„CoinCentral Court“: bangavimas „Hot Seat“

Kadangi pagal kriptovaliutą rinkos dalis yra trečia, „Ripple“ (XRP) neįmanoma pabėgti nuo dėmesio. Gandai apie papirkimą mainais į sąrašus ir karštas teismo procesas su R3, lengva suprasti, kodėl tiek daug žmonių nemėgsta projekto. Bet ar Ripple nusipelno gauto žvynelio?

Antrame „CoinCentral“ teismo leidime mes iškelėme „Ripple“ į teismą, išskirstydami svarbiausias pretenzijas projektui ir monetai..

Vis dėlto prieš pradėdami turime ką nors išsiaiškinti. Nors dažniausiai naudojamas pakaitomis (net kartais mes), Ripple nėra tas pats, kas XRP. „RippleNet“ yra įmonės „Ripple Labs“ sukurtas „blockchain“ tinklas. „XRP“ yra skaitmeninis „RippleNet“ turtas.

Dėl šio straipsnio „Ripple Labs“ kompaniją nurodysime kaip „Ripple“, „blockchain“ tinklą – kaip „RippleNet“, o kriptovaliutą – kaip „XRP“. Dabar tai ne taip, nerkime.

1 atvejis: XRP yra neteisėtai parduotas vertybinis popierius.

Ryano Coffey grupės ieškinys prieš „Ripple Labs Inc.“

Ryano Coffey grupės ieškinys prieš „Ripple Labs Inc.“

Įrodymai

Ieškinys po to ieškinį atrodo, kad pasirodo iš medžio, bandydamas perduoti Ripple į (faktinį) teismą dėl XRP saugumo statuso. Ieškiniuose teigiama, kad „Ripple“ generalinis direktorius Bradas Garlinghouse ir jo komanda pardavė XRP investuotojams kaip neregistruotą vertybinį popierių JAV. Prokurorai teigia, kad „XRP pirkėjai pagrįstai tikėjosi gauti pelno iš nuosavybės į XRP, o patys kaltinamieji dažnai pabrėžė šį pelno motyvą“.

Nors „Ripple Labs“ tvirtina, kad XRP yra naudingumo raktas, gali būti, kad taip nėra. Finansų įstaigos neprivalo naudoti XRP, kad galėtų dalyvauti „RippleNet“ ekosistemoje. Vietoj to, „bankai ir mokėjimo paslaugų teikėjai gali naudoti skaitmeninio turto XRP, kad dar labiau sumažintų savo išlaidas ir patektų į naujas rinkas“. Taigi, nors XRP gali turėti naudingumą, tai klasifikacija kaip saugos žetonas yra tikrai pilkoje srityje.

Be to, „Ripple“ nuosekliai reklamuoja ir reklamuoja XRP ne pagal paskirtį. Bendrovės svetainėje yra skyrius, skirtas „XRP“ pirkimo vadovui, o oficialioje „Twitter“ paskyroje skelbiami nauji biržos sąrašai. Be to, svetainėje pabrėžiama XRP rinkos veikla.

Jei tikslinę XRP rinką sudaro finansinės institucijos, kodėl įmonė agresyviai reklamuoja atskirus prekybininkus?

Džiaugiamės pamatę $ XRP pridėtas prie @abraglobalNauja mobiliojo piniginės programėlė ir mainai bei nuolatinis impulsas augančiam XRP pasauliniam likvidumui. https://t.co/Dr7TKrRD31

– Ripple (@Ripple) 2018 m. Kovo 15 d

Oponentai teigia, kad šios rinkodaros pastangos kyla dėl priklausomybės nuo XRP pardavimų, kaip įmonės pajamų generavimo. Jie tvirtina, kad didžiąją dalį „Ripple“ pajamų šiuo metu lemia šie pardavimai, kurie be bendrovės suplaktų. Jei ši pretenzija galioja, saugumo klasifikacija nėra tokia gauta.

Gynyba

Nenuostabu, kad „Ripple“ ir jos šalininkai tuo tiki XRP nėra saugumas. XRP yra visiškai atskirta nuo bendrovės „Ripple“. Nors „Ripple“ yra centralizuota korporacija, „XRP“ nepriklauso nė vienas subjektas. Net jei Ripple dingtų rytoj, XRP teoriškai vis tiek galėtų egzistuoti.

„Ripple“ taip pat niekada neturėjo pradinio monetų siūlymo (ICO) platinti XRP. Vietoj to, vykdant projektą, iš rizikos kapitalo lėšų buvo surinktos lėšos veiklos išlaidoms padengti. ICO paprastai buvo raudona SEC vėliava vertinant vertybinius popierius. Taigi, be ICO, „Ripple“ turėtų būti aišku.

Pagrindinė „Ripple“ gynyba nuo anksčiau išdėstytų rinkodaros argumentų yra ta, kad daugiau XRP turėtojų sukuria sveikesnę „Ripple“ ekosistemą. Parduodamas XRP nustatytais intervalais, „Ripple“ skatina rinkos formuotojus ir padidina simbolinį likvidumą. Dėl padidėjusio likvidumo įstaigos, naudojančios žetonus mokėjimams, patiria mažiau išlaidų.

Keli protingi (ir giliai kišenėje esantys) rėmėjai palaiko „Ripple“. Šie rėmėjai nerizikuotų sunkiai uždirbtais pinigais ir reputacija, jei manytų, kad yra net mažiausia tikimybė, jog XRP bus neteisėtai parduotas vertybinis popierius.

Verdiktas – kreipimasis į aukštesnįjį teismą

Yra paprastas testas Howey testas, kuri apibūdina keturis vertybinių popierių atributus. Taikant jį XRP, jis sako, kad saugumas yra:

  • Pinigų investicija. Taip, norint įsigyti XRP, reikia aiškiai investuoti lėšas.
  • Bendroje įmonėje. Šis punktas yra šiek tiek mažiau aiškus nei ankstesnis. XRP yra glaudžiai susijęs su įprasta „Ripple“ įmone. Tačiau jie yra atskiri subjektai. Šis atributas yra daugiau nespalvotas su kriptovaliuta, tokia kaip Bitcoin, kurioje nėra centrinės valdžios, į kurią galėtumėte nurodyti.
  • Su pelno tikėjimu. Dar kartą taip, akivaizdu, kad dauguma XRP turėtojų tikisi pelnytis iš savo investicijų.
  • Bendros įmonės pastangomis. Kitas taip. „Ripple“ veiksmai tiesiogiai atitinka XRP vertės didinimą.

XRP atitinka tris iš keturių reikalaujamų vertybinių popierių kriterijų. Tačiau net ir vieno reikalavimo nebuvimas panaikina klasifikaciją. Galų gale paaiškėja, ar teismai sutaria, kad XRP yra taip atskirta nuo „Ripple“, kaip teigia bendrovė.

2 atvejis: „RippleNet“ yra centralizuotas.

pulsacijos centralizacija

„Ripple“ centralizacijos statistika per vis dar decentralizuota?

Įrodymai

Išskyrus tai, kad įmonės įmonė ją sukūrė, yra nemažai skirtingų priežasčių, kodėl „Ripple“ blokinė grandinė buvo vadinama viena iš labiausiai centralizuotų pramonės šakų.

Pradėkime nuo XRP paskirstymo. Sukūrimo metu „Ripple“ nukaldino 100 mlrd. XRP. Iš šių 100 milijardų įmonė išlaikė 80 milijardų, o likę 20 milijardų buvo pasidalijo tarp steigėjų. Idėja buvo ta, kad laikui bėgant „Ripple“ atiduotų XRP arba parduotų įmonės veiklai finansuoti.

Rašymo metu „Ripple“ vis dar priklauso daugiau nei 60 procentų XRP tiekimo, o tik šimtas sąskaitų turi daugiau nei 80 procentų viso. Žvelgiant į XRP platinimą, „RippleNet“ yra neabejotinai centralizuota.

Kaip apie mazgus? „RippleNet“ sutarimo mechanizmas nėra panašus į kitų kriptovaliutų. Užuot pasikliaudamas darbo įrodymu ar akcijų įrodymu, „RippleNet“ naudojasi balsavimo sistema, kad pasiektų sutarimą. Nesigilinant per daug, tinklo mazgai remiasi patikimais tikrintuvais, kurie nustato blokų grandinės būseną ir operacijas.

pulsacijos dalyviai

Šiuo metu „RippleNet“ baigėsi 700 viešųjų mazgų bet tiesiog 21 patikimas tikrintojas. Iš 21 patikimo tikrintojo „Ripple“ valdo 10 iš jų (48%). Be to, patikimi tikrintojai nustatyta pagal numatytuosius nustatymus paleidus mazgą, visus valdo „Ripple“. Todėl, paleidus mazgą, nepakeisite numatytųjų, sistema visiškai priklauso nuo „Ripple“.

Galiausiai, „RippleNet“ apima funkciją, kurią gali atlikti šliuzai įšaldyti išleistas valiutas. Bendrovė tvirtina, kad ši funkcija yra, todėl klientas gali laikytis reguliavimo procedūros arba patikrinti įtartiną veiklą, jei to reikia. Tačiau tokios galimybės kaip šis yra gana unikalios „blockchain“ pasaulyje. Nors patys „Ripple“ negali užšaldyti XRP, tai suteikia vartams neįprastą valdymą, kuris turėtų būti atsparus cenzūrai.

Gynyba

„Ripple“ ir dauguma šalininkų sutaria, kad „RippleNet“ šiuo metu nėra tokia decentralizuota, kokia galėtų ar turėtų būti. Bendrovė parengė išsamią decentralizavimo strategiją, kad pagerintų šį požymį. Pirmoji dalis apima didesnį mazgų skaičių tarp šalių, subjektų ir programinės įrangos platformų tinkle. Ta dalis dažniausiai įvykdyta.

Kitas žingsnis – išplėsti patikimų tikrintojų mazgų skaičių. Šiuo metu „Ripple“ pridedami papildomi trečiųjų šalių tikrintuvai ir keičiami dabar naudojami. „Ripple“ paleidimo metu valdė 100% tikrintuvų, tačiau dabar veikia tik 48% – tai reikšmingas patobulinimas.

Taip, „Ripple“ turi didžiąją XRP dalį, tačiau 55 milijardai šių žetonų yra / buvo depozitą. „Ripple“ kiekvieną mėnesį gali pasiekti tik vieną milijardą XRP. Ši kontrolė yra būtina norint sukurti tiekimo nuspėjamumą, kai tinklas auga. Jums nereikia jaudintis dėl to, kad „Ripple“ staiga išleidžia visą savo bankrutą rinkoje.

Verdiktas – kaltas

Šiuo metu „RippleNet“ yra centralizuota. Tai patvirtina neįveikiamai daug įrodymų. Didžioji dauguma XRP yra „Ripple“ rankose, ir tą patį galima pasakyti apie patikimus tikrintojus. Nors „Ripple“ negali tiesiogiai įšaldyti lėšų, jie gali lengvai išmesti savo įtaką, kad paskatintų vartus tai daryti (kuriuos jie turi anksčiau).

Visa tai pasakius, „Ripple“ viešai paskelbė savo tinklo decentralizavimo strategiją. Jei laikui bėgant „RippleNet“ taps decentralizuotas, šis nuosprendis pasikeis. Tačiau belieka laukti, ar įmonė laikysis jų pareiškimų, ar šios pastangos bus sėkmingos.

3 atvejis: finansų įstaigos nenaudoja XRP.

banguoti partneriai

Ar „Ripple“ partneriai naudoja XRP?

Įrodymai

„Ripple“ gerbėjai, šlovindami projektą, dažniausiai išskleidžia partnerysčių sąrašą. Bet ar šios institucijos iš tikrųjų naudoja „blockchain“ technologiją tiesioginėse sąskaitose? Ir jei taip, ar jie naudoja XRP prieigos raktą? Dauguma oponentų tuo netiki. Net Ripple CTO Davidas Schwartzas tai paaiškina Dalyvavimui „RippleNet“ nereikia XRP.

Norint paaiškinti toliau, būtina apibrėžti skirtumą tarp produktų, kuriuos siūlo „Ripple“:

  • „xCurrent“, tarpvalstybinių mokėjimų programinės įrangos sprendimas, yra pagrindinis „Ripple“ produktas. Tai neturi naudoti XRP.
  • xVia yra mokėjimų sąsaja ir API korporacijoms, mokėjimų teikėjams ir bankams. Tai dar nėra, bet taip pat neturi naudoti XRP.
  • „xRapid“, likvidumo sprendimas, šiuo metu yra vienintelis produktas daro naudoti XRP.

Finansų įstaigos gali naudoti šiuos produktus kartu, bet taip nėra. Nuo liepos mėn, tik dešimt bendrovių „xRapid“ įdiegė su septyniais bandomaisiais. Be to, Hikmetas Ersekas, „Western Union“ (pilotų kompanijos) generalinis direktorius, pareiškė, kad jie nemačiau sutaupytų išlaidų bandymuose dar.

Pasak a „Bloomberg“ ataskaita, septynių pasaulinių finansų įstaigų vadovai pareiškė, kad net nesvarsto apie XRP diegimą savo sistemose. Jie teigia, kad kriptovaliutų pramonės jaunimas ir neaiškūs reguliavimo klausimai kelia per didelę riziką jų klientų lėšoms. Kai kurios iš šių įstaigų, nors ir laikomos anoniminėmis, yra „Ripple“ partnerės.

Gynyba

Nors šiuo metu nėra reikšmingo XRP priėmimo, netrukus tai bus. „Ripple“ strategija pirmiausia yra paskatinti partnerius, įgyvendinančius „xCurrent“, ir tada sušildyti juos iki „xRapid“ (ir XRP), kai produktas subręsta. Daugiau nei 100 bankų partnerių jau yra tvirtas signalas, kad šios įstaigos yra atviros bendradarbiauti su „blockchain“ įmonėmis. Neturėtų būti sunku juos įtraukti į „xRapid“, kai vertės pasiūlymas yra aiškus ir XRP turi galutinę, teisinę klasifikaciją.

Prieš tvirtindama, kad „xRapid“ nėra naudinga, „Western Union“ iš viso atliko tik dešimt mokėjimų. Dešimt operacijų nepateikia pakankamai duomenų reikšmingiems rezultatams gauti. Tiesą sakant, Cuallixas, kuris tiesioginiuose sandoriuose naudojo „xRapid“, teigė priešingai. Bendrovė matė 1000 proc. Efektyvumą, palyginti su dabartine jų sistema.

Augant kriptovaliutų rinkai, bankams ir kitoms institucijoms bus patogiau naudotis „xRapid“ ir susijusiu „XRP“ ženklu.

Verdiktas – kaltas su galimybe paleisti į laisvę

Paprastos ir paprastos, dauguma finansų įstaigų, net ir tų, kurios bendradarbiauja su „Ripple“, nenaudoja XRP. Esant dabartinei reguliavimo padėčiai, bankams kyla didžiulė rizika remti XRP. Kaip ir daugeliu biurokratinių klausimų, XRP teisinis statusas gali būti išspręstas ne vienerius metus. O priėmimas gali užtrukti dar ilgiau.

Tačiau SEC paskelbimas, kad XRP nėra saugumas, gali greitai viską pakeisti. Ir toliau, kai kriptovaliutų naudojimas bus įprastas, XRP galėtų tapti pageidaujamu viso pasaulio finansų įstaigų likvidumo sprendimu. Vis dėlto iki tol „Ripple“ sėdi už „CoinCentral“ grotų.

Teismas atleistas

Jei du kalti nuosprendžiai ir vienas vis dar atviras diskusijoms, griežti žodžiai prieš Ripple gali būti pateisinami. Stebina tai, kad kriptovaliuta, turinti tokį mažai įsisavinimą, nuolat yra trečioje vietoje pagal rinkos viršutinę ribą. Vėlgi, EOS yra kažkaip penktas.

Nors beveik visais atvejais mes pripažinome „Ripple“ kaltu, jų decentralizavimo ir padidinto kriptovaliutų patogumo tarp bankų planas gali apversti laivą. Ir šie nuosprendžiai nereiškia, kad „Ripple“ nedarė nieko gero. Bendrovė paaukojo daugybei labdaros organizacijų, įskaitant 29 milijonų dolerių vertės XRP auką valstybinėms mokykloms Amerikoje. Bendrovės misijos dalis yra padaryti tarpvalstybinius mokėjimus prieinamus tiems, kuriems jų labiausiai reikia.

Taigi, centralizuotas piktadarys ar jėga visam laikui – galų gale jūs turite priimti galutinį nuosprendį.

>