Kas yra „Masternodes“? Įvadas ir vadovas

Taip pat žinomos kaip susietosios tikrintuvo sistemos, masternodai yra serverių serija, kuri palaiko „blockchain“ tinklą. Jie yra atsakingi už galimybę naudotis konkrečiomis paslaugomis, kurių kalnakasiai, turėdami darbo įrodymus, negali atlikti.

„Dash“ buvo pirmoji kriptovaliuta, įdiegusi „masternode“ modelį į savo protokolą. Pagal tai, ką „Dash“ vadina paslaugų įrodymo algoritmu, egzistuoja antrosios pakopos masternodų tinklas kartu su pirmosios pakopos kalnakasių tinklu, kad būtų pasiektas paskirstytas sutarimas dėl blokų grandinės. Ši dviejų pakopų sistema užtikrina, kad paslaugos įrodymas ir darbo įrodymas formuoja simbiotinę „Dash“ tinklo priežiūrą.

Masternodas yra Dasho kūdikis, tačiau daugybė kriptografinių valiutų priėmė šį mechanizmą kaip savo. Tai, kas iš pradžių buvo skirta prižiūrėti momentinius, anoniminius sandorius, dabar įgyvendinama daugybei kitų paslaugų.

Kol kas pakanka įžangos. Leiskimės į jo tirštumą.

Kaip veikia masternodai?

Panašiai kaip akcijų paketo įrodymas, masternodai remiasi tam tikros sumos tam tikros valiutos įdėjimu į valiutos tinklą. Norėdami nustatyti masternodą, pirmiausia turite nusipirkti didelę sumą atitinkamos valiutos. Pavyzdžiui, norint naudoti „Dash“ pagrindinį kodą, reikia 1 000 DASH, taigi jums reikės atsisakyti šaunių 763 000 USDto užtenka namui viršutinėje rytinėje Majamio pusėje.

Taigi, kai jūs įkeisite savo namus, kad nusipirktumėte stebuklingų interneto pinigų, atėjo laikas pasodinti tuos blogus berniukus ir susigrąžinti pinigus. Pirmiausia atsisiųskite pagrindinę valiutos piniginę ir naudokite ją kurdami pagrindinį kodą. Nustačius kompiuterį kaip serverį, pagrindinė piniginė integruoja jūsų kompiuterį kaip vieną iš daugelio mazgų, palaikančių blokų grandinę. Operatoriai taip pat gali sudaryti sutartį su trečiąja šalimi, kad ji paleistų serverį.

Kai masternodas yra aktyvus, jame yra unikalių funkcijų, tokių kaip momentiniai ir (arba) anoniminiai mokėjimai, serija. Jie taip pat įgalina decentralizuotą valdymo sistemą, leidžiančią mazgų operatoriams balsuoti dėl svarbių pokyčių blokų grandinėje. Kaip kompensaciją už savo bėdas, masternodai paprastai dalijasi vienodai 45% blokų atlygių su „blockchain“ kalnakasiais. Kiti 10% tenka „blockchain“ iždo fondui, o operatoriai atsakingi už balsavimą dėl pasiūlymų, kaip šios lėšos bus paskirstytos tinklui pagerinti..

Svarbu pažymėti, kad norint paleisti, nepakanka turėti tik būtiną masternodui skirtą valiutą. Kiekviena valiuta turi savo gaires, kaip išlaikyti masternodą, ir jei šios sąlygos nebus įvykdytos arba valiuta bus perkelta iš svarbiausios pozicijos, masternodas nustos veikti.

Masternodes nauda

Masternodai apsaugo blokų grandines nuo tinklo atakų tuo pačiu būdu, kaip ir tradiciniai akcijų algoritmų įrodymai. Kaip ir „Dash“, dažnai brangu sukaupti pakankamai valiutos norint sukurti masternodą. Šios išlaidos padeda išlaikyti tinklą decentralizuotą, nes norint įsigyti pakankamai valiutos, kad jos mazgai būtų monopoliai, prireiktų dieviškos pinigų sumos. Jūsų vidutinis ir net vidutinį investuotojas nėra pakankamai turtingas, nes mes ne visi Billas Gatesas.

Operacijos kaina taip pat palaiko operatorius sąžiningais. Skirtingai nuo „Bitcoin“ kalnakasių, kurie, remdamiesi pelningumu, gali pereiti nuo vienos savo „blockchain“ monetos prie kitos, operatoriai skatinami tinkamai išlaikyti savo masternodus. Per didelė pradinė investicija yra užtikrinimo priemonė, o jei operatoriai nori, kad jų investicijos atsipirktų, jie turi žaisti pagal „blockchain“ taisykles. Tarp didelių eksploatavimo sąnaudų ir perspektyvios investicijų grąžos operatoriui yra naudinga tinkamai ir be piktybinių ketinimų valdyti savo mazgą.

Masternode pionieriai: monetos ir jų naudojimas

„Dash“ iš pradžių sukūrė masternodą, kad galėtų įgyvendinti šias paslaugas:

  • „InstaSend“: „Masternodes“ talpina beveik momentines operacijas
  • „PrivateSend“: Masternodes leidžia vartotojams atlikti ir gauti anoniminius mokėjimus
  • Decentralizuotas valdymas: „Masternodes“ sprendžia ir balsuoja dėl „blockchain“ technologinės ir finansinės raidos

Kai į kriptosferą pateko daugiau monetų, kai kurie kūrėjai paėmė Dash modelio gabaliukus savo kriptovaliutoms, o kai kurie pritaikė juos naujiems ir intuityviems naudojimo atvejams..

Šis sąrašas nėra visas, tačiau žemiau pateikėme kai kurias iš šių monetų ir jų pagrindinį naudojimą.

Privatumas

Privatumo monetomis buvo siekiama pagerinti „Dash“ sukurtą operacijų anonimiškumo precedentą. Viena tokių monetų, PIVX, prasidėjo kaip DASH šakutė, tačiau dabar kriptografija tampa dar labiau inkognito nei pagrindinė valiuta.

PIVX naudoja savo pasirinktą „Zerocoin“ protokolo versiją, tą patį protokolą, kurį naudoja kitos privatumo monetos, pvz., „Zcoin“. Naudodami PIVX, vartotojai gali pasirinkti konvertuoti savo standartines PIVX monetas į zPIV žetonus. Siunčiant „zPIV“ žetonus užtikrinama, kad vartotojo tapatybė būtų visiškai atskirta nuo operacijos ID, suteikiant galimybę visiškai anonimiškai, tačiau patikrinamai perkelti turtą per PIVX pagrindinius kodus.

„ZCoin“ ir „Monetary Unit“ taip pat naudoja masternodus savo privatumo funkcijoms vykdyti.

Mainai

Kripto kasetės patinka Blokuoti tinklą ir Exscudo naudos masternodus savo decentralizuotiems mainams palaikyti. „Masternodes“ prižiūrės mainų operacijas, kad palengvintų prekybą kriptovaliuta ir pasiūlytų „fiat“ valiutų vartus.

Tokie mainai šiuo metu yra teorinio vystymosi stadijoje, nes vartotojams nėra jokios tiesioginės platformos.

Prekyba ir prekyvietės paslaugos

„Syscoin“ decentralizuotoje rinkoje taiko „masternode“ funkcionalumą. Naudodamiesi „Syscoin“, vartotojai gali pasiekti lygiaverčių bendraamžių vykdomų komercinių svetainių, pvz., „EBay“, blokų grandinę. „Masternodes“ bus atsakingi už anoniminių ir momentinių mokėjimų palengvinimą rinkoje.

„Syscoin“ turgų galite pasiekti pagrindinėje valiutos piniginėje.

Išmaniosios sutartys

BOScoin integruoja išmaniųjų sutarčių masternodus ir priima savo Kongreso tinklo masternodų valdymo sistemą. Pasinaudoję „Dash“ meistriškumo balsavimo mechanizmu, „BOScoin“ kūrėjai sukūrė kongreso tinklą, kad pagerintų valdymą ir sprendimų priėmimą tinkle. Pagal šią sistemą masternode operatoriams suteikiamos balsavimo teisės, kad būtų galima nuspręsti dėl pajamų blokavimo grandinės paskirstymo ir kodo bei politikos pakeitimų.

Norėdami gauti išsamų masternodų indeksą, pažvelkite į šią svetainę.

„Masternodes“ atvejis

Masternode programa yra gana lanksti. Jis kompensuoja darbo apribojimų įrodymą ir elgiasi beveik kaip paketuotų versijų akcijų sistemų įrodymas.

Kaip ir akcijų paketas, taip išvengiama de facto centralizuotos kasybos telkinių, įrodančių darbo tinklus, ir tai sunaudoja mažiau energijos nei darbo modelio įrodymas. „Masternodes“ gali žadėti didesnį stabilumą ir lojalumą tinklui, nes dėl didesnių dividendų ir didelių pradinių investicijų išlaidų mažiau tikėtina, kad operatoriai atsisakys savo pozicijos tinkle.

Jie gali būti naudojami net tam, kad kalnakasiai neišeitų iš eilės. Pagal Dash modelį antrosios pakopos tinklo masternodai stebi pirmojo lygio darbo tinklo įrodymą. Tai suteikia masternodams visišką valdymą, norint atmesti ar našlaičių blokus, jei jų kasėjas naudoja ir pasenusią „Dash“ versiją arba bando manipuliuoti blokų atlygiais.

Nors jų ilgalaikis taikymas vis dar yra spekuliacinis, masternodai turi rimtą potencialą paspartinti paskirstymo sutarimą ir toliau demokratizuoti sprendimų priėmimą „blockchain“ bendruomenėse. Jei galite surinkti sostinę, tai tikrai yra perspektyvi investavimo galimybė, nes jų požiūris į sutarimą ir tinklo stebėseną yra vidutinis kelio sprendimas problemoms, su kuriomis susiduria tiek darbo įrodymas, tiek akcijų modeliai..