XXI amžiaus pradžia labai gerai gali patekti į istorijos metraštį kaip aukso karštis šiuolaikiniame amžiuje. Naudingumo ir saugumo ženklai atsiranda iš visų pasaulio kampelių, o projektų komandos laižo lūpas, kai gimsta nauja investuotojų finansavimo banga. Kapitalas iš pradinių monetų aukų (ICO) 2018 m viršijo 4x ribą palyginti su 2017 m. Ir mes tik dar einame į antrąjį metų pusmetį.
Turto ženklinimas egzistavo gerokai anksčiau nei buvo išrastas „Bitcoin“ ar net atsirado internetas. Tačiau dabar jie užima vietą kitos skaitmeninės revoliucijos priešakyje. Gerai ar blogai, „Ethereum“ projektas išpopuliarino žetonų kūrimą per savo ERC20 standartą. Kodėl verta kurti savo „blockchain“, kai jau yra ne parduotuvėje esantis sprendimas?
„Nitty-Gritty“ – kas yra žetonas?
Vienintelis skirtumas tarp žetono ir atsarginio pakeitimo, kurį nešiojate savo piniginėje, yra ten, kur jį galite naudoti. Nacionalinių valdžios institucijų ir vyriausybių išleistos monetos laikomos teisėta kasdienio mokėjimo priemone ir jomis galima plačiai apsikeisti. Kita vertus, žetonus paprastai išduoda privati įmonė, skirta naudoti vietiniame tinkle.
Puikus pavyzdys (kuris tikriausiai atgaivina vaikystės prisiminimus) yra jūsų kaimynystės pramogų mugėje išduodami bilietai. Žinoma, koks straipsnis būtų baigtas be realaus laukinių vakarų pavyzdžio:
Žetonas, naudojamas „Red Dog Saloon“ viešnamyje
Anekdotai, tada turėtų būti akivaizdu, kad apibrėžiant žetoną nėra griežtų taisyklių. Galite išduoti savo šeimos žetoną iš savo kiemo uolų. Jei galėtumėte paskatinti kitus nusipirkti idėją, šeimos roko žetonų tradicija teoriškai galėtų išsiplėsti.
Kriptovaliutos erdvėje pirmiausia į vakarėlį atvyko naudingumo ir saugos žetonai.
Naudingumo žetonai
Tokie ženklai, kaip nurodyta aukščiau pateiktuose pavyzdžiuose, reiškia prieigą prie įmonės produkto ar paslaugos. ICO atveju įmonės dažnai neturi iš anksto prieinamo produkto ar paslaugos ir ieško finansavimo. Siūlydami žetonus mainais į kapitalą, projektai investuotojams žada būsimo produkto / paslaugos pažadą. Investuotojas prisiima riziką, kad projektas kada nors ateityje turės siūlomą tinklą. Tikimės, kad to ženklo vertė bus vertinga.
Jau matome šį modelį veikiantį vaizdo žaidimų pramonėje. Įmonės siūlys „išankstinės prieigos“ pranašumus vaizdo žaidimų gerbėjams, norintiems finansuoti savo kito didelio titulo plėtrą. Dažnai šie sirgaliai gaus premijas žaidimo odų, užkulisinio turinio, žaidimo valiutos ir pan. Forma..
Saugos žetonai
Čia viskas pradeda šiek tiek neryški. Kripto bendruomenė būtų labiau patenkinta, jei kiekvienas žetonas būtų laikomas naudinga. Tokiu atveju jie galėtų paprasčiausiai pradėti investuoti be didelių brolių. Kita vertus, vyriausybės ir valdžios institucijos vis dar vertina visas investicijas, kuriomis siekiama gauti pelną, kaip vertybinį popierių.
2017 m. Liepos mėn. Liudijime prieš JAV senatą SEC pirmininkas Jay Claytonas pasakė apie virtualias valiutas:
Vien tai, kad atpažinimo ženklą vadinate „naudingojo“ žetonu arba struktūrizuojate tam, kad suteiktų tam tikrą naudingumą, netrukdo tokenui būti saugumu. Žetonai ir pasiūlymai, į kuriuos įeina ypatybės ir rinkodaros pastangos, pabrėžiančios pelno potencialą, pagrįstą kitų verslumo ar vadovybės pastangomis, ir toliau turi JAV įstatymų saugumo požymius.
Spektaklis yra tikras. Laimei, jis yra daug mažiau kruvinas nei anksčiau. Du projektai, išsidėstę reguliuojamoje ženklų erdvėje, yra „Polymath“ ir „tZERO“. Juos verta patikrinti.
„Tax Man Cometh“
SEC atėjimas į kriptovaliutų areną yra gana prieštaringas. Viena vertus, visiškai nereguliuojama ICO rinka sukuria milžinišką galimybę rizikuojantiems verslininkams, norintiems iš tikrųjų pakeisti. Kita vertus, beveik visi ir jų močiutė kuria internetinę parduotuvę su keliais pinigais ir sumania rinkodaros ažiotažu.
Kai kurios lygiavertės gairės, kaip nukreipti projektus, apsaugoti investuotojus ir likti decentralizuota yra labai reikalingi.
Žinote, ką jie sako, niekas nėra tikras, išskyrus mirtį ir mokesčius!
Howey testas
JAV Aukščiausiasis teismas 1940 m. Sukūrė Howey testą, norėdamas įvertinti, ar sandoris laikomas investicija. Tai darydami SEC ir kitos JAV valdžios institucijos turi etaloną nustatyti, kas yra saugumas ir kokie reikalavimai reikalingi pagal JAV įstatymus. JAV vertybiniai popieriai turi būti užregistruoti SEC.
Pagal Howey testą sandoris laikomas investicija, jei:
- Tai pinigų investicija.
- Tikimasi pelno iš investicijų.
- Pinigai investuojami į bendrą įmonę.
- Bet koks pelnas gaunamas iš projekto vykdytojo ar trečiosios šalies pastangų.
Akivaizdi šio požiūrio problema (bet kokiu atveju JAV valdžios institucijoms) yra ta, kad kriptovaliutos savo pobūdžiu kerta tarptautines sienas. Bandymas visiškai reguliuoti projektus, pagrįstus JAV, gali būti naudingas. Tačiau visai kitas reikalas yra reguliuoti projektus kitoje jurisdikcijoje arba reguliuoti visame pasaulyje paskirstytas komandas.
Naudingumo ir saugumo ženklai: uždarymo mintys
Dauguma dabartinio ICO pamišimo stebėtojų sutiks, kad norint sumažinti kylančią riziką šiuose laukiniuose skaitmeninio amžiaus vakaruose, reikalingas tam tikras reguliavimas. Tuo pačiu verta pažymėti, kad labai įtartina leisti labai centralizuotai institucijai, pavyzdžiui, SEC, reguliuoti decentralizuotą tinklą..
Pats SEC atėjo dega pastaraisiais metais, ypač kilus 2008–2009 m. ekonomikos krizei. Daugelio milijardų dolerių vertės kompanijos, tokios kaip „Airbnb“ ir „Uber“, atidėjo savo viešus IPO sąrašus, be kitų priežasčių, dėl neįtikėtinai didelių įkainių. Tai rodo, kad SEC, atrodo, skatina sistemą, kuri naudinga turtingiesiems, prisidengiant akredituotomis investicijomis. Paprasto žmogaus uždraudimas investuoti į ateitį tik paskatins juos tęsti neapgalvotą investavimo praktiką.
Atsakymas, kaip įprasta, slypi kažkur per vidurį. Kadangi decentralizacija yra kriptovaliutų eros tema, mes turime tai manyti, ne, skatinti tinkamas reglamentavimas ateis ne iš turtingų specialiųjų interesų, bet iš pačios kriptovaliutų bendruomenės.