„Bitcoin“ radikaliai pakeitė pasaulinių operacijų mokėjimo modelį. Iki šiol 2018 m. Sandorių skaičius svyravo nuo 150 000 iki 400 000 per dieną. Tačiau dabar, kai vis daugiau žmonių visame pasaulyje pradeda naudoti prieštaringai vertinamą Satoshi Nakamoto kūrinį, kyla rimtų klausimų apie bitkoino poveikį aplinkai.

„Bitcoin Mining“ trumpai

„Bitcoin“ naudoja algoritmą, vadinamą darbo įrodymu, kad patvirtintų operacijas savo tinkle. Kalnakasiai atlieka šį darbą, skirdami išteklius spręsdami sudėtingus matematinius galvosūkius. Kai kiekvienas galvosūkis bus išspręstas, kalnakasiui leidžiama pridėti naują bloką prie „Bitcoin“ viešosios knygos. Tada tinklas išleidžia naujai sukurtą „Bitcoin“ ir apdovanoja kasyklą už šio darbo atlikimą.

Konstrukcijoje tinklas ir toliau skatina tuos, kurie skiria daugiausia išteklių tinklui patvirtinti ir apsaugoti. Ir, kaip jūs galite įsivaizduoti, šiems ištekliams paleisti reikalingas didelis elektros energijos kiekis.

Dabartinis numatomas elektros energijos naudojimas

„Digiconomist“ skaičiuoja, kad dabartinis „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“ energijos suvartojimas (paskelbimo metu) yra maždaug 70 teravatvalandžių per metus. Mes naudojame vatus, kad matuotume vartojimo greitį grandinėje arba šiuo atveju – „Bitcoin“ tinkle. 1 teravatas yra lygus 1 trilijonui vatų (energijos vienetais). Praktiškai tai reiškia, kad Bitcoin kalnakasiai sunaudoja daugiau elektros energijos nei visos Šveicarijos ar Čekijos šalys.

Bitcoin poveikis aplinkai

Žinoma, nuomonės dėl faktinio naudojimo „Bitcoin“ tinkle skiriasi. Marcas Bevandas, ankstyvasis bitkoinų taikytojas ir kalnakasys, per jį savo tyrimus, padarė keletą kitų išvadų:

  • Daugelis kalnakasių siekia pigios elektros energijos labai konkurencingoje rinkoje. Tam reikia atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip hidroelektrinė ar geoterminė energija.
  • „Bitcoin“ prideda ekonominę (BVP) vertę, kuri bus verta suvartojamos energijos. Turime tai palyginti su dabartinėmis sistemomis.
  • Alternatyvūs darbo įrodymo metodai nėra įrodyti užtikrinant labai saugų tinklą.
  • Energijos sąnaudos vienai operacijai mažėja, nes į tinklą įeina daugiau žmonių.

Sausio pradžioje (maždaug 2018 m. „Bitcoin“ operacijų piko metu) Marco „geriausias spėjimas“ vartojimui buvo maždaug 18,4 teravatvalandės per metus. Kol kas atrodo, kad vertinimas iš tikrųjų yra žiūrovo akyse.

Energijos tendencijos

Kaip pabrėžta pirmiau, atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas išlieka svarbiu veiksniu. Bitcoin kalnakasius, kaip ir bet kurią kitą pramonę, skatina pelnas. Jie kuria parduotuves pigios elektros vietose.

Kaip žino daugelis mūsų nuovokių skaitytojų, Kinijoje atliekama daugybė kasybos operacijų. Pasaulis gerai žino apie Kinijos taršą anglimis dėl taršos, tačiau Liaudies Respublika labai stengiasi atsinaujinančios energijos srityje:

Bitcoin poveikis aplinkai

Atkreipkite dėmesį į prognozuojamą kainų perskirstymą 2021 m. Elektros energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių kaina sumažės žemiau iškastinio kuro ir ateityje bus dramatiškai pigesnė. Paskata bitkoinų kasėjams naudoti atsinaujinančią energiją dabar ir ateityje yra akivaizdi. Hidroelektrinė ir geoterminė energija yra tvirti mėgstamiausi didelio masto kalnakasių atstovai. Taikant šiuos šaltinius, anglies pėdsakas ir elektros sąnaudos yra mažesnės.

Nors diskusijos apie aplinką vyksta 2018 m., Praėjus 10 metų, tai gali būti ne tik tiek svarbu.

Koks yra dabartinis mūsų poveikis aplinkai?

Pagrindinė žiniasklaida daugiausiai laiko bitkoino poveikį aplinkai neigiamas būdas. Bet kaip tai susikaupia su mūsų dabartinėmis bankų sistemomis? A 2014 m. Tyrimas, Hassas McCookas tvirtai pasisakė už bitkoinų tinklo tvarumą:

“Plačiai prieinama vieša informacija griežtai paneigia teiginius, kad Bitcoin yra netvarus, ir parodo, kad socialinis, aplinkos ir ekonominis poveikis yra nedidelė dalis padarinių, kuriuos paveldos turtas ir pinigų sistemos daro mūsų visuomenei ir aplinkai.”

Bitcoin poveikis aplinkai

Kai kurie sunkiausi elektros vartotojai pasaulinėje bankų sistemoje yra šie:

  • 24/7 serverio operacijos
  • Visą parą dirbanti biuro bokštai
  • Bankomato išlaidos
  • Banko skyriai
  • Skaičiavimas
  • Darbuotojo išlaidos
  • Oro kondicionavimas
  • Ir kt

Tai anaiptol nėra išsamus sąrašas. Esant grėsmei didelei dabartinės bankų sistemos daliai, daugelis šių paslėptų išlaidų greičiausiai išnyktų esant daug efektyvesnei sistemai.

Ar „Bitcoin“ turėtų pakeisti savo konsensuso protokolą?

Nemažai kriptovaliutos erdvės kūrėjų ir įtaką darančių asmenų reikalauja pereiti nuo darbo įrodymo prie akcijų paketo..

Pagrindinis skirtumas tarp akcijų paketo sistemos yra tas klastotojai, ne kalnakasiai yra atsakingi už sandorių tinkle patvirtinimą. Kaip jie tai daro? Kaltininkai tam tikrą laiką užrakins kriptovaliutą piniginėje. Tada tinklas nuspręs, kada to klastotojo reikės, kad būtų galima patvirtinti operacijas ir sukurti kitą bloką blokų grandinėje. Kadangi matematikos galvosūkiai nereikalingi, nereikia ir daug energijos reikalaujančios įrangos. Kaip matote, tam reikia kur kas mažiau energijos sunaudoti, palyginti su darbo įrodymu.

Visa tai teoriškai skamba gerai, bet yra problema. Ir tai didelis. Dalies įrodymas iš esmės neįrodytas! „Bitcoin“ tinklas niekada nebuvo įsilaužtas, nepaisant energijos problemų. 9 metus trunkantis kietojo tinklo veikimas yra puikus bandomasis būdas apsaugoti blokines grandines. Darbo įrodymas reikalauja sunkaus darbo ir šio sunkaus darbo rezultatas yra saugiausia „blockchain“ planetoje. Tai bene svarbiausias aspektas, kad kriptovaliuta veiktų ilgainiui.

Tai nereiškia, kad akcijų paketo įrodymas neturi šūvio. Vietoj to, kūrėjai turi neįtikėtinai aukšto lygio saugumo standartą.

Išvada

Mes išnagrinėjome keletą idėjų abiejose bitkoino aplinkosaugos diskusijų pusėse. Nėra absoliučių būdų, kaip matuoti elektros sunaudojimą darbo patikrinimo sistemose. Dabartinę bankų sistemą atrodo dar sunkiau išmatuoti nei „Bitcoin“. Technologijų poveikis aplinkai yra realaus pasaulio problema. Galime pastebėti, kad atsiranda visiškai nauja pramonė, kuri tiksliai seka mūsų poveikį.

Toliau Q & A, „Bitcoin“ ekspertas Andreasas Antonopolousas pateikia rimtų apmąstymų, kodėl Žemė tikriausiai galėtų dirbti tik su viena darbo įrodymo sistema:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2T0OUIW89II]

Įdomu pažymėti, kad Andreasas tiki, kad Bitcoin kartu su ja skatina decentralizuotą energetinę revoliuciją. Tai matome šiandien, kai vis daugiau žmonių išeina iš tinklo ir tampa nepriklausomi nuo energijos. Daugelio kriptovaliutų kūrėjų galvoje tvirtai išsiaiškina bitkoino poveikį aplinkai ateityje. Galbūt kol kas vienintelis dalykas, dėl kurio galime būti tikri, yra tai, kad diskusijos bus tęsiamos.