Kalbant apie kriptovaliutų reguliavimą, žinoma, kad Kinija yra viena griežčiausių tautų pasaulyje. Per pastaruosius kelerius metus tiek Kinijoje, tiek visame pasaulyje kriptovaliutų sukčiavimas buvo gana siautęs.
Šiame straipsnyje apžvelgsime Kinijos veiksmus ICO, sukčiavimą bitkoinais ir kitus kriptovaliutos aspektus. Mes taip pat bandysime suprasti šios politikos samprotavimus ir kaip šie sprendimai paveikė visą kriptovaliutų rinką.
Kinijos ICO draudimas: ką tai reiškia rinkai
Kinija oficialiai uždraudė ICO 2017 m. Rugsėjo mėn. Yra nemažai galimų priežasčių, kodėl Kinijos vyriausybė priėmė šį sprendimą. Viena iš akivaizdžiausių priežasčių yra kriptovaliutų galimybė konkuruoti su Kinijos nacionaline „fiat“ valiuta „Renminbi“. Kita dažnai minima priežastis yra ta, kad Kinijos vyriausybė nori užkirsti kelią visuomenei investuoti į ICO, kurie gali pasirodyti apgaulingi, neegzistuojantys projektai.
Be to, kai kurie žmonės mano, kad draudimas tik atspindi tai, kad vyriausybė neturi nustatytos ICO sistemos. Tai gali būti vertinama kaip prevencinė priemonė, kuri yra būtina, nes šios politikos sukūrimas / priėmimas užtruktų. Nepaisant tikslios motyvacijos, rezultatas yra tas pats. Kinijoje dėl ICO draudimo Kinijos investuotojams sunku dalyvauti lėšų rinkimo renginiuose, nors kai kurie pranešimai pareiškė, kad draudimas dažniausiai buvo neveiksmingas.
Nepriklausomai nuo draudimo priežasčių ar nuo to, ar jis laikomas veiksmingu, ar ne, yra daugybė įrodymų, rodančių, kad daugelis projektų nesiekia rinkti lėšų iš Kinijos. Pavyzdžiui, Kinija įtraukiama į ICO geografinių apribojimų skyrių. Tai reiškia, kad Kinijos piliečiams paprastai neleidžiama dalyvauti ICO.
Nuo 2018 m. Liepos mėn. Atrodo, kad draudimas buvo gana neveiksmingas keičiantis visos ICO rinkos trajektorijos. Be to, statistika apie ICO lėšų rinkimo sumas 2018 m. I ir II ketv. Yra įspūdinga, nepaisant to, kad šiais metais daugiausia ICH kriptovaliutų kainų po ICO rinka.
Šanchajus, Kinija
Kova su „Bitcoin“ sukčiavimu
ICO nėra vienintelė su kriptovaliuta susijusi Kinijos sritis. Kadangi sukčiavimas bitkoinais vis dar yra paplitusi problema, pareigūnai bando rasti geresnių būdų kovoti su šiais nusikaltimais.
Vienas tokių kriptovaliutų sukčių pavyzdžių įvyko 2017 m. pabaigoje ir 2018 m. pradžioje. Vyras, kurio pavardė yra Zhang, teigė, kad jis pardavė bitkoinų kasybos platformas su nuolaida. Pardavęs keletą vienetų ir iš tikrųjų prisiėmęs grynus nuostolius už kiekvieną užsakymą, Zhangas susikūrė reputaciją ir gavo daugiau užsakymų. Gavęs 100 mln. ((Maždaug 15 mln. USD) mokėjimų už daugiau nei 3 000 kasybos įrenginių, Zhangas nevykdė siuntų ir dingo. Nuo to laiko jis buvo areštuotas ir dabar laukia baudžiamojo persekiojimo.
Su pardavėju susijusios apgaulės nėra vienintelės galimos sukčiavimo problemos. Kita priežastis, kodėl Kinijos vyriausybė nustato griežtą sukčiavimo prevenciją, yra ta, pagal naujausią „Kroll“ pranešimą, daugelis piliečių yra linkę į kriptovaliutų suktybes. Pavyzdžiui, 55 procentai apklausos respondentų teigia, kad jaučiasi labai ar šiek tiek pažeidžiami elektroninio pašto sukčiavimo atakų. 53% jaučiasi labai arba šiek tiek pažeidžiami dėl duomenų pažeidimų.
Abu šiuos pavyzdžius svarbu atkreipti dėmesį į keletą priežasčių. Pirmoji yra to, ką investuotojai gali kontroliuoti, pavyzdys, tačiau tai vis dar yra didelė problema, su kuria daugelis kriptovaliutų investuotojų ir toliau susiduria kasdien. Pastarasis labiau pasako apie blokų grandinės ir kriptovaliutų saugumo būklę, ypač todėl, kad duomenų pažeidimai paprastai įvykdomi keičiantis kriptovaliuta, kurios naudoja centralizuotas duomenų bazes naudotojų duomenims saugoti. Patobulinus decentralizuotas technologijas, netrukus galime pastebėti šių baimių sumažėjimą.
Kinijos Bitcoin kasybos ir kitų su kriptovaliuta susijusių pramonės šakų būklė
Bitcoin kasyba yra dar viena svarbi kriptovaliutų pramonės dalis, kuri šiuo metu yra uždrausta Kinijoje. Yra nemažai žmonių, kuriems rūpi neigiamas poveikis aplinkai, apie kurį bitkoinų kasyba pastaraisiais metais garsėjo. Kinijos vyriausybės sprendimas uždrausti bitkoinų gavybą nėra retas atvejis, nes mes matėme, kaip tai nutinka kitose vietose, pavyzdžiui, mažuose JAV miesteliuose.
Kriptovaliutų kasybos platforma
„Blockchain“ tyrimai vis dar laukiami
Nors Kinijos vyriausybė išreiškė susirūpinimą dėl kriptovaliutų sukčiavimo, susijusio su padirbtais ICO, taip pat dėl kitų sukčiavimo bitkoinais formų, ji iš tikrųjų gana palaikė „blockchain“ tyrimus. Vienas iš būdų, kaip tai akivaizdu, yra su blokų grandine susijusių patentų, kuriuos pateikia Kinijos įmonės, skaičius.
Pavyzdžiui, 2017 m, 55,4% pasaulio patentų, susijusių su „blockchain“, pateikė Kinija. Svarbu pažymėti, kad šie „blockchain“ specifiniai patentai priklauso kitai kategorijai nei kita pagrindinė kategorija (specifinė kriptovaliuta). Vis dėlto ši statistika rodo, kad Kinijos vyriausybė ir toliau mato „blockchain“ tyrimų svarbą kaip techninę naujovę. Kol kas šios technologijos negalima pritaikyti kuriant kriptovaliutas šalies viduje, tačiau ji gali patobulinti įvairius esamus verslo modelius ir sukurti decentralizuotą ateities verslą..
Išvada
Kadangi pastaraisiais metais Kinija nustatė griežtus kriptovaliutų reglamentus ir draudimus, daugelis žmonių klausia, ar ši pozicija išliks amžinai. Šis atsakymas dažniausiai nežinomas. Kol kas reglamentuose nėra jokių laiko apribojimų ar numatomų pabaigos datų.
Teoriškai gali būti, kad šios politikos reglamentavimas ir vykdymas ir toliau taps griežtesni. Vis dėlto taip pat gali būti, kad pokyčius pamatysime kada nors ateityje. Pavyzdžiui, Kinijos vyriausybė netgi paskelbė tam tikrų kriptovaliutų reitingus. Yra gandų, kad Kinijos centrinis bankas galiausiai platins licencijas kvalifikuotiems kriptovaliutų projektams. Tačiau nėra galutinių įrodymų, patvirtinančių, ar bus panaikinti ribojantys reglamentai, ar ne, kad būtų galima tobulėti kriptovaliutų rinkoje Kinijoje..