Plačioji visuomenė vis dar gali susieti terminą „blockchain“ su „Bitcoin“, tačiau kriptografinės erdvės nariai žino, kad ši technologija turi kur kas daugiau programų. Viena lauko blokų grandinė yra ties revoliucijos riba – tiekimo grandinės valdymas. „Blockchain“ suteikia precedento neturintį skaidrumo lygį pramonėje, kai jį sieja dokumentai ir žmogaus klaidos.

Kaip galima „Blockchain“ įtakoti tiekimo grandinės valdymą?

Tradicinės tiekimo grandinės operacijos remiasi centralizuotais metodais, kurie dažnai lemia priežiūrą ir netinkamą valdymą. Nesant tinkamo bendravimo, nemaža dalis dalykų gali suklysti. Centralizuota sistema reiškia, kad viskas, pradedant jūsų pakuočių pristatymu ir baigiant B2B pirkimais, vėluoja.

Decentralizuotas ir paskirstytas „Blockchain“ pobūdis supaprastina mūsų keitimosi produktais būdą. Ši technologija sukuria nuolatines istorijas, leidžiančias supaprastinti prekių sekimą nuo kilmės iki galutinės paskirties vietos. Produktų kelionių dokumentavimas sumažina sukčiavimo ir dvigubų išlaidų tikimybę ir gali padėti nustatyti bet kokių problemų kilmę.

Nereikalaujant tarpininkų, „blockchain“ ženkliai sumažina išlaidas. Tai taip pat suteikia atitinkamoms šalims, pvz., Gamintojams ir vežėjams, vertingą įžvalgą apie vietas, užduotis, sandorius ir pakeitimus.

Tiekimo grandinės valdyme ši technologija dar nėra įprasta, tačiau yra keletas kompanijų, uoliai dirbančių, kad ši technologija atsirastų priešakyje – o kai kurios netgi savo projektams suteikė galimybę naudotis kitais. Štai keletas lyderių:

IBM įveda „Blockchain“ ir perima

IBM, be abejo, yra vienas žymiausių ir įtakingiausių „blockchain“ korporacijų šalininkų. Dabar įmonė didžiuojasi „Watson“ tiekimo grandinė, programa, leidžianti klientams padidinti matomumą ir optimizuoti tiekimo grandinės duomenų rinkimą. Platforma skirta padėti pagerinti B2B bendradarbiavimą ir optimizuoti užsakymų vykdymą bei valdymą.

IBM

IBM taip pat bendradarbiauja su organizacija, vadinama RoadLaunch. Ši partnerystė naudojasi korporacijos esamomis DI ir dirbtinio intelekto platformomis, kad apeitų krovinių logistikos pramonės spąstus. „RoadLaunch“ „blockchain“ tinklas automatizuoja procesus, apdoroja visuotinumą, sumažina krovinių gabenimo riziką ir sumažina sandorių susidūrimus.

Walmartas apima „Blockchain“

„Walmart“ taip pat naudojasi „IBM blockchain“ tinklu (sukurtu kartu su „Hyperledger Project“), tačiau šį kartą, siekiant optimizuoti maisto produktų atsekamumą tokiems produktams kaip vištiena ir bananai.

Maisto pramonės tiekimo grandinėje yra keletas komponentų, tokių kaip ūkininkai, platintojai, brokeriai, perdirbėjai ir, žinoma, mažmenininkai. Deja, proceso sudėtingumas palieka vietos klaidoms ir klastoms. Visoms šalims prieinamų skaitmeninių įrašų tvarkymas supaprastina produktų pristatymą (o tai svarbu greitai gendančioms prekėms) ir sumažina atliekų kiekį.

„Blockchain“ palengvina ne tik maisto gabenimą, bet ir padeda išvengti protrūkių. Walmartas atliko sėkmingą eksperimentą su IBM, norėdamas atsekti kinišką kiaulieną, kad būtų išvengta tokio scenarijaus kaip E. Coli protrūkis špinatuose, kurie 2016 m. nužudė tris žmones nuo pasikartojimo.

UPS stoja į „Blockchain“ aljansą

2017 m. Lapkričio pabaigoje „United Parcel Service“ (UPS) tapo programos dalimi „Blockchain“ transporto aljanse (BiTA). Johnas Larkinas, investicijų grupės, dalyvaujančios projekte, žinomas kaip Stifel, analitikas, sako:

“Mūsų nuomone,” blockchain “derės su sunkvežimių kainų ateities rinka, su duomenų analitika [ir] dirbtinio intelekto pagalba realiuoju laiku suderinant krovinius ir ištuštinimus.”

UPS sunkvežimis

UPS mato „blockchain“ galimybes greitai ir pigiai pristatyti paketus klientams. Bendrovė taip pat pripažįsta, kad duomenų teikėjų, programinės įrangos tiekėjų ir priekabų nuomos bendrovių kasdienis darbas galėtų būti naudingas dėl šios technologijos.

„Blockchain“ projektai, atliekantys tiekimo grandinę

Tiekimo grandinės pramonė yra susipynusi su daugeliu kitų. „Blockchain“ taip pat neapsiriboja dideliais aikštės žaidėjais. Čia yra trys „blockchain“ specializacijos įmonės, kurios siekia optimizuoti tiekimo grandinės valdymą įvairiose profesinėse erdvėse.

Waltonchainas

„Waltonchain“ yra vienas iš nedaugelio įtrauktų „blockchain“ / tiekimo grandinės projektų tiek skaitmeninius, tiek fizinius elementus į vieną sistemą. Norėdami tai padaryti, įmonė naudoja daiktų internetą, tačiau šis derinys sukuria tai, ką jie vadina „Vertingu daiktų internetu“. VIoT yra skirtas decentralizuoti DI kūrimo procesą.

Techniškai „Waltonchain“ yra „tėvų“ grandinė. Kai naujas verslas priima sistemą, jis sukuria „vaikų grandines“, kad sujungtų pramonės šakas. Bendras tinklas yra įtvirtintas žetonu, vadinamu „WaltonCoin“, kuris taip pat naudoja RFID lustus, kad sukurtų naują verslo ekosistemą, užtikrinančią atsekamumą, saugumą ir autentiškumą..

RDA technologija (radijo dažnio identifikavimas) yra susijusi su ryšiu. Tam, kad būtų nustatyti konkretūs taikiniai, pavyzdžiui, bibliotekose naudojamos prieigos kontrolės sistemos, remiamasi radijo signalais. RDA identifikatoriai, pritvirtinti prie maisto produktų, yra sąsaja, leidžianti juos prijungti prie blokų grandinės, todėl įtraukiama į „Vertingą daiktų internetą“.

Kilmė

Kilmė yra dar vienas projektas, sutrikdantis tiekimo grandinės valdymą, tačiau tai daroma pabrėžiant aplinkosaugą ir etiką.

Dėl dabartinės tiekimo grandinės centralizavimo ir atjungimo gaunami produktai (ir jų perdavimas), kurie neetiškai gaunamomis medžiagomis ir švaistomu transporto priemonių degalais daro neigiamą poveikį gamtai ir bendruomenėms..

Vis dėlto „Blockchain“ gali suteikti vartotojams supratimą apie jų produktų kilmę, leidžiant jiems patikrinti, ar kažkas yra kenksminga aplinkai, ar tikrai geraširdiška.

Bendrovės įkūrėjas Jessi Bakeris iš pradžių įmonę pradėjo kaip 2013 m., Tačiau dabar turi maždaug 250 klientų. Ji sako labai svarbu, kad įmonės ir vartotojai žinotų daugiau apie tai, iš kur gaunami jų produktai:

„Nepermatomos tiekimo grandinės kelia didžiulę riziką įmonėms. Jų tiekimo grandinėse gali būti vergovė, gali būti padaryta didžiulė žala aplinkai, tačiau vien tai, kad ta informacija yra viena ar dvi pakopos, pašalintos iš jūsų pagrindinės veiklos, dar nereiškia, kad ji nėra visiškai neatsiejama nuo jūsų verslo “.

Tiekimo grandinės gali būti sumaišytos, tačiau „Provenance“ ketina palengvinti „įmonėms, gaminančioms ir parduodančioms produktus, dalytis informacija apie žmones, vietas ir medžiagas, kuriančias tuos produktus“.

„EverLedger“

Maistas, duomenys ir pakuotės nėra vieninteliai dalykai, kuriems gali būti naudinga skaidresnė tiekimo grandinė: deimantai taip pat dažnai apgaulingi.

„EverLedger“ sukūrė „blockchain“ programą, kuri stebi turtą per visą jų gyvenimą. Jie užrašo istoriją, apibūdina savybes ir nuosavybę, kad generuotų nekintamą įrašą per „blockchain“.

Dėl didelės deimantų vertės bendrovė praneša, kad per metus dėl draudimo sukčiavimo prarandama 45 mlrd. USD, o 65 proc. Melagingų pretenzijų nepastebima. Deimantai taip pat yra dažnai parduodami ir pavogiami daiktai. „EverLedger“ blokinė grandinė gali atsekti turtą iki jo kilmės, kad padėtų įrodyti nuosavybę vagystės atveju ir patvirtintų autentiškumą..

Išvada

Kai galime pateikti nenuginčijamus kilmės įrodymus ir žymėti, kai produktai keičia savininką, įmanoma sukurti saugesnę ir patikimą ekonomiką. Nuo gamybos iki gabenimo iki pristatymo „blockchain“ technologija yra pasirengusi visam laikui pakeisti tiekimo grandinės valdymo ateitį – ir tai norisi padaryti keliuose projektuose.