Savo kriptovaliutos kūrimas

Pirmoji kriptovaliuta atsirado tada, kai 2008-aisiais Satoshi Nakamoto sumanė kurti Bitcoin. Tuo metu pasaulio ekonomika artėjo prie neramumų atėjus Didžiajam nuosmukiui. Dėl ekonominių krizių centralizuoti bankai ir vyriausybės paprastai išsipirko iš bėdų spausdindami daugiau pinigų ir juos užtvindydami. Priešingai, „Bitcoin“ sukūrė riboto tiekimo finansinę sistemą su nauju monetų tiražu, skirtu griežtais dešimties minučių intervalais. Ši sistema užtikrina, kad centralizuota institucija niekada nekeičia Bitcoin pasiūlos pagal matematiškai pagrįstus parametrus, kad nuvertintų valiutą per masinę infliaciją.

Pirmą kartą pakartojus „Bitcoin“, „blockchain“ technologija suteikia galimybę visiems asmenims susikurti savo kriptovaliutą. Taigi, kaip elgtumėtės taip elgdamiesi?

Sukurkite savo kriptovaliutą

Kriptovaliuta Rubė Goldbergas

Entuziazmo kupinas inžinierius gali norėti parašyti visą kodą nuo nulio. Įkvėptas novatoriškų koncepcijų esamoms, sudėtingoms problemoms spręsti, jis gali norėti nutiesti savo kelią ir pasiūlyti naujus sprendimus. Šis požiūris kyla kaip sunkus iššūkis. Jis nėra skirtas silpnavaliams. Tai negalima pasiekti be galingų išteklių ir daug laiko reikalaujančio darbo.

Aš turėsiu tai, ką jis turi

Arba atvirojo kodo programinė įranga suteikia populiarų mechanizmą, kad programuotojai galėtų paskelbti savo programinę įrangą ir dalytis savo kodu. Projektai, palaikomi kaip atvirasis šaltinis, išleidžia savo šaltinio kodą visuomenei tokiose saugyklose kaip „GitHub“. Šie projektai leidžia bet kam naudoti savo programinę įrangą pagal bet kurią nurodytą licencijos sutartį.

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ yra atviro kodo programinė įranga, kurią galite naudoti rasti „GitHub“. Kiekvienas gali peržiūrėti kodą, jį atsisiųsti, modifikuoti ir įtraukti į savo projektą. Taigi kiekvienas gali pasiimti „Bitcoin“ kodą ir naudoti jį kaip savo kriptovaliutos projekto pagrindą.

Įgyvendinkite keletą kodo modifikacijų ir dabar turite savo naują kriptovaliutą. Bet kuris esamas atvirojo kodo kriptovaliutos projektas tinka šiam procesui.

Charlie Lee tokiu būdu sukūrė „Litecoin“. Jis paėmė „Bitcoin“ kodą, šiek tiek pakeitė komponentus, pvz., Padidino bloko dydį, tada išleido jį kaip naują ir atskirą projektą. „Litecoin“ siekė būti greitesne ir pigesne „Bitcoin“ versija, kuri palengvintų mokėjimus ir veiktų kaip valiuta, papildanti „Bitcoin“ kaip parduotuvės ar vertės vaidmenį..

Šaltinio kodo šakutės lik Litecoin skiriasi nuo kietųjų šaknų, sukurdamos naują kodų bazę ir veikdamos nauju tinklo mazgų rinkiniu. Kieta šakutė yra tiesiog pradinio projekto atnaujinimas; ji atnaujina savo pagrindinės monetos kodo bazę ir naudoja tuos pačius tinklo mazgus, kaip ir originali blokinė grandinė, iš kurios ji išsišakoja.

„Litecoin“ taip pat turi savo „GitHub“.

„GitHub“ Bitcoin kodo saugykla

„GitHub“ Bitcoin kodo saugykla

Stovėti ant milžinų pečių: paleisti žetoną

„Ethereum“ tinklas suteikia vartotojams galimybę lengvai susikurti savo kriptovaliutos žetonus, nekoduojant visos sistemos nuo nulio ir nesiskolinant iš kitų monetų kodo. „Ethereum“ ERC-20 standartas apibrėžia funkcijų, kurių reikia laikytis programuotojams, sąrašą, norint sukurti naują prieigos raktą, kuris veiks „Ethereum“ blokų grandinėje. EMTT reiškia „Ethereum Request for Comment“, o skaičius yra indeksas, nurodantis pasiūlymą.

Norėdami įdiegti ERC-20 žetonų standartą, kad sukurtumėte savo kriptovaliutą, turėtumėte koduoti visus reikalingus elementus. Šie elementai apima valiutos pavadinimą ir jos simbolį (pvz., Valiutos žymeklį, pvz., BTC – Bitcoin ir ETH – eterį). Jūs sukursite kodą, kad nustatytumėte bendrą monetų kiekį savo valiuta, ir tada jūs užprogramuotumėte funkciją, kad grąžintumėte dabartinį tam tikros sąskaitos likutį. Galiausiai, jūs taip pat užprogramuotumėte monetas iš vienos sąskaitos į kitą perkelti funkcijas, taip pat įvairias kitas būtinas kodavimo funkcijas.

Šio požiūrio pranašumai yra tai, kad jūs neturite įdiegti savo „blockchain“. Jūsų žetonas bus saugomas esamose piniginėse; jums nereikės kurti naujos piniginės ar pridėti naujos funkcijos prie esamos piniginės. Nuo žodžio „go“ jis veiks ir perspektyviame aktyvių mazgų tinkle.

Ethereum organizacija pateikia žingsnis po žingsnio vadovas apie tai, kaip tai padaryti nuo pat pradžios iki pabaigos.

„Waves“ platforma leidžia dar lengviau paleisti savo žetoną. Programai „Waves“ nereikia žinoti, kaip programuoti, o naują valiutą galima nustatyti maždaug per minutę.

„Ethereum ERC-20“ žetonas gali atstovauti daugybei tokenizuoto turto (investicinės sutartys, IOU, žaidimo žetonas ir kt.), Tačiau „Waves“ daugiausia dėmesio skiria žetonų, skirtų prekybai pinigais biržoje, kūrimui. „Waves“ sukurti žetonai yra susieti su „fiat“ valiuta, ir tada jie iš esmės parduodami kaip atsargos ta valiuta. Pavyzdžiui, naujas „Wave“ žetonas „MyLovelyNewCoin“ gali būti susietas su JAV doleriu. Kiekviena „MyLovelyTokenCoin“ reiškia vieną dolerį. Tai sumažina perdavimo išlaidas ir pagreitina operaciją. Arba „Waves“ taip pat gali naudoti nusistovėjusias kriptovaliutas, tokias kaip „Bitcoin“, kad būtų pagrindas už „Waves“ žetono.

Žemyn iki dugno dolerio

Kriptovaliutos „Simpsonų“ moneta

Andy Warholas garsiai pasakė, kad ateityje visi garsės penkiolika minučių. Tradiciškai tik vyriausybės ir galingos organizacijos išleido valiutą. Tačiau šiais laikais technologijos suteikia galimybę kiekvienam asmeniškai susikurti savo asmeninę valiutą. Galite susikurti savo ekonomiką, net jei tai trunka mažiau nei penkiolika minučių.

Nepriklausomai nuo naudojamo proceso, tikriausiai pamatysime, kad asmenys ir toliau papildys augantį daugiau nei 1500 šiuo metu apyvartoje esančių kriptovaliutų sąrašą. Žmonės netgi gali tai padaryti, jei ne dėl kitos priežasties, kaip tik antspauduoti monetą su savo tapatybe.