Skaitmeninė ekonomika klesti daugiausia dėl Satoshi Nakamoto „Bitcoin“ dokumente išdėstytų koncepcijų. Šis dokumentas į rinką pristatė decentralizuotos kriptovaliutos sampratą ir pradėjo skaitmeninti pasaulio ekonomiką. Dėl to daugelis žmonių tvirtina, kad „Bitcoin“ baltasis popierius teisėtai pelno a istorinis dokumentas.

Tai unikalus dokumentas pradėjo dešimtmetį trukusį tradicinės finansų sistemos skaitmeninį pertvarkymą, suteikdamas pasauliui perspektyvią alternatyvą dabartiniams praktiniams modeliams. Skirkime šiek tiek laiko, kad išnagrinėtume šį žaidimą keičiantį dokumentą.

Santrauka

Pirmasis „Bitcoin“ dokumento skyrius yra BTC tikslo santrauka, įskaitant tai, kaip jis palengvina trečiųjų šalių finansų įstaigų poreikį. Šis „Bitcoin“ sąvokos įvadas taip pat yra dažniausiai cituojamas baltraščio skyrius. Čia Satoshi teigia, kalbėdamas apie Bitcoin:

„Vien tik„ peer-to-peer “elektroninių grynųjų versija leistų mokėjimus internetu tiesiogiai siųsti iš vienos šalies į kitą, nepraleidžiant finansų įstaigos.“

Tada Satoshi trumpai paaiškina, kaip veikia maišu pagrįsta darbo įrodymo sistema. Jis pateikia aprašymą, kaip ilgiausia grandinė laikoma galiojančia grandine. Galiojanti grandinė yra grandinė, prie kurios kasybos proceso metu tinklas ir toliau pridės sandorių duomenis. Satoshi taip pat pirmiausia pamini „blockchain“ priklausomybę nuo sąžiningų mazgų. Penkiasdešimt vienas procentas visos tinklo maišos galios turi išlikti sąžiningas, kad BTC tinklas išliktų saugus.

Įžanga

Šiame skyriuje Satoshi paaiškina dabartinio pasitikėjimu grįsto ekonominio modelio problemas. Konkrečiai jis mini negalėjimą atlikti negrįžtamų operacijų, nors daugelis teikiamų paslaugų yra negrįžtamos. Dėl šio negrįžtamumo atsiranda daugiau trečiųjų šalių apsaugos, kuri padidina sandorių išlaidas. Ši dabartinės ekonominės padėties spraga Satoshi suprato kaip būdą, kaip centriniai bankininkai ir toliau gali neribotai kontroliuoti ekonomikos likimą.

Nurodęs dabartinio modelio klaidas, Satoshi paaiškina, kaip maišos pagrindu sukurtas algoritmas galėtų panaikinti pasitikėjimo sistema poreikį ir jį pakeisti matematine lygtimi. Ši kriptografinė lygtis galėtų būti naudojama virtualios valiutos operacijų pagrįstumui patikrinti. Satoshi dar kartą mini, kaip svarbu išlaikyti bent penkiasdešimt vieną procentą maišos galios centralizacijos siekiant užtikrinti tinklo saugumą

Sandoriai

„Satoshi“ dokumento skyriuje „Sandoriai“ paaiškinamos problemos, susijusios su dvigubais išlaidomis. Jis pasakoja, kaip pagal dabartinį dvigubų išlaidų mažinimo metodą reikia, kad centralizuotas bankas ar monetų kalykla išlaikytų ir peržiūrėtų visas operacijas ir užtikrintų lėšų prieinamumą. Ši sistema priklauso tik nuo trečiosios šalies pasitikėjimo.

Bitcoin Baltosios knygos operacijų protokolo schema

„Bitcoin Whitepaper“ operacijų protokolo schema

Pagal šį scenarijų bankai tvarko įrašus ir tvirtina operacijas. Satoshi vizijoje scenarijus pasikeičia. Visos operacijos tikrinamos per viešąją knygą, naudojant maišos pagrindu patvirtintą darbo įrodymo sistemą. Ši sistema suteikia BTC finansinei struktūrai didesnį skaidrumą, sukurdama atvirą knygą, kurioje visi blokų grandinėje esantys asmenys gali patikrinti sandorį per kasybos procesą.

Laiko žymos serveris

„Satoshi“ siūlo naudoti laiko žymos serverį, kad užfiksuotų operacijų maišų įrašą ir tada juos paskelbtų. Laiko antspaudas pateikia tvirtus įrodymus, kad duomenys tuo metu egzistavo. Kiekvienoje laiko žymėje yra ankstesnės laiko žymos duomenys. Paskirstytoji knyga, vadinama „blockchain“, yra ta vieta, kur laiko žymos blokai yra paskelbiami.

Darbo įrodymas

Satoshi cituoja ankstyvą Adam Back bandymą kriptovaliuta Hashcash, kai jis pristato „Bitcoin whitepaper“ darbo skyrių. Darbo įrodymo sistema apima matematinę lygtį. Mazgai konkuruoja tarpusavyje, kad išsiaiškintų lygtį, tokiu būdu pridedant kitą bloką prie blokų grandinės. Bitcoin naudoja SHA-256 maišos algoritmą. Atsakymas į šią lygtį turi prasidėti keturiais nuliais ir reikalauja intensyvios skaičiavimo galios.

Satoshi paaiškina, kaip tinklas išlaikytų savo vientisumą tol, kol dauguma mazgų išliks sąžiningi. Kol penkiasdešimt vienas procentas mazgų nedirba kartu organizuodami ataką tinkle, „Bitcoin“ blokinė grandinė išlieka saugi. Didėjant maišos galiai, tinklas sunkumų taip pat didėja. Šis sunkumų padidėjimas užtikrina, kad BTC blokavimo laikas išliktų maždaug 10 minučių.

„Bitcoin Reward“ duomenys per „Bitcoin Block Reward“

„Bitcoin Reward“ duomenys per „Bitcoin Block Reward“

Tinklas

„Bitcoin“ tinklas yra stebėtinai paprastas savo dizainu. Satoshi pasinaudojo šia sekcija, kad išdėstytų tikslų tinklo srautą. Čia yra šeši jo išvardyti žingsniai:

  1. Naujos operacijos transliuojamos į visus mazgus.
  2. Kiekvienas mazgas renka naujas operacijas į bloką.
  3. Kiekvienas mazgas ieško sudėtingo savo bloko darbo įrodymo.
  4. Kai mazgas randa darbo įrodymą, jis perduoda bloką visiems mazgams.
  5. Mazgai priima bloką tik tuo atveju, jei visi jame atlikti sandoriai yra teisingi ir dar neišleisti.
  6. Mazgai išreiškia savo sutikimą su bloku dirbdami kurdami kitą grandinę grandinėje, naudodami priimto bloko maišos kaip ankstesnį maišos variantą

Nakamoto paaiškina, kaip BTC tinklas reaguoja konfliktinių grandinių atveju. Mazgai turi laikyti ilgiausią grandinę tinkama grandine. Operacijos grandinei taikomos atsižvelgiant į jų atvykimo tvarką. Jei du mazgai vienu metu transliuoja prieštaringas grandines, patvirtinama ilgiausia grandinė. Kita grandinė išsaugoma ir, jei ji tampa ilgiausia, kai pridedamas kitas blokas, tai yra galiojanti grandinė.

Paskata

Mazgai gauna atlygį už tai, kad pirmieji išsprendė darbo įrodymo algoritmą ir pridėjo kitą bloką prie blokų grandinės. Iš pradžių tai buvo penkiasdešimt Bitcoin. Šiandien kasybos atlygis yra 12,5 Bitcoin. Nakamoto paaiškina, kaip kasyba BTC yra panaši į aukso kasybą, nes jūs išleidžiate išteklius abiem kasybos veikloms vykdyti. Kitaip tariant, kalnakasiai moka už savo pastangas skaičiuojant energijos ir elektros sąnaudas.

Dėl šios skatinimo sistemos yra nepraktiška įvykdyti penkiasdešimt vieną procentą įsilaužimo. Satoshi aiškina, kad užpuolikui būtų naudingiau toliau tęsti minas ir gauti naują BTC, o ne pakenkti sistemai, o tai pakenktų jų turtui.

Disko vietos susigrąžinimas

Satoshi puikiai suprato, kad „blockchain“ gali tapti milžiniška. Siekdamas sušvelninti būsimas saugojimo problemas, jis pasiūlė metodą, pagal kurį seni blokai taupo, kai dauguma jų operacijų duomenų yra atmesti. Satoshi apibūdina, kaip vidutinis kompiuteris 2008 m. Naudoja 2 GB RAM. Tada, naudodamasis Moore’o įstatymu, jis apskaičiavo, kad skaičiavimo galia padidės 1,2 GB per metus..

Supaprastintas mokėjimo patvirtinimas

Tada Satoshi siūlo metodą, pagal kurį mazgai gali greitai patikrinti operacijas, nepatvirtindami visos „blockchain“ operacijų istorijos. Mazgams leidžiama laikyti ilgiausios grandinės operacijų bloko antraštę. Vėlgi, Satoshi mini BTC blokų grandinės decentralizavimo svarbą. Šį kartą jis aprašo, kaip užpuolikas tam tikrą laikotarpį gali įveikti tinklą, jei įgaus penkiasdešimt vieno procento kontrolę.

Vertės sujungimas ir padalijimas

„Bitcoin“ operacijose yra keli įėjimai ir išėjimai, kurie leidžia jums sujungti arba padalyti operacijas, kad sumažintumėte blokų grandinės perkrovą. Daugelis sandorių sujungia įvestis iš kelių vietų. Yra tik du išėjimai. Vienas yra mokėjimas, o kitas – bet koks sandorio pakeitimas.

Privatumas

Bitcoin nėra anonimas. Galite sekti ir atsekti „Bitcoin“ operacijas naudodami bet kokį skaičių „blockchain“ kriminalistinių įrankių. Tačiau „Satoshi“ dokumente yra skyrius, kaip anonimizuoti BTC. Čia jis paaiškina, kad galėtumėte viešus raktus paversti privačiais. Tokiu būdu BTC galėtų veikti panašiai kaip vertybinių popierių rinka, nes žmonės matytų sandorio dydį ir kryptį, tačiau negalėtų nustatyti siuntėjo ar gavėjo.

„Bitcoin Whitepaper“ privatumo schema

„Bitcoin Whitepaper“ privatumo schema

Skaičiavimai

Baltraščio skaičiavimų skyriuje yra keletas įsilaužimo scenarijų lygčių. Satoshi teigia, kad tinklas gali būti trumpam įsilaužtas, tačiau tie sąžiningi mazgai galų gale grąžins tinklą į vientisą būseną. Jis taip pat naudoja sudėtingas lygtis, norėdamas parodyti, kaip pagaminta grandinė negalėtų likti ilgiausia grandine, jei sąžiningi mazgai ir toliau papildo informaciją galiojančia grandine.

Išvada

„Bitcoin“ dokumento išvadoje daugiausia dėmesio skiriama galimybei pašalinti trečiųjų šalių organizacijas iš sandorių. Satoshi paaiškina, kaip jo sistema leidžia mazgui ateiti ir išeiti taip, kaip reikia. Pabaigoje jis apibūdina, kaip turėtumėte naudoti sutarimo mechanizmą, kad nustatytumėte bet kokius paskatas ar taisyklių pakeitimus „Bitcoin“ protokole.

Nuorodos

Satoshi savo baltraščio pabaigoje yra trumpas skyrius. Daugelis už jo cituojamus darbus atsakingų asmenų, pavyzdžiui, Adamas Beckas, tapo pagrindiniais BTC projekto kūrėjais.

„Satoshi“ ir „Bitcoin Whitepaper“

Dauguma sutiktų, kad „Bitcoin“ dokumentas buvo pirmasis žingsnis skaitmeninant pasaulio ekonomiką. Nuo patėjimo į rinką prieš devynerius metus „Bitcoin“ pavyko tapti namų pavadinimu. Kriptomarketas vis dar yra savo būsenos, tačiau daugelis prognozuoja, kad BTC išliks aktualus.