Labai slaptas „Facebook“ svarstyklių projektas pastaruoju metu patenka į antraštes dėl didžiulio jo turimo potencialo sutrikdyti tarptautinę perlaidų rinką ir kriptovaliutų sektorių.

Kai kurie analitikai mano, kad projektas suteiks didesnį pasitikėjimą kriptografijos pramonei, kiti skeptiškiau vertina naujausią FB žingsnį, atsižvelgiant į praeities firmos nepriekaištingą duomenų rinkimo praktiką.

Pranešama, kad „Facebook“ kada nors šį mėnesį išleis savo „GlobalCoin“ baltraštį. Tai pasakoja bendrovės finansinių paslaugų vadovė Laura McCracken & Mokėjimų partnerystės skyrius Europoje.

Kalbėdamasis su vokiečių žurnalu „WirtschaftsWoche“, ji neseniai atskleidė, kad monetos vertė bus pridėta prie kelių pagrindinių valiutų, įskaitant JAV dolerį, kad būtų išvengta didelių kainų svyravimų, kaip būdinga kitoms decentralizuotoms kriptovaliutoms..

Keletas laukiamų kliūčių

Duomenų privatumas

Tikimasi, kad FB praeityje ginčytini duomenų privatumo klausimai bus susirūpinę įstatymų leidėjams, vartotojams ir kriptografijos pramonės suinteresuotiesiems asmenims, kai tik bus pradėtas projektas..

JAV Senato bankų komitetas jau pakvietė „Facebook“ vadovą Marką Zuckerbergą paaiškinti kriptografinės įmonės pobūdį. Jis taip pat paprašytas išdėstyti savo įmonės planus užtikrinti vartotojų duomenų apsaugą.

Nuo tada, kai paaiškėjo „Cambridge Analytica“ skandalas, buvo spėliojama, kad įmonė, kuriai taip pat priklauso „WhatsApp“ ir „Instagram“, bandys išplėsti savo finansinės informacijos kaupimo portfelį naudodamas naują kriptovaliutų projektą.

Vien „Facebook“ jau turi daugiau nei 2,3 milijardo vartotojų „Statista“ surinktus duomenis. Kartu jos trys platformos turi daugiau nei 3 milijardus vartotojų. Tai suteikia įmonei neprilygstamą pasiekimą socialinės žiniasklaidos pasaulyje ir potencialą rinkti duomenis plačiu mastu.

„GlobalCoin“ nėra toks decentralizuotas

Decentralizavimas yra išskirtinis „blockchain“ tinklų bruožas. Šis pagrindinis atributas leidžia demokratizuoti kriptovaliutų sistemas. Remiantis naujausiais pranešimais, „Facebook Libra“ projektas greičiausiai bus neįtikėtinai centralizuotas, FB tiesiogiai nustatydamas, kas tvarko mokėjimus, o kas ne..

Vis dėlto net BTC nepavyko išlikti visiškai decentralizuotai. Manoma kad apie 40 procentų visų apyvartoje esančių bitkoinų turi maždaug 1000 asmenų. Turto nuosavybės centralizavimas leido kriptografinių banginių klišėms diktuoti rinkos pokyčius per daugybę manipuliuojančių pirkimo ir pardavimo žingsnių..

Tikėtini rinkos sutrikimai

XRP, „Altcoin Killer“?

Tikėtina, kad „Facebook“ stablecoin gaus didžiulį stebėtojų ratą dėl savo pasiekiamumo rinkoje. Kriptovaliutų rinkos analitiko teigimu Maksui Keizeriui, yra didelė tikimybė, kad monetos užpuolimas sukels kripto sunaikinimo bangą. Jis išskyrė XRP ir jo pobūdį tarp monetų, kurios greičiausiai išnyks po to, kai bus paleista FB skaitmeninė valiuta, skelbianti „artėja apokalipsė“..

Pastaraisiais metais XRP ir jo pagrindinis tinklas labai išaugo. Jo protokolas buvo sukurtas, kad būtų lengva integruotis į tarptautines institucines pinigų pervedimo sistemas. Šiuo metu „Ripple“ platforma yra parduodama kaip lengvesnis, greitesnis ir pigesnis būdas atlikti tarpvalstybinius mokėjimus, palyginti su įprastomis sistemomis.

Grįžtant prie tyrėjo, jis mano, kad bus žudynės mažesnių monetų, kurios privers daugiau altcoin vartotojų pereiti prie pagrindinių tokenizuotų valiutų, tokių kaip Bitcoin, vėliau padidindama jo vertę.

Maxas Keizeris išskyrė XRP ir jo pavyzdžius tarp monetų, kurios greičiausiai išnyks po „GlobalCoin“ įsiveržimo.

Šiuo metu „Ripple“ platforma yra parduodama kaip lengvesnis, greitesnis ir pigesnis būdas atlikti tarpvalstybinius mokėjimus, palyginti su įprastomis sistemomis. (Vaizdo kreditas: Bangavimas)

Šiuo metu svarbu pažymėti, kad XRP ir labai lauktas „GlobalCoin“ pastebimai skiriasi. „Facebook“ skaitmeninė valiuta yra sukurta naudoti masėms, o „Ripple“ platforma, kuri taip pat naudoja savo žetonu pažymėtą monetą kartu su kitomis valiutomis, rūpinasi svarbiausiomis finansinėmis institucijomis, kurios nori gauti likvidumą ir atlikti tarpvalstybinius mokėjimus lengvai ir už minimalias išlaidas..

Tik šis naudojimo atvejis greičiausiai apsaugo „Ripple“ palaikomą kriptovaliutą nuo „GlobalCoin“ sukelto niokojimo. Kitas didelis skirtumas yra tas, kad XRP vertė labai svyruoja, nes ji nėra susieta su jokia valiuta. Kita vertus, „Facebook“ kriptovaliuta yra krepšelis, tai reiškia, kad jo kainą nustatys pora pagrindinių fiat valiutų.

Šie skirtumai reiškia, kad vargu ar abi skaitmeninės monetos susitrauks iki išnykimo taško. Vienas yra skirtas kriptografijos investuotojams ir sukurtas naudoti kaip vertės saugykla, o kitas – kaip stabili kriptovaliuta mokėjimams atlikti.

„Facebook“ ir „PayPal“, „Visa“, „MasterCard“ sujungia pajėgas naujame projekte

Užuot kovojęs su ilgalaikiais rinkos pokyčiais, tokiais kaip „PayPal“, „Facebook“, matyt, nusprendė suvienyti jėgas su įmone ir kitomis mokėjimų apdorojimo įmonėmis, įskaitant „MasterCard“ ir „Visa“.

Remiantis. Paskelbta ataskaita „Wall Street Journal“, FB jau turi apie tuziną institucinių rėmėjų, tarp jų yra minėtos įmonės, taip pat „Uber“, „Booking.com“ ir Argentinos elektroninės prekybos svetainė „MercadoLibre“. Pranešama, kad rėmėjų konsorciumas yra pavadintas Svarstyklių asociacija.

WSJ ataskaitoje taip pat pažymima, kad šiuo metu prie projekto dirbantys „Facebook“ darbuotojai jau turi galimybę gauti mokėjimą „GlobalCoin“.

Pagal ankstesnę ataskaitą paskelbta „The Information“, socialinės žiniasklaidos milžinė jau kurį laiką vedė derybas su trečiųjų šalių įmonėmis, norinčiomis apdoroti jos kriptovaliutą..

Tačiau įmonėms, norinčioms dalyvauti projekte, taikomas 10 milijonų dolerių mokestis. Daugelis jų dalyvaus apdorojant mokėjimus paskirstytojo mazgo sąrankoje.

Tariamai „Facebook“ siekia turėti apie 100 apdorojimo mazgų, kuriuos valdytų išorinės firmos. Tikėtina, kad pagal šią strategiją bendrovei bus panaudotas apie 1 milijardas JAV dolerių rizikos kapitalo, kuris bus grąžintas kuriant projektą. FB taip pat ketina turėti bankomatus, įrengtus pagrindinėse rinkos srityse visame pasaulyje.

(Panašus vaizdo kreditas: Facebook)