Tinklinis skaičiavimas, debesų palikuonis ir didysis brolis paskirstytam skaičiavimui.

Pagalvokite apie tinklo skaičiavimą kaip dviejų pagrindinių organizavimo sistemų susikirtimą: debesų kompiuteriją ir komunalines paslaugas, pvz., Elektrą. Šioje sankryžoje tinklinis skaičiavimas leidžia jums naudotis skaičiavimo ištekliais saugūs interneto vartai, centralizuota, o ne. Lygiai taip pat, kaip jūs pasinaudotumėte netoliese esančiomis energijos linijomis iš tų didingų elektronų, kuriais mes pasikliaujame.

Šiuolaikinis elektros tinklas turės daug įvesties šaltinių. Pavyzdžiui, elektrinės daug prisideda prie elektros tinklo, tačiau augančios technologijos, tokios kaip saulės baterijos ir vėjo malūnai, demokratizuoja energijos gamybą.

Nepriklausomi ir amatininkai elektros gamintojai gali prisidėti prie elektros tinklo ir gauti kompensaciją. Kai kuriais atvejais tai yra energijos perteklius.

Pavyzdžiui, ūkininkai gali turėti saulės baterijas, kad galėtų gaminti pigesnę elektrą vietoje. Tačiau ūkininkas negali laikyti nenaudojamų elektronų būsimam naudojimui, todėl gali pasirinkti, ar tą energijos perteklių nukreipti atgal į energijos tinklą, kur kiti galės jį panaudoti. Vieno žmogaus švaistomi elektronai yra kito visiškai įkrauta „Tesla“.

Tinklo skaičiavimas yra panašus į elektros tinklą. Dideli ir maži bendraautoriai gali pridėti prie tinklelio. Vartotojai gali naudotis skaičiavimo tinkleliu ir naudotis paslaugomis, nepriklausomomis nuo bendraautoriaus.

Debesų, tinklelio ir paskirstytosios kompiuterijos

Norint geriau suprasti, kas yra tinklinis skaičiavimas, ir jo niuansinius skirtumus nuo paskirstytojo skaičiavimo, pirmiausia bus lengviau suprasti barjerą ir apribojimus, kuriuos tinklinis skaičiavimas gali įveikti. Kitaip tariant, matydami problemas, kurias gali išspręsti skaičiavimas tinkle, galėsime geriau suprasti, kas yra tinklo skaičiavimas.

Debesų kompiuterijos ribos yra ta vieta, kur spindi tinklelis

Tinklinis skaičiavimas yra debesų kompiuterijos pogrupis arba išplėtimas. Trumpai tariant, debesų kompiuterija yra skaičiavimo funkcijų perkėlimas iš išorės. Bendra debesų paslauga, pvz., Debesies duomenų saugykla iš „Google“ disko ar „Dropbox“, leidžia klientui saugoti savo duomenis tose įmonėse.

Kažkas, norintis naudoti debesies duomenų saugyklą, pasirenka tarp tokių paslaugų teikėjų kaip „Google“ diskas, „Dropbox“ ir „iCloud“. Bendrovė, su kuria jie eina, tada būtų debesies saugyklos teikėja. Klientų palaikymas, trikčių šalinimas, sąskaitų išrašymas, tinklo infrastruktūra ir visi debesų paslaugų teikimo klientui aspektai atsirastų tiesiogiai ir tik iš pasirinktos įmonės.

Gana paprasta, tiesa? Vienas klientas, vienas teikėjas. Tačiau mes ieškome debesų kompiuterijos apribojimų. Kur nepasiekiamos debesų kompiuterijos privilegijos ir paliekama vietos kitoms organizacinėms struktūroms, tokioms kaip tinklinis skaičiavimas?

Dažni debesų kompiuterijos kritikai:

  1. Vartotojo ištekliai yra skirti vienai simetriškai daugiaprocesinei (SMP) sistemai.
  2. Nenaudojami skaičiavimo ištekliai neveikia ir yra užrakinti vienoje užduotyje, kol ji bus baigta.
  3. Santykinai ribotas mastelis.

Tinklinis skaičiavimas

Debesų apribojimų vystymasis skaičiuojant tinklelį

Turint omenyje tinklo skaičiavimo ir viešųjų paslaugų tinklų paraleles, tokio tipo skaičiavimo organizavimas gali sušvelninti kai kuriuos įprastus kritinius duomenis, ribojančius debesų kompiuteriją.

Pažvelkime į kiekvieną iš šių teiginių ir ištirkime, kaip tinklelio sistema galėtų būti naudingesnė vartotojui, palyginti su tradicine debesų paslauga.

Debesų apribojimas Nr. 1: Vartotojo ištekliai yra skirti vienai simetriškai daugiaprocesinei (SMP) sistemai.

Aš naudosiu tikrai pagrindinį pavyzdį, kad pademonstruočiau šį skausmo tašką. Yra neuronų mokslininkas, norintis sugrūsti du duomenų rinkinius (A ir B rinkinius). Šie duomenų rinkiniai yra didžiuliai ir jai reikės perduoti užduotį debesijos tarnybai.

Debesų tarnybai nebus jokių problemų paleisti šiuos duomenų rinkinius ir ji mielai iš jų nuomojasi vieną mašiną savo duomenų rinkiniams apdoroti. Atminkite, kad jos duomenų rinkiniai yra išskirtiniai vienas kitam ir juos reikia tvarkyti atskirai.

Tai reiškia, kad vienintelei jos išsinuomotai SMP mašinai bus vykdomas A rinkinys, po kurio seka B. Jos vienintelis aparatas negali vienu metu apdoroti abiejų duomenų rinkinių..

Vis dėlto nesvarbu, kad jos nuomojami debesų aparatai yra sunkūs ir per mažiau nei kelias valandas perplėša didžiulius duomenų rinkinius. Duomenų apdorojimas užtruks mažiau laiko nei visas miegas mokslininkui.

Kas atsitiks, jei jai reikės atlikti tą patį apdorojimą, bet 100 duomenų rinkinių. Jos biudžetas vis tiek suteikia pakankamai lėšų, kad galėtų pasiekti vieną debesų SMP mašiną. Būdama mokslo darbuotoja, ji greitai atlieka matematiką ir supranta, kad visiems duomenims apdoroti prireiks beveik dviejų savaičių!

Tinklo pranašumas: Tas pats mokslininkas, turintis du duomenų rinkinius (A ir B rinkinius), galėjo naudotis tinklo paslauga. Užuot mokslininkei išsinuomojus vieną SMP mašiną iš debesų tarnybos, ji turėtų prieigą prie skaičiavimo tinklo ir išsinuomoti reikiamą skaičiavimo galią.

Du duomenų rinkiniai apdorojami vienu metu. Galbūt dviem mašinomis, kurių kiekviena skirta duomenų rinkiniui, arba tai gali būti tūkstančiai mašinų, kiekviena dalinai apdorojanti duomenų rinkinius. Nepaisant to, duomenys tvarkomi lygiagrečiai. Tai, ko reikėjo prieš šešias valandas dviem partijomis, dabar trunka tris valandas viena partija.

Šimtas duomenų rinkinių? Teoriškai tai vis tiek užtruktų tik tris valandas, nes kiekvienas duomenų rinkinys apdorojamas greta.

Debesų apribojimas Nr. 2: Nenaudojami skaičiavimo ištekliai neveikia ir yra užrakinti vienoje užduotyje, kol ji bus baigta.

Išplėtus aukščiau pateiktą neurologo pavyzdį, jos išsinuomota debesų paslauga viena po kitos savarankiškai apdorojo savo duomenų rinkinius..

Apdorodama bet kurį duomenų rinkinį, mokslininkė pastebėjo, kad jos nuomojama aparatinė įranga veikia tik 80 procentų jos pajėgumų. Likusių 20 procentų nepakanka antram duomenų rinkiniui apdoroti, o jis sėdi nenaudodamas laukdamas kitos užduoties.

Tinklo pranašumas: Apdorojimo galios pakavimas leidžia atlikti vieną užduotį keliose mašinose. Mokslininko duomenų rinkinių atveju tinklelio sistema galėtų apdoroti duomenis įvairiomis mašinų kombinacijomis.

Pavyzdžiui, du duomenų rinkiniai tinklelyje paskirstomi dviem mašinoms, kiekvienai iš jų naudojama 80 procentų mašinos, kurioje jie apdorojami. Likusieji 20 procentų nesėdėtų be darbo, vietoj to kitas tinklo vartotojas jį užfiksuoja. Šis tuščiosios eigos pajėgumų naudojimas yra svarbi tinklo skaičiavimo stipriųjų dalių sudedamoji dalis.

Debesų apribojimas Nr. 3: Santykinai ribotas mastelis

Nepaneigsi, kad debesų kompiuterijos galimybės yra eksponentiškai didesnės nei daugumoje lokalizuotų mašinų. Keli sluoksniai iš debesies kamino leido daug daugiau dalyvių visame lauke nei bet kada anksčiau.

Be to, debesų kompiuterija turi daug pranašumų, palyginti su tų pačių paslaugų savirūpinimu. Taigi sakant, kad debesų kompiuterija yra taip pat ribotas mastelis gali atrodyti paradoksalus.

Tačiau, palyginti su debesų kompiuterija, mastelį tinklelyje galima pasiekti dar geriau. Tai iš dalies lemia tinklo skaičiavimo moduliškumas, be efektyvesnio nenaudojamų išteklių naudojimo.

Tinklo pranašumas: Nepriklausomai nuo to, ar jūs prie jo prisidedate ar naudojatės, užduoties mastelis tinklelio skaičiavimo sistemoje gali būti toks pat paprastas, kaip įdiegti tinklo klientą papildomose mašinose.

Neurologo atveju ji sugebėjo paskirstyti savo poreikius nuo dviejų duomenų rinkinių iki 100 duomenų rinkinių per tą patį laikotarpį iš to paties biudžeto.

Paskirstytasis kompiuteris arba tinklinis kompiuteris?

Abu! Na, tarsi.

Pokalbyje gana įprasta naudoti tinklelį ir paskirstyti pakaitomis. Iš esmės abu terminai reiškia gana panašias sąvokas. Jie abu yra skaičiavimo išteklių organizavimo ir tinklų kūrimo sistemos.

Tačiau, jei jūs tikrai norite suskaidyti plaukus, tinklo skaičiavimas yra visa paskirstytų tinklų kolekcija. Pats tinklo skaičiavimas yra paskirstytasis paskirstytų tinklų tinklas. Meta jums pakankamai?

Kas bus toliau tinklelyje

Tai labai gerai suprato tinklo skaičiavimą. Tiesą sakant, yra daugialypė sistema, skirta organizuoti dinamiškų ir atskirų dalių asortimentą, siekiant kuo geriau jas išnaudoti. Kiekvienas skaičiavimo tinklo komponentas yra sudėtingas ir naudingas, skirtingai nei daugybė dalių, reikalingų viešajame elektros tinkle..

Panašus į komunalines paslaugas, kaip jis veikia, yra savas žvėris. Tačiau tikrasis poveikis yra bendras prieinamumas. Kadangi, kaip ir viešosios paslaugos, tinklo skaičiavimas vis labiau tampa „plug-and-play“ paslauga.

Kita tinklo skaičiavimo evoliucija greičiausiai bus blokų grandinėje. Tinklinis skaičiavimas remiasi tuo, kad kelios suinteresuotosios šalys pasitiki viena kita. Jau dabar tokie projektai kaip „Cosmos Network“ kuria decentralizuotas tinklo sistemas, kurios skatina tinklo sąveiką ir naudoja tinklo skaičiavimo tinklo galias..