Šveicarija garsėja sūriu, šokoladu, puikiais daugiafunkciais sulankstomais kišeniniais peiliais IR kai kuriomis išskirtinio grožio planetomis. Dabar ji taip pat yra viso pasaulio šifravimo sostinė. Jums gali kilti klausimas, kaip ši vos aštuonių milijonų žmonių (ir nuostabaus sūrio) šalis užima geidžiamą vietą pasaulinėje „fintech“ revoliucijoje. Na, tiesioginė demokratija, Kripto slėnio asociacija ir planuojama nacionalinė skaitmeninio turto mainai yra tik keletas priežasčių.

„Blockchain“ rado puikią nusileidimo vietą tarp tų nuostabių kalnų vaizdų. Čia mes visa tai paaiškiname ir dar daugiau.

Šveicarijos vėliavos atributika

Šveicarijoje yra daugybė puikių dalykų. Vėliava taip pat yra didelis pliusas.

Tiesioginė demokratija – politinė decentralizacija

Tiesioginė demokratija apibūdina sistemą, kurioje kiekvienas pilietis turi teisę balsuoti dėl politinių iniciatyvų, kurių imtasi vietos ar nacionaliniu lygiu. Nors Šveicarija techniškai yra pusiau tiesioginė demokratija, Šveicarijos politinė sistema yra beveik arčiausiai pasaulio grynai tiesioginei demokratinei sistemai.

Šveicarijos piliečiai kasmet kelis kartus balsuoja nacionalinės svarbos klausimais. Iš esmės kiekvienas pilietis gali pateikti pasiūlymą pakeisti nacionalinę politiką ar įstatymus, o turėdamas tam tikrą parašų skaičių per nurodytą laikotarpį, pasiūlymas gali būti pateiktas žmonėms balsuoti.

Prezidentas Kas?

Nors yra išrinktų atstovų vietos ir nacionaliniu lygiu, jie nėra valdžios pozicijos, kaip mes tai žinotume atstovaujamojoje demokratijoje. Šveicarijos konfederacijos prezidentas keičiasi kiekvienais metais. Daugelis šveicarų negalėjo pasakyti, kas bet kuriuo metu užima prezidento pareigas. Taip yra todėl, kad Šveicarijos prezidento pozicija yra tik figūra atstovauti šaliai taip pat, kaip ir kitoms šalims, atstovaujančioms po vieną atstovą. Vaidmuo neturi politinės įtakos nacionaliniams reikalams.

Iš esmės tiesioginė demokratija yra politinė decentralizacija. Tai daro Šveicariją artimiausia decentralizuotai šaliai pasaulyje. Be to, šveicarai visa tai darė dešimtmečius kol Bitcoinas niekada nepadarė decentralizacijos.

Finansinis verslumas

Šveicarija istoriškai labiau palaiko finansinį verslumą nei daugelis kitų šalių. Jos požiūris į blokų grandinę ir kriptografiją nesiskiria.

Birželį, pasirodė pranešimai kad Šveicarijos bankas „Hypothekarbank Lenzburg“ pirmasis siūlo banko sąskaitas kriptografijos klientams.

Daugelis reguliavimo institucijų mėgino išsiaiškinti, kaip taikyti galiojančius teisės aktus ICO reglamentavimui. Tuo tarpu Šveicarijos finansų rinkos priežiūros tarnyba (FINMA) jau išleido rekomendacinį dokumentą dar vasarį.

Dokumente pripažįstama, kad galiojantys teisės aktai gali būti netinkami visais atvejais. Taip pat aprašoma skirtingų žetonų skirstymas į kategorijas ir bendras jų traktavimas pagal Šveicarijos įstatymus. Nepaisant to, kad pripažino, kad daugeliu atvejų reikalingas reguliavimas, pridedamas pranešimas spaudai pareiškė reguliatoriaus įsitikinimą, kad „„ blockchain “technologija turi novatoriško potencialo.

Skaitmeninė turto birža

Iki šiol reikšmingiausias „blockchain“ ir Šveicarijos finansų pokytis yra spaudos šaltinis. Šveicarijos SIX birža paskelbta liepos 6 d kad ji planuoja sukurti visiškai integruotą skaitmeninio turto prekybos, atsiskaitymų ir saugojimo infrastruktūrą. Ciuriche įsikūrusi SIX yra visiškai reguliuojama birža. Naujoji skaitmeninė mainų sistema su moniker SDX bus tikrinama taip pat.

„Swiss SIX Exchange“ logotipas

Šveicarijos SIX biržos logotipas

Tai didžiulis žingsnis į priekį. Pagal SIX svetainę, skaitmeninė birža „sudarys saugią aplinką išleidžiant ir prekiaujant skaitmeniniu turtu ir suteiks galimybę pažymėti esamus vertybinius popierius ir nebankiniu turtu, kad anksčiau nebūtų galima prekiauti. Paslauga turėtų pasirodyti 2019 m. Pradžioje.

Kripto slėnis

Nors Vitaliko Buterino šaknys yra Kanadoje ir Rusijoje, „Ethereum“ fondas nusprendė pasodinti Zuge, Šveicarijoje. Dabar Zugas baigėsi 200 „blockchain“ įmonių ir Kripto slėnio asociacija. Asociaciją sudaro daugybė įvairių sektorių įmonių, nevyriausybinių organizacijų ir asmenų iš daugiau nei 20 šalių.

Kripto slėnio logotipas

Kripto slėnio asociacijos logotipas

Kripto slėnis savo 2018 m. Tikslus apibūdina kaip tvaraus poveikio skatinimą, minties lyderystę ir darbotvarkę, kad Šveicarija taptų kripto tauta, kurią palaiko kripto slėnio asociacija. Taip pat vykdo Kripto slėnio konferenciją, kuriame dalyvavo 650 dalyvių ir 70 pranešėjų 2018 m., su pranešimais ir diskusijomis apie naujausius „blockchain“ technologijos pasiekimus ir ateitį.

Bene svarbiausia, kad „Crypto Valley“ sukūrė savo narių elgesio kodeksą. Tai taip pat apima ICO elgesio kodeksą, kuriame nustatyta atsakomybė už dalyvaujančius startuolius, atliekančius ICO. Jie privalo laikytis tam tikrų taisyklių, pavyzdžiui, informuoti bendruomenes apie projekto eigą ir su ja susijusią riziką. Didėjant kriptografiniams nusikaltimams, malonu matyti, kad CVA į tai žiūri rimtai.

Kripto tauta

„Blockchain“ balsavimas

Yra platesnių iniciatyvų, kurios gali integruoti „blockchain“ į Šveicarijos visuomenę. Be to, kad yra „Crypto Valley“ namai, „Zug“ vykdo „blockchain“ pagrindu pagrįstą balsavimą už savo piliečius. Liepos pradžioje Pranešė Šveicarijos naujienų agentūra kad pilotui pasisekė.

Zugas mieste anksčiau buvo sukurta eID sistema 2017 m. Tai leido dalyvaujantiems piliečiams balsuoti naudojantis išmaniaisiais telefonais, susietais su skaitmeniniu ID. Tiesa, teismo procesas buvo nedidelis, o balsavimas nebuvo privalomas, atsižvelgiant į jo, kaip piloto, pobūdį. Nepaisant to, tai buvo reikšmingas miesto, kaip „blockchain“ ir skaitmeninės tapatybės naudojimo atvejo, koncepcijos įrodymas.

Šveicarija - kripto tauta

„Blockchain“ balsavimas yra tik viena iš priežasčių, kodėl Šveicarija tampa tikra kripto tauta.

Nacionalinė kriptovaliuta?

Šveicarijos vyriausybė taip pat anksčiau prašyta nacionalinės kriptovaliutos galimybės tyrimas. Panašu, kad Šveicarijos nacionalinio banko vadovas Thomas Moseris tai bent laikinai panaikino. Jis buvo savo pareiškime vienareikšmiškas birželio mėn. vykusiai Kripto slėnio konferencijai, kad šiuo metu ši technologija yra „per daug užgimusi“, kad ją būtų galima pritaikyti nacionaliniu mastu.

Tačiau konferencijoje buvo pasveikintas ir Šveicarijos ekonomikos ministras Johannas Schneideris-Ammannas. Jis perspėjo, kad per lėtai, taip pat per greitai, reikia priimti tokias technologijas kaip „blockchain“. Jis taip pat turi anksčiau kalbėjo apie jo viziją Šveicarija tapo pirmąja pasaulyje „kriptografine tauta“. Toks pagrindinių vyriausybės atstovų pareiškimas yra daug žadantis signalas.

Matyti stabilią šalį, tokią kaip Šveicarija, kelia blokų grandinės ir šifravimo priėmimo darbotvarkę, yra malonu. Tiesa, kad kitos šalys pretenduoja į pasaulio kriptografinės sostinės pozicijas. Nepaisant to, bendra Šveicarijos politika ir kultūra kartu su įsipareigojimu priimti „blockchain“ priėmimą tampa aiškiu žaidimo lyderiu dabar.

Be to, jie tikrai turi puikų sūrį.

Šveicariško sūrio fondiu

Vaizdai, vaizduojantys tą puikų sūrį

Atsakomybės apribojimas: čia pateikiamos sūriu pagrįstos nuomonės yra autorių pačios ir tikriausiai yra visiškai šališkos.