Monetos, susijusios su privatumu ir anonimiškumu, tampa įprasta ir dažnai ginčytina tema. Todėl daugelis žiniasklaidos ir vyriausybės veikėjų nepatikimai stebėjo tokius protokolus, bijodami naujos neteisėtos ir neteisėtos veiklos terpės. Tuo tarpu laisvės mėgėjai vertina šiuos naujus įvykius kaip beprecedentę ne tik technologijų, bet ir pilietybės neturinčios finansinės laisvės raidą.

Tvirtas argumentas, kurį sutikau palaikydamas privatumą, buvo iš Zerocash baltosios knygos, kurioje teigiama:

„Privatumo garantijos yra skirtos naudai teisėtiems vartotojams, kurie nenori, kad jų finansinė informacija būtų viešai paskelbta. Kaip visada nerimaujama, kad decentralizuoti anoniminiai mokėjimai palengvins nusikalstamų vartotojų neteisėtai įgytų lėšų plovimą …. Tačiau [privatumo monetos] vos paveikia nusikalstamų vartotojų, kurie jau dabar turi rimtų paskatų slėpti savo veiklą, status quo, o tai teikia pastebimų privalumų teisėtiems vartotojams “.

Kodėl mums reikia privatumo?

„Bitcoin“ naudoja kriptografiją, kad užmaskuotų tapatybes, ir turi skaidrią viešąją knygą. Viena vertus, tai yra nuostabi konstrukcija, tačiau turime atsižvelgti į pasekmes. Viešąsias pinigines gali peržiūrėti visi, jose nurodomas ne tik piniginės likutis, bet ir tai, kiek pinigų buvo gauta ir išmokėta (įskaitant siuntėjų ir imtuvų viešosios piniginės adresus).

Žinoma, tai gali būti puiku pelno nesiekiančiam ar kitam viešai skaidriam subjektui …bet ar tikrai norime, kad kas nors ir visi pamatytų, ką turime ir kam siunčiame?

Verslas gali turėti komercinių paslapčių arba norimų paslėpti klientų ir tiekėjų sąrašą. Kaip vartotojui kyla susirūpinimas saugumu, nes įsilaužėliai gali lengvai rasti ir nukreipti stambius turėtojus.

Pristatome privatumo monetas.

Šios monetos yra skirtos padėti vartotojams tvirtai ir decentralizuotai suteikti tam tikrą anonimiškumą.

Šiame vadove pabrėžiama privatumo monetų, įskaitant „Monero“, „Zcash“, „Dash“, „Verge“, „PIVX“ ir „Hush“, technologija, komandos ir tikslas..

Nors yra kitų monetų, sprendžiančių tuos pačius naudojimo atvejus, mes nusprendėme susiaurinti iki populiariausių monetų, pagrįstų technologija, rinkos kapitalizacija, priėmimu ir prekės ženklo žinomumu.

Monero

„Monero“ logotipas

Iš pradžių 2014 m. Balandžio mėn. Paleistas kaip „BitMonero“, „Monero“ (simbolis XMR) esperanto kalba reiškia pinigus. „Monero“ yra „Bytecoin“ šakutė ir yra saugi privati ​​neatsekama valiuta.

Trumpa jų tinklalapio istorija dalijamasi, kaip patekome į dabartinę komandą: „Steigėjas, thankful_for_today, pasiūlė keletą prieštaringų pokyčių, su kuriais bendruomenė nesutiko. Po to įvyko nuosmukis, o „Monero Core Team“ sudarė projektą su bendruomene sekdamas šią naują pagrindinę komandą. Ši pagrindinė komanda nuo šiol teikia priežiūrą “.

„Monero“ naudoja „CryptoNote“ technologiją, taip pat skambučių parašus, konfidencialių skambučių operacijas ir slaptus adresus..

Kas yra „CryptoNote“?

„CryptoNote“ yra atviro šaltinio protokolas, leidžiantis padidinti privatumą atliekant kriptovaliutų operacijas. Dauguma tradicinių kriptovaliutų naudoja nepakeičiamus parašus, kad patikrintų pervedimus, o „CryptoNote“ naudoja žiedinį parašą.

Žiediniai parašai: siuntėjo pridengimas

Žiediniai parašai yra skaitmeninio parašo tipas, kai pasirašiusiųjų grupė yra suburta pasirašyti žiedą sudarančią operaciją. Tai panašu į bendrą banko sąskaitą, tačiau tikrasis pasirašytojas nėra žinomas.

Tikrasis siuntėjas sukuria vienkartinį išlaidų raktą, o gavėjas yra vienintelė šalis, galinti aptikti ir išleisti lėšas pagal tą raktą. Kadangi visi išėjimai yra nesusiję, užtikrinamas gavėjo privatumas.

Kaip išvengiama dvigubų išlaidų

Jei būtų išvengta siuntėjo išvesties, kas trukdytų išvestims išleisti du kartus? Be to, kaip galima patikrinti operaciją? Na, laikas susitikti su pagrindiniais vaizdais.

Raktinis vaizdas yra kriptografinis raktas, gautas iš išleidžiamo išvesties, kuris yra kiekvieno žiedo parašo operacijos dalis. Kiekvienam blokų grandinės išėjimui gali būti tik vienas pagrindinis vaizdas.

Remiantis kriptografinėmis savybėmis, neįmanoma nustatyti, kuri išvestis sukūrė pagrindinį vaizdą. Anksčiau sugeneruotų pagrindinių vaizdų sąrašas yra išlaikomas „blockchain“, leidžiantis kalnakasiams patikrinti, ar išėjimai nebuvo išleisti du kartus.

Galiausiai pagrindiniai vaizdai leidžia patvirtinti išvestis neprisijungus prie piniginės adreso.

Skambinti konfidencialiomis operacijomis (RCT): maskuoti lėšų sumas

Nuo 2017 m. Sausio protokolo metu konfidencialios žiedinės operacijos buvo aktyvuojamos pasirinktinai. Nuo 2017 m. Rugsėjo mėn. Tai yra privaloma protokolo dalis.

Prieš RingCT sandoriai turėjo būti padalyti į kelias sumas. (Pvz., Jei atsiųstumėte 10 vienetų, tai būtų suskirstyta į tokias sumas kaip 2, 1,5, 3 ir 3,5). Neigiama yra tai, kad sumos vis tiek gali būti matomos, neatsižvelgiant į tai, ar jos yra suskaidytos.

Šiandien su „RingCT“ naujai sukurtas mononas pirmiausia gyvena matomose sumose. Tačiau pirmą kartą perkėlus naują monerą, susidaro „RingCT“ užmaskuotos sumos.

Pvz., Jei Jonas turi 12 Monero ir išsiunčia 2 Billui, Jonas atsiųs 12 ir gaus 10 atgal (12 – 2 už Billą) kaip „pakeisti“. Norint įrodyti, kad „Monero“ nebuvo apgaule pagaminta atliekant sandorį, operacijos sąnaudų suma turi būti lygi išeigų sumai

Dėl kriptografinių „RingCT“ savybių Džonas privalo įsipareigoti išvesties kiekiui atskleisti tik tiek informacijos, kad tinklas (kalnakasiai) galėtų patvirtinti sandorį, o viešai neatskleisti visos jos išleidžiamos sumos.

Nors įsipareigojimai atrodo kaip atsitiktiniai skaičiai, kalnakasiai gali patvirtinti, kad siunčiama suma yra tokia pati kaip ir turimų lėšų skaičius.

Slapti adresai: imtuvo slėpimas

Kiekvienos operacijos metu operacijai automatiškai sugeneruojamas slaptas adresas (dar žinomas kaip vienkartinis viešasis raktas), nurodantis, kas gali išleisti lėšas vėlesnėje operacijoje..

Išorinis stebėtojas negali pasakyti, ar lėšos juda iš vieno į kitą, ar susieti piniginės adresus.

Gavėjui skirtos lėšos nėra susietos su jų pinigine, tačiau vienkartinį raktą (slaptas adresas) gali patvirtinti trečioji šalis, kad įrodytų, jog įvyko operacija..

Imtuvas gali rasti jiems skirtą išvestį, nuskaitydamas blokų grandinę naudodamas savo piniginės asmeninio rodinio raktą. Kai piniginė aptiks ir atgaus išvestį, imtuvas galės apskaičiuoti vienkartinį privatų raktą, kuris atitinka siuntėjo vienkartinį viešąjį raktą.

Tada imtuvas galėtų išleisti atitinkamą produkciją su savo piniginės išlaidų raktu. Visas šis procesas vyksta be to, kad imtuvų piniginė būtų viešai susieta su jokia operacija.

Nereikia nė sakyti, kad „Monero“ yra jėga, į kurią reikia atsižvelgti ne tik su bendruomenės ir kūrėjų solidarumu, bet ir gana unikalia technologija, kuri sprendžia daug anksčiau neišspręstų problemų su kitomis kriptovaliutomis..

Brūkšnys

brūkšnio logotipas

„Dash“ (anksčiau žinomas kaip „Darkcoin“ ir „XCoin“) yra atvirojo kodo „peer-to-peer“ kriptovaliuta, iš pradžių sukurta iš „Bitcoin“. „Dash“ siūlo tas pačias funkcijas kaip ir „Bitcoin“, tačiau turi geresnes galimybes, įskaitant momentinius ir privačius sandorius.

Iš pradžių įkurta 2014 m. Sausio mėn., „Dash“ naudoja dviejų lygių architektūrą, kad valdytų savo tinklą. Pirmąją pakopą sudaro kalnakasiai, kurie saugo tinklą ir rašo operacijas į blokų grandinę. Antrąją pakopą sudaro masternodai, tvarkantys operatyvių ir privačių sandorių siuntimą ir decentralizuotą valdymą.

Pagrindinės brūkšnio savybės yra:

  • „InstantSend“ – neatidėliotinos operacijos su galimybe tvarkyti didelius kiekius
  • „PrivateSend“ – monetų maišymo paslauga, pagrįsta decentralizuotu „CoinJoin“ įgyvendinimu
  • Decentralizuotas „Blockchain“ valdymas (DGBB) – būsimo finansavimo ir plėtros valdymo per savivaldos bendruomenę mechanizmas

„InstantSend“

Iš pradžių vadinamas „InstantX“ ir 2016 m. Birželio mėn. Pakeistas kaip „InstantSend“, šis komponentas palengvina beveik momentines operacijas. Naudojant šią sistemą, įvestis gali būti užrakinta konkrečioms operacijoms ir patvirtinta pagrindinio mazgo tinkle. Be to, jis galėtų konkuruoti su „Bitcoin“ ir netgi „Visa“ pralaidumu, turėdamas 500–1000 operacijų per sekundę pajėgumus.

„PrivateSend“

„PrivateSend“ yra decentralizuota monetų maišymo paslauga, pagrįsta „CoinJoin“. Tai apima masternodų naudojimą vietoje vieno šliuzo, grandinės sujungimą maišant su keliais masternodais, maišymo apribojimą priimti tik tam tikrus pavadinimus (pvz .: 0,01 DASH, 0,1 DASH, 1 DASH ir 10 DASH ir kt.)

Pagrindinė „CoinJoin“ problema yra ta, kad vartotojai negali derėtis dėl „Bitcoin“ protokolo operacijų, verčiančių vartotojus siųsti savo lėšas už „Bitcoin“ tinklo ribų centralizuotoms tarnyboms..

„Dash“ siekė sukurti decentralizuotą „CoinJoin“ konstrukciją protokole per pilnus mazgus, kurie viduje tvarko maišymo paslaugą tarp atsitiktinai pasirinktų mazgų.

Viena šio požiūrio kritikos yra „Sybil“ ataka, kai kenkėjiškos partijos sukuria tūkstančius mazgų, kad valdytų daugumą tinklo. Tai gali sukelti centralizuotą vartotojų operacijų kontrolę, galiausiai jas deanonimizuojant.

Norėdami tai ištaisyti, „Dash“ sukūrė užtikrintą mazgų metodą, vadinamą „Masternodes“, reikalaujančiu „1000 Dash“, kad būtų paleistas „Masternode“. Papildomai. Už sąžiningą maišymo paslaugos teikimą apdovanojami masternodai (panašūs į kalnakasius).

Decentralizuotas valdymas (DGBB)

„Dash“ yra decentralizuota autonominė organizacija, kurią remia „Sybil“ patvirtinta decentralizuota valdymo ir finansavimo sistema, vadinama „Decchentralized Governance by Blockchain“ (DGBB). DGBB, dar vadinamas „iždo sistema“, yra sutarimo mechanizmas dėl tinklo plėtros ir „Dash“ ekosistemos finansavimo. 10% blokinių premijų tenka šiam iždui.

Be to, kiekvienas masternodo operatorius gauna po vieną balsą. MN balsuoja dėl pasiūlymų, pateiktų per dash.org forumus ir kitas bendruomenės valdomas svetaines, tokias kaip „DashCentral“. Pasiūlymų teikėjai paprastai pateikia kelis projektus ir lobizuoja bendruomenės paramą, prieš pasidalindami savo projektu su tinklu balsavimui. Priėmus pasiūlymą, tinklas automatiškai išmoka lėšas kitame super bloke, kuris vyksta kas mėnesį.

„Dash“ nuo pat savo įkūrimo kaip „Darkcoin“ labai išsivystė ir galiausiai pasirodė esąs žaidėjas, išlikęs ir remdamasis originaliu kodu bei projektu. Papildomai, spręsdamas problemas, kurių neišsprendė „Bitcoin“, tai iš tikrųjų padidino funkcionalumą ir sumažino trintį visai ekosistemai.

„ZCash“

zcash logotipas

„ZeroCoin“ – „ZCash“ katalizatorius

Prieš pereinant į „Zcash“, svarbu suprasti prieš tai buvusį protokolą.

„Zerocoin“ yra kriptografinės valiutos protokolas, kurį 2013 m. Sukūrė Ianas Miersas, Christina Garman, Matthew Greenas ir Avielis D. Rubinas. Kita iteracija vadinosi „Zerocash“, kuris buvo protokolo patobulinimas, į kurį įtraukė pirminę komandą, Eraną Tromerį ir Madarsą Virzą. 2014 m.

„Bitcoin“ veikia skaidriai, transliuodamas ir tikrindamas mokėjimo operacijas viešojoje knygoje. „Zerocash“ skiriasi tuo, kaip šios mokėjimo operacijos surenkamos ir patikrinamos, galiausiai suteikiant vartotojui didesnį anonimiškumą..

Įdomu pažymėti, kad visi „Zerocash“ mokslininkai yra „Zcash“ komandos nariai, nurodantys, kad šį protokolą palaikys steigėjai. Be to, jie turi tokių dėmesio vertų investuotojų kaip Rogeris Veras ir Erikas Voorheesas.

„ZCash“ – pirmasis plačiai paplitęs „Zerocash“ pritaikymas

„Zcash“ yra „Zerocash“ protokolo įgyvendinimas, pagrįstas „zk-SNARKs“ („Zero-Knowledge Supccinct Non-Interactive Argument of Knowledge“). ZEC yra Zcash valiutos valiutos kodas, o ⓩ yra valiutos simbolis.

Nulinio žinojimo protokolas yra būdas vienai šaliai įrodyti kitai šaliai, kad pateiktas teiginys yra teisingas, nepateikiant nieko kito, išskyrus teiginį, kad jis tikrai teisingas.

pagrindinis ZEC išlaidų tipų vaizdas

„Zcash“ išlaidų tipai

„Zcash“ fondai yra skaidrūs (vieši) arba apsaugoti. Skaidri vertė yra tokia pati kaip „Bitcoin“ ir turi tas pačias privatumo funkcijas. Apsaugota vertė sveria užrašus, kurie detalizuoja sumą ir apima mokėjimo raktą, kuris yra mokėjimo adreso dalis ir yra paskirties vieta, kuriai galima siųsti raštelius. Tai susieta su privačiu raktu, kuris gali išleisti užrašus, išsiųstus adresu, dar vadinamu išlaidų raktu

Mokėjimo adresą sudaro du viešieji raktai: mokėjimo raktas, susietas su užrašais, siunčiamais adresu, ir perdavimo raktas, veikiantis panašiai kaip peržiūros raktas, prieinamas tik susijusio privataus rakto turėtojui.

Trumpai tariant, siuntėjas gali siųsti užšifruotas išvesties pastabas blokų grandinėje imtuvui, kuris perdavimo (peržiūros) klavišą nuskaitydamas blokų grandinėje ieško jiems adresuotų užrašų, o tada iššifruoja tas pastabas.

Pagrindinės „Zcash“ privatumo ypatybės yra tai, kad kai išleidžiamas raštelis, išleidėjas įrodo, kad įsipareigojimas buvo atskleistas, neatskleidžiant kurio. Tai reiškia, kad išleistas raštelis negali būti susietas su operacija, kuria jis buvo sukurtas.

„Zcash“ yra vienas iš tų įdomių projektų, kuris, nors ir išsišakojęs iš „Bitcoin“, įtraukė ir įdiegė tikrai originalią technologiją, kuri ne visada būdinga įvairioms „monetoms“ patekus į rinką. Su tokiais legendiniais investuotojais kaip Erikas Voorheesas ir netgi JP Morgan susidomėjimu, Zcashas yra dar viena didžiausia galybė.

HUSH logotipas

Nutylėk

„Hush“ yra privatus „Zerocash“ protokolo įgyvendinimas, išsišakojęs iš „Zcash“.

Hushas turi patikimą sąranką pagal tą pačią metodiką kaip ir „Zcash“ komanda, kuri apėmė iškilmingą privačių raktų, galinčių patekti į tinklą, deginimą..

Koks skirtumas tarp Husho ir ZCasho?

Kaip teigiama „Hush bitcointalk“ pranešime: „Grandinės turtas, kurį „ZcashCo“ dirba su „Zcash“, nėra toks galingas kaip kitos šalies turtas, ir jie nesiekia tiesiogiai pridėti EVM prie „Zcash“. „Zclassic“ ir „Zen“ kūrėjų komandos šiuo metu keičiasi ir, nors kai kurios pažadėtos ZEN savybės yra panašios į HUSH, mes manome, kad turime ir toliau turėsime geresnes žinias apie leidimų gavimą. “

Hushas ir jo komanda, dalindamiesi beveik tiksliomis panašumais su „Zcash“, stengėsi užpildyti spragas, kurios tikrai nebus užpildytos, taip pat padėjo visapusišką ir sąžiningą žetonų paskirstymą ankstyviesiems paukščiams, kurie galėjo praleisti „Zcash“ laivu anksti. Dėl to Hushas yra tas, kuris ateityje saugo radarą.

PIVX

PIVX logotipas

„Private Instant Verified Transaction“, dar žinomas kaip PIVX, yra decentralizuota atvirojo kodo privatumo kriptovaliuta, pradėta naudoti 2016 m. Vasario 1 d. Kaip „Darknet“ (DNET), kol ji dar nebuvo profesionaliai pakeista į PIVX. PIVX veikia naudojant „Blackcoin PoS 2.0“ protokolą ir yra pagrįstas „Bitcoin“ šakute (tas pats, kas „Dash“).

Pagrindinis skirtumas tarp PIVX ir Dash yra tas PIVX yra 100% akcijų įrodymas. Tai reiškia, kad PIVX nepasikliauja kalnakasiais, o apdovanoja turėtojus naudodamasis „Stake Proof“ (POS) mechanizmu. Šis pokytis taip pat suteikia daugiau galių „Masternode“ rankose, kurie tikrina sandorius, o ne kalnakasius.

Kitas skirtumas yra atlygio už atlygį mechanizmas, kurį PIVX naudoja paskirstydama blokinius atlygius. 90% atlygio skiriama „Masternodes“ ir „Statybų mazgų įrodymas“, 10% – bendruomenės projektams.

Panašus į „HUSH“, „PIVX“ taip pat suteikia naujų ir pirmo aukšto galimybių naujiems žmonėms, kurie manė, kad galėjo praleisti „Dash“ traukinį. Pasitelkę patikrintą „Dash“ technologiją, naudodamiesi savo patobulinimais ir palaikydami bendruomenę, PIVX tampa tvirtu žaidėju privatumo erdvėje.

Verge

„Verge“ logotipas

„Verge“ yra privatumo kriptovaliuta, orientuota į bendravimą per tokius protokolus kaip „I2p“ ir „Tor“, kurie taip pat palaiko integraciją su platforma su „Android“ palaikymu.

„Verge“ turi 5 „Proof-of-Work“ algoritmus, kurie veikia jos blokų grandinėje, įskaitant „Scrypt“, „X17“, „Lyra2rev2“, „myr-groestl“ ir „blake2“. Kiekvienas algoritmas turi 30 sekundžių tikslinio blokavimo laiką. Sunkumui įtakos turi tik algoritmų maišos greitis. Tai leidžia pagerinti saugumą ir apsaugą nuo 51% atakų.

Kitos dėmesio vertos funkcijos yra P2P operacijų palaikymas „Telegram“ ir „Discord“, kurie šiuo metu yra kuriami ir netrukus bus išleisti. „Telegram“ žiūrint 100 milijonų vartotojų, o „Discord“ – 40, yra nemaža auditorija, prieš kurią jie bus.

Galiausiai, ateityje bus galima įdiegti poskiepį (RSK): „RSK yra dvipusė susieta šoninė grandinė, kuri„ Verge “tinkle perkelia išmaniojo kontrakto funkcionalumą. Taip pat pristatomas beveik momentinių mokėjimų grandinės išorės protokolas. RSK yra nepriklausoma „blockchain“, kuri neturi savo prieigos rakto, o remiasi esamais tokenais (pvz., „Verge“). RSK tai gali padaryti, pririšdamas (arba derindamas) savo išmanųjį prieigos raktą prie „Verge“, kad RSK prieigos rakto vertė būtų tiksliai tokia, kokia yra „Verge“ prieigos rakto. Vartotojai turi galimybę laisvai judėti savo žetonus pirmyn ir atgal tarp dviejų grandinių “.

Nors jis yra labiau įvairių esamų konstrukcijų, tokių kaip „I2p“ ir „Tor“, taip pat „Discord“ / „Telegram“ ir „Rootstock“ integracijos, integratorius man sako, kad „Verge“ nori, kad jų daiktai veiktų ir veiktų gerai. Daugiausia dėmesio skiriant komunikacijai ir kanalams, kuriuos jau naudoja jų tikslinė rinka, šis privatumo ženklas išlaikys pramonę ant kojų, siūlydamas kokybišką produktą..

Išsinešimai

Tikimės, kad jums patiko ši kelionė į kriptografiją. Kaip matote, privatumo kriptovaliutų pasaulis yra labai sudėtingas su įvairiomis pagrindinėmis technologijomis ir naudojimo atvejais.

Turėkite omenyje, kad nors daugelio monetų požiūriai ir charakteristikos yra panašios, jos jokiu būdu nėra „vienodos“. Net tų pačių kodų bazių šakutes ir variantus galima klonuoti, pakoreguoti ir modifikuoti pagal kūrėjo širdį, sukuriant gerokai skirtingus diegimus nei originalus.

Šie patobulinimai ir modifikacijos dažnai grindžiamos ne tik naujomis idėjomis, kaip tai padaryti, bet ir naujais mastelio metodais, kurie gali neveikti pradiniame tinkle, iš kurio buvo sukurtas projektas. (Kaip buvo su „Zcash“ ir „Dash“, palyginti su „Bitcoin“)

Štai kodėl kiekviena moneta, ypač aukščiau paminėta, nuolat kuria naujoves ir ieško būdų, kaip išlaikyti savo konkurencinį pranašumą ir unikalius vertės pasiūlymus. Tik laikas parodys, kas laimės šį mūšį.