Nors kriptovaliutų reikšmes iki šiol buvo sunku numatyti, yra keletas pagrindinių komponentų, lemiančių projekto sėkmę. Vienas iš didžiausių veiksnių yra technologijos. Nors investuotojai nebūtinai turi žinoti apie technines projekto detales, vis tiek svarbu pamatyti tam tikrą pažangą šioje srityje. Testnetai sugeba parodyti tam tikrą veikiantį „blockchain“ projektų prototipą. Tačiau, mainnets yra dar svarbesnis aspektas vertinant kriptovaliutos realų įgyvendinimą. Šiame straipsnyje aptarsime viską, ką turėtumėte žinoti apie mainnetus, ir išanalizuosime du naujausius, kuriuos norite paleisti.

Kas yra pagrindinis tinklas?

Iš esmės kiekviename „blockchain“ projekte yra maitinimo tinklas. Taigi, kas tai? Paprasčiau tariant, maitinimo tinklas yra „blockchain“, kuris iš tikrųjų vykdo skaitmeninės valiutos pervedimo iš siuntėjų gavėjams funkcionalumą. Tai skiriasi nuo testneto, kuris iš esmės yra tik tokio sandorio funkcionalumo testas. Paprasčiausias būdas apie tai pagalvoti yra tas, kad testnetai yra prototipai, parodantys potencialias projekto galimybes. Pagrindiniai tinklai yra tikrasis „galutinis produktas“, kurį gali naudoti visuomenė. Tačiau, kaip ir testnetus ar kodų sistemas, pagrindinius tinklus galima pakeisti, kai projekto komandos ar kriptovaliutos atvirojo kodo bendruomenės nusprendžia, kad reikia atnaujinti ir (arba) pataisyti..

Ar turėčiau investuoti į projektą be pagrindinio tinklo?

Nors gali būti idealu, kad visi projektai jau turi ICO metu išleistą „Mainnet“ tinklą, taip būna retai. Tiesą sakant, daugelyje projektų net nėra parengtas testavimo tinklas ICO laikotarpiu. Kalbant apie lėšų rinkimą, tonos „blockchain“ projektų sugebėjo pritraukti pakankamai kapitalo, remdamiesi galimo naudojimo atvejais, techninėmis koncepcijomis ir kitais veiksniais, pavyzdžiui, projekto komanda ir partnerystės. Dažnai komandos naudoja daug savo ICO lėšų savo projektų testnet ir mainnet versijoms kurti..

Taigi, kaip maitinimo tinklas padeda investuotojui / konkrečios kriptovaliutos vartotojui? Žiūrint iš investuotojo perspektyvos, pagrindinis tinklas įrodo, kad projektas daro techninę pažangą. Net jei nenorite investuoti į projektą prieš „Mainnet“ paleidimą, svarbu suvokti, kaip „Mainnet“ gali turėti teigiamą (ar net potencialiai neigiamą) poveikį kriptovaliutos vertei. Daugelis investuotojų nusprendžia kriptovaliutas pirkti iš anksto, nes sėkmingas paleidimas kartais gali žymiai padidinti vertę.

Kaip pagrindinio tinklo paleidimas veikia kainas?

Ar sėkmingas mainnetas koreliuoja su didesne tam tikros kriptovaliutos kainos verte? Nebūtinai. Taip pat svarbu suprasti rinkos kontekstą. Norint geriau suprasti, pateikiame du su „mainnet“ susijusius renginius iš šių metų.

BTC ir „Lightning Network“: 2018 m. Kovo mėn

Kaip minėta anksčiau šiame įraše, pradiniai „mainnets“ paleidimai nėra vienintelis svarbus etapas, lemiantis kriptovaliutos projekto sėkmę. Nuolatinis tinklo atnaujinimas ir integravimas taip pat yra pagrindinė dalis bandant suprasti nuolat kintančią bet kurios kriptovaliutos vertę..

Vienas naujausių pavyzdžių yra „Lightning Network“ paleidimas „Bitcoin mainnet“ tinkle 2018 m. Kovo 15 d. „Lightning Network“ yra ne grandinės sprendimas, kuris „blockchain“ viršuje prideda „antrą sluoksnį“. Nors šis projektas galų gale bandys padėti visoms kriptovaliutoms išplėsti, svarbiausias diegimas iki šiol yra „Bitcoin“ tinkle. Žaibo tinklas yra reikšmingas, nes juo siekiama padaryti BTC labiau keičiamą kriptovaliutą, pridedant galimybę tvarkyti daug daugiau operacijų per sekundę. Be „Lightning Network“, BTC gali atlikti tik maždaug 7 operacijas per sekundę.

Nepaisant „Lightning Network“ tinklo atidarymo, BTC kainos iškart po to nepadidėjo. Žvelgiant į duomenis, laikotarpiu nuo kovo 1 d. Iki kovo 30 d. Vertė iš tikrųjų sumažėjo nuo maždaug 10 600 USD iki maždaug 6 900 USD.

Kodėl taip yra? Svarbu pažvelgti į šį įvykį rinkos kontekste. Kovo mėnesį beveik visa kriptovaliutų rinka suvokė stagnaciją ar mažėjančias kainas itin meškų rinkoje. Nors tai buvo reikšmingas techninis etapas, kiti veiksniai apribojo BTC kainų kilimą tuo metu. Todėl sunku pasakyti, ar „Lightning Network“ paleidimas „Bitcoin“ tinkle turėjo realų poveikį BTC vertei per trumpą laiką..

Bitcoin kaina

„Golem Mainnet“ startas 2018 m. Balandžio mėn

„Golem‘s Brass Mainnet“ šaltinio kodas buvo išleistas „Github“ 2018 m. balandžio 10 d. „Golem“ (GNT) tikslas yra pasiūlyti P2P sistemą, skirtą dalytis skaičiavimo galia. Iš esmės vartotojai, kuriems reikia papildomos skaičiavimo galios, moka GNT tiems tinklo vartotojams, kurie turi papildomą skaičiavimo galią. Žvelgiant į duomenis nuo kovo 31 iki balandžio 29 dienos, kaina tikrai padidėjo nuo maždaug 0,20 iki 0,60 JAV dolerio. Tai apima padidėjimą iki 0,73 USD balandžio 13 d.

Iš pirmo žvilgsnio tai rodytų tiesioginę „Brass Mainnet“ paleidimo ir vertės padidėjimo sąsają. Tačiau, kaip ir „Lightning Network“ paleidimas „Bitcoin“ tinkle, taip pat svarbu pažvelgti į šį atvejį rinkos kontekste. Galima spėti, kad GNT vertė reikšmingiau augo dėl mainneto (ypač balandžio 13 d.), Tačiau tai vis tiek sunku padaryti tikrai. Taip yra dėl to, kad didžioji dauguma kriptovaliutų vertė visoje balandžio mėnesio rinkoje išaugo. Labai gerai galima būtų teigti, kad kaina būtų pakilusi tokiu pačiu greičiu vien dėl palankių rinkos sąlygų.

Golemo kaina

Išvada

Pagrindiniai tinklai yra svarbūs, nes jie įrodo arba paneigia projekto gebėjimą perimti „blockchain“ projektą nuo sumanymo iki įgyvendinimo. Nors pradinis „mainnet“ išleidimas ne visada leidžia gerai suprasti bendrą projekto pažangą, tai yra esminis techninis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti investuojant į kriptovaliutas. Kaip matyti daugeliu atvejų praeityje, sunku tiksliai pasakyti, kokį poveikį mainnets daro trumpalaikiams kainų pokyčiams. Tačiau jie rodo geresnio bendro funkcionalumo potencialą.

Vis dėlto į kitus veiksnius, pavyzdžiui, bendras rinkos tendencijas ir pritaikymą realiame pasaulyje, taip pat svarbu atsižvelgti, jei ne daugiau. Nepaisant to, ar pradinė „mainnet“ versija laikoma sėkminga, ar ne, svarbu nepamiršti, kad „mainnets“ nuolat tobulėja atlikdami naujas iteracijas, todėl kriptovaliutų projektai laikui bėgant tampa naujoviškesni ir funkcionalesni..