Per pastaruosius porą metų įvyko muzikos kriptovaliutų projektų sprogimas. Ujo, „Musicoin“, „Voise“, „Muse“, „Opus“, „Choon“. Tiesiog pakeiskite populiaraus žodžio ir presto raidę, jūs turite visiškai naują projektą, į kurį galite pritvirtinti „blockchain“. Anekdotai, rinka yra nepaprastai prisotinta ir daugelis ICO, nepaisant visų pažadų, dar nepateikė pastebimos vertės.
Viena kompanija prie scenos artėja visiškai kitu kampu. Mūsų muzikos festivalis yra projektas, sukurtas siekiant nutraukti muzikos renginių verslą. Ir skirtingai nei ICO, tai nėra valstybės pinigų rinkimas ant laukinių revoliucinių pažadų. Bent jau ne.
Contents
Kas yra mūsų muzikos festivalis?
OMF buvo sukurtas bendradarbiaujant garsiam DJ 3LAU (Justin Blau), „blockchain“ pramogų tinklui „SingularDTV“ ir koncertų bei renginių bendrovei „Prime Social Group“. „SingularDTV“ yra „ConsenSys“ remiama įmonė, finansuojanti decentralizuotas programas, sukurtas ant „Ethereum“. Be to, kilmės protokolo steigėjai taip pat patars OMF įgulai.
Blau kredituoja Winklevoss dvynukus už tai, kad jie supažindino jį su kriptografija tuo metu, kai jie kūrė „Dvynių“ biržą. Mūsų muzikos festivalis šiuo metu bando vykti iš Kalifornijos, Berklyje. Tačiau jie turi ambicingų vilčių per trejus metus išsiplėsti pasauliniu mastu, atnešdami idėją toli nuo tokių vietų kaip Barselona, Seulas ir Tokijas.
Kokias problemas jie bando išspręsti?
Muzikos renginių pramonė kenčia nuo tos pačios rūšies monopolinės ir nuomos siekiančios praktikos, kaip ir bet kuri kita. Bilietų monopolija, pastaraisiais metais ypač pablogėjo dėl didelių įsigijimų ir sumažėjusių konkurentų. OMF mano, kad viskas pasikeis, kai atlikėjai galės labiau kontroliuoti gerbėjus dėl bilietų pirkimo ir jų bendros festivalio patirties.
Šių komponentų įtraukimas į „blockchain“ idealiai padės išvengti tokių klausimų kaip bilietų infliacija. Bilietų infliaciją labai dažnai sukelia programišiai, kurie, naudodamiesi robotais, masiškai perka bilietus, kai jie išleidžiami. Deja, plačioji visuomenė pralaimi ir šie skalperiai antrinėse rinkose parduoda bilietus už išpūstas kainas.
Interviu apie Hackernoon, 3LAU aiškina, kad menininkai taip pat norėtų, jog būtų labiau kontroliuojamas rinkodaros procesas. Lyginant su atlikėjais, rengėjai nėra tokie, kad palaikytų ryšį su gerbėjais. „Blockchain“ taip pat teoriškai galėtų padėti menininkams susigrąžinti duomenis ir analizę, susijusią su jų laidomis.
OMF modelis
Rengėjai, paprastai turintys šiuos duomenis, turi papildomą pranašumą – juos parduoti kaip dar vieną pajamų šaltinį. Pagal OMF modelį gerbėjai gali pasirinkti atiduoti tą informaciją ir už tai gauti kriptovaliutą. Užuot gavęs vertę iš gerbėjų, Blau tikisi, kad naujasis modelis dalyvaus vertės kūrimo procese ir apdovanos gerbėjus už atsiliepimus ir rekomendacijas.
Įgyvendinimas praktikoje
Laimei, OMF kalba ne tik apie šią idėją, kaip ir daugelis jų ICO kolegų. Pernai jie surengė savo pirmąjį muzikos kriptovaliutų festivalį Graikijos teatre Berklyje. Vakarėlyje pasirodė tokie kaip Mati, Kim, pats 3LAU ir „Grammy“ apdovanojimus pelnęs atlikėjas Zeddas. Vakarėlyje pasirodė maždaug 8000 žmonių minia, kurioje dalyvavo net keletas kriptografinių įžymybių, tokių kaip Fredas Ehrsamas („Coinbase“ įkūrėjas) ir Adamas Ludwinas („Interstellar“ generalinis direktorius). Savaime suprantama, kad 3LAU padarė savo ruožtu populiarindamas „blockchain“, kai tik turėjo galimybę.
Renginyje buvo galima įsigyti OMF žetonų, leidžiančių šventės dalyviams įsigyti bilietus ir gauti nuolaidas prekėms bei maistui. Iš viso buvo užregistruota 2 000 mokėjimų su kriptovaliuta ir tai yra nepaprastai nuostabu, atsižvelgiant į minios dydį. Tai iš dalies pabrėžia, kaip jaunoji karta šypsosi šifruojant kaip alternatyvą išskirtinėms „fiat“ sistemoms. Tai taip pat parodo, kaip svarbu, kad žetonai iš tikrųjų turėtų tam tikrą naudingumą tinkle.
Peržiūrėkite šį įrašą „Instagram“
Įrašas, kurį bendrino OMF (@ourmusicfestival) 2018 m. spalio 21 d. 13:20 PDT
Fizinio suliejimas su virtualiuoju
3LAU rinkinio pabaigoje palaikymo komanda į minią iššovė didžiulį kiekį konfeti. Tai, kas iš pradžių pasirodė įprasta miniai malonus triukas, pasirodė esanti dar viena galimybė reklamuoti kriptografiją: tūkstančiai popierinių kriptografinių piniginių QR kodų pavidalu. Išmintingi gerbėjai vėliau galėjo išpirkti savo kriptografiją skirtingoms draugystės apyrankėms.
Visa tai buvo padaryta per OMF programą, kurią kūrėjai sukūrė specialiai renginiui. Deja, nemažai gerbėjų pranešė, kad naudotojo patirtis tiesiog nebuvo lygi. Panašu, kad tai nesumažino vakarėlio nuotaikos, ir, nepaisant problemų, jums būtų sunku prisiskambinti teismo posėdžiu, išskyrus sėkmę.
Judėjimas muzikos kriptovaliutos ateities link
Malonu matyti, kai projektas iš tikrųjų įdeda pinigus ten, kur yra burna. Grynaisiais pinigais apipinta ir pažadais užpildytoje pramonėje gali būti ne tiek daug paskatų, kad projektai žengtų per visą savo viziją. Tai sakant, vieno festivalio dar nepakanka, kad OMF projektą būtų galima pavadinti sėkmingu. Viena vertus, programoje reikia atlikti daug daugiau darbų. Niekas nenori visą naktį koncertuoti su savo telefonais. Galima sakyti, kad renginys buvo labiau sėkmingas išbandymas, o ne nugludinta vitrina. Ir tai gerai. Kaip ir „blockchain“, taip ir OMF yra ankstyvoje plėtros dienoje, ir jam reikės laiko subręsti.
Šiuo metu OMF žetono negalima nusipirkti ne iš tikrųjų festivalių. Tai gali pasirodyti gerai, nes tiek daug žmonių šiuo metu orientuojasi į spekuliacinį kriptovaliutos pobūdį, o ne į jo realų naudingumą. Ironiška tai, kad kai projektai pirmiausia bus sukurti naudingumui, jie sukurs žetonus, kurių paklausa bus didžiulė. Ar OMF bus projektas, skatinantis muzikos renginių verslą? Kas žino. Jei pirmojo „Mūsų muzikos festivalio“ graikų kalba sėkmė buvo kažkas sėkmingo, ateitis atrodo perspektyvi.