Argentinos šifravimo rinka auga eksponentiškai. Nors bendra kriptovaliutų pramonė smuko ir plūdo nuo rinkos nuotaikos, Pietų Amerikos tautos pramonė nepaisė šansų, o daugiau piliečių dabar nori atlikti sandorius kriptografija nei anksčiau.
Tendencija prasidėjo praėjusiais metais, kai šalies infliacijos lygis pasiekė rekordinius 47 procentus. Šis skaičius vis dar yra dalis 84 proc. Piko, patirto 1991 m., Tačiau to pakanka, kad sunerimtų piliečiai. Todėl daugiau argentiniečių ieško prieglobsčio kriptovaliutose, o Bitcoin yra populiariausias.
Dabartinė statistika rodo, kad šalyje įvyko reikšmingas kriptovaliutų prekybos padidėjimas. Savaitės sandoriai P2P kriptografinės prekybos platformoje „LocalBitcoins“ šiuo metu vidutiniškai viršija 6,5 milijono Argentinos pesų. Tai yra pagal „CoinDance“ sąmatos. Prekybos apimtys stabiliai auga nuo 2017 m. Gruodžio mėn., O praėjusių metų pabaigoje pasiekė kiek daugiau nei 9,4 mln. Pesų per savaitę..
Argentina LocalBitcoins tomas
Be mažėjančios šalies nacionalinės valiutos vertės, bendras nepasitikėjimas Argentinos bankų sektoriumi mases priviliojo kriptovaliutų link. Finansų pramonė praeityje pasirodė esanti labai gyvsidabriška, vienu metu mėnesiams įšaldžiusi milijonus banko sąskaitų, sukeldama nerimą šalyje..
Kaip paaiškino Argentinos investuotojas ir „Blockchain“ startuolio „Democracy Earth Foundation“ įkūrėjas Santiago Siri, įvykis, įvykęs 2000-ųjų pradžioje, paprastiems piliečiams buvo skaudus priminimas, kad bankais tiesiog negalima pasitikėti.
Kalbėdamas su „CoinDesk“, tech exec pasiūlė tam tikrą įžvalgą, atskleisdamas: „Aš buvau užaugintas kartu su tėvu, sakydamas, kad niekada nepasitikiu Argentinos peso, ir mano istorija buvo daugelio argentiniečių istorija.
Šis baimės lygis paskatino apskritai teikti pirmenybę nevyriausybinėms kontroliuojamoms pinigų depozitoriumo sistemoms.
Siri taip pat kalbėjo apie Argentinos kriptografijos sektoriaus augimą, pažymėdamas, kad nepaisant platesnio kriptovaliutų rinkos nuosmukio, Argentinos pramonė beveik nesumažėjo. Prekybos apimtis vis dar didelė, o kriptografinių blokų grandinės pramonė auga. Kiti pagrindiniai augimą skatinantys elementai šiuo metu yra naujovės ir kriptovaliutų naudojimo įvairinimas kasdieniame gyvenime.
Naudojimo atvejų padidėjimas
Argentinietis „Banco Masventas“ buvo pirmasis bankas pasaulyje, pasiūlęs atsiskaitymo bitkoinais galimybes. Praėjusių metų gegužę paleista naujoviška kriptografinių mokėjimų sistema tapo įmanoma bendradarbiaujant su „Bitex“, pirmaujančia kriptovaliutų birža šalyje. Nauja paslauga suteikia galimybę klientams apeiti SWIFT tinklą ir siųsti lėšas iš 50 šalių.
Kripto naudojimas tarp vyriausybinių institucijų taip pat neseniai pasiekė svarbų etapą, kai šalis priėmė mokėjimą bitkoinais iš Paragvajaus. Paragvajus nusipirko pesticidų ir fumigacijos priemonių apie 7 100 USD ir sumokėjo už pirkinį bitkoinais. Apie naują įvykį pirmą kartą pranešė vietos gyventojai naujienų tinklas „Cripto247“.
Kitas naujausia paradigmos pokyčių raida leido naudoti bitkoiną mokant už transportą. Paskelbta vasario mėnesį, šią galimybę galės įsigyti „Sistema Único de Boleto Electrónico“ (SUBE) kortelių turėtojai.
SUBE yra kredito kortelė, naudojama Buenos Airėse ir kituose didžiuosiuose miestuose. Jis susijęs su Argentinos transporto sekretoriumi ir buvo pristatytas 2009 m. Siekiant atsikratyti keleivių kvitų išdavimo proceso, kuris užtruko daug laiko..
Venesuelos įtaka
Dabartiniai politiniai ginčai Venesueloje labai prisidėjo prie kriptografinės revoliucijos Argentinoje. Tai privertė daugelį venesueliečių palikti šalį. Nemaža dalis jų įsikūrė kaimyninėse valstybėse, tokiose kaip Bolivija, Brazilija, Kolumbija ir Argentina.
Dėl tautos iš esmės neveiksmingos tarptautinės pinigų pervedimo sistemos, kuri patyrė didelę žalą dėl JAV ekonominių sankcijų, Venesuelos gyventojai turėjo pasikliauti kriptovaliutų platformomis vykdydami perlaidas ir kaupdami lėšas..
Daugelis vis dar naudoja šias alternatyvias sistemas, norėdami išsiųsti lėšas į namus būdami diasporoje, vėliau prisidėdami prie kriptografijos sektoriaus augimo Lotynų Amerikoje. Analitikai taip pat mano, kad Venesuelos pabėgėliai padėjo išplėsti kriptografijos kultūrą visoje Pietų Amerikoje.
Kriptografijos įmonės, steigiančios bazes Argentinoje
Pranešama, kad Argentinoje auga su kriptografija susijusių produktų paklausa. Rinkai plečiantis, šalyje auga daugiau kripto bendrovių. Tarp jų yra Čikagoje įsikūrusi bankomatų paslaugų teikėja „Athena Bitcoin“. Bendrovė jau pradėjo montuoti mašinas įvairiose strateginėse Argentinos vietose.
„Odisėjos grupė“, kita JAV įmonė, siūlanti finansinius sprendimus, jau tai padarė išdėstyti planai iki 2019 m. pabaigos šalyje įdiegti apie 1600 kriptografinių bankomatų. Mašinos galės atlikti tiek tradicines „fiat“ operacijas, tiek skaitmeninės valiutos operacijas..
Daugelis kriptografijos pradedančiųjų įmonių Argentinoje laiko savo nacionalinės valiutos bėdas katalizatoriumi, kuris paskatins daugiau piliečių įsigyti kriptovaliutas ir vėliau paskatins didesnes pramonės investicijas..
Šiuo metu „Bitcoin“ yra labiausiai mėgstama kriptovaliuta tarp Argentinos vartotojų. Tačiau tikimasi, kad pirmenybė kitoms kriptovaliutoms, tokioms kaip Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ir Zcash, augs rinkai bręstant..
(Paveikslėlio kreditas: Pixabay)