Kas yra mįslė?

„Enigma“ yra ne grandinės tinklas, skirtas papildyti „blockchain“ tinklus teikiant antrinio lygio duomenų saugojimą ir skaičiavimą. Protokolas pasiūlys privatumo ir mastelio sprendimus visoms ją naudojančioms „blockchain“ programoms, nes į „Enigma“ tinklą iškrauti duomenys bus ir privatūs, ir atleisti nuo grandinės tinklo perkrovos..

Mįslė

Slaptos sutartys bus „Enigma“ privatumo duonos sviestas. Jie bus „Enigma“, kas yra protingos sutartys su „Ethereum“, ir leis kūrėjams kurti nuo galo iki galo decentralizuotas programas, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas konfidencialumui..

Kaip veikia „Enigma“?

„Enigma“ yra sąveikus „blockchain“ ir agnostikas, ir tai bus pratęsimas įprastoms „blockchain“ platformoms, atliekant skaičiavimus ne grandinėje. Kodas apdorojamas tiek „blockchain“, kur jis yra viešas, tiek „Enigma“ tinklo grandinėje, kuri yra privati.

Siekiant užtikrinti, kad duomenys išliktų saugūs, prieš siunčiant juos į tinklą duomenis galima užšifruoti, o šis grandinės nepriklausantis sluoksnis yra atsakingas už šių duomenų paskirstymą „Enigma“ mazguose ir jų privatumą. „Blockchain“ viešojoje knygoje saugomos tik nuorodos į šiuos duomenis, kad būtų pateiktas saugojimo įrodymas, tačiau nė vienas iš duomenų nėra viešas – jis lieka neryškus, privatus ir suskaidytas ne tinklo grandyje..

Ne grandinės ekosistema: MPC ir DHT

Kad suprastumėte, kaip tai veiks, „Enigma“ siekia naudoti saugius daugiapartinius skaičiavimus (MPC) ir ne grandinės paskirstytą maišos lentelę (DHT), kad užtikrintų duomenų privatumą. Per daug nesivelkite į šias paslaptingas frazes. Iš esmės MPC paskirsto duomenis tarp tinklo mazgų, suskirstytą informaciją padalija į atskirus gabalus, kad būtų užtikrintas jos saugumas. Taigi DHT yra atsakinga už šių duomenų saugojimą ne grandinės duomenų bazėje. Į MPC ir DHT galime žiūrėti kaip į dvi tos pačios visumos puses. DHT saugo duomenis, o MPC yra atsakingi už jų tvarkymą ir gavimą, o abu užtikrina, kad tvarkomi duomenys išliktų visiškai privatūs.

Mįslės struktūra

Galvok apie tai kaip dėlionę. Kiekvienas mazgas laiko gabalėlį prie šio galvosūkio, tačiau kiekvienas gabalas yra nenaudingas be visų kitų. Be to, mazgų operatoriai nežino visų kūrinių paveikslo. Tačiau vartotojas, kuris kreipiasi į „Enigma“, kad išsaugotų savo duomenis, žino, koks yra paveikslėlis, ir, norėdamas atkurti šį paveikslėlį, gali nuskaityti visus kūrinius..

Gauti nuotrauką? Dėlionės dalys yra reikšmės, kurias mazgai saugo užšifruotiems duomenims. Šios vertės gaunamos iš asmeninio duomenų rakto, paveikslėlio, reikalingo norint patikrinti, ar dėlionės kūriniai yra jūsų. Be privataus rakto negalite pasiekti kiekvieno duomenų, reikalingo visumai atkurti.Mįslė linkteli

Taigi, visi duomenys „yra padalijami tarp skirtingų mazgų ir jie kartu skaičiuoja funkcijas, nepraleisdami informacijos kitiems mazgams. Tiksliau, nė viena šalis niekada neturi prieigos prie visų duomenų; vietoj to, kiekviena šalis turi beprasmį (t. y. iš pažiūros atsitiktinį) gabalėlį “, – rašoma projekte Baltas popierius teigia. Skirtingai nuo „Bitcoin“ mazgų, ne kiekvienas mazgas yra atsakingas už į tinklą siunčiamos informacijos saugojimą. Vietoj to, „Enigma“ tinklo mažinimo technika parenka kiekvieno konkretaus projekto mazgus, atsižvelgdama į jo našumą ir reputaciją, užtikrindama, kad tik teisingi mazgai atliktų užduotį, atsižvelgdami į jos skaičiavimo poreikį ir kad tinklas būtų optimaliai naudojamas.

Mazgų operatoriai už savo pastangas gaus mokesčius, o ne kasybos atlygius, nes tiek skaičiavimo, tiek saugojimo mokesčiai bus taikomi tinklo operacijoms, siekiant paskatinti operatorius teikti skaičiavimo išteklius. Kad jie būtų sąžiningi, visų mazgų operatoriai turi sumokėti užstatą, kurį rizikuoja prarasti, jei pasielgs, paaiškina „Enigma“ dokumentas:

„Norėdami dalyvauti tinkle, saugoti duomenis, atlikti skaičiavimus ir gauti mokesčius, kiekvienas pilnas mazgas pirmiausia turi pateikti užstatą pagal privačią sutartį. Užbaigus kiekvieną skaičiavimą, privati ​​sutartis patikrina, ar teisingumas ir sąžiningumas išliko. Jei nustatoma, kad mazgas meluoja dėl jų rezultatų arba per anksti nutraukia skaičiavimą, jis praranda indėlį, kuris yra padalintas tarp kitų sąžiningų mazgų. Skaičiavimas tęsiamas be kenksmingo mazgo (pvz., Nustatant duomenų dalį 0).

Norėdami užbaigti šį skyrių, galime pamatyti, kad „Enigma“ atlieka dvi svarbiausias „blockchain“ srities funkcijas:

Privatumas: Tikriausiai sergate išgirdę šį tą – ir taip, tikriausiai nereikalinga vėl jį paspausti, tačiau „Enigma“ yra būtent ši pagrindinė savybė. Naudodamiesi „Enigma“, vartotojai gali mėgautis visišku nekintamos viešosios knygos („blockchain“) tikrumu, užtikrindami ne grandinės šifruoto saugojimo parinkties saugumą ir slaptumą („Enigma“). Tarkime, pavyzdžiui, universitetas norėjo užregistruoti sveikatos problemas su savo studentais „blockchain“ tinkle, neatskleisdamas kiekvieno studento kamuojamų negalavimų. Su „Enigma“ jie galėjo registruoti kiekvieną apklausoje užfiksuotą būklę neatskleisdami, kuris studentas ką turi. Išsamus apklausos įrašas ir užfiksuotos sąlygos yra vieši „blockchain“, o kiekvieno asmens indėlis ir informacija yra saugoma privačiai „Enigma“.

Saugojimas / mastelio keitimas: „Enigma“ taip pat gali būti naudojama saugojimui ne grandinėje, nesvarbu, ar šie duomenys yra užšifruoti, ar ne. Taigi, „Enigma“ pateikia ne grandinės saugojimo parinktį ir mastelio sprendimą, nes jis gali būti naudojamas sunkiems / intensyviems skaičiavimams apdoroti, kuriuos vis dar viešai galima patikrinti „blockchain“.

Katalizatorius ir duomenų rinka

Kai trumpai apžvelgėme, „Enigma“ naudoja slaptas sutartis, leidžiančias kūrėjams kurti decentralizuotas programas, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas privatumui. Pavyzdžiui, mūsų universiteto ligos tyrimas yra vienas iš slaptų sutarčių „DApp“ naudojimo atvejų. Kiti veikia nuo balsavimo paraiškų, iki įmonės finansinio audito ir tapatybės valdymo.

Vienas iš tokių naudojimo atvejų – duomenų prekybos vieta, skirta prekybai, jau veikia tinkle. „Catalyst“ yra pirmasis ant „Enigma“ sukurtas „DApp“ ir jis naudojasi rinka, kurioje vartotojai gali kuruoti, dalytis ir keistis duomenimis, kad galėtų kurti kriptografines investavimo strategijas. Kaip sakoma „Catalyst“ dokumente:

„Pagrindinis„ Catalyst “tikslas yra„ vieno langelio “principas kūrėjams (arba kiekybiniams prekybininkams), kurie yra suinteresuoti plėtoti prekybos strategijas, veikiančias besiplečiančioje kriptografinių rinkų srityje. Kūrėjai gali naudoti daugybę duomenų šaltinių, kurie bus prieinami per mūsų platformą ir bus teikiami per „Enigma“ tarpusavio duomenų rinkos protokolą, kurdami savo modelius, išbandydami juos iš naujo pagal istorinius duomenis, taip pat įdėdami savo strategijas išbandyti imituotoje ar tikroje prekybos aplinkoje. Laikui bėgant „Catalyst“ taip pat tarnaus investuotojams be kodavimo įgūdžių, sukurdamas „If This Then That“ (IFTTT), skirtą investavimo strategijoms kurti “.

Bendroji „Enigma“ duomenų rinka atliks tą pačią funkciją kaip „Catalyst“ daugybei pramonės šakų ir naudojimo atvejų. Duomenys apie bet ką, pradedant sveikatos priežiūros įstaigomis ir baigiant mokesčių įrašais, galėtų būti kaupiami rinkoje, o šių duomenų taikymas / naudojimas apsiriboja tik vaizduote tų, kurie nusprendžia naudoti turgavietę..

„Enigma“ komanda ir kas ateis

„Enigma“ komandoje gausu su MIT susijusių asmenų. Jį sudaro „MIT Lab“ ir „MIT Sloan“ bendradarbiai bei patyrę programinės įrangos inžinieriai.

„Enigma“ komanda

Guy Zyskindas, „Enigma“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų, turi daugiau nei dešimtmetį programinės įrangos kūrimo patirties su M.S. iš MIT, buvo buvęs „MIT Media Lab“ tyrimų asistentas ir dėstė pirmąją „MIT“ blokų grandinės klasę. Canas Kisagunas, projekto CPO ir kitas įkūrėjas, baigęs MIT „Sloan“ vadybos mokyklą, turi patirties su keletu technologijų startuolių ir dirbo „McKinsey“. & Bendrovė kaip verslo analitikė, baigusi MBA.

Projektą taip pat patikrino įspūdingų investuotojų sąrašas, įskaitant „Floodgate“, „Flybridge Capital Partners“, „Digital Currency Group“ ir (nenuostabu) MIT.

Kalbant apie „Enigma“ gaires, nėra pilnai parengtos infografikos, į kurią galėtumėte nukreipti save ar „trello“ lentą, kad galėtumėte sekti projekto raidą. Komanda išlaiko gana aktyvų „Medium“, o rašymo metu didžiausia naujiena yra būsimas „Enigma“ duomenų rinkos išleidimas papildyti „Catalyst“.

„Enigma“ konkursas

Galbūt galvojate, kad visos privatumo monetos yra konkurencinėje „Enigma“ arenoje, tačiau privatumo monetos yra orientuotos į sandorių privatumą, o „Enigma“ esmė yra duomenų privatumo panaši koncepcija, skirtingas pabaigos žaidimas..

Yra keli projektai, kuriantys duomenimis pagrįstas rinkas (žr. „Iconomi“, „Cindicator“, „iExec RLC“), tačiau dviejuose pirmuose trūksta „Enigma“ siūlomo privatumo nesusijusio komponento, o pagrindinis „iExec“ dėmesys skiriamas ne tinklo grandinės debesų kompiuterijai, skirtai DApps. „Bluzelle“ yra orientuota į duomenų valdymą, tačiau taip pat trūksta „Enigma“ požiūrio į grandinę ir duomenų rinkos.

„Keep Network“ gali būti artimiausias dalykas, kurį „Enigma“ turi konkurentui, tačiau jis vis dar yra tik pradinėje stadijoje ir neturi (šio autoriaus žiniomis) jokių planų kurti „DApp“ duomenų rinką.

„Enigma“ prekybos istorija

Sausio 10 d. „Enigma“ pasiekė aukščiausią lygį, viršijantį 8,20 USD, tik tam, kad sausio – vasario katastrofos metu būtų pasiektas stabilus nuosmukis. Nuo šio rašymo „CoinMarketCap“ užima 88 vietą ir sklandė ~ 2,50 USD diapazone.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/“;

var scripts = document.getElementsByTagName („scenarijus“);

var embedder = scenarijai [scenarijai.length – 1];

(funkcija (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („scenarijus“);

s.type = „text / javascript“;

s.async = tiesa;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / moneta / diagrama? fsym = ENG&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP, BTC “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&“:„? “) +„ App = “+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kur nusipirkti „Enigma“

Dominuojančios „Enigma“ rinkos yra „Binance“, „Huobi“ ir „Bittrex“, ir jūs galite prekiauti tiek BTC, tiek ETH visose trijose tose biržose..

Kur laikyti Enigma

„Enigma“ yra „ERC20“ prieigos raktas, todėl aprėpėte bet kokią su „Ethereum“ suderinamą piniginę (pvz., „Ledger Nano S“, „Trezor“, „MyEtherWallet“, „MetaMask“, „Parity“ ir kt.)..

Paskutinės mintys

„Enigma“ žada pasiūlyti du labai reikalingus sprendimus, susijusius su duomenų valdymu / saugojimu „blockchain“ tinkle: privatumas ir mastelis. Naudodamiesi „Enigma“, slaptos sutartys leis vartotojams išsaugoti neskelbtiną informaciją ir patikimą „blockchain“ tinklą šiems duomenims patvirtinti. Be to, kūrėjai gali naudoti „Enigma“, kad daug skaičiavimo reikalaujančius duomenis iškrautų į „Enigma“ tinklo grandinę, suteikiant „blockchain“ platformoms keičiamo dydžio saugojimo parinktį ir alternatyvų šaltinį duomenims apdoroti..

Be šių sprendimų, mes turime „Catalyst“, „Enigma“ duomenų rinką. Pirmasis suteikia prekybininkams naudingų įrankių, leidžiančių optimizuoti jų investavimo pasirinkimą, o antrasis – pateikti išsamią, saugią įvairių duomenų rinką, kurią asmenys gali vartoti ar prisidėti prie „Enigma“ tinklo privatumo ir vientisumo..

Retai tenka susidurti su tokiu unikaliu projektu, kuriame atsidavusi, patikrinta komanda siekia koncepcijos paversti realybe. Jei ši realybė išsipildys, nėra aišku, ką slaptos „Enigma“ sutartys ir duomenų rinka galėtų atnešti į kriptografinę sritį ateinančiais metais.

Papildomi resursai:

Interneto svetainė

Baltas popierius

Vidutinis tinklaraštis