Steve’as Tendonas yra žinomas „Blockchain“ strategas ir patarėjas, kuris įkūrė ir buvo pirmasis „Blockchain Malta“ asociacijos pirmininkas. Jis taip pat yra pagrindinis Maltos nacionalinės „Blockchain“ darbo grupės narys. Tai yra komanda, atsakinga už Maltos vyriausybės konsultavimą dėl jos pavyzdinės „blockchain“ strategijos.

Steve'as Tendonas

Steve’as Tendonas

Ir jūs žinote tuos tris naujus novatoriškus įstatymus, kuriuos praėjusią savaitę priėmė Malta? Galite už juos iš dalies padėkoti. Tiesą sakant, Tendonas yra vienas iš smegenų, kurie sukūrė „Maltos,„ Blockchain “salos“ viziją, ir jis asmeniškai parašė Maltos „Nacionalinė „Blockchain“ strategija“, 2016 m. Pasiūlymas su šešiais pagrindiniais projektais.

Mes visi girdėjome apie ambicingus Maltos planus skatinti inovacijas ir skatinti pažangiausias technologijas jos pakrantėse. Bet ar įmanoma nuvertinti mažą salą, garsėjančią skaidriais vandenimis, klestinčia emigrantų bendruomene ir fiskaliniu švelnumu?

„Malta nėra gerai žinoma dėl technologijų, – prisipažįsta Tendonas, – tačiau ji turi keletą išskirtinių kompanijų ir smegenų, ir, žinoma, sėkmę, kurią mes patyrėme su„ iGaming “sektoriumi (pramonės verta Dolerių – 1,4 mlrd ir sudaro apie 12 procentų viso Maltos BVP) atnešė daug žinių apie šiuolaikines keičiamo dydžio IT interneto paslaugas ir sprendimus. Taip pat yra daug infrastruktūros ir patirties “.

Malta turi ambicingų planų

Malta yra maža. Kai gyventojų skaičius nesiekia net pusės milijono, tai nėra tiksliai pagrindinis veikėjas pasaulinėje arenoje, tačiau tai gali greitai pasikeisti. “Žinoma, tai ne Silicio slėnis”, – šypsosi Tendonas, “tačiau reguliavimo sistema, kurią mes rengėme pastaruosius dvejus metus, pritraukia” blockchain “kompanijas.”

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių turėtų. Visoms įmonėms reikia aiškumo ir tikrumo, kad galėtų augti ir kurti ilgalaikius planus. Tačiau iš to, ką matėme iki šiol, viso pasaulio reguliuotojai stengiasi išlaikyti paviršių, kai kalbama apie „blockchain“ technologiją.

Kai kuriais atvejais jie stengiasi pasivyti. Kitais atvejais jie per daug kompensuoja įsitraukimo trūkumą, kai iš jų pinigų buvo išviliota daugybė investuotojų. Vieni randa spragų esamuose įstatymuose, kiti bando pritaikyti esamas sistemas. Malta žengia į priekį kaip pirmoji šalis pasaulyje, sukūrusi naują naujų technologijų reguliavimą.

O Maltos „blockchain“ strategija išeina už ICO ir kriptovaliutos reguliavimo. Jie rengia ateities reguliavimo sistemą. Pažiūrėkime.

Maltos „Blockchain“ strategija

Maltos „Blockchain“ strategija. Šioje infografijoje išsamiai aprašoma a. Vizija, strategija ir tikslai

Maltos „Blockchain“ strategija / https://chainstrategies.com/2018/02/18/maltas-national-blockchain-strategy-the-big-picture/

Maltos reguliavimo naujovės yra tokios įdomios, nes jomis siekiama suteikti pagrindą ne tik ICO, bet ir blokų grandinėms, decentralizuotam skaičiavimui, decentralizuotoms organizacijoms, DLT ir kitoms naujovėms..

Šie šeši pagrindiniai projektai yra strategijos pagrindas.

1. „Blockchain“ viešieji registrai / paslaugos

„Vykdomas vienas projektas“, – sako Tendonas. Tiesą sakant, kai Maltos švietimo ir užimtumo ministerija paskelbė jie visus akademinius įrašus uždėjo ant blokų grandinės praėjusių metų rugsėjį, jie tapo pirmi pasaulyje. Tai statusas, prie kurio šalis pradeda priprasti.

2. R&D, švietimas ir inovacijos su „Blockchain“ ir ant jos

Šis projektas yra būtinas norint sukurti žinių apie šį sektorių saloje. Kas investavo į kriptografiją, žino, kad Malta planuoja būti „blockchain“ erdvės lydere. Bet ar žmonės Maltoje žino, kad gyvena „blockchain“ saloje? Koks yra plačiosios visuomenės supratimo ir supratimo lygis šiuo metu?

„Tikriausiai Malta yra sąmoningesnė nei kitos šalys, atsižvelgiant į didžiulį dėmesį, kuris buvo skirtas šiam sektoriui. Negaliu pasakyti, kiek susipažinimas su „blockchain“ prilygsta tikram supratimui “, – sako Tendonas.

„Mums rūpi visų visuomenės grupių švietimas apie„ blockchain “, kuris, žinoma, prasideda viešųjų paslaugų sektoriuje, kur„ blockchain “technologiją naudojantys žmonės turi turėti bent šiek tiek darbo žinių apie tai. Bet tai vyksta visuose akademinės bendruomenės lygiuose, Maltos universitetui atliekant pažangiausius tyrimus ir plėtrą “.

3. Paskirkite „Blockchain“ reguliatorių ir sukurkite reguliavimo infrastruktūrą

„Svarbiausias projektas iš visų šešių buvo skaitmeninių inovacijų institucijos įtraukimas, – sako Tendonas, – nes tai sukūrė reikiamą pagrindą, kad visi kiti projektai galėtų būti įgyvendinti.“

Iš dalies dėl to Malta buvo kritikuojama dėl to, kad ji lėtai reguliuoja ICO. Jie kūrė daug holistiškesnės ir visa apimančios reguliavimo sistemos pagrindą.

4. Reguliuokite kriptovaliutas / žetonus, įskaitant mainus ir ICO

„Žinoma, reglamentas, kurio visi laukė, yra kriptovaliutų ir ICO reguliavimas. Mes išvalome daug pilkos erdvės tarp saugos ir naudingumo ženklo.

Bus atliekamas vadinamasis finansinių priemonių testas, pagal kurį bet kokį siūlomą žetoną galima aiškiai kvalifikuoti, o vienu kraštutiniu atveju tai yra vertybinis popierius, o kitas – naudingumas. Bet tarp jų tai gali būti hibridinis ir iš esmės virtualus turtas, kuriuo prekiaujama biržoje “.

Kriptovaliutų reguliavimas: juodas ir mėlynas vaizdas su rutuliu, užrašytu dvejetainiu pavidalu.

Kriptovaliutų ir ICO reguliavimas

5. „Blockchain“ elektroninė rezidentūra ir skaitmeninė tapatybė (fiziniams ir juridiniams asmenims)

Šis projektas apima e. Rezidentūros suteikimą fiziniams ir juridiniams asmenims. Tai yra Maltos ateitis. Jie mano, kad skaitmeninės tapatybės valdymas yra esminis dalykas plėtojant daiktų internetą. Kad DI klestėtų, taip pat turi būti nustatyta daiktų tapatumo reguliavimo sistema.

„Tai yra viena iš sričių, kurias aš tikrai tyrinėjau, daiktų tapatumas. Mes visi žinome apie daiktų internetą, jis bus milžiniškas per ateinančius 5–10 metų. Bet kai turime visus šiuos dalykus, kurių dauguma bus savarankiški, vykstantys fiziniame pasaulyje, tam tikru momentu turi būti tam tikras būdas juos identifikuoti “.

6. Protingas valdymas

Tai „labai ambicingas projektas, kuris vis dar yra piešimo lentoje“, – pastebi Tendonas. „Protingas valdymas taikytų pažangių sutarčių technologijas reguliavimo institucijų darbe. Taigi, pavyzdžiui, mokesčių rinkimui ir licencijavimui bei daugeliui panašių dalykų “. Gali praeiti keleri metai, kol protingas valdymas bus paruoštas, jis pripažįsta, kad laukia daugybė iššūkių.

Tai pasakė iš Maltos „Blockchain“ strategijos: „Keturi projektai vyksta, o likusieji buvo priimti labai atvirai ir susidomėjus, todėl manau, kad tai bus laiko klausimas“, – sako jis. „Pirmiausia, norėdami išsiaiškinti iki šiol atliktus darbus, tada susitelksime ir pradėsime dirbti prie kitų projektų.“

Kas yra neteisingi kiti reguliuotojai?

Net žvilgtelėjus į Maltos strategiją, jūs galite tai aiškiai matyti, yra ne tik sprendimas, ar žetonai yra akcijos, ar vertybiniai popieriai. Taigi, nors likęs pasaulis vis dar laikosi šios kliūties, Tendonas mano, kad reikia gilesnio supratimo. Tiesą sakant, kriptovaliutos ir blokų grandinės atskirti nereikėtų ir negalima.

„Daugelis [reguliavimo institucijų] bando nubrėžti ribą, pavyzdžiui, kriptovaliutos yra blogas dalykas ir turi neigiamą reputaciją dėl pinigų plovimo, nusikalstamumo ir pan. Tą neigiamą teiginį dažnai subalansuoja teigiamas požiūris į„ blockchain “technologiją. Bet man abu dalykai yra glaudžiai susiję “, – paaiškina jis.

„Tai, kas daro„ blockchain “technologiją tokią įdomią ir įdomią ir suteikia visas šias neįtikėtinas galimybes, turinčias įtakos bet kuriam pramonės sektoriui, yra sumanios sutarties sąvoka. Tai yra decentralizuotas skaičiavimas, o ne decentralizuotas saugojimas. Šiame kontekste, kai turite decentralizuotą skaičiavimą, jums reikia mechanizmo, kuris neleistų užšaldyti pasaulinių skaičiavimų, kurie atliekami tokiame globaliame tinkle kaip „blockchain“. Kitaip tariant, kad šis skaičiavimas nepatektų į begalinę kilpą ir neužblokuotų visos sistemos.

„Niekaip negalite turėti pažangios sutarčių platformos, kuri būtų tokia sudėtinga, kaip šiandien įdiegta„ Ethereum “(bet ateityje bus ir kitų), nebent jūs taip pat turite kriptovaliutą, kuri naudojama„ mokėti “už skaičiavimas. Taigi skirtumas tarp kriptovaliutos ir „blockchain“ yra tikrai dirbtinis: tai tik du tos pačios monetos aspektai “.

Neteisingos etiketės naudojimo pavojus

Taigi, ar problemiška viskam klijuoti etiketes, ar tai būtų, pavyzdžiui, akcijos ar vertybiniai popieriai, ar komunalinės paslaugos? “Tai iš esmės rodo, kad trūksta supratimo”, – sako Tendonas. „Kai žmonės suvoks šių technologijų potencialą, bus aišku, kad Malta yra daug lenkianti kitas jurisdikcijas, norėdama reguliuoti„ blockchain “erdvę.

Šis gilus technologijos supratimas yra tai, ko trūksta daugelyje jurisdikcijų, kuriuos greitai galima suskirstyti į kategorijas ir pažymėti etiketėmis.

„Be abejo, šios technologijos gali būti vertybiniai popieriai, akcijos, prekės, žetonai. Jie turi visas šias savybes, aspektus ir atributus. Tai tarsi grožis yra žiūrovo akyse, kas į jį žiūrės, pamatys, ko nori.

„Žinoma, jei tai yra reguliuotojas, kuris į tai žiūri, šališkumas pasirodys reglamente ir tai gali arba skatinti, ir trukdyti diegti naujoves ir toliau plėtoti naujoves. Taigi taip, jis yra problemiškas, tačiau nesupranta, apie ką tai iš tikrųjų “.

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) pastatas, D Ramey Logan, CC BY 4.0,

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržos komisija, D Ramey Logan, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36799399

Galiojantys įstatymai negali pakakti naujoms idėjoms

Kita tendencija, kurią matome visame pasaulyje, yra reguliavimo įstaigos, kurios naudoja spragas esamose sistemose arba keičia savo dabartinius įstatymus. Pavyzdžiui, Šveicarija taiko principais pagrįstą teisę, spręsdama kiekvienu atveju atskirai. Vokietija skiria dvi vertybinių popierių rūšis, kad galėtų pateikti reikalavimus atitinkančius ICO ir akcijų ženklų pasiūlymus (ETO). Kodėl naujas reglamentavimas yra būtinas, jei galime dirbti su šiomis esamomis sistemomis?

„Didžiosios knygos sistema nėra naujiena. Tai buvo apie tūkstančius metų nuo pirmųjų molinių lentelių, kuriose buvo užfiksuota, kiek karaliui priklauso avių, iki šių dienų. Tai nėra naujovė. Naujovė yra ta, kad ši knyga turi dvi ypatybes, viena yra pasaulinė, o kita – necenzūrinė. Jūs negalite pakeisti to, kas vyksta knygoje. Tai sukelia keletą problemų, kurių dabartiniai įstatymai ir kiti teisės aktai nėra pasirengę spręsti “.

Tendonas mano, kad esamų įstatymų nepakanka naujoms idėjoms dėl dviejų pagrindinių priežasčių:

1. Kas ką reguliuoja?

„Kadangi jis yra pasaulinis ir toks bendras, jis, kaip didžioji knyga, gali pažeisti bet kurią pasaulio pramonę, komercinę veiklą. Taigi turime šią problemą, kad turime reguliuotojus, kuriems rūpi tam tikros ekonomikos sritys. Pavyzdžiui, Maltoje turite Maltos finansinių paslaugų tarnybą, kuri, žinoma, yra susijusi su finansinėmis paslaugomis. Turite MGA (Maltos žaidimų tarnybą), kuriai rūpi žaidimai.

„Iki šiol jie dirbo atskirai ir turėjo aiškų mandatą, ką reguliuoja. Jie niekada nestojo vienas kitam į pirštus. Kadangi kriptografija pasirodė scenoje, praėjusiais metais mes turėjome incidentų, kai vieno reguliatoriaus pareiškimai prieštaravo to, kas pasirodė kitam. Taigi tai buvo problema. Tai matote dar labiau JAV.

„Ši saugumo sąvoka. Viena vertus, SEC tai vadina vertybiniu popieriumi, kita vertus, jūs turite mokesčių institucijas, kurios teigia, kad tai yra prekė. Taigi net ir toje pačioje jurisdikcijoje yra šie prieštaravimai. Tai paskatino Maltą sukurti naują reguliavimo instituciją – Maltos skaitmeninių inovacijų tarnybą “. Tendonas pabrėžia naujoves, o ne tiesiog „blockchains“, kad pritaikytų kitas technologijas.

„Tai, ką darys šis reguliuotojas, yra užtikrinti, kad kai bus pokyčių, technologijų naujovių, galinčių paveikti daugelį reguliavimo veiksmų sferų, bus tam tikras tų sričių valdymo valdymas. Taigi tampa labai aišku pamatyti, kas už ką atsakingas. Taigi mes neturime skirtingų nuomonių, o gal dar blogiau – skirtingų ir prieštaringų taisyklių. Ir mes neturime subjektų, reguliuojančių dalykus, kurie nepatenka į jų pirminį įgaliojimą, vien todėl, kad jie nesupranta technologijos “.

2. Mums reikia naujų įstatymų naujoms situacijoms

„Antra sritis, kuriai reikia naujų įstatymų, yra ši pagrindinė decentralizuoto skaičiavimo idėja. Prisimenant, kas nutiko 2016 m. „The DAO“ įsilaužimu, kuris atvedė į garsiąją šakę ir „Ethereum Classic“. Na, tie žmonės, kurie buvo apiplėšti, pasirodė, kad SEC ėjo paskui juos kaip atsakingi už įsilaužimą, o tai yra beveik absurdas: investuojantys žmonės tampa kalti dėl kažkieno kito nusikaltimo.

„Čia noriu suprasti, kad dabartiniai įstatymai nėra susiję su šiomis naujoviškomis technologinėmis priemonėmis. Naudodamiesi DAO decentralizuota programa, turite šias visiškai decentralizuotas ir savarankiškas organizacijas, kurios yra savarankiškos. Jie renka lėšas iš žmonių ir įmonių, naudojančių jų paslaugas.

„Jie yra„ blockchain “; ir „blockchain“ prisimena amžinai, taigi jie gyvuos amžinai, net ir išnykus pradiniam kūrėjui. Taigi galų gale (norime to ar ne) atsidursime tokioje situacijoje, kai paslaugas teikia „blockchain“ programinė įranga ir už jos nėra tiesioginio žmogaus.

„Taigi, kas nutinka, kai kažkas blogai? Kas yra atsakingas? Mano nuomone, tai yra didžiuliai klausimai ir kas vyksta kitame reglamente? Šiems klausimams spręsti reikia naujų įstatymų. Nėra galiojančių įstatymų. “

Ar Malta nustatys visuotinio reguliavimo standartą?

Ar kada nors įmanoma pasiekti pasaulinį reguliavimo standartą? Kai kyla ginčų vienoje jurisdikcijoje ir nesantaikos tose pačiose institucijose? Ar kada nors turėsime visuotinį susitarimą, kaip reguliuoti ateitį?

„Nežinau, ar įmanoma, bet gal kitas klausimas: ar tai pageidautina? Pagalvokite apie interneto protokolą, tai yra pasaulinis techninio ryšio standartas, tačiau šalia W3C konsorciumo iš tikrųjų nėra tarptautinio pasaulinio įstatymo, reglamentuojančio internetą.

„Tiesą sakant, tai labai aiškiai matome, kai kalbama apie privatumo įstatymus, Europoje yra GDPR, o JAV – kažkas kitoks, o kitose šalyse vėl kažkas kita. Taigi bus per dideli interesai, kad viskas būtų atskirta ir būtų išvengta pasaulinio standarto.

„Tai tikriausiai yra teigiamas dalykas, nes sukuria konkurenciją tarp jurisdikcijų ir tai yra geras dalykas. Konkurencija visada yra naudinga naujovėms, o tai, ką mes bandome padaryti Maltoje, yra naujovės įstatymų prasme.

„Tikėkimės, kad tai tęsis. Galbūt kitos šalys bandys sekti Maltą … tai būtų puikus mūsų čia atlikto darbo įrodymas. Tai tarsi atvirojo kodo technologija, kuri nuolat tobulėja, ir nauji kūriniai, įkvėpti senesnių. Būtų puiku pamatyti tokią evoliuciją ir reguliavimo erdvėje. Kuo daugiau konkurencijos, tuo greičiau viskas gali vystytis “.

Maltos „Blockchain“ aukščiausiojo lygio susitikimas artėja šį lapkritį ir bus įdomu pamatyti, kaip Maltos ministras pirmininkas Josephas Muscatas kalba apie savo šalies tapimą pasauliniu „blockchain“ reguliavimo lyderiu. Renginyje kalbės ir Steve’as Tendonas.

Maltos „Blockchain“ aukščiausiojo lygio susitikimas: reklaminė juosta su pateikimo datomis, lapkričio 1-2 d., Su saulėlydžio salų fono vaizdu.

Maltos „Blockchain Summit“ susitikimas / https://maltablockchainsummit.com/

Kokie iššūkiai laukia ateityje?

Pateikiant precedento neturinčius projektus, įskaitant pažangų valdymą, reikia pasidomėti, kokių problemų gali kilti gyvenant visiškai autonomiškame, savarankiškame pasaulyje. Tiesą sakant, scenarijai gali pasirodyti šiek tiek bauginantys. Taigi, ar kyla kokių nors problemų naudojant pažangias sutartis?

„Yra daug, daug problemų, – juokiasi Tendonas, – ir tai mus privertė daugelį vėlų vakarų ir valandų galvoti apie šias problemas. Naudojant technologiją, kuri šiandien naudojama įgyvendinant pažangias sutartis, išmanioji sutartis išreiškiama programavimo kalba virtualioje mašinoje, kuri yra „Turing Complete“. [„Turing Complete“ yra techninis terminas, reiškiantis, kad mašina gali apskaičiuoti viską, kas yra skaičiavimo].

„Tačiau problema yra ta, kad šios išmaniosios sutartys vis dar neužtikrina sumanymo, kurį gali turėti sumanių sutarčių autorius, pavyzdžiui,„ DAO “įsilaužimas. Kadangi yra neatitikimas tarp autoriaus ketinimų ir galimo efektyvaus išmaniosios sutarties vykdymo, visa mintis, kad kodas yra įstatymas, tiesiog suyra. Jei vykdymas neatitinka tikro ketinimo, na, žinoma, jo negalima laikyti taip, kaip norėta pasakyti “.

Taigi, kaip tai galima ištaisyti?

„Mes turime tam tikrų būdų įsikišti šiuo klausimu ir tai, ką šiuo metu darome Maltoje, yra tai, kad bet koks protingas sutarčių susitarimas, kuriame dalyvauja žmonės ar įmonės, iš kitos pusės, ir technologijos, kita vertus, taip pat turi turėti natūralią rašytinę kalbą išraiška, kas yra ketinimas ir pažadas – popierinė sutartis, jei norite. Ginčo atveju vyrauja popierinė sutartis, o ne kodas “.

Kodas yra įstatymas, kuris ateityje gali būti įstatymas

Yra kažkas šiek tiek atsilikęs nuo popierinės sutarties sudarymo natūralia kalba, naudojant visas šias aukštąsias technologijas, ir Tendonas tai puikiai žino. „Mes suprantame, kad kodas gali būti įstatymas ilgainiui. Tai gali tapti galimybe, tačiau norint, kad pagrindinė technologija vystytųsi įspūdingai.

Vienas iš galimų sprendimų yra oficialus patvirtinimas, kad jei išmanioji sutartis būtų paskelbta su visa tikrinimo forma, kuri jai būtų susieta, jai nereikėtų lygiavertės natūralios kalbos išmaniosios sutarties intencijos išraiškos. Tačiau yra didžiulis atstumas tarp pirmojo scenarijaus su popierine sutartimi ir antrojo, kai prie jo esame susieję oficialų patikrinimą.

Esu tikras, kad vienintelis būdas išspręsti šias problemas yra pateikti įstatymą, kuris iš esmės suteikia tikrumo, nustato lūkesčius ir nustato taisykles. Jie gali būti neteisingi, gali turėti trūkumų, bet bent jau suteikia aiškumo. Ir jei jie nėra patys geriausi, visada yra galimybė pritarti “.

Kas yra didžiausias „Blockchain“ technologijos potencialas?

„Sunku išsiaiškinti vieną dalyką, tačiau tai yra nauja terpė, kuri yra globali ir necenzūrinė. Tik dėl šių dviejų savybių jis turės milžiniškas socialines ir politines pasekmes.

Pasaulio forma, valdymo forma, finansų forma, pasaulio jėgos struktūros nebus tokios pačios, kai „blockchain“ pasieks visą savo potencialą. Bitcoin vis dar yra labai mažas lašas jūroje “.

Labai ačiū, Steve’ui Tendonui!