Yra daugybė kriptovaliutų terminologijų. Naujesniems investuotojams gali būti sunku atskirti įvairias kategorijas. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime skirtumą tarp kriptografinių monetų ir žetonų. Mes taip pat išnagrinėjame keletą svarbiausių kiekvienos kategorijos projektų ir bandome suprasti, kaip kai kurie kriptovaliutų projektai pereina nuo skaitmeninių žetonų prie skaitmeninių monetų.

Kripto monetos ir žetono palyginimas

Taip, skirtingų kriptovaliutos terminų skaičius gali būti didžiulis tiek naujiems, tiek patyrusiems investuotojams. Tačiau yra vienas pagrindinis skirtumas, dėl kurio kripto monetos ir žetono klasifikaciją lengva suprasti.

Terminas moneta paprastai reiškia bet kurią kriptovaliutą, kuri turi savo atskirą, atskirą blokinę grandinę. Terminas žetonas arba skaitmeniniai žetonai gali reikšti bet kurią kriptovaliutą, sukurtą ant esamos blokų grandinės.

Naujesniems kriptovaliutų investuotojams geriausia būtų pagalvoti apie šiuos terminus naudojant paprastą metaforą. Iš esmės monetos reiškia kriptovaliutą, panašią į pastato pamatą ar karkasą. Priešingai, žetonai reiškia kriptovaliutą, kuri pridedama prie esamos infrastruktūros. Visiškai naujas „blockchain“ kūrimo ir monetos paleidimo procesas paprastai laikomas sudėtingesniu ir daug laiko reikalaujančiu procesu.

Kripto moneta ir žetonas

2009 m. „Bitcoin“ tapo pirmąja pasaulyje „blockchain“ ir skaitmenine moneta.

Pagrindinių monetų ir žetonų projektų pavyzdžiai

„Bitcoin“ yra bene geriausias monetos pavyzdys. Bitcoin ne tik reprezentuoja pirmąją pasaulyje kriptovaliutą, bet ir pirmąją pasaulyje blokų grandinę. Nuo jos paleidimo 2009 m. Atsirado nemažai naujų blokinių grandinių. Kadangi „Bitcoin“ kodas yra atvirojo kodo programinė įranga, daugybė projektų pradėjo visiškai naujus „blockchain“, tik modifikuodami keletą techninių komponentų. Dažnai nauji projektai pasižymi mastelio, bloko dydžio ar kitų techninių komponentų patobulinimais. Pavyzdžiui, Charlie Lee tokiu požiūriu sukūrė „Litecoin“.

Ne visada paprasta nustatyti, ar kriptovaliuta yra moneta, ar žetonas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad projekto pavadinimas yra efektyvus būdas atskirti. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ (BTC) ir „Litecoin“ (LTC) pavadinimai turi monetas ir yra monetos. Tačiau „Binance Coin“ (BNB) iš tikrųjų yra „Ethereum“ pagrindu sukurtas skaitmeninis ženklas. Paprastai geriausias būdas sužinoti, ar projektas yra moneta, ar žetonas, yra ieškoti projekto svetainėje. Svarbu pažymėti, kad net ir pačios projekto komandos kartais vartoja šiuos terminus pakaitomis.

„Ethereum“ nuoseklus vadovas vartotojams, norintiems sukurti savo ERC20 žetonus.

„Ethereum“ pateikia nuoseklų vadovą vartotojams, norintiems sukurti savo ERC20 žetonus.

Kripto moneta ir žetonas: kurią geriau sukurti?

Nustatyti, kokią kriptovaliutos rūšį geriau sukurti, tikrai turi kiekviena projekto komanda. Be abejo, koduoti naują blokų grandinę yra lengviau, jei yra atviro kodo kodas. Nepaisant to, norint sukurti naują „blockchain“, kad būtų pažeisti kitų esamų „blockchain“ techniniai apribojimai, reikia daug laiko ir pastangų.

Žetonai, sukurti remiantis esamais „blockchain“ tinklais, atlieka neatsiejamą vaidmenį kriptovaliutų rinkoje. Rinkos kapitalizacijos reitinge yra daugybė aukščiau išvardintų projektų, kurie neturi savo vietinių „blockchain“ (nuo 2018 m. Rugpjūčio mėn.). Pvz., „OmiseGo“, „0x“, „Maker“ ir kiti naudoja „Ethereum“ blokų grandinę, kad pasiektų didelę techninę pažangą, specifinę pramonės šakų integraciją ir daug daugiau.

Galų gale, didžiausia naujos monetos (ir naujos blokų grandinės), palyginti su naujuoju žetonu (naudojant esamą blokų grandinę), nauda yra ta, kad gali būti mažiau pasikliaujama kitomis komandomis reguliariai atliekant techninius patobulinimus.

„Hard Fork“ arba sukurkite naują „Blockchain“?

Realybė yra ta, kad ne visos projekto komandos ar atviro kodo bendruomenės 100 proc. Sutaria visais klausimais. Dažnai matome diskusijas, kuria linkme turėtų eiti „blockchain“ ir jo moneta. Pavyzdžiui, „Bitcoin Cash“ ir „Bitcoin Gold“ pasirodė kaip kietos originalios monetos „Bitcoin“ šakutės. Daugeliu atvejų šios kietosios šakės sukuria perspektyvias alternatyvas esamiems „blockchain“ projektams.

Nors sunkios šakės kriptovaliutų rinką papildo konkurenciniu elementu, labai įmanoma, kad kelios kriptovaliutos, kilusios iš tos pačios blokų grandinės, galėtų egzistuoti harmoningai. Svarbu pažymėti, kad kriptovaliutos, kilusios iš kietų šakių, yra monetos, o ne žetonai.

kieta šakutė

Kietosios šakės vaidina svarbų vaidmenį nustatant būsimą „blockchain“ projektų kryptį.

Monetų apsikeitimai: perėjimas nuo žetono prie monetos

Nors daugelis kietųjų šakelių monetų užima aukštą poziciją pagal rinkos viršutinę ribą, šie projektai nėra dauguma kriptovaliutų. Dauguma kriptovaliutų projektų, esančių rinkoje 2018 m., Iš tikrųjų pradedami išleidžiant skaitmeninę žetoną, o ne monetą. Yra kelios priežastys, kodėl projekto komandos tai daro.

Daugelis „blockchain“ projektų per savo ICO išduoda žetonus, norėdami ateityje sukurti savo „blockchain“. Pinigų rinkimo procesas ICO nereikalauja naujo projekto, kad jau būtų esama, atskira „blockchain“. Projektų komandoms lengviau surinkti lėšų ir platinti žetonus per esamą „blockchain“. Tai sumažina galimas technines problemas ir supaprastina visą ICO investavimo procesą.

Paprastai projekto komandos, prieš išleisdamos viešai prieinamą kriptovaliutos pagrindinį tinklą, paleidžia savo pačių blokų grandines. Kai projekto komanda yra pasirengusi paleisti savo maitinimo tinklą, ji paprastai diriguoja monetų apsikeitimas. Tai taip pat žinoma kaip simbolinis apsikeitimas. Šio renginio metu vartotojai gali iškeisti savo skaitmeninius žetonus į skaitmenines monetas, kurias galima naudoti naujoje atskiroje blokų grandinėje. 2018 m. EOS, „Tron“, „VeChain Thor“ ir keli kiti projektai užbaigė šį procesą.

Investuotojams svarbu pažymėti, kad monetų apsikeitimo sandoriai gali būti atliekami rankiniu būdu arba automatiškai. Pavyzdžiui, daugelyje mainų, pavyzdžiui, „Binance“, yra funkcija, kuri automatiškai keičia skaitmeninius žetonus į monetas. Investuotojams, kurie saugo lėšas išorinėje piniginėje, prieš gaunant naujas monetas gali tekti atlikti kelis rankinius veiksmus.

žetonų mainai

Monetų apsikeitimo sandoriai (taip pat žinomi kaip žetonų apsikeitimo sandoriai) yra labai paplitę kriptovaliutų rinkoje.

Išvada

Skaitmeniniai žetonai ir monetos yra gyvybiškai svarbūs kriptovaliutų rinkai. Nors iš tikrųjų yra tik vienas pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų kriptovaliutų kategorijų, norint suprasti įvairių projekto komandų tikslus ir iššūkius, būtina žinoti skirtumą tarp kriptografinių monetų ir žetonų. Savo ruožtu, turėdamas šias technines žinias, potencialūs investuotojai gali padėti geriau įvertinti tiek ICO, tiek esamas kriptovaliutas.