Informacijos perkėlimas visame pasaulyje mums yra labai geras dalykas. Kai atsimenate net prieš dešimtmetį, pirmasis „iPhone“ buvo vos apyvartoje. Dabar visi esame priklausomi nuo savo ekranų. Tačiau akivaizdu, kad duomenų paketus siųsti per stratosferą yra daug lengviau nei siųsti fizinius objektus. Logistika vis dar yra logistinis košmaras.
Kodėl logistika tokia bėda?
Pagalvokite apie kompiuterį, kuriame rašote, stiklinę, iš kurios geriate, ar automobilį, kuriuo vairuojate. Yra keletas milijonų veiksnių, kurie atsiranda prieš jiems patekus į jūsų rankas. Anot „Logistics Management“, audros atviroje jūroje smogia prancūzų sunkvežimių vairuotojai ir duobės kelyje ataskaita, aštuonios svarbiausios pramonės problemos:
Kuro sąnaudos
Augant elektroninės prekybos ir globalizacijos bumui (prognozuojama, kad pasaulinės mažmeninės elektroninės prekybos pardavimai pasieks beveik 5 trln. USD iki 2021 m.) logistika dar niekada nebuvo tokia reikalinga ar sudėtinga. Anksčiau pirkdavome vietinių produktų ir namo grįždavome egzotinių daiktų tik grįžę iš atostogų.
Bet dabar mes norime prekių iš Kinijos, Europos, Pietų Amerikos … ir tai reiškia daug rankų keitimą. Ir daug dujų, kad patektumėte iš A į B. Dėl to labai sunku išlaikyti žemas pristatymo kainas, kai kuro kainos nepriklauso nuo jūsų..
Verslo procesų tobulinimas
Per daug įmonių stebėdamos paketus naudojasi archajiška praktika. Pasak „Smart Containers“ generalinio direktoriaus Richardo Ettlio, kažkas tokio paprasto, kaip vienos pakuotės gabenimas, gali užtrukti iki 200 skirtingų ryšių tarp visų tiekimo grandinės šalių!
Akivaizdu, kad tai reiškia didesnes išlaidas, sumažėjusį efektyvumą, spragas dėl žmogaus klaidų ir daugiau galimybių pamesti ar pavogti daiktus. Iš tikrųjų krovinių vagystės logistikos pramonei kainuoja tiek pat, kiek 30 milijardų dolerių metai.
Klientų aptarnavimas
Šiandienos klientai tikisi geresnio klientų aptarnavimo ir greitesnio pristatymo. Tačiau jie taip pat reikalauja skaidrumo ir nori sužinoti, kur yra jų paketas ir kaip jį rasti. Čia vis dėlto kicker. Lūkesčiai padidėjo, tačiau noras mokėti papildomai už greitesnį ir efektyvesnį pristatymą – ne.
Kai kurie 64 proc klientų sako, kad nėra pasirengę mokėti papildomai už mažiau nei dviejų dienų siuntimą. Tai kelia nemažą problemą logistikos pramonei, kuri patenkina tokius didelius lūkesčius.
Ekonomika
Kaip ir bet kuri kita pramonė, ekonomikos būklė apskritai daro didelę įtaką logistikai. Kuro kaina čia yra pagrindinis veiksnys, tačiau taip pat didėja atitikties taisyklių padidėjimas, paklausos sumažėjimas, auganti kredito krizė ir auganti infliacija JAV..
Namų kainos turi a pagrindinis poveikis logistikos pramonėje. Kai yra pakilimas, reikia didesnių statybinių medžiagų ir didesnio gamybos poreikio visose pramonės šakose, pradedant dujomis ir mineralais, baigiant gamyba.
Personalo
Sunkvežimių vairuotojų trūkumas
Pagal tyrimus Amerikos sunkvežimių asociacijų (ATA), JAV sunkvežimių pramonė susiduria su dideliu vairuotojų trūkumu. Norint išlaikyti dabartinę darbo jėgą, per ateinantį dešimtmetį jiems reikės samdyti apie 900 000 naujų operatorių. Be to, vairuotojų išlaikymas yra nuolatinis iššūkis logistikos operatoriams.
Vyriausybės nuostatai
Logistikos įmonės turi atsižvelgti į federalinius, valstijos ir vietos reikalavimus. Svarstant logistiką pasauliniu mastu, tai tampa dar didesniu iššūkiu. Pagal UPS profesionalas „Eric Souza“ įmonės privalo turėti patikimą atitikties programą, priešingu atveju rizikuoja atsidurti karštame vandenyje.
Aplinkosaugos klausimai
Kovos su tuščiąja eiga ir kitos išmetamųjų teršalų mažinimo taisyklės gali padidinti atitikties išlaidas ir jas reikia atidžiai valdyti. Vėlgi, tai skiriasi priklausomai nuo jurisdikcijos ir reikalauja griežtumo priemonių ES nei, pavyzdžiui, JAV.
Technologijų strategija & Įgyvendinimas
Beveik nėra logistikos specialisto, kuris nesutiktų, kad esamą infrastruktūrą reikia atnaujinti. Tačiau problema išlieka prisitaikant prie naujų, efektyvesnių sistemų sąnaudų.
„Blockchain Tech“ gelbėjimui
„Blockchain“ technologija nėra sidabrinė kulka, leidžianti išspręsti visas pasaulio problemas (kad ir kaip tai būtų teigiama). Dabartinė „blockchain“ technologija turi subręsti, kad būtų galima keisti mastelį ir pagerinti jų naudojimą. Beje, kai kurios pagrindinės pasaulinės kompanijos, įskaitant „Walmart“, jau naudoja ją efektyviai sekti prekes ir sumažinti išlaidas.
Praėjusiais metais mažmeninės prekybos milžinė dirbo su IBM iniciatyva, stebėdama tam tikrus maisto produktus tiekimo grandinėje, padarydama džiuginančius rezultatus. Dabar jie pateikia „blockchain“ patentus, kurie gali apimti visą tiekimo grandinės valdymą ir netgi mokėjimą tiekėjams.
Tačiau, nors „blockchain“ technologija atrodo ypač tinkama didinti efektyvumą ir verslo procesus, ką ji turi bendro su degalų kaina? Potencialiai, gana daug.
„Blockchain“ gali reguliuoti pasiūlą ir paklausą
Pagal Pasaulio ekonomikos forumas, viena iš pagrindinių problemų, darančių įtaką energijos kainoms, yra energijos vartojimo efektyvumas – pasiūlos ir paklausos jėgų reguliavimas ir stabilesnės kainos.
„Blockchain“ gali būti išmanioji sandorių platforma, leidžianti energijos vartotojams tapti „vartotojais“, gaminančiais ir parduodančiais energijos perteklių ir padedančia tinklo operatoriams efektyviau veikti, nes jie gali realiu laiku subalansuoti pasiūlą ir paklausą..
Efektyvumo didinimas, išlaidų mažinimas, geresnis klientų aptarnavimas
Kiekvienais metais kai kurie 140 milijardų dolerių yra susijęs su mokėjimo ginčais transporto pramonėje. Įgyvendinant pažangias mokėjimų sutartis, šie ginčai tampa praeitimi. Be to, galimybė beveik akimirksniu siųsti lėšas ETH sumažina banko mokesčius ir ilgus procesus, tuo pačiu garantuodama mokėjimą.
„Winnesota Blockchain Infographic“ / https://bit.ly/2KMK44h
Visi šie privalumai perduodami galutiniam klientui. Žinoma, logistikos kompanijoms reikės administruoti privatų blokų grandinę tais atvejais, kai jos negali atskleisti visos informacijos apie pakuotės turinį. Tačiau „blockchain“ technologija suteikia galimybę įmonėms parodyti atitinkamą pasirinktą informaciją. Ir kiekvienam operatoriui kiekvienoje tiekimo grandinės grandyje realiuoju laiku matyti tą pačią informaciją.
Iki to laiko, kol „blockchain“ technologija išnaudoja visą savo potencialą, dar reikia nueiti ilgą kelią. Bet jei dar kūdikystėje jis gali reguliuoti energijos tiekimo ir paklausos jėgas, ar įmanoma, kad galėtume tai perkelti į kitas sritis?
Kaip paskirstytų knygų technologijų taikymas paveiktų nekilnojamąjį turtą, sumažintų talentų spragas ir netgi padėtų įmonėms vykdyti įvairius aplinkosauginius įsipareigojimus?
Yra tikrai didelis „blockchain“ technologijos potencialas sujudinti kiekvieną pramonę visur. Taigi klausimas, kada, o ne ar, gali būti aktualesnis.