Populiari socialinės žiniasklaidos platforma „Facebook“ ir toliau kelia antakius tarp kripto bendruomenės narių. „Facebook“ yra didžiausia pasaulyje socialinės žiniasklaidos platforma, turinti daugiau nei milijardą registruotų vartotojų. Ir daugelis analitikų laiko „Facebook“ šifravimą kaip esminį žingsnį link plataus masto pritaikymo. Platforma daro didžiulę įtaką skaitmeniniame sektoriuje, o jų pasaulinis tinklas gali būti esminis decentralizuotos ekonomikos priedas.
Nauja kompanijos pozicija, palaikanti kriptografiją, decentralizuotai ekonomikai galėtų suteikti labai reikalingą impulsą. Socialinės žiniasklaidos milžinė ir toliau nutyli kriptovaliutos plėtrą, tačiau jie atvirai priėmė „blockchain“ technologiją, įskaitant naujos „blockchain“ tyrimų grupės sukūrimą..
Kalifornijoje įsikūręs „Facebook“ į rinką atėjo 2004 m. Bendrovė iš nedidelės operacijos su keliais darbuotojais greitai išaugo į vieną didžiausių korporacijų pasaulyje. Šiuo metu „Facebook“ dirba daugiau nei 27 000 žmonių ir jis yra viešai prekiaujamas „Nasdaq“ (GS; FB). Iki šiol buvo sunku nustatyti daugelio didelių technologijų firmų kripto poziciją, o „Facebook“ praeityje pateikė mišrius kripto pareiškimus. Skirkime šiek tiek laiko ir peržiūrėkime, kaip „Facebook“ perėjo nuo visų kriptografinių skelbimų uždraudimo sausio mėnesį iki planų pradėti „blockchain“ tyrimų grupę šios savaitės pradžioje.
„Facebook“ biuras per „Businessbundit.com“
Kripto „Facebook“
Kriptografinė „Facebook“ per ateinančius mėnesius galėtų supažindinti milijardus žmonių su kriptovaliutomis, nes atrodo, kad prieštaringai vertinamas bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas rimtai žiūri į „blockchain“ technologiją. Neseniai ataskaita FOX verslo pasidalijo tuo „Facebook“ vadovu Davidas Marcusas išeidamas iš „Facebook Messenger“ programos komandos pradėjo naują komandą, skirtą „blockchain“ integracijos į platformą tyrimams.
Marcusas patvirtino šį žingsnį „Facebook“ įraše, kuriame paaiškina, kad „Messenger“ programos programa buvo labai naudinga, tačiau dabar jis yra pasirengęs pereiti prie „naujo iššūkio“. Šis žingsnis yra „Facebook“ vasario pozicijos pasikeitimas, kai vykdantysis direktorius pareiškė, kad platforma „neketino greitai pridėti kriptografijos“. Jis net aiškino, kad mokėjimai šifruotu kompiuteriu tuo metu buvo per brangūs ir lėti.
Paklaustas apie „Facebook“ blokų grandinės planus, Marcusas paaiškino, kad „Facebook“ dirba ne tik vienoje kripto kūrimo srityje. Platforma dabar pripažįsta galimus „blockchain“ integracijos pranašumus keliuose sektoriuose. Paklausti, ar didžiausia pasaulyje socialinės žiniasklaidos platforma planuoja ateityje sukurti savo kriptovaliutą, „Facebook“ vadovai paprasčiausiai pasakė:
“Šiuo metu mes neturime kuo toliau dalytis”.
Būdamas ankstyvuoju „Bitcoin“ investuotoju, Markusas supranta šifravimo rinką ir todėl yra tinkamiausias pasirinkimas norint paskatinti „Facebook“ tapti skaitmenine ekonomika. Praėjusių metų gruodį Marcusas tapo „Coinbase“ valdybos nariu. „Coinbase“ yra didžiausia kriptografijos birža Šiaurės Amerikoje.
Daugelis Marcuso sprendimą prisijungti prie „Coinbase“ valdybos vertino kaip tvirtą signalą apie būsimus „Facebook“ ketinimus „blockchain“.
Kripto „Facebook“ spekuliacija
CNBC pranešė gegužę, kai įmonių pertvarkymas vėl atvėrė duris galimybei šifruoti „Facebook“. Kriptų bendruomenės rezultatai buvo nevienodi, nes dauguma įrašų matė tokį judėjimą teigiamas.
Taip pat populiarus naujienų skydelis „Cheddar“ pranešė gegužės 11 d., kad „Facebook“ iš tikrųjų siekia sukurti gimtąjį žetoną – „Facecoin“. Leidinyje, cituojant anoniminius šaltinius, nustatyta, kad „Facebook“ „blockchain“ tyrimai trunka mažiausiai metus. Ataskaita taip pat atskleidė Morganas Belleris, „Facebook“ įmonių plėtros komandos narys, pastaruosius kelis mėnesius slapta praleido tyrinėdamas galimus integracijos scenarijus.
„Crypto Facebook Ad Ban“
Sausio mėnesį „Facebook“ nustatė kriptovaliutų skelbimų draudimą, kurį vėliau priėmė „Google“. Abi firmos kaip draudimų motyvą nurodė nereguliuojamą ir spekuliacinį rinkos pobūdį. „Facebook“ vadovai reagavo į didėjančią vartotojų ir vyriausybės pareigūnų reakciją, kurie teigia, kad daugelis pradinių monetų aukų (ICO) yra sukčiai.
Pastaraisiais mėnesiais tiek korporacijos, tiek vyriausybės pareigūnai atkreipė dėmesį į ICO, kai ICO aferos virto investuotojams už milijardus. Studija paleistas „Statis Group LLC“ teigia, kad aštuoniasdešimt procentų ICO buvo sukčiai 2017 m.
„Facebook“ skelbimų politikos atnaujinimas
Kripto „Facebook“ skelbimų atkūrimas
Birželio mėnesį „Facebook“ vadovai nusprendė panaikinti skelbimų draudimą. „Blockchain“ įmonės dabar gali reklamuotis „Facebook“, tačiau pirmiausia jos turi gauti patvirtinimą. Visos suinteresuotosios šalys turi užpildyti anketą taikymas kuri apima informaciją apie licencijavimą, o viešai prekiaujamos įmonės turi atskleisti savo statusą. ICO skelbimai vis dar draudžiami platformoje.
Kripto „Facebook“ pakeitimai
„Facebook“ produktų vadovas Robas Leathernas šią savaitę paskelbė tarpįmonę, kurioje aprašo būtinybę išnagrinėti šių pakeitimų rezultatus prieš atliekant papildomas korekcijas. Jis paaiškino, kaip ankstesnis draudimas netyčia blokavo daugybę teisėtų įmonių reklamuotis „Facebook“ ir kaip naujasis protokolas turėtų leisti šioms įmonėms vėl prisijungti prie „Facebook“ reklamos tinklo.
Reklama yra pagrindinis „Facebook“ pajamų šaltinis. Todėl visiškai apriboti augantį verslo sektorių toks „blockchain“ verslo požiūriu neturi daug prasmės. Dabar yra kelias, kurį suinteresuotos šalys gali naudoti norėdami išnaudoti „Facebook“ pasaulinę rinką.
„Facebook“ atveria šifravimo būdą, o „Google“ sako ne
Panašu, kad „Facebook“ švelnina jų draudimą tuo pačiu metu, kai „Google“ visiškai įdiegia jų draudimą. Šiam laikui gali būti keletas priežasčių. Tiek „Google“, tiek „Facebook“ varžosi dėl pajamų iš skelbimų. „Facebook“ pakeitimas dabar platformą laiko pagrindine „blockchain“ bendruomenės reklamos vieta. „Google“ dar neatšaukė jų draudimo uždrausti reklamą, o tai galėtų nukreipti dideles reklamos lėšas į naują „Facebook“ programą.
Kripto „Facebook“ ateitis
Kripto analitikai iškėlė hipotezę, kas nutiktų, kai didelė kompanija, tokia kaip „Facebook“ ar „Amazon“, pradės integruoti kriptovaliutas į savo platformą. Šiose „mega“ svetainėse yra milijardai vartotojų, ir jei tik nedidelė dalis jų vartotojų grupės prisijungtų prie kriptografinės rinkos, tai padarytų didžiulį impulsą erdvėje. Dabar atrodo, kad į šiuos klausimus bus atsakyta, kai „Facebook“ artimiausiais mėnesiais pristatys visus savo „blockchain“ siekius.