.

Šis geriausios kokybės ir populiarumo startas suteikė „Bitmain“ postūmį patekti į ASIC žaidimo viršūnę, jau pasiekdamas sėkmės milžinų, tokių kaip „NVidia“, mastu.

Trumpai tariant, „Bitmain“ yra viena didžiausių su kriptovaliuta susijusių technologijų kompanijų pasaulyje, turinti didžiulę įtaką ir pasiekiamumą bei neseniai investavusi 50 mln. Čia mes suskirstysime, ką jie daro, kaip jie padeda valdyti visą kriptografinę erdvę, kokį vaidmenį jie gali atlikti judėdami į priekį.

Skirtingi „Bitmain“ vaidmenys

„Bitmain“ yra skėtinė įmonė, veikianti kaip kelios skirtingo tikslo įmonės, papildančios viena kitą, kartu formuodamos kriptografinę imperiją. Šių vaidmenų dydis ir svarba sukėlė keletą skandalų per visą „Bitmain“ kilimą.

„Antminer“: kasybos įranga

Pagrindinis „Bitmain“ vaidmuo yra kriptovaliutų kasybos aparatūros gamintojas ASIC pavidalu (labai trumpai – „Application Specific Integrated Circuits“). ASIC yra kompiuterio tipas, skirtas atlikti tik vieną darbą. „Bitmain“ atveju Antmineris produktų asortimentą, jų ASIC gali išgauti tik kriptovaliutas su įvairiais produktais skirtingoms monetoms išgauti, tokiems kaip Bitcoin, Litecoin, Ethereum ir Dash.

„Antiminer S9“, naujausias „Bitmain“ bitininkas

Antiminer S9, „Bitmain“ naujausias „Bitcoin“ kasėjas

„Bitmain“ yra neabejotinai didžiausias ir didžiausias pasisekė ASIC gamintojai iki šiol, ir jie neseniai išleido naujus „Antminer“ modelius, skirtus kasinėti Ethereum ir Monero (nors Monero bendruomenė stengiasi išlikti „atsparus ASIC“). Apskaičiuota, kad išminuotojai sudaro beveik 70% visos Bitcoin kasybos įrangos.

Didelė rinkos dalis, kuria naudojasi „Bitmain“, yra natūralus rezultatas, kai jie gamina efektyviausią ir efektyviausią aparatinę įrangą. Šis skirtumas nebus lengvai prarastas dabar, kai jie bus įsitvirtinę. Tai taip pat atskleidžia didelę dalį „Bitcoin“ tinklo bet kokioms „Bitmain“ aparatūros klaidoms ar saugumo problemoms.

Antbleeding

„Antbleed“ yra „Antminer“ programinės įrangos pažeidžiamumas, kuris leido „Bitmain“ slapta prieiga nuotoliniu būdu išjungti įrenginius. Ši užpakalinė dalis buvo atskleista 2017 m. Balandžio mėn., O didžiulė dalis kalnakasių, naudojančių „Bitmain“ technologiją, ypač rūpinosi šiuo klausimu. Jei būtų naudojamasi, „Bitmain“ teoriškai galėtų uždaryti daugybę kalnakasių tinkle ir išlaikyti jų kalnakasius. Tai leistų jiems efektyviai visiškai perimti „Bitcoin“ tinklą, kontroliuojant kiekvieno bloko gamybą.

„Antpool“ ir „Hashnest“

BTC Mining Hashrate Distribution nuo 2017 m. Balandžio 14 d

BTC Mining Hashrate Distribution nuo 2017 m. Balandžio 14 d

Be to, kad pardavė ASIC, kad padėtų kitiems kasyti, „Bitmain“ taip pat taiko savo technologijas, kad naudotų kasybą sau ir valdytų kasybos baseinus.

Kasybos telkiniai yra kompiuterių tinklai, dirbantys kartu su kriptovaliutų gavyba, dalijantis atlygį proporcingai kiekvieno kalnakasio indėliui..

Antpoolas ir BTC.com, du didžiausi pasaulyje kasybos baseinai sudaro beveik 50% Bitcoin kasybos galios. Abu jie priklauso „Bitmain“, nors nežinoma, kiek kompiuterio galios sudaro jų aparatūra, o ne kiti, prisidedantys prie savo prietaisų.

Hašnestas yra „debesų kasybos“ paslauga, leidžianti visiems išsinuomoti kasybos įrangą iš „Bitmain“, panašią į saugyklos nuomą iš „Dropbox“ arba serverio vietą iš AWS. Šiuos išsinuomotus kalnakasius nuomininkų ir kasyklos vardu prižiūri ir eksploatuoja „Bitmain“ kaip „Antpool“ dalis.

Nors „Bitmain“ gali tiesiogiai neturėti beveik pusės tinklo, jie kontroliuoja per didelę įtaką savo ir kitų grupių balsavimo veiklai. „Bitcoin“ protokolo pakeitimai įvyksta, kai mazgai kasa tinkle „signalizuodami“ priėmimą arba parodo, kad jie palaikytų blokus su nauju protokolo formatu. Ši įtaka suteikia „Bitmain“ galimybę bandyti kontroliuoti „Bitcoin“ protokolo kūrimo kryptį.

Bitmain <3 „AsicBoost“

2017 m. Balandžio mėn., Maždaug aukščiau minėto „Antbleed“ skandalo metu, „Segregated Witness“ ir „AsicBoost“ pasirodė naujienose. „Segregated Witness“ („SegWit“) buvo prieštaringai vertinamas „Bitcoin“ protokolo pakeitimas, kurio tikslas buvo išplėsti tinklą. „AsicBoost“ buvo nauja Bitcoin kasybos įrangos naujovė, leidžianti padidinti energijos vartojimo efektyvumą iki 30%. Tačiau „SegWit“ ir „AsicBoost“ nėra suderinamos.

„Bitmain“ kurį laiką dirbo su „AsicBoost“ technologija, ir buvo manančių, kad dėl papildomo efektyvumo jų ir taip sveika tinklo dalis bus dar sveikesnė, suteikiant jiems didesnę kontrolę. „Bitmain“ taip pat buvo garsus „SegWit“ priešininkas, todėl jų kasybos mazgai ir telkiniai buvo nustatyti, kad atmeta protokolo atnaujinimą.

Daugelis bendruomenės narių pasipriešino „Bitmain“ ir apkaltino juos užkirsti kelią „SegWit“ siekiant uždirbti daugiau pinigų naudojant „AsicBoost“. „Bitmain“ apsigynė nuo šių kaltinimų a tinklaraščio straipsnis. Tikroji priežastis, kodėl jie atmetė „SegWit“ (kaip įkūrėjas Jhan Wu pasakojo „Bitcoin“ žurnalas) turėjo priversti pasiūlymą, kurio BUVA gerbėjas, būtent blokų dydžio padidinimas šakute, vadinamu „Bitcoin Unlimited“.

„Sophon“: dirbtinio intelekto aparatinė įranga

Visiškai gavęs kasybą, „Bitmain“ žvelgia į ateitį ir kitą jų naujovę. Ši naujovė pasireiškia Sofonas, įmonė, siūlanti specializuotą techninę įrangą, skirtą dirbtinio intelekto programoms.

Iki šiol „Sophon“ siūlo ASIC procesorius, kurie treniruoja neuroninius tinklus, o ne mano kriptoskopus, specialiai sukurtas duomenų bazių sistemas dirbtinio intelekto duomenims ir netgi asmeninį dirbtiniu intelektu pagrįstą namų robotą, galintį žaisti su jūsų vaikais.

„Bitmain“ ir „Sophon“ yra vieni pirmųjų, kurie įsitraukė į specialiai dirbtiniam intelektui skirtos aparatūros kūrimo žaidimą ir tikisi, kad per ateinantį dešimtmetį atliks nemažą dalį šiuo metu vykdomų dirbtinio intelekto tyrimų..

Taigi „Bitmain“ priklauso „Bitcoin“?

„Bitmain“ įtaka tik padidėjo. Laikui bėgant galime pastebėti, kad „Bitmain“ naudoja savo svorį, kad vis labiau nukreiptų „Bitcoin“. Aukščiausios klasės „Bitcoin“ kasybos įrangos gamyba, didžiulės kasybos operacijos ir kasybos baseino operacijos daro „Bitmain“ sunkiausią smūgį, kai kalbama apie „Bitcoin“ tinklo jėgą. Nors jie tvirtina, kad jie turi pačius geriausius Bitcoin tinklo interesus, tik laikas parodys, kaip jie elgiasi su šia didele jėga ir su tuo susijusia atsakomybe.

#DeleteBitmain arba ne?

Be abejo, „Bitmain“ yra pagrindinis žaidėjas kriptovaliutų erdvėje ir apskritai skaičiavimo erdvėje. Jie dar (mano manymu) turi parodyti, kad yra tikrai blogų ketinimų, tačiau piktnaudžiavimo galia galimybė visada yra. Ar „Bitmain“ išlaiko pirmaujančią poziciją ASIC ir kasybos srityje, dar laukia.

Mes galime tikėtis, kad vis labiau didėjant įsisavinimui, atsiras konkurentų, kurie užginčys jų sulaikymą. Galbūt pradėsite kitą „Bitmain“, kas žino.