Kas yra „Bitcoin Cash“?

„Bitcoin Cash“ atsirado kaip alternatyva „Bitcoin“, o šiuo metu ji yra tarp trečios ir antros pagal rinkos viršutinę vertę kriptovaliutos pasaulyje po „Bitcoin“ ir „Ethereum“. „Bitcoin Cash“ įkūrėjai sukūrė alternatyvią kriptovaliutą 2017 m. Rugpjūčio 1 d., Kad kovotų su operacijų laukimo laiko ir mokesčių padidėjimu pradiniame „Bitcoin“ tinkle. „Bitcoin Cash“ padidina operacijų, kurias galima apdoroti, bloką.

Šiame vadove „Kas yra„ Bitcoin Cash ““, apžvelgsime „Bitcoin Cash“ istoriją, dabartinę situaciją ir jos palyginimą su originaliu „Bitcoin“.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Problema: Kodėl reikia kurti „Bitcoin Cash“?

Ne paslaptis, kad Bitcoin turi mastelio problema.

Vis labiau populiarėjant valiutai, išaugo ir operacijų skaičius tinkle, o „Bitcoin“ šiuo metu stumia savo programinės įrangos ribas..

Pagrindinė problema yra ta, kad „Bitcoin“ nustato griežtą bloko dydžio, sandorių informacijos saugojimo vietos, ribą. Šiuo metu „Bitcoin“ blokų grandinės blokai yra riboti iki 1 MB dydžio.

Sandoriai su „Bitcoin“ laikui bėgant

Sandoriai su „Bitcoin“ laikui bėgant

Kodėl „Bitcoin“ turėtų apriboti operacijų, kurias tinklas gali apdoroti, skaičių?

Na, kadangi „Bitcoin“ naudoja paskirstytą knygą, kiekvienas tinklo vartotojas turi atsisiųsti ir saugoti visos „Bitcoin“ operacijų istorijos kopiją. Neribotų operacijų leidimas reikštų, kad knyga išaugtų iki milžiniško dydžio, o paprasti vartotojai neturėtų skaičiavimo saugyklos ar pralaidumo, kad galėtų naudotis tinklu..

Jei būtų leista atlikti neribotus sandorius, „Bitcoin“ taptų kelių centralizuotų organizacijų sritimi turintis pakankamai apdorojimo galios, kad būtų galima tvarkyti dešimtis tūkstančių naujų operacijų per sekundę.

Kadangi „Bitcoin“ buvo sukurtas siekiant išvengti centralizuotų įstaigų, tai nėra patrauklus pasirinkimas.

Šiuo metu galiojanti 1 MB bloko dydžio riba reiškia, kad operacijų knyga nepadidėja per greitai. Nauji vartotojai gali lengvai atsisiųsti operacijų istoriją ir prisijungti prie „Bitcoin“. Tačiau ši blokų riba taip pat reiškia, kad sandoriams keliama daugiau reikalavimų, nei bloke yra vietos visiems.

Dėl to „Bitcoin“ kalnakasiai ima mokesčius, kad jūsų operacijos būtų prioritetinės ir būtų įtrauktos anksčiau. Jei nuspręsite nemokėti mokesčių, nuo 2017 m. Lapkričio mėn. Jūsų operacija užtruks vidutiniškai a šiek tiek daugiau nei 2 valandas gauti patvirtinimą.

Šie mokesčiai ir patvirtinimo laikas taip pat atrodo prieštaraujantys Bitcoin misijai demokratizuoti mokėjimus. Su „fiat“ pervedimais mokate mokesčius bankui. Bitcoinui mokėti mokesčius kalnakasiams neatrodo daug kas, nors mokesčiai yra kintami ir paprastai mažesni nei banko pavedimas.

„Bitcoin Cash“ įkūrėjai ir bendruomenė mano, kad blokų dydžiui reikalinga riba, tačiau 1 MB riba yra savavališkas. Vietoj to, jie pasiūlė sistemą, kurios bloko dydis yra 8 MB, vis dar pagrįsta atsisiųsti naujiems vartotojams, tačiau pakankamai didelė, kad naujoji sistema galėtų daug kartų viršyti operacijų skaičių per sekundę kaip pradinė „Bitcoin“ blokų grandinė!

„Hard Fork“: „Bitcoin“ alternatyvos ir susiskaldžiusi bendruomenė

Prieš nuspręsdami sukurti naują valiutą, „Bitcoin Cash“ žmonės kreipėsi į pradinę „Bitcoin“ bendruomenę, prašydami padidinti blokų dydį. Tie, kurie pritaria padidėjimui, nurodė didesnį prieinamumą ir erdvę augti augančiai Bitcoin vartotojų bazei.

Tačiau buvo daug prieštaraujančių padidėjimui, įskaitant kalnakasius, kurie praleisdavo mokesčius už sandorius, dėl ko sumažėjo bendras „blockchain“ kasimas ir dėl to sumažėjo saugumas. Oponentai taip pat manė, kad toks tinklo pajėgumų padidėjimas vis tiek sukels saugojimo, pralaidumo ir skaičiavimo reikalavimus, kurių paprastas vartotojas negali pasiekti..

Nors dvi stovyklos pasiekė nedidelį kompromisą 91 BIP ir Išsiskyręs liudytojas, atnaujinimai, skirti sumažinti reikiamą informacijos kiekį bloke, užsitęsė argumentas dėl padidinto bloko dydžio per dvejus metus.

Galų gale dvi stovyklos nusprendė išsiskirti iš kietosios šakės Bitcoin tinkle.

Originalus „Bitcoin“ ir toliau egzistuotų su 1 MB bloko riba. Be to, būtų sukurta nauja „Bitcoin“ alternatyva, dar vadinama „Bitcoin Cash“ su 8 MB blokų riba. Tvirtas šakutė reiškia, kad „Bitcoin Cash“ iki šakės momento išlaikė tą pačią operacijų istoriją kaip ir „Bitcoin“. Jei jums priklausė „Bitcoin“ iki kietosios šakės, jūs ir toliau turėjote tą „Bitcoin“, tačiau dabar naujojoje šakutėje gavote lygiavertį kiekį „Bitcoin Cash“ žetonų.

Nors techniškai beveik identiški, abu tinklai nėra keičiami.

Naujajame „Bitcoin Cash“ įdiegta pakartojimo apsauga ir kitos priemonės, leidžiančios sukurti tvirtą sieną tarp „Bitcoin Cash“ šakutės ir „Bitcoin“, o tai reiškia, kad sandoriai galėjo būti vykdomi tik šakės viduje, o ne tinkluose. Abi valiutos turi bendrą istoriją iki 2017 m. Rugpjūčio 1 d., Tačiau vėliau jos yra visiškai atskirtos.

Dėl to „Bitcoin Cash“ valiutos kursas skiriasi nuo „Bitcoin“, o ne visos piniginės ir valiutos keitimo priemonės palaiko „Bitcoin Cash“. Vis dėlto iki rugpjūčio 1 dienos pabaigos „Bitcoin Cash“ buvo trečias pagal vertę kriptovaliuta pasaulyje, atsižvelgiant į rinkos viršutinę ribą, ir ji ir toliau laikosi šios pozicijos nuo 2017 m. lapkričio 13 d. (nors ji trumpai išlaikė „Ethereum“ kaip antrą pagal dydį kriptovaliutą pagal rinkos viršutinę ribą).

Bitcoin pinigai

Visą savo gyvenimo pradžią „Bitcoin Cash“ savo vertę daugiausia kėlė spekuliacijos, kad jis paveldės sostą kaip kriptografijos karalių, jei ir kada dėl „Bitcoin“ mastelio krizės valiuta nebebus įmanoma. Labiausiai atkaklūs „Bitcoin Cash“ šalininkai mano, kad jis tiesiog taps „Bitcoin“, o originalus „Bitcoin“ išnyks, nes „Bitcoin Legacy“.

Kita vertus, „Bitcoin Cash“ niekintojai mano, kad projektas yra nereikalingas susiskaldymas bendruomenėje, dalinant jau nedidelę „blockchain“ technologiją mėgstančių ir suprantančių žmonių grupę į grupes.

Kalnakasiai: kieno nuomonė tikrai svarbi

Dienos pabaigoje diskusijos forumuose ir socialinėje žiniasklaidoje apie „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“ ateitį yra mažiau svarbios projekto sėkmei nei sprendimai, kuriuos kalnakasiai priima dėl naujos valiutos.

Kadangi „Bitcoin Cash“ yra beveik identiškas „Bitcoin“, išskyrus bloko dydį, dvi šakės dabar varžytųsi dėl kasybos galios.

Kalnakasiai turėjo galimybę rinktis: pasinaudoti nauja, galbūt pelninga, didesnės rizikos įmone, arba laikytis išbandyto modelio originaliame „Bitcoin“ kasybos tinkle..

Pradžioje „Bitcoin Cash“ turėjo problemų, nes jo sunkumų lygis vis dar buvo kalibruojamas pagal pradinio „Bitcoin“ tinklo kasybos galią. Staiga sumažėjus skaičiavimo galiai kasybai, prireikė iki 10 valandų, kol „Bitcoin Cash“ blokai buvo išgaunami anksti.

Tačiau „Bitcoin“ (taigi ir „Bitcoin Cash“) programinė įranga yra parašyta tam, kad būtų galima sureguliuoti kasybos sunkumus kas 2016 blokų. Jei prie tinklo prisijungė daugiau kalnakasių, sunkumai padidės, todėl blokavimo laikas išlieka maždaug toks pats (~ 10 minučių „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“). Jei tinkle bus mažiau kalnakasių, sunkumai sumažės.

Problema buvo ta, kad „Bitcoin Cash“ neturėjo laiko laukti, kol praeis 2 016 blokų, kol bus sureguliuotas sunkumas. Vietoj to, jie įgyvendino avarinių sunkumų koregavimą (EDA), kuris automatiškai pakeitė sunkumus, jei kasybos hashrate (hashrate yra visų tinklo kasybos kompiuterių skaičiavimo galia) yra maža procentinė dalis to, ko tikėtasi.

Per kelias pirmąsias „Bitcoin Cash“ savaites bloko sunkumas greitai sumažėjo dėl EDA. Todėl „Bitcoin Cash“ kasyba tapo pelningesnė, o kalnakasiai pradėjo pereiti nuo „Bitcoin“ kasimo prie „Bitcoin Cash“. Kai kurie iš šių kalnakasių buvo idealistai, atsidavę „Bitcoin Cash“ mastelio sprendimo idėjai. Tačiau kiti buvo suinteresuoti įsigyti „Bitcoin Cash“ kaip investicinę priemonę, o kainos turėtų kilti. Galiausiai, kai kurioms kasykloms „Bitcoin Cash“ buvo verslo galimybė, ir jie pasirinko „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“ kasybą, priklausomai nuo to, kuri tuo metu buvo pelningiausia..

„SegWit2x“ ir dabartinė „Bitcoin Cash“ būklė

Po pradinio paleidimo ir vertės padidėjimo „Bitcoin Cash“ vertė stabilizavosi apie 400 USD / BCH.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis „Bitcoin Cash“ didėjo, o lapkričio 9 d. Naujienos apie „Bitcoin“ mastelio planavimo nesėkmes tik paskatino „Bitcoin Cash“ paklausą..

„Bitcoin Cash“ yra vienas atsakymas į „Bitcoin“ mastelio problemą, tačiau „Bitcoin“ bendruomenė sunkiai dirbo galvodama apie kitus būdus, kaip pagerinti mastelį. Pirmasis buvo įdiegtas „Segregated Witness“ („SegWit“), naujos blokų struktūros, kuri atsieta tikrinimo parašus iš bloke esančios operacijų informacijos, sumažinant kiekvienai operacijai reikalingą erdvę ir padidinant blokų operacijas. „SegWit“ buvo įdiegtas kaip neprivalomas vartotojo valdomas atnaujinimas. Tai reiškia, kad kalnakasiai gali pasirinkti, ar kasyti tradicinius, ar „SegWit“ blokus. Kai priėmimas pasieks 95%, „SegWit“ bus laikoma visiškai priimta. Šiuo metu „SegWit“ priėmimas yra apie 12%.

Po to, kai „SegWit“ pradėjo veikti, kitas žingsnis pagerinant „Bitcoin“ mastelį buvo padidinti blokų dydį, o ne iki 8 MB, kaip „Bitcoin Cash“, bet iki 2 MB, efektyviai padvigubinant bloko dydį. Šis dvigubinimas buvo žinomas kaip „SegWit2x“, ir jis buvo plačiai vertinamas kaip „Bitcoin“ kelias į priekį, o vartotojai ruošėsi kietajai šakelei pristatyti technologiją lapkričio mėnesį. Tačiau grupė įmonių ir kasybos ūkių atšaukė paramą „SegWit2x“, iš esmės sugadindamos viltį, kad bus priimtas mastelio sprendimas.

Atsižvelgiant į tai, kad Bitcoin nesugeba susitarti dėl mastelio, investuotojai kreipėsi į „Bitcoin Cash“, pastaruoju metu jo kaina pakilo iki daugiau nei 1250 USD / BCH. Jei „Bitcoin“ toliau kovoja su mastelio problemomis, „Bitcoin Cash“ pasirengusi užimti mantiją. Investuotojai į „Bitcoin Cash“ mano, kad toks scenarijus yra tikėtinas, o niekintojai mano, kad „Bitcoin“ dominavimas rinkoje išliks. Galiausiai investavimas į „Bitcoin Cash“ ir jo naudojimas yra apie tai, ar manote, kad „Bitcoin“ mastelio problemos yra rimtos ir jei manote, kad „Bitcoin“ gali šias problemas išspręsti.