ICO tapo beveik neatsiejama nuo „blockchain“ paleidimo idėjos. Dabar tai yra pagrindinis būdas pritraukti kapitalą plėtros komandoms, įsitikinusioms, kad jos žengia į kitą didelį dalyką. Dėl didelio ICO kiekio į rinką pateko daug naujų žetonų ir beveik neišvengiamai nuolat besiplečianti projektų kapavietė kurie dabar mirė dėl įvairių priežasčių.
ICO sėkmė ar nesėkmė – kas yra slaptas padažas?
Individualiam investuotojui, kuris vis dar nori šifruoti kaip priemonę padoriai grąžai gauti, gali būti beveik neįmanoma išsiaiškinti, ar projektas gali būti sėkmingas, ar ne. Tiesa, yra daug praktinių kontrolinių sąrašų, kurie gali padėti potencialiems investuotojams pereiti per minų lauką, įvertinant ilgalaikį baltosios knygos ar plėtros komandos potencialą..
Tačiau yra ir kitų rodiklių, rodančių, ar „blockchain“ paleidimas greičiausiai bus geras. Užuot pasitikėję kontroliniu sąrašu, mes taip pat galime pažvelgti į kitokį kapitalo pritraukimo modelį, kuris taip pat gali pasiūlyti patrauklų potencialą mąstantiems investuotojams.
„Blockchain“ – ir platesnės paskirstytos knygos technologijos (DLT) – dabar tampa patraukliu daugelyje pramonės sektorių, įskaitant bankininkystės, automobilių, aviacijos ir FMCG. Korporacijos dalyvauja įvairiais būdais.
Kai kurie dalyvauja visos pramonės konsorciumuose R3 (finansinis) arba MOBI (automobilių) dirbti kartu kuriant integruotus sprendimus. Kiti investuoja į patikimas technologijų įmones, kad kurtų sistemos pagal konkretų sprendimą; pavyzdžiui, „Walmart“ kartu su IBM kuria DLT, skirtą naudoti jos tiekimo grandinėje.
Skaitmeninis turtas – DLT sprendimai finansų pramonei
Skaitmeninis turtas yra vienas iš tokių pavyzdžių, kai įmonė įsitvirtino kaip tvirtas lyderis kuriant finansų sektoriaus DLT. Bendrovė niekada nevykdė ICO. Vietoj to, jis pasirinko tradiciškesnį finansavimo būdą ir sėkmingai įgijo finansinę paramą iš tokių kaip JP Morgan ir Citigroup, pritraukdamas daugiau kaip 110 mln. USD rizikos kapitalo.
„Digital Asset“ pagrindinis puslapis
Kadangi „Digital Asset“ remia rizika ir jos techninė platforma nėra sukurta jokiame viešame „blockchain“, ji neveikia tokiame ekonomikoje, kaip „blockchain“ startuoliai, kuriems taikoma ICO. Vietoj to, „Digital Asset“ sukūrė savo paskirstytos knygos knygą, vadinamą „Digital Asset Platform“. Ši platforma sujungia paskirstytas, leidimus turinčias knygas kartu su pasirinktine kalba kuriant išmaniąsias sutartis.
Didžiosios knygos, kuriomis grindžiama platforma, yra atskiriamos, o tai reiškia, kad vartotojai gali peržiūrėti tik savo konkrečią knygos dalį, remdamiesi savo leidimais. Tai apsaugo duomenis su konfidencialumo lygiu, būtinu sistemai įdiegti finansų sektoriuje. Tuo pačiu metu sinchronizavimo žurnalas užtikrina duomenų vientisumą visoje knygoje.
Skaitmeninio turto modeliavimo kalba (DAML) yra platformos naudojama programavimo kalba, susijusi su domenu. Jis sukurtas tam, kad kūrėjai galėtų programuoti nuspėjamą elgesį ir analizuoti galimus rezultatus. Tai leidžia sukurti pažangias sutartis, kurios padėtų automatizuoti ir standartizuoti daugelį sudėtingų įstatymų numatytų susitarimų ir susitaikymo pastangų visame finansų sektoriuje..
Kuo tai skiriasi nuo Ethereum?
Individualiai sukurtas DLT, kurį naudoja „Digital Asset“, kontrastuoja su viešąja „blockchain“ ekosistema, pvz., „Ethereum“. „Ethereum“ blokų grandinė yra atvira, o tai reiškia, kad mazgų operatoriai gali matyti visą blokinę grandinę. Yra keletas egzistuojančio konfidencialumo elemento būdų, tačiau ne tokiu mastu, kuris atitiktų korporacijų ir bankų įstaigų reikalavimus.
Tokie viešieji blokų tinklai kaip „Ethereum“ leidžia kurti programas bendrosiomis išmaniųjų sutarčių programavimo kalbomis. Bendrosios kalbos suteikia visišką programavimo lankstumą, o tai gali sudaryti daugybę galimų galimybių iš vienos sumanios sutarties. Tai sukelia neišvengiamų sunkumų numatant ir išbandant kiekvieną įmanomą įvykį.
Taigi „Ethereum“ pagrįstos išmaniosios sutartys, užkoduotos bendrosiomis programavimo kalbomis, gali sukelti nenumatytų pasekmių, kurių „Digital Asset“ gali išvengti plėtodama savo išmaniąsias sutartis DAML.
Dabar liūdnai pagarsėjęs „DAO“ įsilaužimo atvejis yra puikus nenumatytų pasekmių pavyzdys „Ethereum“ pagrįstoje išmaniojoje sutartyje. Lėšas pašalino kenkėjiška šalis, kuri sugebėjo išnaudoti būdingas pažangių sutarčių programavimo silpnybes. Šis įsilaužimas rodo pažeidžiamumą, būdingą „Ethereum“.
Kodėl svarbu nuspėjamumas
Nuspėjamumas yra svarbus, nes korporacijos, įgyvendindamos naujas technologijas, turi atsižvelgti į akcininkų investicijų riziką. Atsižvelgiant į galimą žalą akcijų kainai, įmonės suprantama nenoriai taiko tą pačią viešųjų knygų technologiją, susijusią su įsilaužimu, kurį patyrė DAO.
Todėl DAML nuspėjamasis elementas programuojant pažangias sutartis gali reikšti, kad ateityje skaitmeninio turto pasiūlymas gali būti pritaikytas ne tik finansų pasaulyje, bet ir kituose sektoriuose..
Tai nesumažina fakto, kad „Ethereum“ ir kiti viešieji „blockchain“ siūlo daug privalumų tiek „blockchain“ kūrėjams, tiek investicijų į kriptografiją bendruomenei. Tačiau verslo pasaulis turi daug teisėtų rūpesčių dėl viešųjų „blockchain“ naudojimo dabartinėje būsenoje.
Finansų pasaulyje konfidencialumas yra vienas griežčiausių reikalavimų, o sandorių duomenys apie viešąją „blockchain“ iš esmės yra vieši. Be to, lėtas operacijų greitis ir aukšto lygio įsilaužimų gausa taip pat reiškia, kad viešosios blokų grandinės nėra tinkamos visiems tikslams finansų ir kituose sektoriuose.
Finansų kompanijos, tokios kaip bankai, nenori rizikuoti naudodamos viešuosius blokus
Suprantama, kad korporacijos turi užtikrinti, kad įdiegus bet kokią naują technologiją bus sukurta vertė, o tai reiškia, kad ji turi padėti padidinti akcijų kainą, taigi ir akcininkų investicijų grąžą. Bet kokia rizika, kad kažkas nesiseka, išgąsdins rinkas ir pasieks priešingą efektą.
Kodėl privačios investicijos yra svarbios „Blockchain“
„Digital Asset“ yra privati įmonė, o tai reiškia, kad pavieniams investuotojams neįmanoma įsitraukti, nebent ateityje bendrovė pradės viešą akcijų siūlymą (IPO)..
Tai kas tada? Jei negalite įsigyti „Digital Asset“ akcijų ar žetonų, kam nerimauti? Esmė ta, kad iš to yra ko išmokti, atsižvelgiant į šimtus naujų „blockchain“ startuolių, kurie kiekvieną mėnesį paleidžiami ir nesėkmingi.
Apsvarstykite, kad finansų sektorius priklauso nuo tarpininkų kiekviename žingsnyje net ir paprasčiausių sandorių metu. Brokeriai, teisininkai ir kiti tarpininkai tvirtina sistemą kartu, siekdami užtikrinti, kad dalyvaujant pakankamai šalių būtų sukurtas pasitikėjimas. Tačiau tokios finansų įstaigos, kaip ir investuojančios į skaitmeninį turtą, supranta, kad ši sistema yra sudėtinga, todėl kiekvienai operacijai tenka daug lėšų.
Pagal konstrukciją sistema nėra tokia sunki; ji vystėsi, iš dalies remdamasi išoriniais veiksniais, tokiais kaip 2008 m. pasaulinė finansų krizė. Tačiau pati pramonė pripažįsta vystymosi poreikį. Ji mato ilgalaikį DLT potencialą tai padaryti. Pradinio „blockchain“ principo esmė buvo sukurti sistemą, kuri padėtų tiesiogiai sujungti dvi šalis ir pakeisti tarpininko poreikį sukurti pasitikėjimą sandoriais, susijusiais su vertės mainais..
„Digital Asset“ remiasi šiais pagrindiniais principais ir plėtoja juos kaip pritaikytą finansų sektoriaus sprendimą. Žadama pagreitinti prekybos laiką, automatizuoti daugelį teisinių susitarimų dėl prekybos ir užtikrinti teisinį konfidencialumo reikalavimą, atskiriant leidimų knygas.
Privačios knygos kaip įvaikinimo katalizatorius
Čia pradeda įdomėti pagrindinis „blockchain“ priėmimo klausimas. „Blockchain“ puristai linkę pasišaipyti iš decentralizuotų didžiųjų knygų technologijos idėjos, kurią perima didžiosios įmonės. Padarant decentralizuotas knygas privačias ar leidimus, taip pat pažeidžiami atvirojo sutarimo tinklo principai, svarbesni už pasitikėjimo poreikį. Galų gale, jei sutarimo tinklas yra uždaras tam tikrai grupei, kodėl jie netgi turi decentralizuotis?
Na, pasaulis, net uždari finansinių institucijų ir korporacijų tinklai, vis dar neveikia tarpusavio pasitikėjimo. Jis veikia tiems tarpininkams. Ir jie ima mokesčius. Sumažinus mokesčius, sumažinamos išlaidos, taigi padidėja potenciali investicijų grąža akcininkams, o tai pritraukia daugiau pinigų ir investicijų atitinkamai įmonei.
Taigi, privatūs „blockchains“ turi vertę ir galų gale gali būti katalizatorius plačiai pritaikant decentralizuotas technologijas, nesvarbu, ar tai patinka blokų grandinės puristams, ar ne. Jei palyginsime šią raidą su interneto evoliucija, niekas šiais laikais nieko negalvoja apie įmones, kurios naudojasi uždarais intranetais ir privačiais tinklais, kad galėtų užsiimti verslu..
Įmonės, kurios nesivargino laikytis interneto technologijų, jau seniai būtų žlugusios, pasiimdamos akcininkų investicijas. Nepaisant to, korporatyvinis interneto technologijų pritaikymas nepakeitė fakto, kad pats internetas išlieka atvira sistema, kurioje gali dalyvauti visi norintys.
Kodėl kripto investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į DLT priėmimą
Skaitmeninis turtas atkreipia dėmesį į kai kuriuos iš jų ir investuoja jų kapitalą žinomiausių pasaulio bankų įstaigų. Tos institucijos tiki paskirstytos knygos technologijos galia, kad sektoriuje atsirastų novatoriškų pokyčių, kitaip jie nebūtų investavę. Šis įsitikinimas atsiranda todėl, kad DLT naudojimas finansų sektoriuje turi tikrą, ilgalaikį, pramonės pokyčių potencialą.
Ką „Digital Asset“ daro teisingai, esamai problemai išspręsti naudojamas pats pagrindinis DLT funkcionalumas. Tai nėra problemos sprendimo būdas, kurio nėra, taip pat bendrovė nesiekia greitai užsitikrinti pinigų grąžinimo.
Tai žaidžia ilgą žaidimą, kurio rezultatas sukurs automatiką ir padidins šalių pasitikėjimą. Tai savo ruožtu paspartins sandorius ir padidins finansų sektoriaus žaidėjų pelningumą. Galiausiai pelningumas padidina investicijų grąžą akcininkams.
Pelningumas yra ta pati priežastis, dėl kurios „Walmart“ ir IBM bendradarbiavo iniciatyvoje naudoti „blockchain“ skaitmeninio sekimo galimybes „Walmart“ tiekimo grandinėje. Jei „Walmart“ gali sumažinti prarastą produktą, jis teikia daug privalumų.
Bendrovė mano, kad tai gali padidinti pelną iš mažiau prarasto produkto ir sumažinti išlaidas bandant atsekti produktą per tiekimo grandinę. „Blockchain“ pagrindu atliekamas skaitmeninis stebėjimas taip pat sumažins riziką, kad sugadinti produktai gali patekti į lentynas ir vartotojų namus. Sumažėjusi rizika taip pat padidina akcijų kainas, suteikdama rinkai pasitikėjimo, kad įmonė yra tvarus statymas už investicijas.
Nauji sprendimai, o ne naujos problemos
Daugelis „blockchain“ pradedančiųjų šiandien bando kurti visiškai naujas rinkas, remdamiesi „blockchain“. Tai yra reikšminga priežastis, kodėl tiek daug „blockchain“ startuolių gali ir nepavyksta. Vertinant galimybes investuoti į kitą didelį ICO, prasminga pasidomėti, kur jau eina dideli pinigai.
DLT dideliuose versluose kuriami sprendimai nepateikiami kartu su viešosiomis baltosiomis knygomis ir tiesioginės žetonų grąžos pasiūlymu. Tačiau tai nereiškia, kad jie negali tapti nuovokių investuotojų, kurie vertina būsimus ICO ir ilgalaikio atlygio potencialą, planu.
Žvelgiant plačiau, tai taip pat galėtų būti būdas įvertinti kitas ilgalaikio investavimo galimybes. Užuot dėję pinigus į blokų grandinės sprendimą siūlančią įmonę, pradėkite žiūrėti, kurios įmonės diegia DLT; ar yra tikimybė, kad dėl to padidės akcijų kainos?
Protingas investavimas
Šis plataus kampo požiūris yra tai, kaip sėkmingi investuotojai uždirba pinigus. Jie nesivaiko greito grąžinimo pagal blizgantį baltą popierių.
Haris mėgsta blizgančius daiktus. Nebūkite šarka. (Vaizdo kreditas: BBC)
Patys investuotojai žvalgosi į pasaulį, skiria laiko sužinoti, kas daro įtaką rinkoms, ir panaudoja šias žinias įžvalgiai įvertindami būsimą pokyčių potencialą.
Tie, kurie sėkmingai išgyveno „dotcom“ bumą, tai suprato, o tie, kurie daugiausia uždirbs investuodami į „blockchain“ ir DLT, greičiausiai nesiskirs.