Kripto nusikaltimai: ICO sukčiavimai, apiplėšimai ir pinigų plovimas

Didėjantis kriptovaliutų ir „blockchain“ technologijų populiarumas davė daug naudos pasauliui; tačiau tai neapsiėjo be kelių apatinių pusių. Pakeliui matėme ir nusikaltimų kriptovaliuta skaičiaus augimą. Nuo pagrobimų iki pinigų plovimo ir daugelio kitų rūšių nusikaltimų, policija ir vyriausybės visame pasaulyje siekia koordinuoti pastangas, kad sustabdytų kriptografinius nusikaltėlius. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą pavyzdžių ir kaip teisėsauga juos tvarko.

ICO suktybės

ICO sukčiavimai yra viena iš labiausiai paplitusių nusikaltimų kriptovaliuta rūšių. Dažnai projektų komandos yra visiškai fiktyvios. Kaip ir bet kurio ICO metu, investuotojai į projekto pinigines siunčia ETH, BTC, USD ir (arba) kitas valiutas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad netikri projektai išlaiko lėšas ir už tai neduoda jokių žetonų. Dažniausiai šios apgaulės apima netikrą projekto komandos profilį, kuris kartais taip būna net ir tokių garsių verslininkų kaip Richardas Bransonas.

Kevinas BalengerisVienas ICO projektui „Miroskii“ panaudojo aktoriaus Ryano Goslingo nuotrauką netikro grafikos dizainerio, pavadinto „Kevinas Belangeris“, profiliui. Nors kai kuriems ar net daugumai žmonių gali pasirodyti akivaizdu, kad tai buvo netikras profilis, šis apgaulingas ICO iš tikrųjų teigė surinkęs 830 000 USD. Apie tokios aferos pasekmes mažai žinoma, nes šiuo metu internete nėra informacijos apie kaltinimus projektui. Net projekto svetainė vis dar veikia; tačiau daugiau nerasite „Kevin Belanger“ ar kitų komandos narių profilio.

ICO sukčiavimo klausimas yra toks blogas, kad JAV Federalinė prekybos komisija (FTC) tai aptars kaip dalį seminaras Čikagoje, 2018 m. birželio 25 d. DePaulo universitete. Viena iš didžiausių ICO sukčiavimo problemų yra tai, kad apskritai trūksta reguliavimo sistemos, pagal kurią būtų renkamos valstybės lėšos nacionaliniu lygiu. Pavyzdžiui, JAV tokios valstybės kaip Teksasas buvo aktyviausios uždrausti tam tikrus kriptovaliutų projektus ir ICO, kurie laikomi apgaulingais.

Apiplėšimas

Pakankamai blogai, kai kažkas praranda pinigus dėl kriptovaliutos keitimo ar ICO suktybės, tačiau yra dar blogesnių būdų, kaip pavogti lėšas. Buvo nemažai apiplėšimų ir pagrobimų, susijusių su kriptovaliuta. Per vieną tokį incidentą Dubajuje, dešimties asmenų gauja apsimetė atsakinga už kriptovaliutos leidimų išdavimą. Du broliai, norintys įsigyti prekybos licencijas, grynaisiais gabeno apie 1,9 mln. Gauja, apsimetusi prekybos licencijų išdavėjais, pagrobė dviejų brolių grynuosius pinigus ir taip pat užpuolė juos. Nuo to laiko dešimt įtariamųjų buvo sulaikyti ir perduoti prokurorams.

Louisas Meza

Kito įvykio metu net Louisas Meza, vyras iš Naujojo Džersio pagrobė savo draugą ir pavogė kriptovaliutą 1,8 mln. Meza priviliojo savo draugą į mikroautobusą, o ginkluotojas nukreipė į draugą pistoletą, reikalaudamas jo 24 žodžių slaptafrazės, kad galėtų prieiti prie aukos „Ledger Nano S“ piniginės. Meza taip pat apiplėšė aukos butą, pavogė knygą ir kitą informaciją. Nors daugybė kriptovaliutų yra sukurtos tam, kad pervedamos lėšos būtų neatsekamos arba bent jau gana sunkiai atsekamos, „Meza“ padarė dvi pagrindines klaidas.

Pirmiausia buvo stebėjimo vaizdo įrašas, rodantis, kaip jis pateko į aukos butą. Antra, jis panaudojo populiarią kriptovaliutos keityklą pavogtoms lėšoms pervesti iš ETH į BTC. Viešame sąskaitos adrese buvo jo paties vardas, kuris davė daug įrodymų, siejančių Mezą su nusikaltimu. 2017 m. Gruodžio mėn. Manheteno Aukščiausiajame teisme apkaltinant Meza nepripažino kaltu dėl didelių grobimų, pagrobimų, apiplėšimų ir susijusių nusikaltimų. Teisėjas paskyrė 1 mln. USD obligaciją arba 500 000 USD užstatą.

Pinigų plovimas

Jau buvo keletas didelio masto pinigų plovimo kriptovaliuta atvejų. Thomas Mario Costanzo esą naudojo kriptovaliutas pinigų plovimo narkotikų platintojams. Costanzo buvo areštuotas per USDHS koordinuojamą reidą 2017 m. Balandžio mėn. Įrodymai taip pat rodo, kad Costanzo naudojo kriptografiją pirkdamas narkotikus ir pasiūlė internetinę kriptovaliutos keitimo paslaugą kitiems žmonėms įsigyti narkotikų nepridėjus reikiamo KYC autentifikavimo proceso..

Galima bausmė už tokius nusikaltimus yra gana nemaža. Penki kaltinimai, skirti „Costanzo“, gali būti skirti maksimaliai 20 metų laisvės atėmimo bausmei, 250 000 USD baudai arba šių dviejų deriniui. Be to, bet kokias šiuose nusikaltimuose naudojamas kriptovaliutas galėtų atimti JAV teisingumo departamentas. Nuosprendis įvyks 2018 m. Birželio 11 d.

Buvo net keletas atvejų, kai reikėjo tarptautinio teisėsaugos bendradarbiavimo. Vienas naujausių pavyzdžių buvo susijęs su Suomijos, Ispanijos, JAV ir Europolo valdžios institucijomis. Šioje byloje buvo ištirti 137 asmenys ir 11 galiausiai buvo areštuoti 2018 m. Balandžio mėn. Iš pradžių nusikaltėliai, naudodami kreditines korteles, iš Ispanijos į Kolumbiją plaudavo narkotikų pinigus.

Grupė suprato, kad greitai perėjo prie kriptovaliutų, supratusi lengvą tradicinių banko sąskaitų atsekamumą. Nepaisant to, teisėsaugos pareigūnai iš Europolo sugebėjo susekti nusikaltėlius stebėdami kriptografinių mainų sandorius (Kolumbijos pesas). Europolas pareiškė įsipareigojęs savo pareigūnams surengti papildomus kriptovaliutų nusikaltimų nustatymo mokymus. Ji taip pat ir toliau koordinuos tokius nusikaltimus ES ir už jos ribų.

Europolas

Kripto nusikaltimų ateitis

Be abejo, nusikaltimai, susiję su kriptovaliuta, toliau didės, nes apskritai didės kriptovaliutos populiarumas. Nors yra daugybė gerų kriptografinės ekonomikos aspektų (t. Y. Didesnis sandorių privatumas, vartotojų kontrolė fondų atžvilgiu ir kapitalo srauto laisvė), šios pačios naudos kelia naujų galimų iššūkių sustabdyti dabarties ir ateities nusikaltimus. Kai kuriais atvejais nusikaltėliai vis tiek gali palikti įrodymų, kuriuos galima atsekti.

Tačiau taip pat tikėtina, kad kriptovaliutų nusikaltimai taps sudėtingesni ir galbūt net sunkiau sustabdomi nei tradiciniai nusikaltimai, susiję su fiat valiuta. Kai nusikaltėliai tampa protingesni, akivaizdu, kad teisėsaugos institucijos turės išlikti svarbiausių besikeičiančių technologijų pokyčių srityje, kai jos susijusios su nusikalstama veikla.