Oficialus Kinijos komunistų partijos balsas „The People’s Daily“ pranešė, kad birželio 15 d. Kinijos mokslų akademija (CAS) paskelbė apie naujos „Blockchain Lab“ iniciatyvos sukūrimą. Šis pranešimas buvo paskelbtas per šalies tarptautinio „Blockchain“ konkurso apdovanojimų ceremoniją ir tai rodo nuolatinį Kinijos pareigūnų postūmį į „blockchain“ sektorių.

„Blockchain“ laboratorija

Pagal ataskaita, programa orientuota į didžiųjų duomenų, pažangiosios matematikos ir „blockchain“ technologijos integravimą. Kinija pradėjo aktyviau kurti šias matematines formules, supratusi, kad jos yra gyvybiškai svarbus komponentas blokų grandinėje. Kinija siekia sukurti daugiau valstybinių ir komercinių sektorių blokų.

Apdovanojimų ceremonijos metu matematikos direktoriaus pavaduotojas CAS aptarė, kaip matematiniai metodai yra pagrindinis mokslas, lemiantis būsimų „blockchain“ technologijų plėtrą. Jis taip pat kalbėjo apie pagrindinius projekto tikslus, kuriais siekiama vienu metu teikti paramą privačioms, viešosioms ir konsorciumų blokinėms grandinėms. Kinija pripažįsta šių tinklų svarbą ir siekia išlikti konkurencinga kosmose.

„Blockchain“ laboratorija yra įmanoma per bendrą įmonę su „blockchain“ paleidimu Tai Cloud Corp. „Tai Cloud“ yra Pekine įsikūrusi įmonė. Be to, „Tai Cloud Corporation“ dabar yra viena didžiausių Kinijos „blockchain“ firmų. Šiuo metu įmonė turi daugiau nei 150 su „blockchain“ susijusių patentų ir jie veikia palaiminti Kinijos vyriausybės.

Tai superlaidus tinklas (super dažnio operacija)

Tai supravadančiųjų tinklas yra naujai sukurtas „Tai Cloud Corp“ „blockchain“ tinklas. Novatoriška įmonė tvirtina, kad šis tinklas gali atlikti šimtus tūkstančių operacijų per sekundę, tuo pačiu užtikrindamas vartotojams didesnį saugumą nei tradicinės bankų sistemos. Firma siekia sukurti nacionalinį „blockchain“ standartą būsimai Kinijos ekonominei plėtrai „blockchain“ erdvėje.

„Deng Di - Tai Cloud Corp“ atstovas per „EconoTimes“

„Deng Di – Tai Cloud Corp“ atstovas per „EconoTimes“

Patikima „Blockchain“ laboratorija

Šis naujausias pranešimas atkartoja ankstesnę 2017 m. Rugsėjo mėn. Paskelbtą populiaraus Kinijos finansinio leidinio ataskaitą, Caixin. „Caixin“ paskelbė sukūrusi tyrimų įstaigą, pavadintą „Trusted Blockchain Open Lab“. Nors projektai vadinasi panašiais pavadinimais, vis dar per anksti nustatyti, ar jie dirbs tiesiogiai, ar kartu, vienas su kitu. Tai signalizuoja pasauliui, kad Kinija rimtai žiūri į „blockchain“ plėtrą.

Xi Jinpingas pritaria „Blockchain Lab“ technologijai

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas viešai pritarė „blockchain“ technologijai kasmetinėje akademinėje konferencijoje, kurią surengė CAS šių metų gegužės 30 d. Kinijos prezidentas „blockchain“ pavadino „proveržio“ technologija. Jis taip pat palygino „blockchain“ technologijas su kai kuriais kitais besivystančiais technologijų sektoriais, tokiais kaip dirbtinis intelektas (AI) ir daiktų internetas (IoT). Visos šios technologijos formuoja būsimą skaitmeninės ekonomikos plėtrą.

Kinija laukia viso garo „Blockchain Lab“

Gegužės 24 d. Kinijos valstybės taryba paskelbė apie tolesnį „blockchain“ integracija į apskrities Guangdongo laisvosios prekybos zoną. Ši zona artimiausiais metais turėtų tapti Kinijos kriptografiniu kapitoliu. Be to, Valstybės taryba įtraukė „blockchain“ plėtrą kaip pagrindinį principą į apskrities penkerių metų ekonominės plėtros strategiją. Šis planas yra tryliktas toks ekonomikos vystymasis planas įvestas iki šiol.

Kinija stumia prieš šifravimą, bet yra „Pro Blockchain Lab“

Kinija ir toliau riboja kriptovaliutų naudojimą savo piliečiams, tuo pat metu nuolatos investuodama lėšas į tolesnius „blockchain“ tyrimus ir plėtrą. Kinijos pareigūnai uždraudė ICO ir praėjusiais metais uždarė visas vietines kriptografines biržas, nes nerimaujama dėl nereguliuojamo rinkos pobūdžio. Tauta, kalbėdama viešajame sektoriuje, garsiai kalbėjo apie savo kripto problemas.

Kinijos „Bitcoin Mining Farm“ per „Ejinsight“

Kinijos „Bitcoin Mining Farm“ per „Ejinsight“

Kinijos pareigūnai svarstė tolesnius apribojimus, įskaitant galimą BTC kasybos draudimą. Šių metų sausį šalies interneto priežiūros tarnyba, pirmaujanti interneto finansinės rizikos likvidavimo grupė, vietos valdžios pareigūnams išsiuntė prašymus, siūlančius jiems pradėti riboti BTC kasybą. Peticijoje reikalaujama, kad vietos pareigūnai „tvarkingai pasitrauktų“ iš kasybos sektoriaus.

Iš pradžių šis manevras buvo pridengtas saugant šalies elektros infrastruktūrą. BTC kasyba yra be galo daug energijos reikalaujanti, o Kinija, kaip pirmaujanti pasaulyje BTC kalnakasė, dėl kasybos veiklos jau sunaudoja daugiau nei keturis gigavatus elektros energijos. Norint įvertinti šio energijos suvartojimą, jis prilygsta trijų branduolinių reaktorių galiai. Vėliau pranešta, kad prašymas buvo pateiktas tiesiogiai iš Kinijos centrinio banko.

Kinijos centrinis bankas yra antikripta

Pasirodo, kad sumažėjimą pirmiausia lėmė susirūpinimas kriptovaliutų investavimo rizika. Kinijos vyriausybės pareigūnai ne kartą perspėjo savo piliečius apie investicijų į šią nereguliuojamą rinką pavojų. Nepaisant įspėjimų, Kinijos piliečiai ir toliau ieško būdų, kaip įsisavinti kriptovaliutas, tokias kaip Bitcoin.

Daugelis žmonių, esančių kriptografinėje erdvėje, manė, kad šios taisyklės nurodė, jog ekonominė jėgainė vengia „blockchain“ technologijos, tačiau dabar atrodo, kad viskas priešingai. Nuo šalies biržų uždarymo, be „Blockchain Lab“, buvo paskelbta apie kelis „blockchain“ pagrįstus projektus. Kinija nerodo jokių ženklų, kaip pakeisti savo „blockchain“ siekius.

Šie manevrai paskatino kai kuriuos kripto erdvėje apkaltinti Kiniją veidmainiška savo kriptografine pozicija savo piliečių atžvilgiu. Kinijos piliečiai ir toliau mato apribojimus, nepaisant to, kad vyriausybė žengia toliau į „blockchain“ sektorių. „Blockchain Lab“ iniciatyva yra puikus šio prieštaringo elgesio pavyzdys.

Šalyje taip pat yra didžiausias BTC kasybos įrenginys, taip pat pirmasis pasaulyje šifravimo kasyklų gamintojas „Bitmain“. Nepaisant šių faktų, Kinija ir toliau riboja savo piliečių dalyvavimą decentralizuotoje ekonomikoje.

Kinijos „Blockchain“ ateitis

Dabar galima manyti, kad Kinija pripažino „blockchain“ technologijos pranašumus. Kaip dabar žinote, šalis žengia reikšmingus žingsnius, siekdama integruoti šią technologiją į savo vietos ekonominę struktūrą. Kai kurie analitikai mano, kad Kinija neturi pasirinkimo šiuo klausimu dėl didelių investicijų šiuo metu konkuruojančiose šalyse, tokiose kaip JAV ir ES.

Galite tikėtis pamatyti daugiau investicijų į „blockchain“ erdvę, nes Kinija siekia tapti pasauline „blockchain“ kūrimo sektoriaus lydere.