„Payfair“ yra decentralizuota sąlyginio deponavimo platforma. Tai reiškia, kad „Payfair“ gali saugiai ir privačiai tarpusavyje prekiauti kriptovaliutomis ir FIAT be jokio tarpininko. Pagalvokite apie Localbitcoin, bet daug daugiau nei tik apie BTC.

Depozitas paprastai naudojamas pasitikėjimui tarp dviejų šalių, bandančių prekiauti vertingu daiktu, užmegzti. Pateiksime, tarkime, kad Susan nori internetu įsigyti naują jėgos grąžtą. Susan rado norimą grąžtą, tačiau norėdama jį nusipirkti turi kreiptis tiesiai į savininką Timą, o ne per tuos, kurie jį parduoda Timo vardu..

Klausimas yra tas, kad Susan ir Timas gyvena visoje šalyje vienas nuo kito. Abu yra tikri, kad nori prekiauti, tačiau negali pasitikėti, kad gaus tai, ko norėjo, Susan – naują grąžtą, o Timas – pinigus.

Taigi, išspręsdami pasitikėjimo klausimą, Timas ir Susan naudosis patikima depozito paslauga, kad prižiūrėtų, ar šis sandoris tinka visiems. Pirma, Susan atsiųs mokėjimą už grąžtą į depozitą, kur jis bus laikomas. Tada, kai Timas žino, kad mokėjimas yra pareikštas depozitui, jis gali drąsiai išsiųsti jėgos grąžtą Susan. Susanai gavus naują grąžtą, depozitinė tarnyba atleidžia mokėjimą Timui.

„Payfair“ daro tai, ką sąlyginio deponavimo paslauga padarė Susan ir Tim, bet „blockchain“.

„Payfair“ depozitinis puslapis

Kaip veikia „Payfair“

„Payfair“ ekosistemą sudaro keturios pagrindinės suinteresuotosios šalys: pirkėjai, pardavėjai, „Trust“ mazgai ir „Escrow“ mazgai. Trumpai tariant, pirkėjai ir pardavėjai derasi tarp žmogaus veikiančio sąlyginio deponavimo mazgo, o „Trust“ mazgai veikia pasyviai, kad apsaugotų ir stabilizuotų tinklą..

Pirkėjai ir pardavėjai: Sandorio rangovai. Susirūpinimas sandorių saugumu ir prekių / paslaugų (skaitmeninių ar ne) pardavimu / pirkimu,

Pasitikėjimo mazgas: „Payfair“ (PFR) žetonų turėtojai. Min. 10000 PFR akcijų paketas

Sąlyginio depozito mazgas: Sandorio garantai. Min. 3000 * PFR

*neseniai sumažėjo nuo 250 USD iki 3000 PFR dėl rinkos nepastovumo.

Tinklo mazgai

Patikimi mazgai ir sąlyginio deponavimo mazgai yra pasirenkami ir reikalauja jūsų PFR žetonų įdėjimo į „Playfair“ internetinę piniginę. Abu mazgai veikia kaip tarpininkai sandoriuose tarp pirkėjų ir pardavėjų. Tačiau „Trust“ mazgai yra visiškai pasyvūs ir atlieka svarbų uždavinį – išlaikyti, atnaujinti ir apsaugoti ekosistemą. Pasitikėjimo mazgai vaidina svarbų vaidmenį atliekant operacijas, pvz., Kriptovaliutas, kurios gali būti automatiškai apmokamos naudojant „ERC-20“ išmaniąsias sutartis.

Kita vertus, sąlyginio deponavimo mazgai yra aktyvūs „Payfair“ ekosistemos vaidmenys. Sąlyginio deponavimo mazgo operatorius aktyviai spręs rangovų ginčus, peržiūrėdamas prekybos žurnalus. Escrow-node ginčai įteikiami atsižvelgiant į jų reputaciją „Payfair“ reitingų sistemoje. Geriau įvertinti mazgai gauna daugiau ginčų.

Reitingavimo sistema

Visos „Payfair“ suinteresuotosios šalys, išskyrus „Trust“ mazgus, galės vertinti viena kitą, kai dalyvaus sandoryje. Idėja yra ta, kad kenkėjiški ar blogai veikiantys mazgai ir rangovai bus išravėti ir palikti sveikesnę ekosistemą. Tiek rangovų, tiek „Escrow“ mazgų reitingai turės įtakos jų mokamiems ar gaunamiems mokesčiams.

Mokesčiai ir komisiniai

Patikėjimo mazgai ir sąlyginio deponavimo mazgai gauna komisinį mokestį už jų dalyvavimą. Nekoreguojant pagal reitingus, komisiniai uždirba mokesčius, kuriuos pirkėjas ar pardavėjas mokės už sandorį.

Mokesčiai už ne sąlyginio deponavimo sandorius yra vienas procentas. Iš šio surinkto procento aštuoniasdešimt procentų paskirstoma „Trust“ mazgams, o likusieji dvidešimt procentų – „Payfair“ rinkodarai ir tinklo palaikymui. Ne sąlyginio deponavimo sandoriai yra bet kokie susitarimai tarp pirkėjų ir pardavėjų tinkle, dėl kurių ginčo nebuvo.

Mokesčiai už sąlyginio deponavimo sandorį (biržos, kuriose kilo ginčas) padidinamas iki pusantro procento. Šiuo atveju iš surinkto pusantro procento tik vienas procentas mokesčio paskirstomas „Trust“ mazgams, likę devyniasdešimt devyni procentai skiriami sprendžiančiam „Escrow“ mazgui.

„Payfair“ žetonas (PFR)

Pagrindinis „Payfair“ prieigos rakto (PFR) vaidmuo turi būti naudojamas sudarant mazgus ir palengvinant mokesčius bei komisinius. Bendras žetonų skaičius yra iš anksto išgautas 100 000 000, vienuolika procentų laikoma komandoje (užšaldyta pirmuosius 12 mėnesių). 86 000 000 buvo parduoti dviem ICO etapais, o 3 000 000 buvo rezervuoti jų premijų programai.

Daugiau nei 96% dabartinės PFR prekybos apimties yra „FatBTC“, tačiau kitose biržose yra „IDEX“, „ChaoEx“ ir „CryptalDash“. Geriausias PFR laikymo būdas yra su ERC-20 suderinamoje piniginėje, tokioje kaip „MyEtherWallet“ ar „Metamask“. Nors saugoti PFR tiesiogiai biržoje yra galimybė, visada saugiausia naudoti savo piniginę.

„Playfair“ platforma

Visa birža veikia kaip bendraamžių platforma, kurioje dalyviai gali tiesiogiai bendrauti ir prekiauti su kitais vartotojais. Vartotojai pagal numatytuosius nustatymus yra slapyvardžiai, nes pardavėjų ir pirkėjų bendraujama tik su vartotojo vardais. Bet kurios operacijos metu vartotojai gali pridėti ar išleisti papildomą identifikavimo informaciją.

„Playfair“ platformoje yra 40 kriptovaliutų, kurias šiuo metu galima suporuoti ir prekiauti. Jau yra keletas įdomių porų, įskaitant vieną vartotoją, parduodantį ETH už „World of Warcraft“ žaidimo auksą.

„Payfair“ prekybos platforma

„Playfair“ prekybos platforma pirkėjams ir pardavėjams

„Payfair“ Apskritai

„Payfair“ atgaivina pasitikėjimą depozitu, pakeisdama jį protingais kontaktais. Supaprastintas vartotojų ir garantų tinklas, skatinamas veikti kartu; tiek tinklo, tiek jų pačių labui.