Aborigenų bendruomenė Australijos kaime.

Deimantų pardavėjas Antverpene, Belgijoje.

Naudotų automobilių pardavėjas JK.

Farmacijos įmonė, kurios būstinė yra Šveicarijoje.

Ką jie visi gali turėti bendro?

Atsakymas yra toli siekiantis „blockchain“ turto stebėjimo privalumas.

Vienas iš pagrindinių „blockchain“ bruožų yra jo galimybė kaupti vertę – iš esmės sukurti skaitmeninį turtą. Kas prasidėjo nuo „Bitcoin“, dabar išaugo į vis didėjantį naudojimo atvejų sąrašą. Kai kurie yra silpnesni nei kiti.

Tie „blockchain“ naudojimo atvejai, kurie greičiausiai atlaikys laiko išbandymą, yra tie, kurie geriausiai išnaudoja pagrindines „blockchain“ funkcijas. Turto stebėjimas, naudojant „blockchain“ galimybę sukurti saugomą vertę ir sukurti nekintamą tos vertės nuosavybės įrašą, yra vienas iš tų naudojimo atvejų. Šiame straipsnyje bus atidžiau išnagrinėtas „blockchain“ turto stebėjimo taikymas pagal skirtingus scenarijus.

„Blockchain“ turto stebėjimo atvejai

Žemės registrai

Nekilnojamojo turto valdyme yra daugybė „blockchain“ galimybių, daugiausia pagrįstų daugelio tarpininkų vaidmens mažinimu arba pašalinimu. Sumažėjusi trintis ir greitesnis nekilnojamojo turto pardavimas yra akivaizdi kasdienio turto pardavimo nauda. Be to, „blockchain“ pagrindu veikiantys žemės registrai gali padidinti efektyvumą vietos savivaldose, sumažinant mokesčių dolerių išlaidas.

Tačiau nekilnojamojo turto stebėjimo „blockchain“ nauda taip pat gali turėti didelę naudą čiabuvių grupėms. Tai sukurtų teisines priemones, kuriomis kiekvienas galėtų įrodyti savo žemės nuosavybę. Žemės teisės yra nuolatinė aborigenų kova visame pasaulyje, įskaitant išsivysčiusias šalis pavyzdžiui, Kanada.

Vietinis yra „blockchain“ platforma, skirta apsaugoti čiabuvių grupių teises ir turtą visame pasaulyje. Platformos žetonas bus naudojama kaip aukos valiuta. Bendrovė nukreips dalį iškastų monetų, kad padėtų vargingiems čiabuviams visame pasaulyje. „Blockchain“ turto stebėjimas žemės, kurią užima čiabuviai, yra vienas iš projekto tikslų.

Vietinis

„Indigen“ pagrindinis puslapis

Tiekimo grandinės

„Walmart“ yra vienas iš didelių kompanijų pavyzdžių, kurios tiekimo grandinėje jau buvo pripažinta „blockchain“ galimybė. Tiekimo grandinės tradiciškai yra labai fragmentiškos. Daugelis kompanijų negali tiksliai nustatyti, kiek produkto jie turi bet kurioje vietoje bet kuriuo metu. Dėl to neefektyvumas ir švaistomas produktas dėl sugadinimo ar vagystės.

Kai kurios pramonės šakos turi blogesnių problemų nei prarasti produktą. Pavyzdžiui, farmacijos pramonė kenčia nuo padirbtų produktų patekimo į tiekimo grandinę, paprastai tarp gamintojo ir vartotojo.

Viso besivystančio pasaulio vyriausybės šiuo klausimu tvirtai laikosi. Tačiau tai yra besivystantis pasaulis. Afrikoje kai kurie pranešimai tai sako iki 70% narkotikų parduodami yra padirbti.

Farmacija

Problema ta, kad jie visi atrodo vienodai …

„Blockchain“ turto stebėjimas gali padėti kovoti su į rinką patenkančiomis klastotėmis. Skaitmeninės etiketės gali stebėti ir atsekti produktus visoje tiekimo grandinėje, kol jie pasiekia vartotojo rankas. Žymoje gali būti visi būtini atributai. Narkotikų atveju tai gali apimti sudedamąsias dalis, gamintojo datą / vietą ir kokybės kontrolės patikrinimus. Jis gali būti atnaujinamas realiuoju laiku, atsižvelgiant į tai, kaip produktas važiavo per tiekimo grandinę.

Transporto priemonių prekyba

Automobilio nusikaltimai egzistuoja tiek pat, kiek ir automobilis. Pradedant pavogtomis transporto priemonėmis ir jų dalimis, baigiant automobiliais, naudojamais išvirkščiuose, iki „pjovimo ir išjungimo“, kai dvi skirtingų transporto priemonių pusės (kurios paprastai buvo nurašytos dėl avarijų) yra pavojingai suvirinamos ir nuvažiuojamos kaip vienas automobilis.

Automobilių avarija

Priekis gali būti sugadintas, bet galinė pusė vis tiek yra gerai, tiesa?

Tai siejama su kai kuriomis neetiškomis ar neteisėtomis praktikomis, kuriomis naudojasi naudotų automobilių pardavėjai „Jaukas ir perjungimas“ ir manipuliacija odometru, siekiant sumažinti laikrodyje rodomą ridą. Perkant automobilį, ypač naudotą, gali kilti problemų. Pirkėjui nelieka nieko kito, kaip tikėti, kad su transporto priemone pateikti dokumentai yra tikri.

Tačiau naudojant „blockchain“ turto stebėjimą naudotojo automobilio pirkimo procesas gali būti kur kas saugesnis. Turėdami „blockchain“ pagrindu pagrįstą kiekvienos transporto priemonės įrašą, įskaitant jo dalis, techninę priežiūrą, avarijas ir nuosavybės istoriją, pirkėjai galėtų daug labiau pasitikėti procesu. Jie žinotų, kad jų naujas automobilis yra tikras modelis, turintis švarią techninės priežiūros istoriją.

Be to, dirbtinio intelekto technologija galėtų nustatyti teisingą ir nuoseklią kiekvienos transporto priemonės vertę, sumažindama naudotų automobilių prekiautojų, kurie perka transporto priemones, skaičių.

Brangakmenių sekimas

Brangakmenių pramonė yra kasmet verta 23 mlrd, su deimantais, atsakingais už didžiausią to dalį. Tačiau konfliktų ar „kraujo“ deimantai yra problema, kuri ir toliau kankina brangakmenių prekybininkus. Neapdoroti deimantai parduodami konfliktų zonose, tokiose kaip Angola ar Centrinės Afrikos Respublika. Jie yra išvežami iš šalies, supjaustomi, nugludinami ir iškeliauja kaip teisėti.

Daugelis besivystančio pasaulio vyriausybių priėmė teisės aktus, užkertančius kelią konfliktų deimantų pardavimui jų jurisdikcijose. Todėl juvelyrai ir prekybininkai yra suinteresuoti įsitikinti, kad jie neperka kraujo deimantų.

Deimantinis žiedas

Kaip laiminga pora galėtų pasakyti, ar jų deimantas yra teisėtas?

„De Beers“, didžiausia pasaulyje deimantų gamintoja, dabar siekia blokuoti turto stebėjimą, kad kraujo deimantai nepatektų į rinką. Kompanija pranešė gegužę kad jie sėkmingai išbandė „blockchain“, norėdami susekti dešimt brangakmenių nuo kasyklos iki pjaustytuvo ir blizgintuvo, o paskui – prie juvelyro. „De Beers“ planuoja, kad sistema būtų prieinama visoje deimantų pramonėje, kad būtų pašalinta neteisėta prekyba kraujo deimantais.

Kiti svarstymai

Visa tai apibūdina dar du bendri elementai. Tai yra tiesioginiai turto pervedimai ir simbolizavimas.

Momentiniai pervedimai

Turto registrai „blockchain“ bus perduodami tarp šalių paspaudus mygtuką ir nereikalaujant tarpininkų. Pažangios sutartys taip pat galėtų būti laikomos depozitoriume, kol bus sumokėta visa suma. Gavus apmokėjimą, nauja nuosavybė būtų nedelsiant įsigyta. Tai galėtų apimti automobilio, nekilnojamojo turto, brangakmenio ar farmacijos siuntos nuosavybės teises tarp sumaniosios sutarties šalių.

Turto ženklinimas

Apsaugos žetonų, atstovaujančių dalinę fizinio turto nuosavybę, sukūrimas suteikia įdomių galimybių. Kai kurie materialūs vertybės, kurios gali būti vertinamos laikui bėgant, pavyzdžiui, nekilnojamasis turtas, yra per brangios vienam asmeniui ar net šeimai, kad galėtų sau leisti investuoti į visą vienetą.

Pavyzdžiui, kažkas, norintis investuoti į brangakmenį, turi pasirinkti tokio dydžio akmenį, kuris atitinka jų biudžetą. Bet kuo brangesnis brangakmenis, tuo didesnė vieno karato vertė. Ką daryti, jei galėtumėte investuoti į dalį didelio, labai vertingo brangakmenio? Tokenizavimas tai leidžia.

Pasaulis dar tik pradeda tyrinėti galimo „blockchain“ turto stebėjimo meną. Šiame straipsnyje aprašytos tik kelios atsiveriančios galimybės. Pradeda tikėti, kad per ateinančius dešimt ar dvidešimt metų „blockchain“ bus vienintelė neprotinga priemonė įrodyti nuosavybę ir įrašyti vertę.