Kiek laiko trunka Bitcoin operacijos?

Trumpas atsakymas: Nepaisant to, kiek laiko reikia perkelti Bitcoin iš vienos piniginės į kitą, skiriasi sandoriai.

Kai atliekate „Bitcoin“ operaciją, ją reikia patvirtinti tinkle, kad būtų galima ją užbaigti. Bitcoin bendruomenė nustatė standartą 6 patvirtinimai kad perkėlimas reikalingas, kad galėtumėte jį laikyti užbaigtu.

Kas lemia Bitcoin operacijų laikus?

Du pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos sandorio laikui, yra šie:

  • Tinklo aktyvumo dydis
  • Sandorių mokesčiai

Kuo daugiau operacijų tinkle reikia apdoroti, tuo ilgiau trunka kiekviena operacija. Taip yra todėl, kad kiekvieną bloką gali apdoroti tik ribotas skaičius kalnakasių, o į bloką galima įtraukti ribotą skaičių operacijų.

Kalnakasiai iš Bitcoin tinklo pirmenybę teikia sandoriams mokestį, kurį jie gauna už jų patvirtinimą. Todėl, jei jūs mokėti didesnį mokestį, kalnakasis greičiausiai apdoros jūsų pavedimą, o tai sutrumpins operacijos laiką.

Bitcoin mokesčiai už sandorius

Per kiek laiko patvirtinama „Bitcoin“ operacija?

Kaip minėta anksčiau, „Bitcoin“ operacijai paprastai reikia 6 kalnakasių patvirtinimų, kol ji bus apdorota. Vidutinis laikas, kurio reikia blokui išgauti, yra 10 minučių, taigi tikitės, kad sandoris vidutiniškai užtruks apie valandą.

Tačiau pastarasis „Bitcoin“ populiarumo bumas sukėlė spūsčių tinkle. vidutinis laikas vienas patvirtinimas neseniai svyravo nuo 30 minučių iki kraštutiniais atvejais daugiau nei 16 valandų.

Vidutinis Bitcoin operacijos patvirtinimo laikas

„Bitcoin“ bendruomenėje buvo nesutarimų, kaip geriausiai išspręsti šias mastelio problemas. Kai kurie nariai (ypač tie, kurie palaiko „Bitcoin Cash“) mano, kad sprendimas yra didesnis bloko dydis, kuris gali laikyti daugiau operacijų viename bloke.

Kiti bendruomenės nariai diskutuoja, kad tokie patobulinimai kaip Atskirtas liudytojas („SegWit“) ir Žaibo tinklas paspartins tinklą nedidinant blokų dydžių.

Tik laikas parodys, kuris sprendimas bus geriausias.

Kas yra bitkoino operacija?

Pirmiausia prisiminkime, kad bitkoinų fiziškai nėra. Nėra nei tvirtos monetos, kurią galite laikyti rankoje, nei žetono ar popieriaus lapelio, kuris reikštų jūsų bitkoino vertę. Vietoje to, bitkoinai egzistuoja virtualioje srityje kaip daugybė operacijų, kurios buvo patikrintos – iš esmės įteisintos – hiper saugioje, viešojoje knygoje, vadinamoje „blockchain“. Kitaip tariant: bitkoinai yra parašų istorija, užtikrinta kriptografija.

Taigi, jei „turite“ bitkoiną, tai, ką iš tikrųjų turite, yra informacija: jūsų bitkoinų istorija ir pora „raktų“, leidžiančių juos naudoti – viešąjį raktą ir privatųjį raktą.

Pagalvokite apie savo bitkoiną kaip apie informacinių žetonų, saugomų stiklinėje dėžutėje, rinkinį. Viešasis raktas yra jūsų dėžutės etiketė – visi žino, kad tai yra jūsų dėžutė ir kiek bitino yra jūsų dėžutėje. Kaip ir banko sąskaitos nukreipimo numeris, jūsų viešasis raktas yra bendrinamas, kad žmonės galėtų jums atsiųsti pinigų.

Priešingai, jūsų privatus raktas saugiai saugomas; tai vienintelis būdas atidaryti stiklinę bitkoinų dėžutę. Prieiga prie privataus rakto prilygsta banko sąskaitos kontrolei, todėl žmonės labai stengiasi, kad privatūs raktai nepatektų į netinkamas rankas..

Apibendrinant, bitkoinai yra operacijų informacijos santraukos. Viešieji raktai leidžia jums turėti tą informaciją. Asmeniniai raktai suteikia jums teisę nusiųsti šią vertę į kitą viešąjį raktą.

Kaip veikia sandoris?

Tarkime, kad savo draugui Deivui norite padovanoti dosnią penkių bitkoinų (5 BTC) gimtadienio dovaną. Norėdami tai padaryti, turite naudoti savo privatųjį raktą, kad nusiųstumėte pranešimą viešajai blokų grandinei, pranešdami apie šią operaciją. Šį operacijos pranešimą sudaro trys dalys:

  1. Įvestis: bitkoinų, kuriuos siunčiate Deivui, šaltinio operacija. Šis kodas paaiškina istoriją, kaip bitkoinai pateko į jūsų viešąjį raktą.
  2. Suma: bitkoinų – šiuo atveju penkių – skaičių, kurį ketinate išsiųsti Deivui.
  3. Išvestis: Dave’o viešasis raktas arba adresas, kuriuo siunčiate bitkoinus.

Šis trijų dalių operacijos pranešimas siunčiamas „blockchain“. Kai „blockchain“ ją gauna, duomenų kaupikliai, vadinami „kalnakasiais“, stengiasi patikrinti operaciją. Kalnakasiams ir bitkoinų gavybos darbams yra sudėtingas, labai techninis pagrindas, tačiau norėdami suprasti čia, mes tai paliksime paprasta. Trumpai tariant, kalnakasiai sprendžia sudėtingas matematikos užduotis, kurios sukuria naujus parašus – atnaujintą operacijų istoriją – už sandorį atliktą bitkoiną.

bitkoinų kasykla

Jūsų atveju kalnakasiai patikrins, ar turite penkis bitininkus, kuriuos turite išsiųsti Dave’ui, tada atnaujinkite tų bitkoinų ankstesnių operacijų sąrašą, kad atkreiptumėte dėmesį, jog penkis bitkoinus siunčiate į Deivo viešąjį adresą.

Kiek laiko trunka sandoriai?

Dave’o, deja, šis procesas vyksta ne iš karto. Tiesą sakant, bitkoinų operacijos vėluoja nuo kelių minučių iki kelių dienų. Taip yra dėl to, kad bitkoinas reikalauja, kad kalnakasiai patikrintų sandorius. Operacijos paprastai suskirstomos į „blokus“, kurias reikia patikrinti ir įtraukti į viešąją blokų grandinę; pagal standartinį bitkoino protokolą vieno bloko išminavimas trunka apie dešimt minučių.

Tačiau dėl didėjančio populiarumo bitkoinų tinklas dažnai nevykdo sandorių, kurie laukia, kol bus sujungti į bloką. Blokų dydžiai yra riboti, o tie, kurie iš jo nepadaro į vieną, susikaupia į didelę eilę, vadinamą „bitcoin mempool“. Mempool dydis svyruoja, o laukimo laikas taip pat priklauso nuo operacijos prioriteto ir mokesčių, kuriuos netrukus padengsime. Norėdami sužinoti neįvykdytų lėšų idėją, peržiūrėkite dabartinę „Bitcoin Mempool“.

Sandorių mokesčiai

Kasyba reikalauja didelių pastangų ir technologijų, todėl bitkoinų operacijoms vis dažniau taikomi papildomi mokesčiai. Operacijų mokesčiai padeda nustatyti eilės eiliškumą – kuo didesnę sumą esate pasirengę mokėti kalnakasiams už sandorio patvirtinimą, tuo greičiau ji bus apdorota. Bitcoin operacijų mokesčiai paprastai išreiškiami „satoshis per baitą“. „Satoshi“ yra šimtas milijonųjų bitkoinų viename baito operacijos dydyje, kuris paprastai yra didesnis nei 200 baitų.

„Bitcoin“ mokesčiai nėra privalomi, nors jie skatina kalnakasius greičiau apdoroti jūsų operaciją. Operacijų mokesčius paprastai nustato vartotojas, sukurdamas kasamų operacijų duomenų bloką. Šie tarifus ir nuo jų priklausantį laukimo laiką skiriasi kaip eismo atoslūgiai ir srautai.

Pavyzdžiui, galite sumokėti 200 satoshis už baitą (tai yra 0,000002 BTC arba 0,01 USD už baitą) už tai, kad jūsų dovana Dave’ui būtų padėta į kitų 1-3 blokų bitkoinų eilę. Taigi jūsų operacija bus patvirtinta per 10–30 minučių.

Arba galite sumokėti didesnį mokestį, tarkime, 300 satoshis už baitą, kad jūsų operacija būtų įtraukta į tiesioginę eilę arba kitą bloką. Jūsų operacija greičiausiai bus įvykdyta per kitas 10 minučių.

„Bitcoin“ yra vartotojo pagrindu sukurta „peer-to-peer“ sistema, todėl sistema tampa linkusi į nepastovumą ir eksperimentus. Šiuo metu Bitcoin operacijos tapo nerimą keliančiomis kainomis – pavyzdžiui, vienu metu, pavyzdžiui, 0,01 BTC (42 USD) perkėlimas kainavo 4 USD sandorio mokesčius. Kai bitkoinas ir toliau vystosi kaip platforma, greičiausiai stabilizuosis įkainiai, mokesčiai ir laukimo laikas.

Paskutinės mintys

Nepaisant kylančio bitkoino populiarumo, tikrasis kriptovaliutos naudojimo procesas daugeliui žmonių išlieka miglotas. Sandoriai – vieši, tačiau saugūs, nes jie priklauso nuo pagrindinės bitkoino „blockchain“ technologijos – yra raktas į būsimą valiutos sėkmę. Jie taip pat kelia keletą artimiausių „Bitcoin“ iššūkių: laukimo laiką, sistemos perkrovas ir sandorio mokesčius, reikalingus „kalnakasiams“ mokėti už decentralizuotos valiutos apdorojimą..

Laikas parodys, ar tolesnis bitkoino naudojimas išlygins dažnai netolygų sandorių procesą