Per pastaruosius pusantrų metų ICO sutelktinio finansavimo tendencija nepaprastai išaugo. Neabejotina, kad didžiulis skaičius „blockchain“ pagrįstų projektų kiekvieną dieną žymiai išauga.

Kai konkurencija tampa piktybiškai įstrigusi, kai kurie ICO perka įžymybių pagalbą, kad padėtų joms likti priekyje. Tuo pačiu metu įžymybės auga kriptografijos entuziazmas, ir nenuostabu, kad daugelis įžymybių šifravimo pritarimų daro antraštes.

Įžymybių susidomėjimas kriptovaliutų sektoriumi nėra naujiena. Tiesą sakant, nemažai įžymybių pasirodė parodyti palaikymą savo mėgstamoms kriptoms skirtingais būdais. Metų pradžioje dainininkė Katy Perry „Instagram“ puikavosi savo „kriptografiniu manikiūru“ kaip atsidavimu kriptovaliutoms. Reperis 50 centų priėmė bitkoinų mokėjimus už savo 2014 m. Albumą „Animal Ambition“, o „Nas“ gerbėjus apdovanojo „Bitcoin“ savo „Nas“ smulkmenų konkurse „The Rap Test“ svetainėje..

Katy Perry kripto nagai

Vaizdo leidimas iš Katy Perry Instagram

Taigi, kodėl reikia maišyti įžymybes ir kriptovaliutas?

Kryptinių patvirtinimų link pramonė buvo nauja ir netikėta. Nepaisant to, ICO kompanijos užmezgė simbiotinius santykius su šiomis įžymybėmis dėl vienos pagrindinės priežasties – garsenybės yra puikūs įtakingų prekių pardavėjai. Jie turi didžiulę įtaką daugybei auditorijų tiek socialiniuose tinkluose, tiek neprisijungę. Be to, jie gali be vargo skleisti žinią apie ICO lėšų rinkimo renginį auditorijai.

Be to, žmonės linkę dievinti įžymybes. Todėl, jei garsenybė reklamuoja produktą, yra tikimybė, kad jų gerbėjai nupirks produktą. Nors ne visi pramonės atstovai sutinka su įžymybių pritarimas teorija, matyt, kai kurių ICO poveikis veikia. Tačiau ne visi garsenybių šifravimo patvirtinimai pasiteisina, nes kai kurie prislėgti ICO patiria didelių nesėkmių. Čia apžvelgiamos kelios iš šių nesėkmių kartu su įžymybėmis, kurios joms pritarė.

Nepavyko įžymybių šifravimo patvirtinimų

Stevenas Seagalas

Stevenas Seagalas

Vaizdo leidimas iš „Twitter“

Pirmajame sąraše yra garsioji veiksmo žvaigždė Stevenas Seagalas. Šiais metais jis paskelbė antraštes patvirtinęs ICO, pavadintą „Bitcoiin2Gen“, populiariai vadinamą „Bitcoiin“. Jis dirbo ICO prekės ženklo ambasadoriumi ir net kelis kartus nušlavė monetą savo „Twitter“ paskyroje. Vienu metu jis netgi pasiūlė, kad monetą būtų galima įsigyti didžiausiose pasaulio kriptografinėse biržose.

Laimei, Naujojo Džersio valstija užklupo abejotino projekto vėją ir „Bitcoiin“ įkūrėjams paskelbė nutarimą nutraukti ir atsisakyti. Teigiama, kad „Bitcoiin“ nebuvo registruotas kaip vertybinis popierius valstybėje, o bendrovė neteisėtai pardavinėjo neregistruotus vertybinius popierius. Nenuostabu, kad „Seagal“ ir projekto įkūrėjai išsiskyrė surinkę šiek tiek daugiau nei 75 milijonus dolerių. Nuo tada „Seagal“ „Twitter“ paskyra dažniausiai liko neaktyvi.

Paris Hilton

Paris Hilton

Paveikslėlis sutinkamas su „Paris Hilton Twitter“

Seagalas nebuvo vienintelė garsenybė, pritarusi prieštaringai vertinamam ICO projektui. Televizijos žvaigždė ir viešbučių paveldėtoja Paris Hilton taip pat buvo priviliota. Ji pritarė Singapūro bendrovės „LydianCoin“ reklamai, kuri siekia sukurti pažangią skaitmeninės rinkodaros ir reklamos platformą. Ji išsiuntė savo sekėjams tweetą apie naujai atsiradusį „LydianCoin“ – aktą, kuris sulaukė didelės kritikos iš kriptovaliutų bendruomenės ekspertų..

Netrukus po to SEC nustatė, kad „LydianCoin“ vadovas Gurbakshas Chahalas buvo įtrauktas į smurto artimoje aplinkoje bylą ir buvo kaltas dėl savo merginos išnaudojimo. Chalalui gresia galimas laisvės atėmimo bausmė, nes jis pažeidė lygtinį paleidimą ir skriaudė kitą moterį. Po šio atradimo Paryžius ištrynė savo „Twitter“ įrašą apie „LydianCoin“ ir nuo to laiko nekalbėjo apie jokią kriptovaliutą. Iškart po to SEC pradėjo investuotojus įspėti apie riziką įsitraukti į ICO, ypač tas, kurias reklamuoja garsenybės.

DJ Khaledas ir Floydas Mayweatheris

Floydas Mayweatheris

Viršelio leidimas iš Floydo Mayweatherio „Twitter“

Tiek DJ Khaledas, tiek Floydas Mayweatheris įsitraukė į kriptografinę aferą, kai sutiko reklamuoti „Centra“. „Centra Tech“ tvirtino, kad bendradarbiaudama su „Visa“ ir „MasterCard“ pradėjo kriptovaliutų debeto korteles. Šios kortelės turėjo suteikti „Centra“ klientams galimybę pirkti parduotuvėse naudojant jų kriptofondus. Deja, SEC nustatė, kad „Centra Tech“ neturėjo tokios partnerystės su „Visa“ ar „MasterCard“ ir sudarė kai kuriuos jų darbuotojų vardus.

Po šio atradimo „Centra Tech“ įkūrėjai buvo areštuoti, apkaltinti ir apkaltinti sukčiavimu. Laimei, abiejų garsenybių ieškinyje jų pavardės nebuvo. Tačiau nuo to laiko SEC paskelbė keletą įspėjimų prieš kitus įžymybių pritarėjusius asmenis, net nurodydamas, kad įžymybės rizikuoja padėti kaltinimams. Nuo šio įvykio tiek Mayweatheris, tiek DJ Khaledas liko aiškus nuo šifravimo patvirtinimų ir laikėsi kitų saugesnių įžymybių patvirtinimų.

Ką SEC mano apie šifravimo patvirtinimus

Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) nuoširdžiai jaudinasi dėl vis didesnio garsenybių šifravimo patvirtinimų skaičiaus. Be to, remiantis aukščiau pateiktu turiniu, įžymybių šifravimo patvirtinimai nėra tiksliai pavykę. Todėl SEC skatina investuotojus atlikti tyrimus prieš investuojant į įžymybių patvirtintas kriptovaliutas. SEC taip pat nori, kad įžymybės žinotų, kad jos gali būti pažeidusios kovos su sukčiavimu federalinių vertybinių popierių įstatymų nuostatas dėl to, kad veikia kaip neregistruoti tarpininkai ICO..

Garsenybių patvirtinimai šifravimu gali būti klasifikuojami kaip neteisėti, ypač jei garsenybė neatskleidžia kompensacijos, gautos iš ICO bendrovės už patvirtinimą, sumos. SEC veiksmai link „Centra Tech“ yra jų pastangų pašalinti sukčiavimą nereguliuojamoje kriptografinėje aplinkoje dalis. Jie ketina ir toliau sutelkti dėmesį į tokio tipo patvirtinimus, kad apsaugotų investuotojus ir užtikrintų, kad įmonės laikytųsi vertybinių popierių įstatymų, kurie yra labai svarbūs nuolat besikeičiančiam kriptovaliutų kraštovaizdžiui..

Paskutinės mintys

Kripto patvirtinimai paprastai glumina garsenybių gerbėjus, nes jie nėra tikri, ar garsenybės tikrai naudojasi kriptografija, ar tik ją reklamuoja. Tačiau, remiantis kai kuriais aukščiau išvardytais rezultatais, atrodo, kad įžymybės retai skiria laiko tam, kad žinotų, kokiems ICO jie artimai pritaria. Tačiau ne visos įžymybės yra nesąmoningos. Kai kurie yra nepaprastai išmanantys ir tikrai nori sukurti skirtumą kripto žemėje. Tiesa, tiesa – kriptografinė aplinka yra laukiniai vakarai, todėl verta apsisaugoti nuo kištuko. Atlikite deramą kruopštumą ir laikykitės atokiau nuo ažiotažo.