„Bitcoin“ ateities sandoriai yra palyginti neseniai įvykę po reguliavimo patvirtinimo 2018 m. Pabaigoje. Jie leidžia prekiauti atsižvelgiant į būsimą Bitcoin vertę, tačiau nenaudojant biržų. Bitkoinų ateities pristatymas per šiuos metus pateikė įdomių pokyčių. Čia mes apžvelgsime trumpą bitkoinų ateities istoriją nuo jų įvedimo ir pažvelkime į tai, kas bus toliau.

Kas yra „Bitcoin“ ateities sandoriai?

Pirma, naudinga visiems, kurie gali būti migloti finansinėmis sąlygomis, kokia yra bitkoino ateitis?

Pagal ateities sandorį dvi šalys susitaria prekiauti prekėmis sutarta kaina ateityje. Pavyzdžiui, pagalvokite apie ūkininką, kuris auginimo sezono pradžioje parduoda grūdines kultūras. Jei grūdų kaina krinta nuo dabar iki derliaus nuėmimo, jis neturi savo kišenės.

Jo grūdų pirkėjai yra toje pačioje padėtyje, bet kitoje lygties pusėje. Jei grūdų kaina pakyla, jie gali rasti savo produktų pardavimo nuostolingai.

Ateities sandoriai yra būdas apsisaugoti nuo šių svyravimų. Pirkėjas ir pardavėjas sutinka ateityje vykdyti tam tikrą sandorį už sutartą kainą ir nustatytą datą. Susitarimas yra teisiškai įpareigojanti sutartis, pagal kurią šalys turi sudaryti pirkinį, neatsižvelgdamos į laimėtojus ar pralaimėtojus.

Finansų prekiautojai ateities sandorius naudoja kaip spekuliaciją apie būsimą turto kainą. Jei jie tiki, kad kainos kils, tada pirkdamas turtą už fiksuotą būsimą kainą prekybininkas gali parduoti tą turtą arba pačią ateities sandorį brangiau, kai rinkos kainos pakyla. Tai rizikingas verslas, o pelno gavimas priklauso nuo nuodugnaus rinkos svyravimų supratimo.

Bitcoin ateities sandoriai veikia panašiai. Pirkdami ir pardavinėdami bitkoinų ateities sandorius, investuotojai gali spėlioti apie būsimą bitino vertę niekada neturėdamas faktiškai turėti turto.

Trumpa Bitcoin ateities istorija

„Launch“

Bitcoin ateities sandoriai buvo tam tikrą laiką iki 2018 m., Tačiau jais prekiauta tik kriptografinėse biržose kaip nereguliuojamam turtui. Reguliuojami bitkoinų ateities sandoriai buvo įvesti 2017 m. Pabaigoje. Per vieną gruodžio savaitę savaitę dvi žymios ateities sandorių biržos, Čikagos valdybos pasirinkimo biržos (Cboe) ir Čikagos prekių biržos (CME), abi pradėjo prekiauti ateities sandoriais, pagrįstais bitkoinais..

Platesnė finansinė bendruomenė palankiai įvertino bitkoinų ateities įvedimą. Tai buvo pirmoji galimybė įsitraukti į prekybą bitkoinais, nebūtinai turint iš tikrųjų jų. Ji taip pat pasiūlė apsauginį reguliavimo saugumą ir teisėtumą.

Be to, prekyba bitkoinų ateities sandoriais turi naudos investuotojams tose šalyse, kurios uždraudė prekybą bitkoinais. Taip yra todėl, kad prekyba ateities sandoriais nereiškia paties bitkoino prekybos.

Kriptografijos bendruomenė taip pat išgyveno pradinį jaudulį pristatant bitkoinų ateities sandorius. Buvo manoma, kad rinkoje gali padidėti likvidumas dėl naujų investicijų antplūdžio.

Bitcoin kaina nuolat augo prieš šiuos įvykius „Cboe“ svetainė sugedo tą pačią dieną, kai prasidėjo prekyba bitkoinų ateities sandoriais, bitkoino kaina padidėjo 10 procentų.

Vidutinė „Bitcoin“ ateities sandorių paros apimtis antrąjį ketvirtį išaugo 93%, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, o atviros palūkanos viršijo 2400 sutarčių – 58%. Sužinokite daugiau apie prekybą #Bitcoin ateities sandoriai: https://t.co/adjWVWXBPQ pic.twitter.com/UQWC3nGGrI

– CMEGroup (@ CMEGroup) 2018 m. Liepos 20 d

Kai CME atidarė bitkoinų ateities prekybą po savaitės, bitkoinas pasiekė visų laikų aukščiausią kainą, viršijančią 20 tūkst. USD. Nors, kaip visi žinome, tai neprailgo.

Tada atėjo Meškos

Per pirmuosius 2018 m. Mėnesius bitkoino kaina stabiliai krito. Žlugus naujienų agentūroms ėmė spėlioti, ar bitkoinų ateities sandorių įvedimas padarė daugiau žalos nei naudos. WSJ išleido analizę sausio mėn. tai parodė, kad tuo tarpu mažesni investuotojai smarkiai vertino bitkoino kainą, o instituciniai investuotojai, prekiaujantys bitkoinų ateities sandoriais, buvo smukę ir mažino kainą.

Gegužės mėnesį San Francisko federalinis rezervų bankas išleido laišką tai rodo, kad greitą bitkoino infliaciją lėmė optimistiški investuotojai, kurie buvo įsitikinę, kad rinka gali toliau augti. Laiške buvo pabrėžta, kad bitkoinų ateities sandorių įvedimas suteikė pesimistiškiems investuotojams galimybę sutrumpinti bitkoinų rinką. Tokios trumpalaikės priemonės anksčiau nebuvo.

Nors visiškai įmanoma, kad dėl reguliuojamų bitkoinų ateities sandorių sumažėjo rinkos kaina, prekybos apimtis nebūtinai atitinka šią teoriją. „CME Group“ liepą tviteryje paskelbė, kad jų antrojo ketvirčio prekybos statistika rodo, kad vidutinis dienos apimties padidėjimas 93 procentais per pirmąjį ketvirtį.

Jei Fed teorija yra teisinga, toks staigus bitkoinų ateities sandorių padidėjimas 2018 metų antrąjį ketvirtį turėjo reikšmingiau paveikti Bitcoin vertę nei pirmasis. Ypač jei tendencija yra trumpasis ryšys. Tačiau 2018 m. „Bitcoin“ kainų diagramoje aiškiai matyti didžiausi rinkos svyravimai per pirmąjį ketvirtį.

BTC kainų diagrama

Pirmasis 2018 m. Ketvirtis Bitcoinui buvo nepastovus nei antrasis.

Be to, Bitcoin ateities sandorių apimtys apskritai turi buvo vertinamas kaip vangus, net nuo pat jų paleidimo gruodžio mėn. Tai didelis šuolis manant, kad tokia maža operacijų apimtis gali priversti gerokai sumažinti kainą.

„Bitcoin Futures“ ateitis: fizinis atsiskaitymas įgalina „Bitcoin ETF“?

CME ir Cboe pristatė grynaisiais atsiskaitomus bitkoinų ateities sandorius, atsižvelgiant į bitkoino kainą kriptografinėse biržose. Tačiau kripto mainai lieka nereglamentuoti. Kitas didelis bitkoinų ateities kelionių pokytis yra reguliuojamų, fiziškai sutvarkytų ateities sutarčių įvedimas.

Tarpkontinentinė birža (ICE), kuriai priklauso NYSE, įkūrė startuolį, pavadintą Bakkt, kuris pradės ateities sandorius, atsiskaitydamas su tikruoju bitkoinu. Tai yra tolesnė bitkoinų ateities evoliucija, kuri geriau atitinka reguliuotojų reikalavimus. Bakktas paskelbė šių metų gruodį ji pradės savo bitkoinų ateities pasiūlymus.

Pats tai galėtų būti žingsnis, pritraukiantis tolesnes institucines investicijas į bitkoinų rinką. Tačiau yra spėlionių, kad fiziškai nusistovėjusių ateities sandorių įvedimas galėtų padėti JAV SEC patvirtinti Bitcoin ETF. Ankstesnių atmetimų metu SEC cituojamas kriptografijos priklausomybė nuo nereguliuojamų mainų ir bendro bitkoinų rinkos dydžio, kaip priežasčių atmesti bitkoino ETF. Fiziškai atsiskaitę ateities sandoriai taip pat gali įnešti į rinką likvidumo, o tai reiškia, kad „Bakkt“ griauna SEC patvirtinimo kliūtis.

Paskutinės mintys

2018-ieji buvo pirmieji reguliuojamų bitkoinų ateities metai, ir istorija dar toli gražu nesibaigė. Bitcoin ateities atvedimas gali būti įtikinamos istorinės istorijos pradžia. Ateinančiais metais jų raida galėtų apibūdinti, kaip pagrindinės finansų rinkos galiausiai apėmė bitkoiną ir kitas skaitmenines valiutas.

Paveikslėlis sutinkamas su „Pixabay“