2017 m. „Walmart“ padarė nemažą sumanymą eksperimentuoti su „blockchain tec“. Nesvarbu, ar dėl FOMO, ar dėl to, kad „blockchain“ yra čia, kad jie liktų, jie suprato, kad vėlyvieji naudotojai bus palikti dulkėse. Taigi Walmartas pirmiausia pradėjo nuo IBM iniciatyva stebėti tam tikrus maisto produktus per tiekimo grandinę.

Kinų kiaulienos ir meksikietiškų mangų atsekimo visame pasaulyje rezultatai buvo džiuginantys. „Blockchain“ technologija atskleidė savo potencialą. Ir dabar mažmeninės prekybos milžinė džiaugiasi patentų pateikimu. Nuo mokėjimo sistemų, naudojančių „blockchain“, iki technologijos integravimo su „ autonominė transporto priemonių pristatymo sistema.

Taigi, tai kelia svarbų klausimą.

Kodėl „Walmart“ pateikia „Blockchain“ patentus?

„Walmart“ patentas

Naujausias „Walmart“ patentas

„Blockchain“ technologija vis dar toli nuo masinio pritaikymo. Tačiau galima sakyti, kad dauguma pramonės šakų mato savo galimybes. Walmarto atveju tai gali būti evoliucijos arba žūties manevras, verčiantis save prisitaikyti prie tam tikrų pokyčių arba tiesiog logistikos valdymo evoliucija.

Bet tai ateina tuo metu, kai mažmenininkai visame pasaulyje vis dar aiškinasi, kaip geriausiai integruoti „blockchain“ į savo procesus.

Kai kurie (pavyzdžiui, Japonijos „Rakuten“) stengiasi paleisti savo kriptovaliutą. Kiti, tokie kaip Walmartas ir Krogeris, bandė sekti ir atsekti maistą visoje tiekimo grandinėje.

Net internetiniai milžinai „Amazon“ ir „Facebook“ pradėjo registruoti domenus, paleisti „blockchain“ platformas ir tyrinėti jų galimybes.

Vis dėlto Walmarto patentai nėra ypač konkretūs ir savo pristatyme beveik panašūs į baltąsias knygas. Tai palieka vietos daugeliui interpretacijų ir klausimų – konkrečiai, kokie yra „Walmart“ planai, susiję su „blockchain tech“?

Atskaitymų mažinimas

Didelės kompanijos, tokios kaip „Walmart“, turi padengti išlaidas, atsirandančias dėl įvairių situacijų. Tai vadinama išskaičiavimais. Tarkime, pavyzdžiui, kad tiekėjas nori taikyti nuolaidą, arba produktai pristatomi sugadinti, o gal ir mažesni nei sutarta suma. Tai dažnai sukelia konfliktą su tiekėjais, kurį sunku išspręsti.

Vyriausiasis produktų vadovas „HighRadius“, Sayidas Shabeeras, paaiškina:

„Konfliktų sprendimas dažnai vėluoja dėl ribotos prieigos prie skirtingų suinteresuotųjų subjektų turimų duomenų. Pavyzdžiui, įvairių padalinių tiekėjai ir klientai („Walmart“), logistikos tiekėjai, auditoriai ir kt. Suinteresuotieji subjektai, taip pat klausimai, susiję su susijusių operacijų ir dokumentų atsekamumu. “

„Blockchain“ technologija galėtų suteikti labai reikalingą skaidrumą, kurio reikia norint išvengti šių konfliktų. Arba paprasčiausiai išspręskite juos automatizuotai, be komplikacijų.

Shabeeras tęsia: „Pavyzdžiui,„ Walmart “galėtų organizuoti sunkvežimių kompanijų blokų grandinę, kad tiek tiekėjai, tiek„ Walmart “galėtų susitaikyti naudoti paskirstytą knygą. Greitas ginčų sprendimas būtų naudingas tiek tiekėjams, tiek pirkėjams, susijusiems su AR / AP “.

Išmaniųjų sutarčių naudojimas mokant tiekėjus

Pažangių sutarčių naudojimas atsiskaitymui tiekėjams pagal iš anksto nustatytas sąlygas gali būti dar viena apgauti „Walmart“ rankovę. Jie galėtų žymiai sumažinti darbo jėgos kiekį, reikalingą mokėjimams organizuoti ir prekėms stebėti. Operacijos taptų be galo efektyvesnės.

Sako Shabeeras: „„ Išmanioji sutartis “galėtų būti įgyvendinta kaip platesnės aukščiau aprašytos blokų grandinės dalis. Tai ne tik padėtų laiku atlikti mokėjimus, bet ir sukurtų skaidrumo aplinką, kurioje būtų mažiau konfliktų “.

Tiekimo grandinės valdymas

Mes jau matėme bandomojo bandymo su IBM ženklus, kad „Walmart“ savo tiekimo grandinei naudos „blockchain“. Remdamiesi teigiamais rezultatais, kuriuos jie matė stebėdami keletą maisto produktų, įsivaizduokite, kad tai pritaikyta tūkstančiams produktų.

Joelis Vincentas, IoT specialistų rinkodaros vadovas ZEDEDA komentarai: „Numatyta„ Walmart “paskirtis pagal naujausią patentą labiau atitinka tai, ko galite tikėtis iš didelių kompanijų. Jis yra tiekimo grandinėje ir stebi, kaip pasiekiami dalykai autonominėje transporto priemonėje (ko reikia, nes nėra vairuotojo, kuris ranka pasirašytų „žurnalą“, todėl prieigos kodas turi būti „užregistruotas“, fiziškai nepatikrinus prieigos) . “

Jis tęsia: „Iš tikrųjų autonominės transporto priemonės naudojimas tiesiog pakeičia vairuotoją. Jei pakeisite vairuotoją, turite pakeisti, kaip vairuotojas patikrina ir patikrina daiktus iš saugaus sunkvežimio (kuris šalia vairavimo taip pat yra jo darbas). Tai nėra šuolis pereinant nuo žmonių, vairuojančių ir tikrinančių atsargas, transporto priemonių parką be vairuotojų automobilių, turinčių saugų žurnalą, kad patikrintų ir patikrintų inventorių.

„Status Quo“ keičiasi

Nors „Walmart“, „Facebook“ ir kiti milžinai šokinėja į „blockchain“ traukinį, tai nebūtinai reiškia, kad jis netrukus pasieks tikslą. Tiesą sakant, gali praeiti metai, kol „Walmart“ visiškai integruos „blockchain“ technologiją su esamomis sistemomis.

“Tai” naftos tanklaivio “analogijos pasukimas”, – pažymi Vincentas. „Didelėje įmonėje ne tik giliai integruotos sistemos, kurias bus sunkiau atsukti nei 10 colių aukščio kalėdinių šviesų kamuolys, bet ir įsitvirtinę procesai.“

Tačiau tai, kad jie ruošiasi pokyčiams, yra vilčių teikiantis ženklas. Ne tik FOMO, bet ir akivaizdžiai pagerina savo verslo procesus ir geriausius rezultatus.

„Blockchain“ technologija galėtų išspręsti daugelį „Walmart“ problemų. Nuo pasitikėjimo ir skaidrumo iki atsekamumo, atskaitomybės ir atliekų mažinimo.

„Į„ Blockchain “rimtai žiūri konservatyvios kompanijos – tai technologijos teisėtumo pradžia“, – tvirtina Vincentas. „Kiekvieną dieną randame praktiškų, įgyvendinamų naudojimo būdų. Galbūt mes progresavome „blockchain“ nuo „Internetas 1991 m.“ Iki „Internetas 1994 m. – prieš pat„ Netscape “viešumą“.