X11 monetos, tokios kaip „Dash“, „Checkcoin“ ir „CannabisCoin“, daugėjo kartu su kitais konkuruojančiais kriptografijos algoritmais. Kaip alternatyvą populiaresniems maišos algoritmams, tokiems kaip „Bitcoins SHA256“ ar „Monero’s CryptoNight“, Xan algoritmą sukūrė Evanas Duffieldas, kad pažabotų gresiančią grėsmę konkrečioms programoms pritaikytoms integrinėms grandinėms, geriau žinomoms kaip ASIC.

„Battlefield Blockchain“: decentralizavimas ir „ASIC Mining“

Trumpai tariant, ASIC kalnakasiai yra laikomi grėsme kasybos ekosistemai ir yra labai kritikuojami dėl blokų grandinių maišos galios centralizavimo. ASIC lustai ypač kelia grėsmę decentralizacijai, nes jie reikalauja daug išteklių ir riboja masinį dalyvavimą kasyboje. Tipiškas vienas ASIC lustas viršys kitą geriausiai veikiantį GPU dvigubais skaitmenimis.

Be to, ASIC kasybos įranga gali būti nepaprastai brangi. Kalnakasiai patenka į greitus atnaujinimo ciklus, kai naujesniems ASIC reikia laikytis pirmiau minimo protokolo.

Taip yra todėl, kad ASIC aparatinė įranga yra nepaprastai specializuota, kad išgautų „blockchain“ dabartinėje būsenoje. Atnaujinimas į tinklą gali padaryti nenaudingus veikiančius ASIC kalnakasius, o tai paskatins ASIC gamintojus sukurti naujesnį ASIC kalnakasius.

ASIC grėsmės decentralizacijai

Konfliktas tarp specializuotų mikroschemų ir decentralizacijos yra toks pat senas, kaip ir pati civilizuota visuomenė. To esmė yra nevienodas išteklių ir galimybių paskirstymas.

1 grėsmė Buržuazas prieš Proletariatą

Gerai, tai gali būti šiek tiek kraštutinės tokios gimstančios technologijos terminų sąlygos, tačiau dinamika yra labai panaši. Pirma, ASIC yra žymiai didesnė principinė investicija. Palyginti maža dalis pasaulio gyventojų turi prieigą prie kapitalo rinkų, reikalingų ASIC kasybos operacijai finansuoti. Antra, ASIC kasybos platformos pačios yra ribotas išteklius. Specializuotų lustų prioritetas yra rezervuojamas dideliems užsakymams, dar labiau apribojant bet kurį asmenį, neturintį galimybės naudotis kapitalu.

2 grėsmė Maišos jėga

Pavieniai subjektai, valdantys didžiules tinklo maišos normos dalis, nėra gerai. Iš tikrųjų paprastai kalbant, maišos galia taip pat vaidina svarbų vaidmenį vykdant „blockchain“ demokratines funkcijas. Kraštutiniausia tai yra knygos, arba, kitaip tariant, tos „blockchain“ istorijos galiojimas.

Kalnakasis, turintis didelę maišos galią, galėtų perrašyti „blockchain“ istoriją ir paskelbti ją kaip tiesą. Tai labai paprasta blogiausio scenarijaus apžvalga ir, laimei, tam yra socialinių ir technologinių sprendimų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į galimą netinkamą centralizuotos maišos galios panaudojimą.

X11 monetos: atsakas į specializuotus kalnakasius

x11 monetos brūkšnys

„Dash“ buvo pirmoji kriptovaliuta, sukurta naudojant X11 algoritmą.

Iki šiol turėtų būti akivaizdu, kad X11 algoritmas ir X11 monetos yra tiesioginis atsakas į ASIC kriptografų plėtrą. Pagrindinė idėja buvo išlaikyti kasybos ekosistemą sąžiningą ir prieinamą.

Slaptas X11 algoritmo padažas yra žinomas kaip algoritmo grandinė. Tai paprasta idėja ant popieriaus, kuri sujungia 11 SHA3 maišos algoritmų. Įvestus duomenis kiekvienas algoritmas maišo procedūriniu būdu, vienas po kito. Galutinis maišas išvedamas po to, kai visus 11 algoritmų ją sutrinka.

Tuo metu susiejus įvairius SHA3 maišos algoritmus, atitinkamą ASIC kalnakasį sukurti buvo žymiai sunkiau. Buvo suprantama, kad monetos, kaip ir „Dash“, suteiks plačią galimybę CPU ir GPU kalnakasiams klestėti, kol ASIC įžengs į sceną.

X11 maišos funkcijos: Blake, BMW, Groestl, JH, Keccak, Skein, Luffa, Cubehash, Shavite, Simd, Echo

Kasybos X11 monetos ASIC grąžinimas

Atsiskaitymas su ASIC prasidėjo tą dieną, kai buvo išmesta pirmoji X11 moneta. Šiandien mes gilinamės į XIC ASIC kasybos erą, o apsauga, kurią kadaise pateikė grandininis algoritmas, sumažėjo.

X11 algoritmas nebuvo kuriamas nuo pat jo išleidimo 2014 m. Maišymo funkcija keletą metų mėgavosi nemokama ASIC aplinka. Tačiau toliau neišplėtojus ASIC atsparumo, XIC maišos funkciją įveikė ASIC aparatūros kūrėjai.

X11 monetų kasyba CPU ir GPU tikrai vis dar įmanoma. Tačiau pelningumas mažėja, todėl kasybos palyginimo svetainėse, tokiose kaip „WhatToMine.com“, X11 monetos nebėra išvardytos GPU kategorijoje. Vietoj to, monetos, tokios kaip „Dash“ ir „Checkcoin“, grupuojasi su kitomis ASIC kasybos galimybėmis. Tai subtilus pokytis, tačiau tiksliai atspindi kalnakasių bendruomenės nuotaikas.

Išvada

Nedaug sutariama dėl specializuotos kasybos įrangos vaidmens „blockchain“ ekosistemoje. Viena vertus, specializuota techninė įranga skatina programinės įrangos kūrėjus kurti naujus sprendimus, tokius kaip „X11“ maišos funkcija. Ir atvirkščiai, specializuota kasyba gali greitai centralizuoti blokų grandinės maišos galią ir kelti grėsmę mažų kapitalizacijų projektų saugumui..

Saldi vieta yra kažkur tarp dviejų kraštutinumų. ASIC yra tinkamas „blockchain“, su sąlyga, kad programinė įranga palaiko jų platinimą, įskaitant GPU ir kartais procesoriaus kasybą.