Bitcoin kasyba tapo pelninga pramone daugeliui žmonių kriptovaliutų bendruomenėje. Nepaisant vis didėjančio bitkoinų kasybos populiarumo visame pasaulyje, vis dėlto yra nemažai vietų, kur tai neteisėta. Kitame naujausiame straipsnyje apžvelgėme, kur šiuo metu draudžiama bitkoinų kasyba. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą skirtingų atvejų, kad gautume tikslesnį vaizdą kodėl daugiau vyriausybių uždaro šias operacijas.

Kinija

Daugelyje tautų oficialiai uždrausta turėti ir (arba) prekiauti kriptovaliuta. Tačiau šie nutarimai nebūtinai nulėmė bitkoinų kasybos nutraukimą. Kinija yra viena iš nedaugelio šalių, kuri visoje šalyje įvedė prekybos ir kasybos draudimus.

Prieš paskelbiant bitkoinų kasybos draudimą šių metų pradžioje, Kinija atsiskaitė daugiau nei 70 proc. pasaulio bitkoinų kasybos operacijų. Kasybos statistika po uždraudimo nėra prieinama, todėl sunku pasakyti bendrą šio draudimo poveikį. Buvo keli koordinuoti reidai, įskaitant vieną 2018 m. Balandžio mėn. Tiandzine kur buvo paimta 600 kasybos kompiuterių ir aštuoni didelės galios ventiliatoriai.

Kinijos pareigūnai formuoja strategijas, kaip nutraukti kasybos operacijas. Tai akivaizdžiai parodė nutekinti dokumentai, išleisti anksčiau 2018 m straipsnis, kurį paskelbė Vice, „Dokumentuose, išduotuose interneto finansų reguliuotojo vietos biurams, valdžios institucijoms buvo pavesta priversti kasybos veiklą atsisakyti verslo, naudojant priemones, susijusias su elektros energijos kainodara, žemės naudojimu, mokesčiais ir aplinkos apsauga.“

Aplinkos veiksnius svarbu laikyti teisėta priežastis, dėl kurios Kinijoje draudžiami bitkoinai. Nors metinis anglies dvideginio išmetimo augimas Kinijoje augo tik 1,4% (gerokai mažiau nei prognozuoti 2,0 proc.) 2017 m., Kinija vis dar užima aplinkui 30% viso pasaulio išmetamo anglies dioksido kiekio. Turint omenyje tą bitkoinų gavybą dabar sudaro 0,6% viso pasaulio energijos suvartojimo ir galbūt daugiau ateityje, tai yra tikras rūpestis, kurį turi spręsti kriptovaliutų bendruomenė.

Nepaisant to, kiti sako, kad kasybos draudimo priežastis yra tiesiog susijęs su tikslu priversti sustabdyti visas kriptovaliutas apskritai visoje Kinijoje. Galimybė sukurti naują finansų sistemą gali būti vertinama kaip grėsmė dabartinei. Nors ši galimybė nėra būdinga tik Kinijai, svarbu atsižvelgti į Kinijos reakciją į šiuos pokyčius dabar, kai tai yra didžiausia pasaulio ekonomika pagal BVP. Reaguodami į draudimą, kai kurie bitkoinų kasėjai savo kasybos operacijas perkėlė į užsienį, kur tiek bitkoinų prekyba, tiek kasyba yra legalūs..

bitkoinų gavyba

Nuotraukų kreditas: „Bloomberg“

JAV (Niujorko valstija)

Nors JAV federalinė vyriausybė neuždraudė bitino kasybos, kai kurios vietos vyriausybės priėmė įstatymus dėl savo draudimų.

Pavyzdžiui, Plattsburgh, Niujorkas, 20 000 gyventojų turintis miestas, esantis maždaug už 20 mylių nuo Kanados sienos, paskelbė 18 mėnesių moratoriumą apie bitkoinų gavybą. Per pastaruosius kelerius metus Plattsburgas tapo bitkoinų kalnakasių centru dėl pigių elektros kainų dėl hidroelektrinės gamybos St. Lawrence upėje.

Tačiau įvedus bitkoinų kasybą, visiems gyventojams padidėjo elektros energijos sąnaudos. Taip buvo todėl, kad hidroelektrinė turėjo pagaminti daugiau nei įprastas energijos kiekis kasybos operacijoms paremti. Pavyzdžiui, 2017 m. Gruodžio mėn. Ir 2018 m. Sausio mėn nepadarė mano pamačiau, kad sąskaitos už elektrą išaugo 300 USD.

Tie, kurie gali pagalvoti apie šio naujojo įstatymo pažeidimą, gali pagalvoti dar kartą – bauda yra 1000 USD už neteisėtą kasybą. Vašingtono valstijos Čelano apygardos komunalinių paslaugų rajone (PUD) taip pat yra galioja panašus draudimas. Viena neleistina bitkoinų kasybos operacija, kai suvartojama daugiau nei 11 000 kWh elektros energijos, buvo uždaryta. Prieš valdžios institucijoms ištraukiant kištuką, ši operacija sunaudojo apie 20 kartų daugiau elektros energijos nei įprasti namų ūkiai.

Plattsburgh, NY

Nuotraukų kreditas: „GoTravelaz“

Malaizija

Kaip rašyta ankstesniame straipsnyje, Malaizija kovojo su neteisėtomis gyvenamosiomis vietomis vykdomomis kasybos operacijomis. Koordinuoto reido metu buvo uždaryti du šalies bitkoinų gavybos ūkiai. Šios operacijos buvo laikomos neteisėtomis ne dėl bendro bitkoinų kasybos draudimo, o todėl, kad už šias operacijas atsakingi asmenys neturėjo oficialių verslo leidimų.

Nors neaišku, kaip lengva ar sunku gauti vyriausybės leidimą vykdyti kasybos operaciją Malaizijoje, akivaizdu, kad kaimynų skundai buvo svarbus veiksnys, nulėmęs uždarymą. Kaimynai pranešė, kad operacijos sukėlė galios svyravimus, o nuomininkai buvo garsūs ir netvarkingi.

Malaizija

Net legalus „Bitcoin“ kasimas gali sukelti neteisėtą veiklą

Daugelyje tautų ar miestų nėra jokių įstatymų, draudžiančių kasybą ar net reikalaujančių verslo leidimų, kaip aprašyta aukščiau; tačiau yra daugybė atskirų operacijų, kurios buvo nutrauktos dėl kelių skirtingų priežasčių, kurios sudarė neteisėtą kasybos veiklą.

Vienas iš tokių įvykių įvyko Orenburge, Rusijoje, 2018 m. balandžio mėn. Šiuo atveju buvo suimti du asmenys po to, kai buvo nustatyta, kad apleistoje gumos gamykloje jie sukūrė bitkoinų kasybos ūkį. Jie buvo apkaltinti turtine žala ir dar keliais nusikaltimais. Be to, šie nelegalūs kalnakasiai pavogė 8 milijonus kW / h elektros energijos, kurios vertė siekė apie 60 milijonų rublių (~ 1 milijonas USD)..

Tokie įvykiai yra dažnesni, nei galite pagalvoti. Pavyzdžiui, JAV valstijų vyriausybės pareigūnai tiek Niujorke, tiek Niujorke Luiziana neteisėtai panaudojo vyriausybės išteklius kasybos operacijoms pradėti.

Darbuotojai Australijos orų agentūra taip pat vykdė panašią neteisėtą veiklą. Visais šiais atvejais svarbu pažymėti, kad pats bitkoinų kasimas nebuvo neteisėtas. Tačiau būdai, kuriais kasybos darbai vyko kasybos srityje, buvo neteisėti. Jei asmenys būtų naudoję savo laiką, pinigus ir išteklius, jie greičiausiai nesusidurtų su teisinėmis problemomis.

Nors vis dar yra nemažai sričių, kuriose bitkoinų kasyba yra neteisėta, panašu, kad draudimo tendencija sulėtėja. Kol kalnakasiai elgiasi tokiu būdu, kuris neturi neigiamos įtakos aplinkinių gyvenimams, nebūtų keista matyti, kai šios vyriausybės panaikina savo įvestus draudimus..