Vyriausybės pradėjo kištis į kriptovaliutų ir ICO klausimus. Taigi investuotojams tapo vis svarbiau suprasti, kurios yra kriptovaliutų kategorijos. „Coincentral“ jau anksčiau nurodė, kad reikia vienos tvirtos sistemos, ir įvertino kai kurias jau išleistas sistemas.

Nors vis dar nėra bendro sutarimo, kurią teisingą sistemą reikia naudoti, reguliavimo institucijos vis dėlto pradeda tai pastebėti. Todėl kritiškiau nei bet kada anksčiau investuotojai supranta kriptovaliutų kategorijas ir jų reguliavimo padėtį. Tokios informacijos žinojimas padės realistiškai įvertinti savo portfelio riziką. Monetų kategorijų supratimas taip pat padės priimti pagrįstus investicinius sprendimus.

Čia mes apibendrinsime keletą platesnių žetonų kategorijų, daugiausia dėmesio skiriant tiems, kuriems taikoma reguliavimo kontrolė pagrindinėse ICO jurisdikcijose..

Šis straipsnis nebandys įvesti naujos kriptovaliutų kategorijų sistemos į jau painią ir painią aplinką. Vietoj to siekiama paaiškinti kai kuriuos šiuo metu skrendančius simbolinius terminus. Dėl to, kad dabartinėje rinkoje yra daug žetonų, galite pastebėti, kad kai kurie iš jų atitiks daugiau nei vieną apibrėžimą.

Šis sąrašas nėra išsamus ir jokiu būdu neatspindi teisinių ar finansinių patarimų.

Kriptovaliutų kategorijų ir ICO reguliavimo rekomendacijos

Penkios geriausios ICO šalys pagal projektų skaičių ir surinktas lėšas yra JAV, Jungtinė Karalystė, Rusijos Federacija, Šveicarija ir Singapūras.

Iš šių penkių tik Jungtinės Valstijos ir Šveicarija išleido konkrečius pareiškimus apie ICO žetonų ir kriptovaliutų klasifikacijų traktavimą rašymo metu. Singapūras ir Jungtinė Karalystė abu laikėsi pozicijos, kad vertins kiekvieną atvejį pagal galiojančias reguliavimo taisykles. Rusijos Federacija pareiškė, kad palaiko įstatymo projektą, šiuo metu einantį per valstijos vyriausybę, tačiau iki šiol niekas nebuvo baigta.

Todėl į šiuos apibrėžimus įtrauksime JAV (SEK) ir Šveicarijos (FINMA) finansų reguliavimo institucijų skirtingas kriptovaliutų kategorijas..

JAV vertybinių popierių ir biržos komisija

JAV vertybinių popierių ir biržos komisija

Mokėjimo žetonai

Mokėjimo ženklas arba valiutos ženklas yra gryniausia kriptovaliutos forma. Jis veikia panašiai kaip „fiat“ valiuta ar kreditinė kortelė. Pareiškėjui tai nėra nustatyta jokia pareiga ar teisės. Mokėjimo žetonas yra vertės saugykla, keičiama į kitus vertingus dalykus.

Tiek SEC, tiek FINMA buvo gana aiškios, kad seniai egzistuojantys mokėjimo ženklai, tokie kaip Bitcoin, greičiausiai nebus reguliuojami kaip vertybiniai popieriai. Naujų mokėjimo žetonų išdavimas ICO iš tikrųjų vis tiek gali būti reguliuojamas dėl toliau nurodytų naudingumo žetonų investavimo taisyklių..

Turto žetonai

Turto žetonai yra potencialiai sudėtingiausios kriptovaliutų kategorijos. Jie yra realus turtas ar jo dalis – kažkas, kas turi vertę. Tai gali būti fizinis turtas, pavyzdžiui, brangakmenis, arba nekilnojamasis turtas. Turto žetonai vis dažniau naudojami kuriant „skaitmeninius dvynius“, kad būtų galima sekti tikrąjį gyvenimą. Pavyzdžiui, JK karališkoji monetų kalykla turi a „blockchain“ projektas, skirtas tokenizuoti auksą prekiavo Londono aukso rinkoje.

Turto žetonus reguliuotojai atidžiai tikrins, ar jiems netaikomi vertybinių popierių įstatymai. Turto žetonas nustato konkrečius įsipareigojimus ir teises pirkėjui ir pardavėjui. Taigi tiek FINMA, tiek SEC greičiausiai traktuos turto žetonus kaip vertybinius popierius. Tai priklauso nuo pagrindinio turto pobūdžio ir prekybos sąlygų.

Šveicariškas FINMA logotipas

Šveicarijos FINMA (finansų reguliavimo) logotipas

Saugos žetonai ir nuosavybės žetonai

Saugos žetonai yra siauresnė turto žetonų forma. Už kriptografijos ribų vertybiniai popieriai apima finansines priemones, tokias kaip akcijos, obligacijos ir pasirinkimo sandoriai. SEC vertybinio popieriaus apibrėžimas grindžiamas Howey testas, ir jame teigiama:

Jei investuojama į pinigus ir bendra įmonė, tikėdamasi pelno, pirmiausia iš kitų pastangų.

SEK jau nutarė kad DAO buvo organizacija, dalyvių įsteigta balsavimo teisėmis mainais į finansinį supirkimą. Kadangi jos dalyviai nesiskyrė nuo akcininkų, DAO būtų buvę taikomi JAV reglamentai dėl prekybos vertybiniais popieriais.

Nuosavybės ženklas yra apsaugos ženklo forma. Tai reiškia tam tikrą dalinę įmonės ar įmonės nuosavybę, panašią į akciją. Kadangi akcininkai turi tokias teises, kaip balsavimas dėl svarbiausių sprendimų, turinčių įtakos įmonei, yra gana aišku, kad reguliavimo institucijos juos apibrėžs.

Naudingumo žetonai

Naudingumo žetonas yra viena iš kriptovaliutų kategorijų, kuri, reguliuotojų teigimu, neturėtų būti naudojama investuoti. Jis egzistuoja tik tam, kad vartotojas galėtų pasiekti tam tikrą platformą ar programą. Grynosios naudos žetonai nėra vertybiniai popieriai. Todėl daugelis ICO dabar kuria savo žetonus kaip naudingumo žetonus, siekdami apeiti įstatymus šiuo klausimu.

Reguliavimo nutarimai dėl ICO kaip vertybinių popierių

Tačiau ICO viskas tampa naudinga ir mokėjimo žetonams. ICO iš esmės yra sutelktinis finansavimas. Investuotojai perka naudingumo žetonus ir HODL, tikėdamiesi, kad jų pasirinktas projektas pakils ir todėl žetonų vertė padidės.

Tai reiškia, kad daugelis ICO, kurie tariamai siūlo žetonus kriptovaliutų naudingumo ar mokėjimo žetonų kategorijose, greičiausiai bus klasifikuojami kaip vertybiniai popieriai dėl JAV Howey testo, kuriame nurodomos pinigų investicijos, bendra įmonė ir pelno tikėjimasis pirmiausia iš kitų pastangos. Taigi daugelis ICO dabar neįtraukia JAV asmenų, nebent jie yra akredituoti investuotojai.

FINMA yra ne tokia griežta, nurodydama, kad „jei naudingumo žetonas papildomai arba tik turėdamas investavimo tikslą išleidimo vietoje, FINMA tokius žetonus traktuos kaip vertybinius popierius“ (t. Y. Taip pat, kaip turto žetonus). Čia vis dar tikėtina, kad naudos ženklų ICO būtų taikomi vertybinių popierių įstatymai. Tačiau Šveicarijos reglamentai dėl prekybos vertybiniais popieriais yra mažiau sunkūs nei JAV. Taigi daugelis ICO visose kriptovaliutų kategorijose bent jau kol kas yra atviri Šveicarijos investuotojams.

Ar „Utility Token“ ICO gali apeiti JAV vertybinių popierių taisykles?

Šių metų pradžioje SEC korporatyvinių finansų direktorius Williamas Hinmanas susidūrė su klausimu, ar ICO gali įvykti be saugumo pasiūlymo. Jo atsakymas šiek tiek apšvietė galimybę kada nors vykdyti ICO. Jis teigė: „Mes tikrai galime įsivaizduoti žetoną, kai turėtojas jį perka už naudingumą, o ne kaip investiciją, ir tokiais atvejais, ypač jei tai yra decentralizuotas tinklas, kuriame jis naudojamas, ir nėra centrinių veikėjų, turinčių informacijos asimetriją arba kur jie žinotų daugiau nei simboliniai investuotojai “.

Williamas Hinmanas, JAV SEC korporatyvinių finansų direktorius

Williamas Hinmanas, JAV SEC korporatyvinių finansų direktorius

Galų gale, jei dalyvauja ICO, tikriausiai dalyvaus reguliavimo institucijos. Taip yra net tuo atveju, jei prieigos raktas yra tikrasis įrankis ar mokėjimo ženklas.

Aš nesu JAV ar Šveicarijoje – kodėl man tai turėtų rūpėti?

Reguliavimo institucijos paprastai lėtai seka technologijas. Taigi neišvengiama, kad daugiau šalių pradės skelbti panašias gaires kaip JAV ir Šveicarija. Ypač turint omenyje, kad šios vyriausybės greitai persikėlė dėl ICO kiekio jų jurisdikcijose.

Bet kokiu atveju investuotojai, įsikūrę šiuo metu nereguliuojamose šalyse, turėtų šiek tiek suprasti kriptovaliutų kategorijas. Galų gale, jei jūs nežinote, kokio tipo žetoną žiūrite, kaip galite įvertinti, ar tas žetonas turi kokių nors galimybių ilgainiui išmokėti padorų grąžą?