Kriptovaliuta Rytų Europoje yra judanti istorija.

Jus gali nustebinti tai, kaip aktyvios Rytų Europos šalys yra kriptovaliutų erdvėje. Pagal Statista tyrimai, Lenkija, Latvija, Gruzija, Estija ir Lietuva, visos pagal 15 alternatyvių finansų rinkos sandorių vertę 2018 m. pateko į 15 geriausių šalių. Tais pačiais metais alternatyvių internetinių finansų sandorių finansavimas vienam gyventojui buvo didžiausias Didžiojoje Britanijoje, bet po jų seka Latvija ir Estija.

Tai nėra vienintelis įrodymas, kad Rytų Europa tyrinėja finansines paradigmas už tradicinių kanalų, tokių kaip centrinė bankininkystė, ribų. Galima nustebti sužinojus, kad Gruzija yra antra pagal dydį pasaulyje kasybos šalis po Kinijos, Moldova legalizavo kriptovaliutų kasybą, o Baltarusija turėtų tapti Europos Honkongu?

Šį straipsnį jums pateikė Solomonas Brownas, PR vadovas Laisvoji piniginė, kad suprastumėte, kurios šalys teikia pirmenybę Bitcoin ir kitoms kriptovaliutoms, o kurios griežtai draudžia. Gaukite visą netikėtai įkaitusios Rytų Europos kriptografinės ekosistemos vaizdą.

Kriptovaliutų reguliavimas Rytų Europoje

Daugumoje Rytų Europos šalių kriptovaliuta yra susiskaldžiusi: pro arba con. Čia pateikiama diagrama, kurioje nurodoma, kur kriptografija ir kasyba yra teisėta (+), ne legali (-) ar nereglamentuota (0).

Šalis Kriptovaliuta Kasyba
Baltarusijos Respublika + +

Džordžija 0 +
Čekijos Respublika 0 0
Rusija
Bulgarija 0 0
Vengrija 0 0
Slovakija 0 0
Lenkija + +
Moldova 0
Ukraina 0

+ Baltarusijos Respublika ir kriptovaliuta

Pradėkime nuo to, kad Baltarusija turi savo Silicio slėnį, kuris veikia eksteritorialumo principu. „Hi-Tech“ parkas (HTP) yra Baltarusijos mokesčių ir teisinė zona, palengvinanti IT plėtrą, ir kurioje gyvena 450 kompanijų, dirbančių programinės įrangos kūrimo srityje.

2017 m. HTP gyventojų kriptovaliutų veikla gavo visapusišką visapusišką vyriausybės teisinę paramą. HTP administracija kartu su nacionaliniu banku, Valstybės kontrolės komiteto Finansų stebėjimo departamentu, tarptautiniais ekspertais ir kitomis įstaigomis surašė ir pasirašė visus reikalingus dokumentus..

Pavyzdžiui, Dekretas Nr. 8 „Apie skaitmeninės ekonomikos plėtrą“ legalizavo kriptografinius mainus ir kriptovaliutų keitimo operatorius, kasybą, pažangias sutartis, blokų grandinę, žetonus ir kt..

Nuo dekreto priėmimo bet kokie sandoriai su žetonais (kasyba, kriptografijos saugojimas, pirkimas, mainai) iki 2023 m. Sausio 1 d. Buvo atleisti nuo pajamų mokesčio ir PVM. HTP ir buvo nustatytas visiškas teisinis kriptovaliutų reguliavimas Baltarusijoje. Verta paminėti, kad tik subjektams, kurie yra registruoti kaip „Hi-Tech Park“ gyventojai, leidžiama vykdyti veiklą, susijusią su kriptovaliutomis. Jei jus domina ši tema, čia yra dar vienas straipsnis Dažni kriptovaliutos kibernetinių atakų vektoriai kuris jums gali pasirodyti įdomus.

– galingi Gruzijos kasybos baseinai

2019 m. JT statistikos duomenys leidinius, Gruzija priskiriama Vakarų Azijai, o ne Rytų Europai. Geografiškai ji priklauso Rytų Europai ir yra Europos Tarybos narė. Mes nusprendėme jį įtraukti ne dėl palankių kripto įstatymų, bet dėl ​​triumfų kasyboje.

Finansų ministerijos dokumente pažymima, kad kiekvienas kriptografinio turto vienetas turi rinkos vertę, jis gali būti išleidžiamas, jis gali turėti savininką, jo nuosavybės teisės gali būti perduotos kitam ir padalytos į dalis bei jį galima nusipirkti ir įsigyti. parduota. Kartu pažymoje teigiama, kad pagal Gruzijos įstatymus kriptografinis turtas nėra teisėta mokėjimo priemonė ar elektroniniai pinigai.

Nepaisant to, šalis išgyvena hidroelektrinę veikiančią „Bitcoin“ bumą. Pagal BBC, faktas, kad kriptovaliutų kasyba „sausą siurbia jos elektros tinklą“, nesvarbu dėl didelių Gruzijos atsargų atsinaujinanti hidroelektrinė. Tikriausiai ši priežastis ir taisyklių trūkumas paskatino namų kalnakasius ir pritraukė užsienio verslą. Pagal NPR, dauguma Gruzijos kasybos įrenginių priklauso Amerikos bendrovei „Bitfury“.

Nors Gruzijos įstatymai nereglamentuoja su virtualia valiuta susijusios veiklos, o kriptovaliuta šalyje nėra teisėta mokėjimo priemonė, vis dėlto virtualių pinigų operacijos tarp asmenų atliekamos. Tačiau Gruzijos vyriausybė žengė pirmąjį žingsnį siekiant reguliuoti šifravimo verslą. Kelioms kasybos grupėms, kurios naudosis Gruzijoje registruotų tarpininkų įmonių paslaugomis, bus taikomas 18 proc. Pridėtinės vertės mokestis..

+ Čekijos pradininkai Bitcoin reglamentai

Čekija buvo viena iš pirmųjų Europos šalių, atvirų operacijoms su „Bitcoin“, dar prieš 2017 m. Kriptovaliutų rinkos bumą. 2015 m. Balandžio mėn. Čekijos nacionalinis bankas išleido dokumentas tai paaiškino valstybės požiūrį į kriptovaliutas, vadinamą „Internetinių mokėjimų ir virtualios valiutos saugumas Čekijos nacionalinio banko požiūriu“. Pagal šį dokumentą operacijos su kriptovaliutomis nebuvo ribojamos šalies įstatymais, joms buvo taikomos tik ES teisės normos.

Vėliau, 2017 m., Čekija nusprendė laikytis ES kovos su pinigų plovimu reikalavimų ir pateikė įstatymo dėl pasirinktų priemonių kovai su nusikalstamu būdu įgytų pajamų legalizavimu ir terorizmo finansavimu įstatymo pakeitimus. Pagal naująjį įstatymą visos biržos, įskaitant bankus, turi patikrinti kliento ID, kad įvykdytų šifravimo operacijas, kurių suma sudarė 1000 ir daugiau eurų..

– Rusija ir kriptovaliuta

2020 m. Kovo 16 d. Vietinė naujienų agentūra „Vesti.ru“ paskelbė, kad kriptovaliutų gamyba ir apyvarta bus uždrausta Rusijoje. Pasak kriptovaliutos išleidimo ir apyvartos Rusijoje, kyla nepateisinama rizika sąskaita „Skaitmeninis finansinis turtas“.

Įstatymo projekte buvo uždraustas kriptovaliutos leidimas ir apyvarta Rusijoje, nustatytos baudos už draudimo pažeidimus. Nepaisant to, valdžios institucijos neketina uždrausti skaitmeninių valiutų nuosavybės teisių.

+ Bulgarijos vertinamas beveik 2 mlrd

„Bitcoin“ mažmenininkas pastebėjo Bulgarijos gatvėse (per „Reddit“)

Bulgarijos vyriausybė kriptovaliutas laiko finansiniu turtu (jai priklauso 213 519 BTC, konfiskuota iš nusikaltėlių, o tai yra daugiau nei Bulgarijos BVP). Ši valstybė nepripažino nei Bitcoin teisėtumo, nei pareiškė tai neteisėta. Pagrindinė kriptovaliutos naudojimo Bulgarijoje sąlyga yra mokesčio mokėjimas 10% mainų ar pardavimo.

– Vengrijos ir kriptovaliutų mokesčiai

Kriptovaliutos nėra laikomos teisėta mokėjimo priemone šalyje. Anot vietos naujienų Portfelis (ribota prieiga), vyriausybė sukūrė specialią Vengrijos centrinio banko grupę, Finansų ministeriją ir mokesčių instituciją, kuri tiria pramonę, kad sukurtų teisinę sistemą. Visos kriptovaliutos operacijos įrašomos į „kitos pajamos“ ir apmokestinamos pagal Vengrijos kapitalo prieaugio mokesčio kodą, kuriame yra 15% kapitalo prieaugio mokesčio ir 19,5% sveikatos draudimo įmokos, vadinamos (EHO).

+ Slovakija stebi kriptovaliutos operacijas

Slovakija yra šalių, oficialiai pripažinusių Bitcoin ir kitas kriptovaliutas, sąraše. Tačiau 2018 m. Valdžios institucijos sugriežtino savo požiūrį į skaitmeninį verslą. Po nacionalinės reguliavimo institucijos – Slovakijos nacionalinio banko – iniciatyvos visi bankai pradėjo uždaryti su kriptovaliutomis susijusių įmonių sąskaitas. Panaši priešiška esamos finansų sistemos reakcija į skaitmenines valiutas pastebėta Čekijoje ir Bulgarijoje.

Nepaisant ribojančių priemonių, Slovakijos įstatymai jokiu būdu nereglamentuoja ne valiutos valiutų, o jų keitimas, kasyba ir kitos operacijos nėra teisinės sistemos ribos. Kaip ir visa Europos Sąjunga, Slovakija pripažįsta, kad kriptovaliutų sandoriai turėtų būti stebimi ir apmokestinami.

+ Lenkija „Forward Thinking Finance“

Pagal gyventojų skaičių Lenkijos Respublika užima 36 vietą pasaulyje. Savaime suprantama, kad tokia didelė Europos šalis finansuodama mąsto į priekį. Vietos finansų reguliavimo institucijų požiūris į investavimą į kriptovaliutas yra gana teigiamas. Šalies centrinė statistikos tarnyba (GUS) pripažino prekyba virtualiomis valiutomis ir jų kasyba kaip oficiali ekonominė veikla. A pareiškimas nuo 2016 m. ministerija pareiškė, kad nepaisant to, kad virtualiosioms valiutoms pagal Lenkijos įstatymus netaikomi jokie atskiri reglamentai, jos yra visiškai legalios ir apmokestinamos pajamų mokesčiu.

Kartu su tuo vyriausybė palaiko „blockchain“ startuolius. Pavyzdžiui, 2019 m. Sausio mėn. Lenkijos finansų ir biudžeto priežiūros tarnyba (KNF) suteikė valstybines licencijas „blockchain“ startuoliams „Coinquista“ ir „Bitclude“.

+ Ukrainos požiūris į skaitmeninius pinigus

Aukščiausioji Rada užregistravo sąskaitą, kurioje siūloma įteisinti kriptovaliutą. To planai buvo paskelbti dar 2017 m., Tačiau tada valdžia nedrįso žengti tokio žingsnio. Dabar „skaitmeniniai pinigai“ gali būti pripažinti legaliu turtu. Dokumentą pavadinimu „Dėl mokesčių kodekso ir kitų Ukrainos įstatymų, susijusių su operacijų apmokestinimu kriptografiniu turtu, pakeitimo“ parengė „blockchain“ bendruomenės atstovai, tarp frakcijų išrinkti atstovai, BRDO veiksmingo reguliavimo tarnyba ir Skaitmeninės ministerijos atstovai. Transformacija.

Be to, naujausi įstatymų leidybos struktūros pristatymai nebuvo tokie teigiami. įstatymas „Dėl tam tikrų Ukrainos teisėkūros aktų, kuriais užtikrinamas korupcijos prevencijos institucinio mechanizmo veiksmingumas, pakeitimo“ Nr. 140-IX, įsigaliojusį 2019 m. spalio 18 d., padarė įstatymo „Dėl korupcijos prevencijos“ pakeitimus ir nustato būtinybę kriptovaliutą paskelbti nematerialiuoju turtu.

– Moldovos teisinė kasyba

Kriptovaliutų operacijos šalyje nėra įteisintos, tačiau, remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, skaitmeniniai pinigai yra populiarūs Moldovoje. Kišiniovo centre yra keli taškai, kurie priima skaitmeninius pinigus kaip mokėjimo priemonę.

2018 m. Gegužės mėn. Šalies skaitmeninių ir platinamųjų technologijų asociacija pristatė savo kriptovaliutų keitimo biržą, kurioje priimami tokie fiatai kaip Moldovos lėja, Rusijos rublis, JAV doleris ir euras, taip pat visos dešimt didžiausių kriptovaliutų. Nors Moldovos nacionalinis bankas oficialiai neleido daryti operacijų su kriptografija, jis išsiuntė laišką Drachmos turgus, pirmoji vietinė šifravimo birža Moldovoje, kuri netiesiogiai leidžia jai vykdyti bankininkystę.

Be to, 2018 m. Ši maža šalis surengė pirmąją „blockchain“ ir kriptovaliutų konferenciją „World Blockchain and Cryptocurrency Summit Chisinau – WBCSummit“. Pranešimas apie konferenciją, Crуptovest pažymėjo, kad „centrinis bankas pripažino„ blockchain “potencialą finansų sistemoje ir atskleidė, kad jis vertina technologijų diegimą per vietinius bankus“. Kriptovaliutų įstatymai gali pasirodyti Moldovoje, nes kasyba čia jau yra legali.

Kriptovaliutų kasimas Rytų Europoje

Padniestrės Moldavijos Respublika (DMR) priėmė informacinių blokų grandinės technologijų plėtros įstatymą, kuris techniškai kriptovaliutų kasybą daro legalią. Pasak DMR prezidento, įstatymas prisidės prie informacinių technologijų pramonės plėtros ir pritrauks subjektų, veikiančių „blockchain“ technologijų srityje, investicijas. DMR gali tapti kalnakasių rojumi.

Įstatymas numato tikslinės laisvosios prekybos zonos sukūrimą, kur užsienio bendrovės ir fiziniai asmenys gali tapti juridiniais asmenimis be papildomų biurokratinių procedūrų. Taigi šalis tampa palyginti patraukliu regionu investicijoms. Vietos valdžia garantavo neapmuitinamą kasybos įrangos importą ir eksportą gyventojams ir specialius elektros tarifus kalnakasiams. Prezidentas pažadėjo, kad kasyklų energiją tieks Dubossary hidroelektrinė ir trys šiluminės elektrinės.

Kas galėjo pagalvoti, kad tokia maža šalis kaip Gruzija gali tapti pasaulio lydere kriptovaliutų kasimo srityje? A tyrimas paskelbtas Kembridžo alternatyvių finansų centras (CCAF), kuris buvo paskelbtas 2018 m., nurodė, kad Gruzija užima antrą vietą pasaulyje pagal kasybos apimtį po Kinijos. Virtualios valiutos kasybai šalyje oficialiai išleista mažiausiai 60 MW elektros energijos.

Pirmas ir bene svarbiausias dalykas, kuris kasybos mėgėjus vilioja į Gruziją, yra pigi elektra. Ir jo yra daug, nes po SSRS žlugimo mažoji Gruzija paveldėjo 20 hidroelektrinių iš neveikiančios sovietinės valstybės. Šalis turėjo tapti savotišku energetikos centru Kaukaze. Akivaizdu, kad toks didelis elektros energijos kiekis 3,7 milijono gyventojų turinčiai šaliai yra daug. Dėl to elektros kaina Gruzijoje yra viena iš mažiausių pasaulyje.

Taigi nuo 2019 m. Gegužės mėn. 1 kW kaina Tbilisyje buvo maždaug 6 centai. Tačiau vis dar yra kalnuotų vietovių, kuriose elektra yra pigesnė ar net nemokama (dėl valstybės subsidijų), ir laisvųjų pramoninių zonų (kur elektros kaina yra 18% mažesnė dėl PVM nebuvimo).

Baltarusija yra dar viena stipri Rytų Europos žaidėja kasybos srityje. Kaip jau žinote, kriptografijai palanki ekonominė politika ir savo Silicio slėnio sukūrimas yra šalies strategijos dalis tapti pasauliniu IT centru. Nors kasyba prarado kelią po to, kai Bitcoin sumažėjo perpus, Baltarusija yra pasirengusi investuoti gana pigią energiją, kad gautų pelno iš BTC kasybos.

2019 m. Susitikime su IT sektoriaus atstovais „Hi-Tech“ parke Aleksandras Lukašenka sakė, kad ketina įdarbinti naują Baltarusijos atominę elektrinę, kad išgautų „Bitcoins“. Prezidentas paaiškino norintis panaudoti elektros energijos perteklių, kad būtų užtikrintas kasybos ūkių veikimas. „Aš net ten ypač palikau vietą! Kurkime fermas ir kasykime šį Bitcoiną (…) Jei yra Bitcoin, visada galite jį parduoti “- Lukašenka pakomentavo.

Kriptovaliutos Rytų Europoje: kur pirkti ir kaip išleisti

Norėdami pirkti kriptovaliutas, daugelis vadinamojo „antrojo pasaulio“ šalių naudoja vieną didžiausių kriptografinių biržų, Exmo. Ši prekybos platforma palaiko 183 prekybos poras su daugeliu pirmaujančių kriptovaliutų ir vietinių „fiat“ valiutų, tokių kaip euras, Rusijos rublis, Ukrainos grivina, Lenkijos zlotas. Svetainę galima rasti rusų, ukrainiečių, rumunų ir kitomis kalbomis. Vartotojai gali įsigyti kriptografiją naudodami kreditinę kortelę, SEPA pervedimą, „Yandex Money“, „Qiwi“ ir „Payeer“.

ES nepriklausančios buvusios sovietinės šalys, tokios kaip Rusija ir Ukraina, naudoja Bestchange.ru. Paslauga teikia struktūrizuotą informaciją apie automatinius ir rankinius kriptografinių ir elektroninių valiutų keitiklius, taip pat palaiko rublį ir grivinas.

Rytų Europos šalyse gyvena daugybė šalių Laisvoji piniginėNuolatiniai klientai iš Čekijos, Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Bulgarijos, Baltarusijos ir Moldovos sudaro apie 10% mūsų vartotojų. Iš mūsų paprastų ir saugių piniginių šeimos šios šalys dažniausiai naudojasi „Freewallet“: „Crypto“ piniginė, palaikanti BTC, ETH ir daugiau nei 100 kitų kriptovaliutų, ir mūsų „Bitcoin“ piniginė. „Freewallet“ programos yra gerai vertinamos dėl integruotų mainų ir nemokamų operacijų ekosistemoje.

Gruzijoje pirmasis bankomatas, leidžiantis iškeisti „fiat“ pinigus į kriptovaliutą, pasirodė 2018 m. Kovo mėn. „New York Burger“ užkandinėje. Po kelių mėnesių Tbilisyje buvo įrengtas antrasis. 2019 m. Lapkričio mėn. Šalyje veikia 14 kriptomatų.

Lenkija yra viena didžiausių Europos šalių, palankiai vertinanti „blockchain“ technologijos plėtrą. 2018 m. Pirmieji „Bitcoin“ bankomatai su BTC, LTC ir ETH pasirodė Gdanske ir Balstogėje.

Didžiausia Lenkijos maisto pristatymo paslauga „Pyszne.pl“ pradėjo priimti kriptovaliutas 2017 m. Ši naujovė įvyko, kai paslaugą įsigijo Olandijos investuotojai. Šiuo metu „Pyszne.pl“ aptarnauja daugiau nei 8 tūkstančius maitinimo įstaigų. Vidutinis klientų skaičius yra 955 tūkstančiai ir 7% vartotojų moka kriptografija.

Čekija gali būti maža, tačiau ji užima šeštą vietą pasaulyje pagal kriptografinių bankomatų skaičių. Visame pasaulyje yra beveik penki tūkstančiai bankomatų, o Čekijoje – apie 70. Dauguma jų yra pastatyti Prahoje. „Bitcoin“ bankomatus galima rasti ne tik didžiuosiuose prekybos centruose ir elektronikos parduotuvėse, bet ir metro stočių kioskuose kartu su spausdintinėmis medžiagomis, cigaretėmis ir bilietais..

Čekijos bendrovių ir organizacijų, kurios priima „Bitcoins“ kaip mokėjimą, skaičius auga, ir ne visos jos susijusios su IT sritimi. Sąraše galite rasti didžiausią elektronikos parduotuvę Alza.cz, kavinė Paralelni Polis (be BTC taip pat priima „Litecoin“, „Dash“ ir „Monero“) ir su tuo pačiu projektu susijusi „Paper Hub“ agentūra..

Nekilnojamojo turto agentūra „Home Hunters“ viešumoje atsidūrė nuo to laiko, kai uždarė 35-osios Bitcoin sandorį, kuris tuo metu viršijo 5 milijonus kronų. Be to, yra tokių vietų kaip „Krypto“, vietinė degalinė, „FairPlayAuto“, naudotų automobilių turgavietė, daugybė viešbučių ir restoranų.

Yra didelis sąrašas įdomių „blockchain“ ir „crypto“ projektų iš Rytų Europos. Pradėsime nuo „fintech“ paleidimo su rusiškomis šaknimis Zerionas. Bendrovė užsiima investavimu ir decentralizuoto turto valdymu. Ją 2016 metais įkūrė aukštosios ekonomikos mokyklos absolventai ir turi 15 tūkstančių vartotojų. 2019 m. Pabaigoje startuolis surinko 2 mln. USD per sėjimo turą su Amerikos rizikos fondu „Placeholder“, o investuotojai buvo „Blockchain Ventures“. Neseniai „Zerion“ įsigijo šifravimo platformą „MyDeFi“ tai palengvina kriptografinių aplankų peržiūrą.

Nenuostabu, kad Baltarusija yra 10 geriausių Europos šalių, pradėjusių „blockchain“ paleidimą, sąraše. Vienas iš vietinių projektų, apie kuriuos galbūt girdėjote, yra Raketa DAO, decentralizuota sutelktinio finansavimo platforma su nepriklausomais startuolių ekspertų vertinimais. Šie rizikos kapitalo rinkos analitikai dirba su „Hi-Tech Park“, „Angels Band“, „Volat Capital“, „Belagroprombank“, draugiškais greitintuvais ir užsienio fondais, kad startuolių steigėjai galėtų greitai ir saugiai pritraukti finansavimą. Bendrovė teikia startuolių auditus, mentorystės programas ir unikalius vertinimus. Jų „Startup Training Camp“ absolventai gauna nemokamą „Startup Pack“, paprastai kainuojantį daugiau nei 7000 USD.

Čekija užima 27 vietą pasauliniame inovacijų indekse. Šalis yra naujoviškų projektų, tokių kaip., Lopšys Bitynas kurio tėvų organizacija yra „Oracle Corporation“. Įkurta 2014 m., Ji specializuojasi teikdama sistemas ir įrankius, skirtus kurti programų programavimo sąsajas (API), įskaitant „Blockchain“ API, leidžiančias siųsti ir gauti „Bitcoin“, taip pat patogius modernių debesų programų kūrimo būdus. 2015 m. Startuolis pritraukė 6,8 mln. USD investicijų į A seriją San Franciske.

Ar kada pagalvojote apie maisto produktų atsekamumą nuo vieno stalo iki kito? TE-maistas, Vengrijos maisto tiekimo grandinės sprendimas siūlo šią paslaugą „blockchain“. Valdant maisto pramonės ekspertams, gyvūnų gerovės ir gyvulininkystės konsultantams bei FAO (Maisto ir žemės ūkio organizacijai) bei „Deloitte“ tarp jų partnerių, įmonė rūpinasi logistika ir daro gyvulių ir šviežio maisto tiekimo informaciją skaidrią..

Sofijoje, Bulgarijoje, yra pagrindinė būstinė Atvirojo kodo universitetas kad bando pakeisti švietimo pasaulį pasitelkę paskirstytas technologijas. Projektas tiesiogiai sujungia švietimo įstaigas, studentus ir verslą, pašalindamas tarpininkus. Tai padeda organizacijoms gauti įžvalgų apie kandidatų asmenybes. Besimokantieji gali užsiregistruoti ir stebėti pritaikytų švietimo ir profesinio tobulėjimo patirčių įgijimą. Bendrovė „Rechained Ltd.“ nusprendė išspręsti pasitikėjimo už institucinių ir nacionalinių sienų problemą oficialių diplomų ir pažymėjimų autentiškumo klausimu, parašiusi knygą pavadinimu „Blockchain“ švietime.

Kriptovaliutos perspektyvos Rytų Europoje

Kriptovaliuta Rytų Europoje turėtų tapti kasdienio gyvenimo aspektu. Kaip žmonės, patyrę finansinį nestabilumą ir besikeičiančius politinius režimus (dažnai persijungiantys iš komunizmo į demokratiją), Rytų Europos gyventojai yra psichiškai labiau pasirengę kriptovaliutoms nei vakariečiai.

Vakarams būdingas aukštesnis gyvenimo lygis ir geresnės bankų paslaugos, taip pat didesnis vidutinis gyventojų amžius. Kita vertus, Rytų Europoje gausu aktyvių jaunų verslininkų, kurie užsiima smulkiu verslu, todėl juos ypač domina žaibiškos, kokybiškesnės ir be tarpininkų finansinės operacijos..

Daugelis vyriausybių nori pasinaudoti „blockchain“ pranašumais. Pavyzdžiui, Gruzija ir Baltarusija visapusiškai naudojasi ekonominėmis kasybos privilegijomis. Tikimės, kad nauji įstatymai ir pakeitimai netrukdys šifravimo pramonės plėtrai Rytų Europoje, bet paskatins šį regioną tapti pasauliniu blokų grandinės centru.