Socialiniai tinklai prasiskverbia į didelę mūsų šiuolaikinio gyvenimo dalį. Tiek, kad iš niekur atsirado visos pramonės šakos ir įmonės, stengdamosi susimokėti už vieną pagrindinių žmogaus poreikių – poreikį prisijungti. Tačiau dabar, kai šie tinklai artėja prie pilnos brandos, interneto bendruomenė užduoda rimtų klausimų apie naudą, palyginti su trūkumais. Kadangi visi žinome, kad tokie gigantai kaip „Facebook“ ir „Youtube“ nugalės amžinai, todėl galima sakyti, kad naudojant tokią svetainę kaip themarketingheaven.com kaip jie yra viena iš geriausių svetainių, iš kurių galima įsigyti „YouTube“ peržiūras visada bus pelninga, nes dauguma žmonių iš viso pasaulio turi prieigą prie jų ir dauguma net praleidžia daug laiko šiems.

Be abejo, būsite susipažinę su „Facebook“ skandalu, palietusiu daugelį jo vartotojų. Kaip įprasta, besiskleidžianti drama virė viena didele problema – pasitikėjimo klausimu. Be pasitikėjimo neturinčios sistemos yra „blockchain“ pagrįstų sprendimų priekis ir centras. Kaip tiksliai atrodys „blockchain“ socialinis ateities tinklas? Pažvelkime, kaip galėtų vystytis dabartiniai tinklai.

„Freemium“ – tai nemokama, bet vis tiek reikia mokėti

Skaitmeninio socialinio tinklo patirtis įvedė naujo tipo „freemium“ verslo modelį. Šiais laikais beveik visos sėkmingos technologijomis pagrįstos socialinės žiniasklaidos platformos siūlo nemokamą prieigą prie jų turinio. „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“, „Reddit“, jūs jį įvardijate, jie visi teikia.

Diagrama, rodanti šimtus socialinės žiniasklaidos platformų

Socialinės žiniasklaidos populiarumas. Išsaugojimo prizmės sutikimas

Bet neribota nemokama prieiga neapmoka sąskaitų. Kūrimas, serverių infrastruktūra ir personalas nėra nemenkos išlaidos socialinių tinklų versle. Taigi, kaip šios įmonės įneša grynųjų? Trumpai tariant, reklama ir analizė.

Reklama

Pagrindinis „freemium“ modelio prioritetas yra sukurti didelę vartotojų bazę. Kai tai pasieksite, sunkus dalykas tikrai prasideda: kaip parduoti daiktus šiems žmonėms. Deja, internetinė reklama nėra labai novatoriška sritis ir gana ilgai išliko gana nepakitusi. Todėl šiais laikais dauguma tinklų tiesiog parduoda svetainių tarpus. Kuo daugiau akių obuolių, tuo daugiau uždirbi.

Blaivus žvilgsnis į populiarius socialinius tinklus atskleidžia nerimą keliančią tendenciją; platformos stiprina savo reklamos pastangas. Pažvelkime į paprastą mėgstamų klausimų ar atsakymų svetainės palyginimą Quora. Kairėje turime dabartinę svetainę ir dešinę, švaresnę versiją iš kelerių metų atgal:

Senojo ir naujojo „Quora“ palyginimas

Quora – tik šlamštas buvusios šlovės apvalkalas

„Quora“ sklaidos kanalas dabar išmargintas reklaminėmis nuorodomis. Tai yra didelis „ne“ ne internetinės rinkodaros pasaulyje. Rinkodaros specialisto tikslas visada buvo nukreipti žmones į svetainę kuriant vertingą turinį, o ne agresyviai susieti vartotojus, kaip nurodyta aukščiau.

Vis daugiau ankstesnių „Quora“ naudotojų nebesinaudoja svetaine, nes surasti atitinkamą turinį kasant visas šiukšles tapo per daug vargo.

„Analytics“

Nors didžioji „Facebook“ pajamų dalis gaunama iš tikslinės reklamos, prieštaringai vertinant, ji taip pat uždirba iš vartotojų duomenų pardavimo. „Facebook“ yra galinga, matydama vartotojų tendencijas gerokai anksčiau nei apie bet kurį kitą verslą planetoje.

Jūs galite būti tikri, kad visos kitos įmonės yra pasirengusios mokėti ir mokėti už tokią informaciją. Tačiau oficialių pajamų numerių nėra, nes tokios kompanijos kaip „Facebook“ ir „Google“ paprastai nori, kad šie skaičiai būtų slėpti dėl akivaizdžių priežasčių.

„Blockchain“ prie gelbėjimo?

Steemas yra vienas seniausių „blockchain“ socialinio tinklo veikimo pavyzdžių. Tai suteikia mums vertingų įžvalgų apie ankstyvą šios srities tyrinėjimą. Pirmieji žaidėjai kosmose ne visada dominuoja, kaip matėme su „MySpace“ ir kai kuriais kitais ankstyvaisiais naudotojais, kuriuos sutriuškino antrosios kartos kompanijos.

Kai kurios pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria brandus šiandieninis socialinis tinklas, yra:

  • Netikros naujienos („Facebook“)
  • Pernelyg didelis troliavimas („Twitter“)
  • Cenzūra ir demonetizavimas (Youtube)
  • Visiškai sukčiai

„Facebook“ nesėkmė neabejotinai suteikė galimybę pradedantiems „blockchain“ verslininkams įšokti ir pažadėti “Revoliucija, jei jūs tiesiog išmeskite šiek tiek pinigų mūsų keliu”. Bet ar šie „blockchain“ socialinių tinklų startuoliai turi pjūvius, kad patvirtintų šias pretenzijas? Akivaizdu, kad jų laukia sunkus kelias. Laimei, „blockchain“ turi daug ką pasiūlyti.

1. Skaidrumas & Valdymas

Tinkamai įdiegta blokų grandinė leistų patikrinti svarbią informaciją ir operacijas skirtingiems serveriams, kūrėjams ir, tiesą sakant, tikrosios bendruomenės vartotojams. „Blockchain“ socialiniai tinklai, įgyvendinantys skaidrų demokratinį tinklo valdymo procesą, vartotojus priims kur kas greičiau nei tuos, kurie to nepadaro.

Tokie projektai kaip „Aragon“ sprendžia šiuos „blockchain“ valdymo ir skaitmeninių jurisdikcijų klausimus. „Aragon“ dėmesys skiriamas tam, kad kas nors galėtų kurti decentralizuotas organizacijas, turinčias horizontalesnes įmonės struktūras. Be to, jūs įgyjate galimybę susikurti savo skaitmeninę teismų sistemą ir leisti tinklui nuspręsti, kaip išspręsti ginčus ir judėti į priekį.

„Aragon“ logotipas

2. Gauti pajamų iš jūsų turinio

Visą laiką dirbantys turinio kūrėjai labai gerai žino, kad norint užsidirbti pinigų dabartinėje interneto aplinkoje reikia perduoti savo galią trečiųjų šalių skelbimų tinklams ar prenumeratos paslaugoms. Atrodo, kad tarpininkas yra šalia kiekvieno kampo.

Tačiau tokie „blockchain“ projektai kaip Drąsi naršyklė, naudodamiesi kriptovaliuta „Basic Attention Token“ (BAT), bando visiškai pašalinti šiuos tarpininkus. „Brave“ ekosistemoje leidėjai, vartotojai ir reklamuotojai perduoda vertę vieni kitiems, o vartotojai gali tiesiogiai prisidėti prie savo mėgstamų kūrėjų naudodami GPGB.

Be to, galite pasirinkti pasirinkti reklamą ir gauti už tai atlyginimą, tokiu būdu pašalindami reklamuotojų poreikį priversti savo kampanijas tiems vartotojams, kurie tiesiog nesidomi. Leidėjai taip pat gali apdovanoti ištikimus sekėjus konkursuose, socialinės žiniasklaidos priemonėse ir pan. Visa tai, nereikalaujant trečiosios šalies.

Pagrindinis dėmesio ženklas

3. Kontroliuokite savo duomenis

Svarbus funkcinių blokų grandinių elementas yra galimybė dvigubai išleisti išlaidas sandoriams panaikinti. Kiekvienas knygos įrašas turi būti unikalus. Šis principas gali būti taikomas siekiant apsaugoti vartotojo tapatybę nuo sukčiavimo ir kovoti su dabartine robotų ir padirbtų sąskaitų epidemija.

Pilietiškas, savęs aprašymas „Saugi tapatybės ekosistema“ stengiasi išspręsti šias problemas. „Blockchain“ socialiniame tinkle jūs pagaliau turite galimybę turėti savo duomenis ir tiksliai nuspręsti, kas dar turi prieigą prie jų. Be to, jei nuspręsite ištrinti dalis ar visus duomenis, jie bus ištrinti visur tinkle. Nereikia jaudintis, ar pašaliniai žaidėjai vis dar turi prieigą prie jos ir todėl galėtų pirkti ar parduoti šešėlinės reklamos rinkoje.

Pilietinis logotipas

Rizika Ahoy

„Steem“ platforma yra įdomus eksperimentas ir toliau išryškina kai kurias problemas, kurias turės įveikti „blockchain“ socialiniai tinklai, kai šie tinklai yra kuriami.

1. Plagiatas

Plagiatas vis dar yra labai didelė „Steem“ turinio kūrėjų problema. Nepaisant „Google“ vykdomos demonetizuojančios kampanijos per „YouTube“, jos turinio algoritmai ypač efektyviai sprendžia turinio dublikatą. „Google“ anksti, kai jie kūrė savo paieškos programą, suprato, kad internetas, užpildytas kopijomis įklijuoto turinio, gali labai greitai tapti bevertis. Tai yra rimta problema, kurios „blockchain“ socialiniai tinklai šiuo metu nesprendžia.

2. Botai

Robotai tapo realia grėsme kai kurių socialinių tinklų gyvybingumui. Apgaulingi kūrėjai peržiūri kodo eilutes, ieškodami būdų, kaip žaisti sistemą. Pavyzdžiui, „Facebook“ tinkle „Patinka“ ir „Akcijos“ yra didelis svoris, o robotai naudojami šimtui ir tūkstančiams padirbtų sąskaitų sukurti. Naudojant robotus puslapiai gali būti aukštesni reitinge.

„Twitter“ atveju robotai yra žinomi pasaloje svarbios figūros ir populiarios paskyros. Be to, netikri profiliai, reklamuojantys aferas, apsunkina tikrą diskusiją platformoje. Ši problema pateko ir į „Steemit“ tinklą. Naujausio vidutinio lygio pranešimo šia tema komentatorius turėjo pasakyti:

„Pasiūlymų robotai griauna platformą, ir aš bijau, kad ji per toli. Rankinis kuravimas nebeskatinamas “.

3. Žetonų ekonomika

Nepaisant pažadų dėl finansinės lygybės kriptovaliutų ekosistemoje, vis tiek matome tradicinėje sistemoje egzistuojančių problemų. Būtent, kai keli žaidėjai gauna daug žetonų, tai neišvengiamai veda į tai, kad šie banginiai nurodo, kaip veikia tinklas. Demokratija nėra tiesiog supakuota su kiekviena blokų grandine, ją reikia tinkamai įgyvendinti.

„Steem“ simbolinė kaina iki šiol taip pat neatsilaikė rinkose. Norint pritraukti aukščiausios kokybės turinio kūrėjus į tinklą, reikia bendruomenės, kuri galėtų jiems sumokėti naudinga žetonu. Ir su ženklu, kuris, tikiuosi, ateityje išlaikys savo vertę.

4. „Pirmojo judėjimo“ pranašumas

Faktas yra tas, kad „Facebook“ turi daugiau nei du milijardus aktyvių vartotojų per mėnesį. Tam pasiekti prireikė 14 metų. „X“, „Y“ ir „Z“ projektai paprasčiausiai nesiruošia įveikti senesnių, labiau įsitvirtinusių projektų be kovos, „blockchain“ ar ne. Yra labai reali galimybė, kad „Facebook“ į mišinį gali tiesiog įtraukti savo kriptovaliutą. Jie taip pat turi didžiulę karo skrynią, kad galėtų finansuoti plėtrą. Taip pat jie turi veikiančių produktų, kurių nereikia sieti su šiek tiek sukčiavusiu ICO įvaizdžiu.

Išvada: „Blockchain“ socialinio tinklo ateitis

Kito „blockchain Facebook“ ar „blockchain Twitter“ kūrimas nebus lengva užduotis. „Facebook“ ir „Twitter“ atvejais sprendimus priima galingiausi organizacijos žmonės. Kadangi šiomis įmonėmis prekiaujama viešai, šie sprendimai dažniausiai grindžiami maksimaliu akcininkų pelno didinimu, o ne vertės padidinimu vartotojams.

„Blockchain“ ateities socialinis tinklas pasuks šį modelį ant galvos ir sieks sukurti vertę visiems tinklo žmonėms: kūrėjams, kūrėjams, investuotojams ir vartotojams. Vis dar ankstyvos dienos ir bus daug nesėkmių. Tačiau iš pirmo žvilgsnio daugelis projektų sufleruoja, kad laukiame laukinio revoliucinio važiavimo. Taigi prisiriškite ir stebėkite!