„Christie’s“, seniausias pasaulyje meno aukcionų namai, planuoja naudoti „blockchain“ technologiją, kad užregistruotų vieną didžiausių privačių Amerikos modernistinio meno kolekcijų. Manoma, kad Barney A. Ebswortho kolekcija aukcione viršys 300 milijonų dolerių. Žvaigždžių kolekcijoje yra amerikiečių modernistų klasika, sukurta tokių atlikėjų kaip Hopper, Sheeler, O’Keeffe, de Kooning, Pollock ir kt..

Pollockas

Vienas iš aukcione parduodamų kūrinių – Jacksonas Pollockas (1912–1956) „Kompozicija su raudonais potėpiais“, nutapytas 1950 m., Vertinamas maždaug 50 000 000–70 000 000 USD..

Vėlyvas Barney Ebsworthas yra laikomas vienu didžiausių pasaulio kolekcininkų ir tarnavo kelių muziejų, įskaitant Sietlo meno muziejų, Honolulu meno muziejų, Sent Luiso meno muziejų, Nacionalinę dailės galeriją Vašingtone ir Smithsonian Amerikos meno muziejų, valdybose..

Ši „blockchain“ integracija pirmiausia yra pramonė. „Blockchain“ naudojimas ne tik padės užtikrinti kūrinių kilmę, bet ir daromas siekiant atgaivinti pirkėjų pasitikėjimą Meno rinka – 63,7 mlrd tai ką tik įvyko pirmieji augimo metai po dvejų metų nuosmukio.

Netikro meno pirkimo teroras šimtmečius kankino meno kolekcininkus. „Blockchain“ pagaliau siūlo sprendimą, kuris padės patikrinti meno autentiškumą ir stebėti nuosavybės teises, nereikalaujant brangių ir netobulų meno vertinimų.

Šis interviu yra su Nanne Dekking, . įkūrėjas ir generalinis direktorius Artory „Registry“, meno registras, bendradarbiaujantis su „Christie‘s“ žymioje Barney A. Ebsworth kolekcijoje ir su Richardas Entrupas, – vyriausiasis informacijos pareigūnas Christie’s.

Dekkingas pasiskolino iš savo ankstesnės patirties dirbdamas „Sotheby’s“ Niujorko vicepirmininku ir privačių pardavimų vadovu, „Wildenstein“ viceprezidentu. & Co, taip pat įkūrusi vienodą meno konsultavimo firmą ir galeriją Niujorke.

Prieš „Christie’s“ Entrupas užėmė vyresniuosius ir vadovaujančius vaidmenis tokiose kompanijose kaip „Disney ABC Television Group“, „Time Warner“ ir „MoMA“ Niujorke..

Kaip „Christie’s“ bendradarbiavo su Nanne Dekking ir „Artory“ dėl kitų meno ir kolekcionuojamų duomenų bazių paslaugų?

[Richard – Christie’s] Christie’s atidžiai tyrinėjo kylančius pardavėjus „blockchain“ technologijos erdvėje. „Artory“ komanda siūlo į meną orientuotą produktų pasiūlymą, kuris tiksliai atitinka mūsų kliento interesus. Kaip buvę meno rinkos profesionalai, jų komanda turi įgimtą supratimą apie rinką, mūsų klientus ir būsimas „blockchain“ technologijos programas aukcionų industrijoje.

Nanne Dekking („Artory“ generalinė direktorė) turi išskirtinę meno rinkos aplinką. Be „Artory“ pastangų, jis šiuo metu yra Europos vaizduojamojo meno mugės (TEFAF) pirmininkas, todėl tinkamai supranta mūsų pramonės ypatumus. Tai buvo stiprus lemiamas veiksnys renkantis „Artory“ mūsų pilotui. Daugelis kitų kosmoso žaidėjų yra technologijų startuoliai, neturintys meno pasaulio patirties. „Artory“ taip pat turi „blockchain“ techniką, visiškai įterptą į unikalų meno kūrinį ir ieškomą duomenų bazę, ir nėra koncepcija, tačiau yra pasirengusi užregistruoti tokią svarbią kolekciją kaip „Ebsworth“ kolekcija.

Nanne, per „Sotheby’s“ turite tvirtą išsilavinimą meno prekyboje ir esate Europos dailės mugės pirmininkė. Tai atrodo gana toli nuo „blockchain“ pasaulio. Kaip jūs priėjote „blockchain“ kaip būdą išspręsti pasitikėjimo ir autentiškumo klausimus, susijusius su meno prekyba?

Nanne: Dirbusi tiek daug pozicijų meno rinkoje, supratau, kad vienintelis būdas auginti rinką yra daugiau skaidrumo. Kai TEFAF paprašė manęs būti pirmininku, žinojau, kad būtent skėtinė korporacija meno pasaulyje gali siekti didesnio skaidrumo, nes TEFAF yra meno mugė, kurioje atliekamos skaidriausios ir griežčiausios tikrinimo procedūros. Skaidrumu mes tikime ir „Artory“. Naudojant „blockchain“, pagaliau yra technologinis sprendimas, užtikrinantis visišką skaidrumą. Svarbiausia yra bendradarbiauti su tokiais partneriais kaip „Christie’s“, kad būtų patvirtinta.

„Artory“ bendradarbiauja su „Christie’s“ parduodama Barney A. Ebsworth kolekciją. Ar galėtumėte papasakoti šiek tiek daugiau apie kolekcijos reikšmę?

[Nanne Dekking – Artory] Barney A. Ebswortho kolekcija yra laikoma didžiausia privačia amerikiečių modernizmo meno kolekcija, kuri kada nors pasirodė rinkoje. Be to, kad ponas Ebsworthas yra dėmesio vertas kolekcininkas, jis domėjosi naujovėmis, todėl ši kolekcija buvo idealus pirmasis bendradarbiavimas „Artory“ registrui..

„Christie’s“ jau seniai naudojasi technologijomis, įskaitant tiesioginio srauto, el. Prekybos ir kainų siūlymo naudojimą. Jei „Artory“ pilotas yra naudingas, ar galite papasakoti, kaip Christie‘s ateityje naudoja „blockchain“?

Richardas: Christie lyderystę pasaulinių pardavimų srityje atspindi ir palaiko nuolatinės investicijos į skaitmenines platformas ir iniciatyvos mūsų klientams. Tai ankstyvos dienos, todėl tai yra bandomasis projektas dėl šios priežasties.

Ką bendradarbiavimas reikš potencialiems šios kolekcijos meno kūrinių pirkėjams? Kuo jie skirsis, palyginti su tuo, kaip jie tradiciškai įsigijo meno kūrinius?

Nanne: „Ebsworth“ kolekcijos aukcionas vyks taip pat, kaip ir visi anksčiau matyti aukcionai. Tačiau pirmą kartą istorijoje, atlikus pirkimą, „Christie“ pardavimų atstovas susisieks su naujuoju savininku ir pateiks jiems sertifikato kortelę. Tada ši kortelė tampa „raktu“ naujam savininkui nueiti į „Artory“ registrą, naudoti kortelę norint prisijungti ir pamatyti jų meno kūrinių kilmę, istoriją ir papildomą istorinę dokumentaciją, tuo pačiu liekant „Artory“ visiškai anonimu. Būdami „Digital Artory“ įrašo savininkai, jie visada galės įrodyti savo nuosavybę.

Ar galite išplėsti savo pasakymą, kad bendradarbiavimas su „Artory“ „atspindi didėjantį mūsų pramonės susidomėjimą ištirti saugaus skaitmeninio registro naudą naudojant„ blockchain “technologiją.

Ričardas: Tai iš tikrųjų yra „Blockchain“ atspirties taškas aukcionų rinkoje, skirtas padėti pamatą būsimam technologijų pritaikymui. „Christie’s“ visada rėmė iniciatyvas, kurios didina meno rinkos skaidrumą.

Vienas iš galimų „Blockchain“ pranašumų yra tas, kad laikui bėgant jis sukurs visų meno rinkos sandorių ir meno kūrinių centrinę knygą – kai jomis buvo keičiamasi, už kiek ir kokią kilmę. Sertifikatas yra susijęs su objektu, o ne su savininku. Ši visos pramonės šakos knyga suteiks klientams prieigą prie konsoliduotų duomenų, taip supaprastindama rinkos procesą ir užtikrindama jiems didesnį pasitikėjimą ir saugumą.

Kiek problemų kelia pasitikėjimas ir autentiškumas dirbant mene? Kiek tai veikia rinkos dydį ir sandorių skaičių?

Nanne: Šiandieniniai pirkėjai yra skeptiškesni ir vengia rizikos. Jie nori pirkti visiškai užtikrintai – daugiau nei 60% bijo pirkti netikrą kūrinį, beveik 90% nori standartizuotų autentiškumo sertifikatų, o daugiau nei pusė nori geresnės informacijos apie kilmę, kad būtų galima paremti pirkimą. „Artory“ buvo sukurta kaip meno rinkos partnerė sprendžiant šiuos iššūkius. Jei galime suteikti aktualesnės ir patikimesnės informacijos apie meno rinką daugiau žmonių, jie gali priimti geresnius sprendimus. Vėliau rinkoje atsiras daugiau pirkėjų, kurie bus geriau informuoti.

„Blockchain“ naudojimas kaip pasitikėjimo šaltiniu yra toks pat tvirtas, kaip ir įvestų duomenų kokybė. Ar galite paaiškinti tikrinimo procesą, taikomą meno pardavėjams per „Artory“?

Nanne: Senas posakis „Garbage in, Garbage out“ mums visada yra svarbiausias dalykas. „Artory“ mes renkame tik aukščiausios kokybės duomenis iš geriausių šaltinių ir partnerių. Procesą, kurio metu „patikrinama“, ar šie duomenys yra tikslūs ir taikomi tam tikram meno kūriniui, patvirtina tokios institucijos kaip „Christie’s“. Mes nesame tikrinimo įstaiga. Mes tiesiog suteikiame prieigą prie patikrintų duomenų, kuriuos pasirašė šios srities ekspertai.

Naudojant „Bitcoin“ ir daugelį kitų „blockchain“, yra žetonas, kuris valdo patį „blockchain“, kaip atlygį už tinklo mazgus. Ar galite papasakoti daugiau apie tai, kaip veikia „Artory“ blokų grandinė?

Nanne: Mes neturime savo „blockchain“, bet rašome ant ethereum blockchain. Mes nekuriame ir neperduodame jokių žetonų, tačiau išduodame skaitmeninius kriptografinius sertifikatus, kurie leidžia turėtojui patvirtinti savo nuosavybės teisę į meno kūrinį.

„Christie“ steigiamajame „Art + Tech Summit“ susitikime buvo kalbėta pavadinimu „Blockchain“ – teisinis faktas ir grožinė literatūra. Kaip „blockchain“ teisinis dviprasmybės veiksnys tapo partneriu su „Artory“?

Ričardas: Jau ankstyvos dienos, kai meno pramonė priima „blockchain“. „Christie’s Art + Tech Summit“ pasiūlė forumą, kuris subūrė keletą ryškiausių technologinių minčių lyderių, palengvindamas gyvą pokalbį apie kylančias tendencijas ir prognozes, su kuriomis susiduria mūsų verslo ateitis. Tai vykdome kaip pilotas ir nėra jokios rizikos arba to nedarytume.

„Christie’s“ pasiliks visą informaciją apie pirkėją. Sertifikatas yra susijęs su objektu, o ne su savininku.

Kaip atrodo sėkminga bandomoji programa „Christie’s“? Kaip Christie’s tikisi įvertinti šios partnerystės su Artory sėkmę ar ne?

Ričardas: „Christie‘s“ visada palaikė iniciatyvas, kurios didina meno rinkos skaidrumą. Kaip visada, bet kokius pokyčius lems mūsų klientų poreikiai. Pasvarstysime apie būsimą „Blockchain“ naudojimą savo versle projekto pabaigoje.

Be partnerystės su „Christie’s“, kas dar yra „Artory“ renginyje?

Nanne: Per ateinančius šešis mėnesius planuojame keletą įdomių funkcijų ir pranešimų. Mūsų tikslai šiuo metu yra nuolat pasirašyti bendradarbiavimo partnerius, plėtoti daugiau paslaugų ir funkcijų „Artory“ registre ir padidinti duomenų bazės tvirtumą su patikrintais įrašais. Dienos pabaigoje norime, kad „Artory“ būtų visų meno kūrinių ir kolekcionuojamos istorijos pagrindinė knyga.