Nuo tada, kai 2017 m. Išaugo pasaulinis susidomėjimas kriptovaliutomis ir „blockchain“, praktinės priėmimo kontekste tebevyko diskusijos, susijusios su viešaisiais ir privačiais blokais. „Ethereum“ yra neabejotinai populiariausias viešasis „blockchain“ tinklas +2400 Dappų dauguma nuo tada, kai „Ethereum“ pradėjo veikti 2015 m., tačiau geriausios „Ethereum“ programos vis dar mato tik kelis tūkstančius operacijų per dieną.

Kalbant apie stambųjį verslą (pvz., „Fortune 1000“), dauguma įmonių vis dar bandymų ir bandomųjų etapų metu, kai savo kasdieniame versle yra įdiegusios „blockchain“. Be to, reikia pagalvoti apie trumpalaikį ir ilgalaikį perspektyvumą sprendžiant, ar kurti savo „blockchain“ viduje, ar naudojant įmonėms skirtą, pvz., „Hyperledger Fabric“ ar „Corda“..

Nereikia nė sakyti, kad mes vis dar toli nuo to, kur daugelis ekspertų manė, kad šiuo metu, 2019 m. Viduryje, būsime iš „blockchain“ priėmimo perspektyvos. Mastelis ir greitis buvo didelė „Ethereum“ problema, tuo tarpu jautis, palyginti su lokio darbo užmokesčiu daiktų valiutos pusėje. Tiek investuotojai, tiek „blockchain“ projektai daro statymus dėl „blockchain“, kurie, jų manymu, ne tik išlaikys, bet ir valdys pasaulinę rinkos dalį ateinančiais metais..

Taigi, ko tiksliai reikia norint pritraukti dideles įmones „blockchain“ tinkle, kaip numatyta visų šių protokolų lygmens bendrovių kūrėjų? Kaip mes, technologijos, vis dar galime laikytis didėjančios reguliavimo kontrolės ir reguliavimo priemonių?

Viešųjų ir privačių blokų grandinių problemos

Aiškūs skaidrumo, nekintamumo ir decentralizavimo „blockchain“ pranašumai turi kompromisų, lyginant viešąsias ir privačias „blockchain“ sistemas tiek be leidimo (atviro), tiek su leidimo (uždara) sąlygomis. Šie kompromisai buvo pagrindiniai veiksniai, lemiantys įvaikinimo problemas, dėl kurių daugelis svarstė hibridinius variantus su grandinės ir ne grandinės sprendimais..

Aukšto lygio viešieji blokiniai tinklai leidžia visiems prisijungti prie jų blokų grandinės, kad galėtų dalyvauti sandoriuose, o sandorių duomenys būtų atviri viešai, grupės patikra patikimame, decentralizuotame tinkle. Tačiau pagrindinės viešųjų blokų grandinės problemos buvo susijusios su operacijų sparta, masteliu ir energijos suvartojimu.

Kita vertus, privatūs blokų grandinės apriboja operacijas tik įgaliotosioms šalims labiau kontroliuojamoje, centralizuotoje aplinkoje, leidžiančioje greitesnį ir labiau keičiamą tinklą. Pagrindiniai kompromisai su privačiomis blokinėmis grandinėmis siejasi su būtinu pasitikėjimu įgaliotais, kontroliuojančiais subjektais, taip pat su centralizuoto, privataus duomenų valdymo būdingais klausimais, įskaitant pažeidžiamumus, susijusius su manipuliavimu duomenimis ir įsilaužimais. Kai „Facebook“ bando paleisti Svarstykles per ateinančius 12 mėnesių ir istoriškai sprendžia daugybę privatumo problemų, argumentas dėl „blockchain“ palaikomo privatumo yra stipresnis nei bet kada.

Kaip vienas McKinsey ataskaita pažymi, kad „dauguma komercinių blokų grandinių naudos privačią leidimą turinčią architektūrą tinklo atvirumui ir masteliui optimizuoti“. Tačiau yra daugybė tiek viešųjų, tiek privačių „blockchain“ naudojimo atvejų daugelyje sričių, įskaitant balsavimą, žaidimus, tiekimo grandinę ir finansus, kurie sako, kad „vienas dydis netinka visiems“, kai kalbama apie tai, koks blokų grandinės tipas išsiskiria kaip „geriausia veislė“.

„Quras“ siekia sukurti pirmąją „Geriausią iš abiejų pasaulių“ viešąją blokų grandinę

Kadangi „blockchain“ pramonė ir toliau bręsta, mes ir toliau matome daugiau novatoriškų įmonių, siūlančių sprendimus, kurie sprendžia problemas pamatinio, protokolinio „blockchain“ lygio.

Įveskite Quras, viešas „blockchain“, kuriame naudojamos slaptos, anonimiškos sutartys. Tokijuje įsikūręs „Quras“ dirba su „geriausiu abiejų pasaulių“ blokų grandine, naudodamas anoniminius sandorius išmanioje sutartyje, kad tik dalyvaujančios šalys galėtų peržiūrėti sandorį, o išmanioji sutartis yra paskirstytame ir decentralizuotame tinkle..

Šiandien „blockchain“ projektuose yra ribotas protokolų kiekis, kad jie galėtų veikti, kiekvienas ieškodamas tinkamo „blockchain“ protokolo, kuris turi galimybes, reikalingas jų ekosistemai valdyti. Paslaugos, kurioms reikalingos privačios funkcijos, negali veikti viešaisiais protokolais, o daugelis privačių blokų grandinių naudojimo atvejų apsiriboja vertės perdavimu. „DApp“ priėmimo trūkumas didžiausiose blokų grandinėse rodo, kad skatinimo mechanizmai nesutampa su „blockchain“ vartotojais ir „blockchain“ infrastruktūros teikėju.

Populiariausios į privatumą orientuotos kriptovaliutos, tokios kaip „Zcash“, „Monero“ ir „Dash“, kiekviena naudoja savo technologijas, tačiau nė vienoje iš jų nėra išmaniųjų sutarčių. Nors kiti puikūs projektai, tokie kaip „Origo Network“, „Enigma“ ir „OasisLabs“, siekia sudaryti sąlygas privatumui sudaryti išmaniąsias sutartis, tačiau tik „OasisLabs“ turi savo protokolą, o sandorių atsekamumas visada yra viešas..

„Quras“ užnugario komanda per savo 2,5 metų „Quras blockchain“ plėtrą apgalvojo visus dabartinius klausimus, kankinančius „blockchain“ protokolus ir priėmimo klausimus..

„„ Quras “yra lankstus atsižvelgiant į projekto poreikius, leidžiantis bet kokiam projektui sukurti reikiamą privatumo filtravimą, naudojant„ nulinių žinių “ir„ ring “technologijas, siekiant apsaugoti vartotojo operacijas. „Quras“ apsaugo tiek vartotojų, tiek įmonių privatumą, suteikdamas galimybę daugeliui naujų atvejų naudoti pagrindinėms įmonėms, kurios dvejojo ​​ieškodamos „blockchain“ savo pačių pastangoms tiek dėl mastelio, tiek dėl privatumo problemų “, – sako„ Quras “BRO..

Atsižvelgdama į dabartinę apkrovos galimybę apdoroti iki 1000 operacijų per sekundę kartu su „Quras“ planais padidinti pajėgumus, „blockchain“ yra sukurta taip, kad.

Paskatų derinimas, suteikiant asmenims daugiau galimybių

Pirmą kartą NEM įdiegtas „Quras“ naudoja „Proof of Importance“ algoritmą, kad apdovanotų tinklo vartotojus, o ne monetų kaupiklius. Tie, kuriuos algoritmas laiko „svarbiais“, gali gaminti blokus, gauti blokų atlygį. „Quras“ planuoja paskirstyti visus operacijų mokesčius vartotojams, kurie išlaiko tam tikrą kiekį QRS, pagrindinės vertės perkėlimo „QuUras“ ekosistemoje..

„Quras“ mainnet turėtų pasirodyti šių metų ketvirtą ketvirtį, tikėdamasis jų bendruomenės, kurioje yra daugiau nei 100 000 prekės ženklo ambasadorių ir kūrėjų. Nors „Quras“ stengėsi pateikti keletą svarbiausių „Dapp“ pranešimų, jie įdiegė daug paskatų, kad kūrėjai ir prieigos raktų valdytojai būtų įtraukti į „Quras“ protokolą. „Quras“ planuoja paskirstyti 20–40% dujų mokesčių projektams, kurie grindžiami jos „blockchain“. Savo ruožtu „Quras“ dujos gali būti naudojamos mokėti už tinklo paslaugas, tokias kaip duomenų saugojimas, sumanus sutarties vykdymas ir operacijų mokesčiai.

„Kadangi gyvename individo amžiuje, manau, kad turime apsaugoti asmenis ir jų privatumą“, – sako „Quras“ generalinis direktorius Shigeki Kakutani. „Pavyzdžiui, visi„ Facebook “duomenys yra saugomi serveryje, tačiau nuo šiol manau, kad turėtų būti laikas asmeniškai turėti net (savo asmeninius) duomenis. (Neturėtų) sėdėti kažkur serveryje “.

Atsakingai susiejant dideles įmones su „Blockchain“ technologijomis

Viešojo „blockchain“ su privačiomis, anoniminėmis operacijomis poveikis yra didelis apsaugant tapatybę ir sandorius, tuo pačiu užtikrinant proceso skaidrumą. Šis požiūris taip pat gali būti labai svarbus viliojant dideles įmones užbaigti naudoti „blockchain“, kad būtų galima padidinti efektyvumą ir realiai kurti vertę be bagažo, kuris gali būti su viešaisiais ir privačiais blokais..

Priėmus skaitmeninį tapatybės dokumentą, galima laikytis įstatymų ir kitų teisės aktų, atveriant duris naudoti atvejus šiuolaikiniame pasaulyje. Normatyvų laikymasis yra būtinas priimant, todėl naujoviškos technologijos turi būti pakankamai lanksčios, kad galėtų veikti pagal dabartines sistemas ir būsimas įstatymo taisykles.

Naudodamiesi skaitmeniniu ID, vartotojai gali išsamiai kontroliuoti savo tapatybę. Tai leidžia organizacijoms naudoti paskirstytus identifikatorius tik gavus savo klientų sutikimą. Naudojant aukštesnį privatumo standartą naudojant anoniminę technologiją, galima palaikyti saugesnį privatų skaitmeninį ID.

Būtent todėl „blockchain“, tokie kaip „Quras“, yra gerai pasirengę priimti dideles įmones. Pramonės šakos, kurios gali pasinaudoti „blockchain“ ir anonimiškumo technologijų deriniu, yra finansai ir klientų turto sandoriai, vyriausybė ir elektroninio balsavimo bei „smart city“ infrastruktūros tvarkymas, draudimas ir asmens bei turto duomenys draudimo apsaugai, taip pat sveikatos priežiūra, tiekimo grandinė, žaidimai ir mažmeninė prekyba.

Pažvelkime sveikatos priežiūros pramonė + 7 trilijonai dolerių pavyzdžiui, kuri yra labai susiskaidžiusi, ją slegia prastos vartotojų paslaugos ir trūksta skaidrumo dėl kainų, kokybės ir produktų bei paslaugų saugos. Šiandien medicininiais duomenimis negalima lengvai dalytis sveikatos priežiūros praktikomis, jau nekalbant apie šalių linijas, dėl įvairių teisės aktų ir negalėjimo anonimiškai pateikti vartotojų duomenų. Įgyvendinant privatumą sandorių inicijavimo ir sutarčių sąveikos lygmeniu, masinis medicininių duomenų rinkimas gali būti vykdomas saugiai ir etiškai.

Ateitis yra šviesi

Tradicinės pramonės ir „blockchain“ konvergencija yra neišvengiama, tačiau tai turės būti daroma laikantis reikalavimų, kad nebūtų paaukotas stabilumas, privatumas ar apsauga, kurią šiandien turi laisvosios įmonės pasaulis..

Laimei, daugelis įdomių kompanijų rūpinasi, kad konvergencija įvyks greičiau nei vėliau, ir mes galiausiai galime visam laikui žengti į „web 3.0“ erą.

„Quras“ siekia būti „blockchain“, sukurtas bendradarbiavimui ir masiniam įsisavinimui, vystantis ateičiai su dideliu jautrumu, kai kalbama apie tai, ko reikia šiandien.

Redaktoriaus pastaba: ačiū Simonui Bogdanowicziui ir „Quras“ komandai už pagalbą šiame straipsnyje.