Didžiausia pasaulyje pakuočių pristatymo įmonė UPS šių metų rugpjūtį pateikė „blockchain“ pakuočių stebėjimo sistemos patentą. Remiantis viešai paskelbta informacija, UPS siekia naudoti sistemą, kad paketai būtų efektyviau nukreipiami ir stebimi visame pasaulyje. Sistema leidžia „mega“ pristatymo įmonei stebėti jų paketus keliuose operatoriuose. Tai svarbu, nes klientai siekia greitesnių ir pigesnių siuntimo alternatyvų.

Tarptautinės laivybos sektorius ir toliau auga stulbinančiai. Remiantis naujausia statistika, laivybos ekonomika sudaro beveik 1,5 trln. USD metinėse pajamose. Nors šie skaičiai yra įspūdingi, jie nublanksta, palyginti su prognozuojamu sektoriaus augimu ateityje. Analitikai ir toliau atkreipia dėmesį į didėjančią tautų priklausomybę nuo tarptautinės tiekimo grandinės.

Problema ta, kad dabartinės pakuočių siuntimo sistemos tarptautiniu mastu yra labai pasenusios. Milžiniškų internetinių mažmenininkų, tokių kaip „Amazon“, augimas ir toliau skatina nepaprastą tarptautinės laivybos sektoriaus augimą. Deja, šiandien naudojama infrastruktūra yra linkusi į sistemingus gedimus ir beprecedentį kiekį apgaulingos veiklos.

Šis padidėjęs laivybos aktyvumas atitinka bendrą sukčiavimo laivybos srityje augimą. Viena ataskaita paskelbta Ekspertas atskleidė, kad nuo 2016 iki 2017 m. sukčiavimas laivybos srityje padidėjo 37 proc. Kitas tyrimas, kurį atliko Sijoti mokslas nustatė, kad tarptautinis laivybos sukčiavimas įvyksta kiekviename žemyne. Vien tik JAV – FTB sąmatos kad kasmet pavagiama maždaug 30 milijardų dolerių prekių. Žemiau pateikiamas dešimties geriausių šalių, kuriose internetinių gabenimų sukčiavimas yra didžiausias, sąrašas.

  1. Latvija
  2. Egiptas
  3. Jungtinės Valstijos
  4. Meksika
  5. Ukraina
  6. Vengrija
  7. Malaizija
  8. Kolumbija
  9. Rumunija
  10. Filipinai

Sustabdyk sukčiavimą

UPS siekia suvaldyti šią nesąžiningą veiklą integruodama „blockchain“ technologiją. Siekdama atlikti šią užduotį, įmonė siekia universalesnio požiūrio į šią problemą. „Blockchain“ technologija sukuria situaciją, kai kenksmingi asmenys negali pakeisti sukurtų duomenų. „Blockchain“ sistemoje nėra vieno gedimo taško. Sandoriai gali būti stebimi per visą ciklą visiškai skaidriai.

Viešame pranešime UPS įmonių architektūros ir inovacijų direktorė Linda Weakland paaiškino, kodėl jos įmonė visa širdimi tiki besiformuojančia technologija. Ji teigė, kad „blockchain“ technologija suteikia daugiau skaidrumo visoje rinkoje, įskaitant siuntėjus, vežėjus, brokerius, vartotojus ir pardavėjus. „Blockchain“ technologijų integracija sukuria didesnį matomumą visoje tiekimo grandinėje. Automatizuodama svarbų procesą, pvz., Geografinių taškų siuntimą, atitikties informaciją ir konkrečios informacijos įkėlimą, UPS siekia ateityje išlaisvinti žmonių.

„UPS Blockchain“: „Blockchain“ krovinių gabenimo aljanse

Sprendimas žengti į „blockchain“ areną yra protingas pasirinkimas UPS. Daugelis pramonės atstovų šį manevrą numatė prieš kelis mėnesius po to, kai bendrovė oficialiai paskelbė prisijungė „Blockchain in Trucking Alliance“ (BiTA) 2017 m. lapkričio mėn. Prisijungimo metu UPS vadovai pareiškė, kad naujoji technologija bus naudojama toliau plėtojant įmonės muitinės tarpininkavimo verslą..

UPS yra viena didžiausių pasaulio muitinės tarpininkų. Bendrovė siekia skaitmeninti sandorius, kad supaprastintų jų paslaugas. „Blockchain“ technologijos integracija padėtų tarptautinei laivybos įmonei pagerinti operacijų tikslumą pakeisdama dabartines bendrovės popierines sistemas.

sprendimas prisijungimas prie „BiTA“ reiškia posūkio tašką integruojant „blockchain“ technologiją į laivybos sektorių. „BiTA“ siekia sukurti universalius, visos pramonės mastu veikiančius „blockchain“ standartus. Sukurdamos įmonių standartus, laivybos kompanijos, muitinės agentūros ir klientai įgauna daugiau skaidrumo. „BiTA“ dabar apima daugiau nei 300 organizacijų tarptautiniu mastu, įskaitant daugybę UPS dukterinių įmonių, tokių kaip „Coyote Logistics“. 2015 m. UPS įsigijo „Coyote Logistics“, kai įmonė išplėtė savo buvimą rinkoje.

UPS „Blockchain“: automatizuotas nustatymas

Vienas iš įdomiausių pastarojo bendrovės patentų pateikimo momentų yra automatinio nustatymo naudojimas. Automatinės nustatymo sistemos gali realiuoju laiku stebėti paketus už tarptautinių sienų. Tada šie duomenys sujungiami su atitinkama vietine informacija, siekiant nustatyti optimalų kiekvieno paketo maršrutą. Sistema veiks visiškai savaime, nereikalaujant jokio žmogaus įsikišimo. Ši technologija atlaisvins UPS darbuotojus sutelkti dėmesį į kitus svarbius klausimus ir sumažins bendras siuntimo išlaidas už vienetą.

„UPS Facility“ per „The Business Journal“

„UPS Facility“ per „The Business Journal“

Automatizuoti mokėjimai

Be to, sistemos dizainas veikia kartu su automatizuota mokėjimo struktūra. Ši technologija leidžia automatiškai pradėti mokėjimus pristatant. Jis remiasi pažangių sutarčių naudojimu, kad tiksliai apskaičiuotų siuntimo išlaidas ir išsamią mokėjimo informaciją.

Mokėjimas

Kitas įdomus atskleidimas apie projektą yra būdas, kuriuo būsimi klientai galės atsiskaityti su įmone. Naujoji UPS sistema priims virtualias valiutas, tokias kaip Bitcoin ir Ethereum, be tradicinių fiat valiutų. Gebėjimas priimti kriptovaliutas yra didžiulis UPS šuolis į priekį, ir daugelis kriptografinėje erdvėje tai vertina kaip būdą sumažinti siuntimo išlaidas tarptautiniams klientams, kurių daugelis susiduria su rimta infliacijos problema savo kilmės šalyje..

UPS blokų grandinė: tiekimo grandinės spragų šalinimas

Dabartinę tarptautinę tiekimo grandinę sudaro daugybė mažesnių, nesuderinamų logistikos sistemų. Išsklaidyta šios sistemos struktūra neleidžia vienai įmonei naudotis visais grandinės aspektais. Dėl šios neefektyvios struktūros įmonės turi pasikliauti krovinių brokeriais, atlikdami didelius tarptautinius pristatymus.

Kaip galite įsivaizduoti, šios trečiųjų šalių organizacijos sulėtina siuntimo procesą, tuo pačiu pridedant savo antkainius prie kiekvieno užsakymo. Dabartinė verslo sistema padidina verslo sąnaudas visoje pramonėje, tiek laivybos kompanijoms, tiek klientams padengiant išaugusias sąskaitas.

Naujoji alternatyva

„Blockchain“ technologija suteikia laivybos įmonėms išmanesnę alternatyvą status quo. Ši revoliucinė technologija puikiai tvarko verslo logistiką. Ateityje verslo tarptautiniu mastu išlaidos gali smarkiai sumažėti, nes tokios organizacijos kaip „BiTA“ ir toliau siekia universalesnio ir efektyvesnio verslo vykdymo būdo..

Ateinančiais mėnesiais daugiau laivybos įmonių pasuks „blockchain“ technologijos link, kad nutildytų daugelį pramonės šakų seniai iškilusias bėdas. Turėtumėte tikėtis pamatyti panašių kitų didelių laivybos firmų pranešimų, nes „blockchain“ technologijos pranašumai tampa per dideli, kad jų nepaisytumėte.