Buvo labai domimasi „Lightning Network“ ir jo galimybėmis padėti išspręsti „Bitcoin“ mastelio problemas. „Bitcoin“ vartotojams labai reikia palengvinti dabartinius sandorių mokesčius ir vėlavimą, ir daugelis kriptografinės bendruomenės žmonių žvalgybinės malonės siekia „Lightning Network“. Skirkime šiek tiek laiko išnagrinėti šį revoliucinį protokolą ir kaip jis atsirado.

Kas yra žaibo tinklas?

„Lightning Network“ veikia kaip „Layer 2“ protokolas, leidžiantis atidaryti asmeninius mokėjimų portalus. Šie portalai gali siųsti ir gauti neribotas operacijas, neperžengdami BTC blokų grandinės.

Tai pasiekiama nesiunčiant duomenų tiesiai į blokų grandinę, kol portalas nebus uždarytas. Tai žymiai sumažina BTC blokų grandinės perkrovą.

Yra keletas būdingų šio išdėstymo problemų, kurias reikia išspręsti toliau vystantis rinkai. Kripto priėmimui vis plečiantis, mes galime lengvai pasiekti tašką, kai šie mokėjimo portalai gali tapti tokie populiarūs, kad ir jie pradeda didinti tinklo grūstį..

Tai nebūtinai turėtų kelti susirūpinimą iki daugelio metų, paliekant LN kūrėjams daug laiko konfigūruoti naujinius.

bitcoin-tansaction-mokesčiai-per-trustnodes

BTC operacijų mokesčiai per „Trustnodes“

Žaibo tinklo baltoji knyga

„Žaibo tinklo“ baltąją knygą 2016 m. Sausio 14 d. Išleido Josephas Poonas ir Thaddeusas Dryja. Tačiau „Lightning Network“ koncepcija yra tokia pat sena, kaip ir pats BTC. 2009 m. „Satoshi Nakomoto“ BTC programinės įrangos leidime „Bitcoin 0.1“ apėmė žaliavos juodraštį kodas kurie galėtų būti naudojami operacijoms atnaujinti prieš juos paskelbiant „blockchain“.

Ši koncepcija buvo išplėsta 2013 m., Kai Mike’as Hearnas paskelbė dar vieną paaiškinimas teorijos Bitcoin kūrimo naujienlaiškyje. Įdomu tai, kad ši ankstyvoji teorija išreiškia kelis šalių mokėjimo kanalus – funkcionalumo, kurio dar nepasiekė dabartinis „Lightning Network“ protokolas.

Po metų – „Bitcoin Lightning Network“ Baltas popierius buvo išleistas per „GitHub“ įrašą. „Whitepaper“ aprašė dabartinių mastelio problemų priežastis.

„„ Bitcoin “blokų grandinė žada daug pažadų paskirstytoms knygoms, tačiau pati„ blockchain “kaip mokėjimo platforma artimiausiu metu negali apimti pasaulio prekybos“, – „Lightning Network“ baltoji knyga.

Ne grandinės protokolas

„Žaibo tinklo“ baltojoje knygoje buvo apjungti keli sprendimai, kad būtų sukurtas ne grandinės protokolas, užtikrinantis sąžiningumą iš anksto nustatytomis taisyklėmis. Jei viena sandorio šalis bandė apgauti sakydama, išsiųsdama seną likutį, tinklas automatiškai paskiria kitai šaliai apgaviko lėšas. Šie ekonominiai atgrasymai yra kritinė Žaibo tinklo dalis.

Šiuo metu „Lightning“ tinkle dirba trys pagrindinės kūrėjų komandos. Kiekviena komanda naudoja savo kodavimo kalbą, tačiau vadovaujasi iš anksto nustatytų taisyklių rinkiniu, vadinamu BOLT („Lightning Network“), kad užtikrintų, jog jų projektai palaiko sąveikumą. Sąveika kelia didelį susirūpinimą kūrėjams, nes visus būsimus mobiliuosius įrenginius reikės plėtoti su tam tikrais bruožais.

BOLT leidžia kūrimo komandoms dirbti savarankiškai, tačiau vis tiek išlaiko projekto išskirtinumą. Tai leido „Žaibo“ tinklui vystytis kur kas sparčiau, nei manyta anksčiau.

„Lightning Labs“ – „Lightning Network Daemon“ (GO)

Kūrėjų komanda „Lightning Labs“ viena pirmųjų pamatė „Lightning Network“ galimybes. Elizabeth Stark, firmos generalinė direktorė, jau buvo aktyviai įsitraukusi į BTC rinką ir daugelio buvo laikoma didžiuliu decentralizuotos ekonomikos šalininku..

„Lightning Labs“ yra privati ​​įmonė, įsikūrusi San Franciske, Kalifornijoje. Remiantis viešaisiais įrašais, įmonė buvo įkurta 2016 m.

„Lightning Labs“ generalinė direktorė Elizabeth Stark per „KryptoMoney“

„Lightning Labs“ generalinė direktorė Elizabeth Stark per „KryptoMoney“

„Lightning Labs“ yra tolimiausia plėtojant „Lightning Network“. Jų platforma jau bandoma beta versijoje ir matoma, kaip jas naudoti „Bitcoin Mainnet“.

Platforma nėra tobula, o vartotojai įspėjami nesiųsti didelių kiekių BTC, kol jų platforma nebus baigta. Nepaisant šio fakto, „Lightning Labs“ tinklas visuotinai priima įspūdingą mastą.

ACINQ – „Eclair“ („Scala“)

ACINQ kūrėjų komanda taip pat vaidina svarbų vaidmenį kuriant „Lightning Network“. ACINQ sukūrė „Lightning“ protokolą specialiai tinklui, žinomam kaip „Eclair“. Tai buvo padaryta naudojant „Scala“ programavimo kalbą, o ne „Lightning Network“ GO programavimo kalbą.

Prancūzijoje įsikūrusi „ACINQ“ buvo įkurta 2014 m. Kaip BTC paslaugų verslas. „ACINQ“ pateko į antraštes, kai jie tapo pirmąja kūrėjų komanda, išleidusia mobilią „Lightning Network“ piniginę anksčiau metais. „Eclair“ piniginė buvo didžiulis žingsnis į priekį, kalbant apie patogumą naudoti, tačiau tik po savaitės veikimo įmonė buvo priversta sustabdyti projektą dėl to, kad praradus privačius raktus nepavyko pasiekti kodavimo.

Elementų projektas – „C-Lightning“

„Elements Project“ kūrimo komanda yra „GitHub“ programuotojų tinklas, kuris aktyviai dirba su „Lightning Network“ protokolo „C-Lightning“ versija..

„Elements Project“ pagrindinis tikslas yra kurti įmonių šonines grandines, kurios galėtų veikti „Lightning Network“ ekosistemoje. Ši koncepcija galėtų padėti toliau taikyti didelio masto BTC, nes korporacijoms tokia sistema būtų labai naudinga.

Žaibo tinklo rūpesčiai

„Lightning Network“ poreikis yra labai realus kriptografinėje erdvėje, tačiau vis dar yra tam tikrų problemų, kurias reikia išspręsti prieš priimant didelę apimtį. Labai rūpi būsimos apšvietimo tinklo centralizavimo galimybės tikras.

Jau dabar yra keletas paplitusių mokėjimo kanalų, kurie pradeda daryti įtaką tinklui. Jei nebus kreipiamasi, vartotojai iš esmės būtų tik prekybos mokesčiai iš BTC tinklo su mokesčiais iš mokėjimų kanalų prieglobų; visai ne tai, kas iš pradžių buvo planuota šiai technologijai.

Ateitis gali būti šviesi

Jei LN kūrėjai sugeba laiku išspręsti šias problemas, tai gali būti būtent tai, ko ieško kripto erdvė. „Bitcoin“ nėra vienintelė kriptografija, žiūrinti į Apšvietimo tinklą, nes „Stellar“ taip pat paskelbė apie darbų įgyvendinimą. Panašu, kad žaibo tinklas yra čia, kad liktų.