Sveiki atvykę į techninės analizės pasaulį – prekybos metodą, kuriuo siekiama sukurti kainų nustatymo tikslus, remiantis istoriniais kainų pokyčiais ir kita turima kiekybine informacija.
Ar įdomu, kaip praturtėti iš internetinės prekybos? Daugiau apie tai galite perskaityti šiame straipsnyje čia: https://traderoomplus.com/can-you-get-rich-from-trading-online/. Pradedantysis, neriantis į kriptovaliutų techninės analizės prekybos vaizdo įrašų pasaulį, greičiausiai susidurs su keliais žodžiais, kurie jiems gali būti nežinomi, todėl žymiai sunkiau išgauti veikiamą informaciją. Sudarėme greitą techninės analizės terminų sąrašą, kurį turėtumėte žinoti, kad gautumėte daugiau naudos iš savo tyrimų.
Vidutinis krypties indeksas (ADX):
Apskaičiuoja rinkos tendencijos stiprumą, palyginti su X kainų juostų skaičiumi. Paprastai naudojamas su DMI tikslumui padidinti. ADX (14) rodmenys, mažesni nei dešimt, dažnai būna prieš konsolidacijos zonos išskaidymą. Skaitymai virš 60 yra netvarūs ir įspėja apie artėjantį tendencijų išsekimą.
Vidutinis tikrasis diapazonas (ATR):
Įprasta identifikuoti nepastovumo lūžio prekybos signalus ir patvirtinti tendencijų išsekimą. Dažnai naudojamas automatiškai reguliuojamiems galiniams sustojimams sukurti. Proveržių kainų juostos, kurios yra 2–3 kartus didesnės už ATR (14), dažnai inicijuoja galingas rinkos tendencijas.
„Bollinger“ juostos (BB):
Standartinio nuokrypio apvalkalai, lemiantys perkamus / perkamus kraštutinumus be tendencijų rinkose. BB yra labai naudingi besiverčiantiems prekybininkams ir kainų / impulsų skirtumams nustatyti. „Bollinger Band Squeeze“ kainų modelis padeda patvirtinti greitą rinkos perėjimą nuo itin žemo iki didelio nepastovumo diapazono.
Breakout:
Terminas, naudojamas apibūdinti galingą kainų judėjimą iš gerai apibrėžtos konsolidacijos zonos ar diagramos modelio. Patvirtinti tendencijų ar pagrindinių palaikymo / pasipriešinimo lygių pažeidimai taip pat laikomi išsiveržimais.
„Commodity Channel Index“ (CCI):
Šis osciliatorius identifikuoja perkamus / perkamus kraštutinumus be tendencijų turinčiose rinkose ir taip pat padeda nustatyti „traukimo“ prekybos įėjimo zonas tendencijų rinkose. BKI taip pat yra labai jautrus kainų ir impulsų skirtumų rodiklis. Sukuria daugybę trumpalaikių prekybos signalų variantų.
Konsolidavimas:
Prekybos diapazonas, pasižymintis aiškiai apibrėžtomis, mažo kintamumo kainų svyravimais. Pasireiškia kaip „pauzės“ modelis pagal stiprią tendenciją, taip pat gali atsirasti rinkos viršūnėse ir dugnuose. Grafikų modeliai, tokie kaip vėliavėlės, pleištai ir stačiakampiai, vaizduoja konsolidacijas. Kuo ilgesnis konsolidavimo laikotarpis, tuo galutinis išsiveržimas gali būti galingesnis.
„Chaikin“ pinigų srautas (CMF):
Kainų diapazono / apimties rodiklis, matuojantis institucinių pinigų srautus rinkoje. Labai naudinga patvirtinant nepastovumo lūžius ir tendencijų stiprumą. CMF taip pat yra išskirtinis divergencijos rodiklis.
Ciklai:
Pasikartojantys pirkimo ir pardavimo spaudimo modeliai, pasireiškiantys svyruojančiomis bangomis (kainų svyravimais) visose likvidžiose rinkose. Apskaičiavus vidutinį ciklo ilgį (išmatuotą lovį iki lovio), prekiautojai gali iš anksto sužinoti apie didelės tikimybės svyravimo nutraukimo ir (arba) pasukimo zonas..
Kryptinio judėjimo indeksas (DMI):
Tendencijos patvirtinimo rodiklis, paprastai naudojamas su ADX nustatyti tendencijos stiprumą. DMI + linijos kryžiai virš / žemiau DMI linijos gali būti naudojami kaip prekybos signalai. Kai didelės vertės ADX linija kerta bet kurią DMI liniją, stipri rinkos tendencija gali būti ties sustojimo / nutraukimo zona / šalia jos.
Dvigubas stochastinis osciliatorius:
Sklandesnė Stochastinio rodiklio versija. Labai efektyvus nustatant pirminio kainų ciklo aukštumas / žemumas visose likvidžiose rinkose. Naudojamas atpažinti prekybos įrašus tendencijų rinkose ir patvirtinti kainų / impulsų skirtumus.
Eksponentinis slenkamasis vidurkis (EMA):
Apskaičiuoja vidutinę rinkos kainą, palyginti su X kainų juostų skaičiumi, daugiau dėmesio skiriant naujausiems kainų veiksmams. Reaguoja į rinkos kainų veiksmus greičiau nei SMA. Paprastai braižoma kaip linija kainų diagramoje. Pagrindinis naudojimas yra tendencijos krypties ir jėgos stiprumo nustatymas, tačiau taip pat gali veikti kaip galingas atramos ir atsparumo lygis. Kryžiai EMATaip pat gali būti naudojami kaip prekybos signalai.
Fibonači retracementas: (Fib):
Matematinė formulė, kurią naudoja prekybininkai, norėdami prognozuoti didelės tikimybės palaikymo / pasipriešinimo zonas likvidžiose rinkose. Matuoja labiausiai tikėtinus besivystančios rinkos svyravimų lygius, palyginti su ankstesnių rinkos svyravimų dydžiu (atstumas taškais ar laiko trukmė). Dažniausiai rodikliai yra 38,2%, 50%, 61,8%, 78,6%, 100%, 127,2% ir 161,8%
„Keltner“ kanalai:
Šie ATR-kainų paketai naudojami prognozuoti didelės tikimybės palaikymo / pasipriešinimo tikslus ir patvirtinti kainų / impulsų skirtumus. Jie taip pat naudojami generuojantiems pirkimo / pardavimo signalams generuoti.
Judantis vidutinis konvergencijos-divergencijos (MACD):
Apskaičiuoja 9 ir 12 laikotarpių EMA skirtumą tarp 12 ir 26 periodų EMAs. Naudojamas kaip impulsų pirkimo / pardavimo signalas ir kainos / impulso skirtumų patvirtinimas. Pirkimo / pardavimo signalai, atsirandantys ties MACD nuline linija / šalia jos, gali būti ankstesni už reikšmingas rinkos tendencijas. Tendencijos patvirtinimo rodiklis.
Parabolinis sustojimas ir atbulinis režimas („ParaSar“):
Techninių rodiklių ir prekybos strategijos derinys. Iš esmės tendencijas sekanti strategija, kuri visada yra ilgoje ar trumpoje pozicijoje. Filtruojant „ParaSar“ pirkimo / pardavimo signalus prekybai pagrindinės tendencijos kryptimi, gali pagerėti prekybos rezultatai. Taip pat gali būti naudojamas kaip atskira galinė stotelė.
Santykinio stiprumo indeksas (RSI):
Šis osciliatorius identifikuoja perkamus / perkamus kraštutinumus be tendencijų turinčiose rinkose ir taip pat padeda nustatyti „traukimo“ prekybos įėjimo zonas tendencijų rinkose. RSI taip pat yra efektyvus kainų ir impulsų skirtumų rodiklis. RSI (14) rodmenys, rodantys 50 ar daugiau, reiškia Uparty tendenciją, o rodmenys, mažesni nei 50, reiškia, kad tendencija yra mažesnė. RSI (2) ir RSI (3) stiprios tendencijos gali pasiūlyti didelės tikimybės, vidutinio grįžimo (trumpalaikės) prekybos įėjimo signalus.
Atsparumas:
Kainos lygis, kai numatoma, kad kainos pokyčiai strigs / pasikeis. Ankstesni aukšti / žemiausi, tendencijų linijos, „Keltner“ kanalai, „Bollinger“ juostos, „Fibonači“ retracementai ir didelės apimties VPOC visi mazgai gali veikti kaip pagrindiniai pasipriešinimo lygiai.
Paprastas slenkamasis vidurkis (SMA):
Apskaičiuoja vidutinę rinkos kainą per X kainų juostų skaičių. Paprastai braižoma kaip linija kainų diagramoje. Pagrindinis naudojimas yra tendencijos krypties ir jėgos stiprumo nustatymas, tačiau taip pat gali veikti kaip galingas atramos ir atsparumo lygis. SMA kryžiai taip pat gali būti naudojami kaip prekybos signalai.
StochRSI osciliatorius:
Sujungia Stochastics ir RSI į vieną osciliatorių. Tai identifikuoja perkamus / perkamus kraštutinumus be tendencijų turinčiose rinkose ir taip pat padeda nustatyti „traukimo“ prekybos įėjimo zonas tendencijų rinkose. Taip pat labai naudingas kaip kainų ir impulsų skirtumų rodiklis.
Palaikymas:
Kainų lygis, kai numatoma, kad kainos nuosmukis strigs / pasikeis. Ankstesni aukšti / žemiausi, tendencijų linijos, „Keltner“ kanalai, „Bollinger“ juostos, „Fibonači“ retracementai ir didelės apimties VPOC mazgai gali veikti kaip pagrindiniai palaikymo lygiai.
Sūpynės:
Nuolatinis bulių / meškų kainų judėjimas. Upartyniškose tendencijose kainų svyravimai praleidžia daugiau laiko kylant nei krentant ir atvirkščiai – meškų tendencijoms. Be tendencijų besiverčiančiose rinkose kainų svyravimai yra mažiau tendencingi. Sujungtų rinkos svyravimų serija gali padėti patvirtinti tendencijų stiprumą, tendencijų pasikeitimus ir kainų / impulsų skirtumus.
Tendencija:
Apibrėžta kaip aukštesnių ir aukštesnių žemų svyravimų, skirtų „bullish“ tendencijai, serija. A nuolydis EMA arba SMA yra dažnai naudojamas tendencijos krypčiai / stiprumui nustatyti. ADX ir DMI taip pat naudojami kartu tam pačiam tikslui.
Tendencijos linija:
Atramos / varžos (S / R) linija. Sukurtas sujungiant bent du reikšmingus aukščius / žemumas ir tada pratęsiant liniją į priekį. Vėlesni tendencijos „testai“ dažnai suvokiami kaip įėjimo į prekes taškai. Vėlesni tendencijos pažeidimai aiškinami kaip tendencijos pasikeitimas. Kuo daugiau kartų sėkmingai išbandoma tendencija, tuo stipresnis S / R lygis yra suvokiamas.
Stop nuostolis:
Nurodymas (brokeriui ar biržai) išeiti iš ilgosios pozicijos, jei ji sumažėja iki iš anksto nustatytos kainos (atvirkščiai trumpoms pozicijoms). Tikslas yra apriboti nuostolius iš pralaimėjusios prekybos arba užsitikrinti laimėjusios prekybos pelną. Dažnai įvedamas kaip „GTC“ (gerai atšauktas) ir (arba) kaip „rinkos pavedimas“.
Tūrio valdymo taškas (VPOC):
Pagrindinis „apimties kaina“ rodiklis. Kainų grafike pavaizduota kaip histograma. Nurodo kainų lygį, prie kurio įvyko didžiausia prekybos veikla. Kuo ilgesnė / siauresnė histogramos smailė, tuo reikšmingesnis palaikymo / atsparumo lygis gali būti VPOC. Stiprūs išsiveržimai už VPOC ribų dažnai sukelia prekybos rinkos svyravimus.
Paskutinės mintys
Šis pagrindinis rodiklių sąrašas ir diagramų sąvokų apibrėžimai padės geriau suprasti kriptovaliutų techninės analizės terminus.
Panašus vaizdas per „Steemit“ naudotoją @ipmal.