Nepaisant begalės priešingų pavyzdžių, daugelis žmonių vis tiek meta kriptovaliutą ir nusikalstamą veiklą į tą patį kibirą. Bet ar tai gimsta dėl nežinojimo ar fakto? Mes visi bijome nežinomybės. Galbūt tai iš dalies dėl to, kad pasauliečiams staiga atrodo, kad skaitmeninės valiutos ima viršų.

Nepaisant to, kad įrodyta, kad kriptovaliuta yra daugiau nei mokesčių vengimas, kodėl tiek daug žmonių vis dar sieja ryšį tarp „Bitcoin“ ir piktadarių darbų?

Šilko kelias

Jei Šilko kelias užburia senovinio prekybos kelio tarp Rytų ir Vakarų vaizdus ir beprotiškus nuotykių ištroškusius prekybininkus, jūsų versiją reikia šiek tiek atnaujinti. Daugelis žmonių galvoja apie kriptovaliutą ir nusikalstamą veiklą dėl to Šilko kelias svetainė, kurioje pagrindine valiuta buvo naudojamas „Bitcoin“.

Tai buvo internetinė prekyvietė, kurioje buvo perkami ir parduodami narkotikai, ginklai ir visa kita, kas draudžiama tamsiajame internete. Šalia „Bitcoin“ populiarumo „The Silk Road“ taip pat sugadino jo reputaciją. Kaip ir toks nuodingas buvęs meilužis, apie kurį žinojai, kad tau buvo blogai, Bitcoin ir Šilko kelias tiesiog negalėjo būti atskirti.

Kai 2011 m. Bitcoin pasiekė paritetą su doleriu, pirkti ir parduoti Šilko kelyje buvo lengva. Tai taip pat buvo gana anonimiška, kol federacijos nepradėjo tirti, ieškoti nusikaltėlių ir traukti juos baudžiamojon atsakomybėn, o svetainė buvo uždaryta. Tačiau dėmė Bitcoin reputacijoje išliko.

Elektroniniai nusikaltimai

Kibernetinių nusikaltėlių vaizdavimas juodu gobtuvu su su technologijomis susijusiame fone.

Ar kriptovaliutos ir elektroniniai nusikaltimai yra sinonimai?

Kita priežastis, kodėl žmonės sieja kriptovaliutą ir nusikalstamą veiklą, yra elektroniniai nusikaltimai. Deja, būdamas natūraliai skaitmeninis, kriptovaliutos, tokios kaip Bitcoin greitai tapo kibernetinių nusikaltėlių pasirinktu mokėjimo metodu naudojant „Ransomware“. Kadangi prie kriptovaliutos piniginės nėra prijungtos jokios fizinės vietos, nusikaltėlius yra daug sunkiau atsekti.

Pagalvokite apie „Bitcoin“ ir kitas kriptovaliutų pinigines kaip ofšorinės sąskaitos kibernetinį atitikmenį Kaimanų salose. Narkotikų platintojai ir sukčiai naudojo tuos daugelį metų, dabar jie tiesiog internete.

Tačiau, kadangi „Bitcoin“ nėra toks anonimiškas, kaip manė žmonės, smūgis ateina tada, kai nusikaltėliai bando konvertuoti savo „Bitcoin“ į dolerius.

Žinoma, yra problemų, tokių kaip kriptografinių mainų kriptografija, kurios vartotojai neprašo susikurti paskyros. JAV KYC ir AML protokolai veiksmingai užkerta kelią tokiems sandoriams. Tačiau daugelis kitų šalių vis dar leidžia jiems būti anonimais.

Kriptojacking yra dar viena problema, kylanti vis didesnėje kibernetinio saugumo erdvėje. Nors įsilaužėlių ketinimas naudoti skaičiavimo galią kriptovaliutai išgauti, o ne akivaizdžiai pavogti lėšas, jie vis tiek vagia elektrą, o prietaisai veikia lėčiau. Viskas tuo pačiu kaupiant milijonus dolerių vertės monetas, tokias kaip „Monero“.

Dauguma kompanijų kol kas yra žingsniu priekyje už kriptopatikus. Jie naudoja efektyvų pleistrų valdymą ir gerina darbuotojų kibernetinę higieną. Asmenys taip pat gali apsisaugoti įdiegdami „adblockers“ ir antivirusines programas. Tačiau tai netrukdo išradingiems įsilaužėliams, kurie kasdien tampa vis kūrybiškesni, nesvarbu, ar jie naudojasi nemokamu „WordPress“ dizainu, ar kenkėjišku skelbimu.

Tai taip pat nepadeda atskirti kriptovaliutos ir nusikalstamos veiklos asociacijos.

Anonimiškumas

Nėra nė vieno, kuris nori likti toks pat anonimas kaip gangsteris ar mafijos banditai. Galų gale, dauguma ištikimų piliečių nesijaudina dėl savo duomenų. Išskyrus atvejus, kai tokios įmonės, kaip „Facebook“, be jų žinios nenaudoja jų, paprastai nėra svarbu, kad jų sandoriai būtų slepiami.

Tai, kad kai kurios kriptovaliutos yra anonimiškos, sukelia visuomenės sąsajas su kriptovaliuta ir nusikalstama veikla. Tai, kad asmens duomenys pakeičiami sąskaitos raktais, tikrai suteikia daugelio rūšių nusikalstamą veiklą. Tai apima mokesčių vengimą, neteisėtų prekių pirkimą, pinigų plovimą ir net kapitalo bėgimą.

Nemažai žmonių iki šiol naudojo kriptovaliutą, norėdami siųsti dideles pinigų sumas už savo šalies ribų. Be to, sumų šaltiniai gali būti nežinomi, kitaip nei bankas, reikalaujantis klientų pagrįsti lėšų šaltinį.

Vis dėlto daugelis teigia, kad anonimiškumas ir privatumas yra asmens teisė. Tiesą sakant, „Bitcoin“ atsirado kaip atsakas į 2008 m. Finansų krizę. Tai, be abejo, buvo viena tamsiausių nusikalstamos veiklos duobių, kokių tik teko matyti.

Dėl plačiai paplitusių centralizuotų agentūrų ir vyriausybių korupcijos gimė „Bitcoin“. Ankstyvieji kriptovaliutos kūrėjai identifikuoti kaip cypherpunks, teigia, kad privatumas yra būtinas atvirai visuomenei elektroniniame amžiuje.

Ironiška, kad fiat valiutos yra daug tinkamesnės pinigų plovimui nei kriptografija JAV doleris būdama nusikalstama pasirinkta konfesija. Iš tikrųjų yra daug lengviau nepalikti jokių sąskaitų su doleriais nei naudojant kriptovaliutą, nes jūsų skaitmeninį pėdsaką beveik visada galima sekti.

Aferos

„Howey Coins“ buvo netikra ICO, kurią SEC panaudojo investuotojams pamokyti. Šis vaizdas yra „Howey Coins“ išankstinio ICO žetonų pardavimo ekrano kopija.

Howey Coin, SEC „suktybė“, padedanti investuotojams išmokti pamoką apie ICO sukčiavimo pavojus.

Užuot girdėjęs apie visus sėkmingi ICO, antraštėse kur kas daugiau dėmesio skiriama kriptovaliutų suktybėms. Plačiau visuomenė, nedalyvaujanti kriptovaliutų sferoje, gali neišgirsti apie labdaringas aukas, teikiamas Bitcoin, ar „Ethereum“ kuriant decentralizuotą pasaulį. Bet jie tai girdi 10 proc visų ICO lėšų buvo pavogta 2017 m. Arba daugiau 80 proc visų ICO yra sukčiai.

ICO sukčiavimai yra tokia didelė problema, kad SEC išleido vieną, kad pademonstruotų, kaip lengva patekti į šias apgavystes ir šviesti investuotojus. Reguliavimo institucijoms pradėjus daugiau dėmesio skirti ir griežtėjant ICO, aferų skaičius turėtų pradėti mažėti. Ir tokioms kompanijoms kaip „Google“ ir „Facebook“ uždraudus ICO reklamą ir įžymybėms pradedant patvirtinti mažiau ICO (įskaitant „Shitcoin Shiller“ Johną McAfee), gali būti išgelbėta daugiau investuotojų.

Tačiau ICO sukčiavimai yra dar vienas kriptovaliutų ir nusikalstamos veiklos asociacijos sukėlėjas. Aferistai visada randa būdą, kaip apeiti skelbimų draudimus, naudodamiesi socialine žiniasklaida ir siūlydami išsiųsti Eterį žmonėms, kurie pirmiausia juos siunčia.

Jūs turite pripažinti, kad sunku užjausti tokio tipo žmones, kurie patektų į sukčiai, tai akivaizdžiai akivaizdu, tačiau nelaimingų aukų buvo daug. Dėl šios suktybės daugelyje kriptografijos žinomų vardų po jų vardo buvo įrašyta „neišduoti ETH“. Tiesiog peržiūrėkite Vitaliko „Twitter“.

Vitaliko Buterino „Twitter“ profilio ekrano kopija, kurioje teigiama, kad jis nepasiduoda ETH.

Vitalik „Neišduoti ETH“ Buterinas

Kriptovaliuta ir nusikalstama veikla – asociacija gyvena toliau

Kol kas trūksta reguliavimo, nusikalstamas susivienijimas pasiekė karščiavimą, o kriptografijos erdvė dažnai vadinama laukiniais vakarais. Tačiau šiais metais reguliavimas įvairiomis formomis pradeda rodytis visame pasaulyje.

JAV SEC ragina visas biržas registruotis kaip vertybinių popierių biržos. Visame pasaulyje kitos šalys kuria teisines sistemas investuotojams apsaugoti neribodamos naujovių.

Dideles grynųjų pinigų sumas visada siesime su nusikaltėliais. Tikiuosi, kad žmonėms vis labiau žinant apie kriptovaliutą, kelio reakcija dėl jos nusikalstamumo pradės sklaidytis. Ir jau atrodo, kad ore pasikeitė.

Be to, neišvengiama, kad nusikaltėliai naudos kriptovaliutas nedoriems darbams, jei tik mūsų pasaulyje yra nusikaltėlių. Lygiai taip pat, kaip jie ir toliau plėš bankus, žudys vienas kitą ir pradės karus. Mes nesiejame didžiųjų bankų su nusikalstama veikla net po 2008 m., Todėl galbūt atėjo laikas kriptovaliutas palikti nuo kabliuko.