Iranas, ir Venesuela šiuo metu susiduria su finansinių sankcijų, kurias įvedė JAV, banga. Kaip ir galima tikėtis, atitinkamos jų vyriausybės aktyviai ieško būdų, kaip juos apeiti.
Be to, skaitmeninių valiutų naudojimas leistų prekybos partneriams atlikti sandorius su abiem tautomis, nepriklausančioms standartinei tarptautinei pinigų sistemai, ir padėtų išlaikyti atvirą jų ekonomiką..
Tai neabejotinai atrodo atsakymas dabar, bet ar ši strategija galėtų veikti?
Venesuelos padėtis
Nuo 2015 m. Venesuela nesivaržo nuo Obamos administracijos taikomų vykdomojo rašto (E.O) 13692 taikytų sankcijų, kurios buvo skirtos „Turto blokavimui ir tam tikrų asmenų, prisidedančių prie padėties Venesueloje, atvykimo sustabdymui“..
Pasak a Baltųjų rūmų paskelbtas pareiškimas, sankcijos buvo sukurtos siekiant užkirsti kelią Venesuelos prezidentui Nicolásui Maduro ir jo administracijai pasinaudoti JAV finansų sistema siekiant plėšti savo šalį.
Jungtinių Valstijų vyriausybė apkaltino Maduro vyriausybę įkalindama opozicijos narius ir naudodama smurtą žodžio laisvei slopinti.
Vyriausybės pareigūnų paplitusi korupcija ir bandymai likviduoti viešąjį turtą taip pat paskatino sankcijas įgyvendinti.
Įteikimo metu dauguma Venesuelos gyventojų susidūrė su dideliu maisto trūkumu ir turėjo labai ribotas galimybes naudotis medicinine priežiūra ir pagrindiniais patogumais. Deja, taip ir yra.
JAV sankcijos ir plačiai paplitusi korupcija nusiaubė Venesuelos ekonomiką.
Paskutinis sankcijų raundas buvo įvestas gegužę, kai Maduro laimėjo prezidento rinkimus. Jie uždraudė įmones ir JAV piliečius pirkti Venesuelos skolą ar įsitraukti į vyriausybės gautinas sumas.
Venesuelos infliacijos lygis
Pagal naujausią TVF statistinius duomenis, Pietų Amerikos tautos infliacija bus maždaug 1 000 000 proc. iki 2018 m. pabaigos.
Vasario mėnesį šalis pradėjo savo kriptovaliutą „Petro“, kurią, matyt, palaiko šalies mineralų ir naftos atsargos. Taip siekta apeiti JAV sankcijas.
Vienas didžiausių skaitmeninių valiutų pranašumų ekonomikai yra tas, kad nors ir nestabilios, Venesuelos bolivaras yra daug blogesnis. Krauja vertę beveik kiekvieną dieną.
Tačiau yra keletas problemų, susijusių su kriptovaliutos įsisavinimu, nes minimalus darbo užmokestis yra per mažas, kad per trumpą laiką galėtų reikšmingai paveikti Venesuelos kriptografinę ekonomiką..
Atsižvelgiant į tai, kad šalies minimalus mėnesinis atlyginimas yra maždaug 1,61 USD. Tai yra apie 0,00020 bitkoinų. Sakoma, kad „Dash“ kriptovaliuta yra teigiamai įvertinta šalyje, nes jos naudojimas viršija visas kitas kriptovaliutas.
Pasak „Dash Force News“, Teigiama, kad daugiau nei 500 prekybininkų naudoja dabar plačiai paplitusią „peer-to-peer“ skaitmeninę valiutą, kuri gali pasigirti daugiau nei 10 000 vartotojų.
Iranas ir kriptovaliutos
Skirtingai nuo Venesuelos ekonomikos, kurią niokojo korupcija ir sankcijos ir pažodžiui ant kelių, Irano ekonomika virtualiai skaičiuoja JAV taikant sankcijas..
Tai įvyko po Amerikos pasitraukimo iš Irano branduolinio susitarimo gegužę, kai pirmasis sankcijų raundas šalį gali įvykti 2018 m. Rugpjūčio 6 d..
Sritys, kurios šiuo atveju bus paveiktos, yra JAV dolerių pirkimas, aukso ir kitų tauriųjų metalų prekyba, aviacija ir automobilių pramonė.
Mažiau šalių, norinčių prekiauti su Iranu, bijodami bausti už JAV sankcijas, atrodo, kad kriptovaliutos yra logiškas pasirinkimas. Tačiau Arabijos įlankos tauta palaiko meilės ir neapykantos ryšį su skaitmeninėmis valiutomis.
Balandžio mėnesį šalies centrinis bankas uždraudė bankams prekiauti kriptovaliutomis, kai kilo rūpesčių dėl pinigų skalbimo. Siekdamas sušvelninti mažėjančios valiutos poveikį, Iranas taip pat padarė neteisėtą pinigų mainus už savo bankų sistemos ribų.
Pasak Irano informacinių ir ryšių technologijų ministro Mohammado Javado Azari-Jahromi, tikslas buvo visiškai nepanaikinti apskritai naudoti skaitmenines valiutas, tačiau siekiant užkirsti kelią užsienio valiutai išeiti iš šalies.
Be to, jos vyriausybė taip pat eksperimentiškai pradėjo vietinį kriptovaliutų projektą. Projektas buvo pradėtas siekiant išbandyti būdus, kuriais kriptografija padėtų paremti ekonomiką, kai tik prasidės JAV sankcijos.
Šiuo metu kai kurios Irano įstaigos priima kriptovaliutų indėlius. Pasak „Cryptoslate“, internetinė viešbučių rezervavimo platforma „HotelsInIran“ skatina naudoti „Bitcoin“, „Cash Bitcoin“ ir „Ethereum“ nakvynei užsisakyti Irane..
Tačiau akivaizdu, kad tai nėra neteisėta, turint omenyje, kad tai daugiausia indėliai, ir valiutos keitimas šalyje nevyksta.
Gali būti, kad netrukus tarp gresiančių JAV sankcijų Iranas pradės savo kriptovaliutą.
JAV konfiskuoja Irano kriptografijos turėtojo turtą
JAV vyriausybė neaiškiomis aplinkybėmis konfiskavo iraniečiams bitkoiną. Dėl šios nerimą keliančios tendencijos įsitraukė Irano „Blockchain“ asociacija. Iki šiol konfiskuota mažiausiai 500 bitkoinų, kurių vertė siekia 5,77 mln.
Tačiau Irano vyriausybė nedalyvavo šiame klausime, nes prekyba skaitmeninėmis valiutomis šalies viduje yra neteisėta.
Išvada
Sprendžiant, ar kriptovaliutos gali išspręsti Venesuelos situaciją, šiuo metu šalis tiesiog turi per daug vidinių problemų, kad jos ekonomika galėtų padaryti reikšmingą pažangą per trumpą laiką.
Kalbant apie Iraną, šalis eksportuoja daug naftos į ekonomiškai įtakingas šalis, tokias kaip Kinija, kuri per dieną importuoja apie 650 000 barelių..
Pasinaudojus šiuo ištekliu ir įtikinant importuojančias šalis naudotis kriptovaliuta (kurią ji dar nepradėjo paleisti), neabejotinai padėtų bent jau teoriškai bufuoti Irano ekonomiką nuo sankcijų.
Tačiau iš tikrųjų jo likimą galiausiai nuspręs ekonominių jėgų derinys.