Nors kriptovaliutų rinka gali būti geras būdas užsidirbti pinigų, ji taip pat yra pagrindinė tikslinė rinka sukčiams. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime keletą dažniausiai naudojamų bitkoinų schemų ir kaip apsisaugoti nuo jų kritimo.

Būkite pavargę nuo kriptovaliutos dovanų

Tarp įvairių tipų bitkoinų schemų daugelis geriausių pramonės žmonių ir projektų yra susirūpinę dėl dovanų sukčiavimo paplitimo. Šie sukčiavimai dažnai vyksta populiariose socialinės žiniasklaidos platformose, ypač „Twitter“. Dideli vardai, tokie kaip Vitalikas Buterinas, savo profiliuose netgi nurodo „Neišduoti ETH“, kad kriptovaliutų bendruomenė sužinotų apie šią problemą..

Paprastai šios apgaulės nurodys žmonėms siųsti ETH arba BTC nurodytu adresu. Aferistas žada mainais suteikti tam asmeniui daugiau ETH ar BTC. Nors tai gali atrodyti akivaizdus sukčiavimas, tačiau skaičius profilių, kuriuose yra „Neišduoti ETH“, rodo, kad tokio tipo sukčiai yra gana siaučiantys.

Net teisėtų oro lašų ar premijų programų atveju atiduotų lėšų suma paprastai yra daug mažesnė. Svarbiausia, kad teisėti dovanojimai niekada neprašytų vartotojo pirmiausia atsiųsti lėšų, o vėliau grąžinti lėšas ta pačia kriptovaliuta..

Vitalikas Buterinas pataria „Twitter“ sekėjams nesiųsti ETH į neoficialią paskyrą bandant sukčiauti Buterino sekėjus.

Neoficiali „Vitalik Buterin“ paskyra yra „ETH“ dovanų sukčius.

„Garantuota grąža“ ICO

Kai kuriose finansų rinkose (t. Y. Obligacijose, kompaktiniuose diskuose ir kt.) Bankai garantuoja tam tikros sumos grąžą. Tačiau to nėra kitose finansų rinkose. Panašiai kaip akcijų rinkoje, kriptovaliutų rinka neturi pelno garantijų. Bet koks kriptovaliutos ICO, garantuojantis, kad jos žetono kaina pakils iki tam tikro procento, greičiausiai bus sukčiavimas. ICO sukčiavimai tebėra problema kriptovaliutų rinkoje, ypač dėl to, kad visame pasaulyje trūksta reguliavimo sistemų.

Net jei labai įmanoma, kad tam tikra kriptovaliuta laikui bėgant padidės, sukčiai greičiausiai naudos tikslius skaičius ir frazes, tokias kaip „garantuota grąža“. Panašiai kaip dovanų sukčiai, šie ICO paprašys investuotojų nusiųsti BTC, ETH ar kitas populiarias kriptovaliutas sukčiaus piniginės adresu.

Problema ta, kad beveik kiekvienas kriptovaliutos projektas (teisėtas ar ne) remiasi tokio tipo lėšų mainais. Vienintelis esminis skirtumas galų gale yra tas, kad suktybė neatsiunčia žetonų mainais.

Taigi, kas skiria ICO sukčiavimą nuo teisėtų ICO?

Kai kurie netikri projektai garantuoja grąžą, teisėti – ne. Teisėti ICO paprastai turi keletą teigiamų atsiliepimų, patikrino komandos narius, atlikdami KYC ir AML patikrinimus, užmezgė strateginę partnerystę ir kitus veiksnius.

Debesų kasybos suktybės

Debesų kasyba ir toliau yra dar viena populiari Bitcoin schemų galimybė. Pirmiau minėti kriptovaliutų sukčiai gali pasirodyti akivaizdesni. Priešingai, debesų kasybos suktybės, atrodo, atrodo teisėtesnės. Kai kuriais atvejais debesų kasybos įmonės garantuoja grąžą. Vėlgi, tai akivaizdus sukčiavimas, juolab kad labai sunku numatyti kriptovaliutų kainų svyravimus.

Kartais padirbtos debesų kasybos įmonės slepiasi kur kas geriau ir neapima grąžinimo garantijų. Jie tik iš anksto ima vartotojams abonentinį mokestį be jokių realių pelningumo galimybių. Taip pat verta paminėti, kad net populiariausios ir teisėtiausios debesų kasybos įmonės nesuteikia geros investicijų grąžos.

Net jei galvojate apie galimybę naudotis teisėta debesų kasybos paslauga, svarbu atsižvelgti į tai, kiek laiko užtruksite, kol gausite investicijų grąžą. Dažniausiai lengviau gauti pelną iš kasybos platformų ar kriptovaliutų prekybos. Bet kokiu atveju visada atidžiai perskaitykite atsiliepimus apie bet kokią debesų kasybos paslaugą.

„DreamHash“ svetainės ekrano užsklanda, „Cloud Mining“ suktybė

„DreamHash Cloud Mining“ suktybės ekrano kopija.

Negalima sukčiauti

Yra keletas skirtingų su kriptografija susijusių sukčiavimo rūšių, apie kurias kiekvienas turėtų žinoti. Pirma, el. Laiškai, kuriais bandoma apgauti vartotojus, manant, kad jie yra populiari paslauga, dažniausiai yra sukčiai. Pavyzdžiui, sukčius gali išsiųsti padirbtą saugumo įspėjimą, kuriame sakoma, kad kažkas ką tik bandė prisijungti prie vartotojo paskyros. Šio tipo el. Laiškuose paprastai prašoma naudotojo spustelėti nuorodą, kad patikrintų, ar viskas gerai. Sukčius netgi gali paprašyti vartotojo dalyvauti apklausoje ar dovanose, spustelėjęs nuorodą.

Kai vartotojas apgavikui pateikia neskelbtinus duomenis (t. Y. Prisijungimo duomenis, privatųjį raktą ir kt.), Sukčius turi informacijos, reikalingos įsilaužti į vartotojo paskyrą. Kai kuriais atvejais sukčiai sukūrė „Facebook“ puslapius ir kitas socialinės žiniasklaidos paskyras, norėdami apsimesti teisėtais mainais. Kartais sukčiai netgi kuria „Google“ skelbimų kampanijas. Visada būkite atsargūs dėl siunčiamų nuorodų ir bandykite patikrinti, ar einate į teisėtą svetainę.

Yra keli būdai, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo. Pirma, visada svarbu įsitikinti, kad einate į tinkamą svetainę. Kartais URL gali būti pakankamai panašus, kad manytumėte, jog tai yra kriptografinė svetainė, kurią naudojate reguliariai. Kiekvieną kartą, kai įvesite prisijungimo duomenis, patikrinę, ar lankotės teisingu URL, galite apsaugoti savo lėšas.

Kitas būdas išvengti aferų yra padidintos saugumo priemonės. Pvz., Įgalinę dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA), įsilaužėliams galite šiek tiek apsunkinti prieigą prie faktinių paskyrų, jei netyčia patektumėte į sukčiavimo ataką. Tikimės, kad sukūrę „2FA“ galėsite padidinti savo lėšų saugumą.

„Google“ paieškos ekrano kopijoje rodomi geriausi rezultatai - „Google“ skelbimas - iš tikrųjų yra sukčiavimas. Po pirmuoju rezultatu yra tikroji blokchain svetainė.

Sukčiai netgi gali išimti internetinius skelbimus, kad patektų į savo sukčiavimo svetainę.

Išvada

Amžiuje, kai iš tikrųjų įmanoma tapti „kriptografiniu milijonieriumi“, taip pat svarbu negalvoti, kad tai padaryti lengva. Bet kuriam investuotojui turėtų būti svarbiausia suprasti, kaip išvengti bitkoinų schemų kritimo. Šiame straipsnyje paminėti kriptovaliutų sukčiavimo tipai pateikia tik keletą pavyzdžių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Naudojant šias strategijas įvairiems sukčiavimams nustatyti, bus paprasčiau sušvelninti galimą riziką ir išsiaiškinti realias netikrų galimybes..