Buvęs Mt. „Gox“ generalinis direktorius Markas Karpelesas yra laisvas žmogus, teismui išteisinus jį dėl turto grobstymo. Japonijos prokurorai pateikė prašymą kaltinamasis aktas prieš jį dėl neteisėto lėšų pasisavinimo iš Mt. „Gox“ sąskaitos ir manipuliavimas įmonės įrašais. Prokuratūra siekė 10 metų laisvės atėmimo bausmės.
Teismas pripažino Karpeles kaltu dėl manipuliavimo įrašais. Pateikti įrodymai parodė, kad jis pripūtė Mt. „Gox“ akcijų paketai pasikeitė 33,5 mln. Sandorių įrašai parodė, kad pinigus jis panaudojo investuodamas į kitas įmones, įskaitant 3D spausdinimo verslą.
Tačiau kaltinimai dėl grobstymo buvo atmesti dėl nepakankamų įrodymų. Mt. „Gox“ savo klestėjimo laikais neturėjo pagrįstos apskaitos sistemos, kai vadovai skolinosi pinigus iš agentūros.
Todėl teismas nusprendė, kad neįmanoma nustatyti tikslių duomenų bendrovės apskaitoje, o vėliau sunku pateikti įrodymus, pagrindžiančius ieškinį..
Ji taip pat paskelbė, kad lėšų pervedimai nebuvo neteisėti, tačiau prieštaravo bendrovės interesams. Tarp klausimų, kuriuos prokurorai iškėlė į priekį, buvo Karpeles sprendimas naudoti Mt. Goxas finansuoja 3D spausdinimo verslą. Teismas suprato, kad įmonė galėjo būti pelninga, ir nusprendė, kad jis pagrįstai nusprendė panaudoti lėšas tokiu būdu.
Verdiktas
Karpelei buvo skirta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant ketveriems metams. Tai reiškia, kad Karpeles nebus kalinamas, nebent per artimiausius ketverius metus padarys nusikaltimą. Jo bausmė buvo atidėta, nes buvęs Mt. Gox exec anksčiau neturėjo teistumo.
Sprendimas nustebino daugelį stebėtojų, nes Japonijoje yra nepaprastai didelis teistumas – 99 proc. Tai įtraukia „Karpeles“ į vieno procento klubą. Be turto grobstymo, prokurorai jam taip pat pateikė sunkesnę pasitikėjimo pažeidimo bylą, tačiau šie kaltinimai taip pat buvo išmesti.
Mt. Goxas Hackas ir pasekmės
Mt. „Gox“ įsilaužimo saga užsitęsė daugelį metų ir paliko daugybę klausimų, į kuriuos vis dar neatsakyta. Bitkoinų birža patyrė didelę įsilaužimo ataką, dėl kurios 2014 m. Ji žuvo. Ši schema tęsėsi daugelį metų ir prarado daugiau nei 600 000 bitkoinų, kurių vertė pagal šiandienos kursą siekia apie 2,4 mlrd. USD..
Atakos metu Mt. Goxas susidūrė su daugybe finansinių problemų, o JAV vyriausybė jau panaudojo apie 5 milijonus JAV dolerių savo lėšų už melagingos informacijos pateikimą bankams.
Liūdnai įsilaužęs išpuolis privertė nepatenkintų klientų, investuotojų ir kreditorių iškelti bylą įmonei ir privertė ją kreiptis dėl bankroto apsaugos.
Karpelesas, kuris tuo metu buvo generalinis direktorius, nuo to laiko buvo apkaltintas prokurorų ir 2015 m. Buvo areštuotas dėl įtariamo dalyvavimo įsilaužime. Jis buvo laikomas 11 mėnesių areštinėje ir, pasak jo apreiškimo, buvo nuolat tardomas 50 dienų. Pranešama, kad jis svarstė galimybę pateikti kaltę tik tam, kad užbaigtų košmarą.
Karpeles, susidūręs su įtarimais, visada tvirtino nekaltumą ir toliau kaltina įsilaužimą išorės veikėjams. Tačiau jis anksčiau pripažino, kad jo administravimo metodai, kol vadovavo įmonei, buvo trokštantys, o kai kurie – visiškai neteisingi. Jis atsiprašė aukų, pareikšdamas Sekantis:
„Aš padariau viską, kad stengčiausi auginti ekosistemą vykdydamas didžiausius mainus tuo metu. Ji turėjo didelių problemų, bet vis tiek sugebėjo ten pasikabinti … Dienos pabaigoje metodai, kuriuos pasirinkau bandydamas išgelbėti „MtGox“ iš savo bėdų, galiausiai buvo nepakankami, nepakankamai įvykdyti ar tiesiog neteisingi.
Aš žinau, kad nelabai gerai sutvarkiau paskutines, įtemptas ištraukto ir skausmingo Goxo žlugimo dienas. Aš galiu būti nuolankus tik už akių. Aš dar kartą atsiprašau “.
Po vagysčių „Karpeles“ sugebėjo iš saugojimo įrenginio atkurti apie 200 000 bitkoinų. Savo aukštyje Mt. Goxas tvarkė apie 80 procentų visų bitkoino operacijų pasaulyje.
Paskutinės naujienos pasirodė po to, kai Ilinojaus teismas užblokavo jo bandymą atleisti a grupės ieškinys jam pateikė dabar jau nebeveikiančio Mt vartotojai. Gox mainai.
Aleksandras Vinnikas-Mt. „Gox“ ryšys
Daugybė pranešimų teigia, kad Rusijos pilietis Aleksandras Vinnikas buvo pagrindinė įsilaužimo operacijos, dėl kurios žlugo Mt. Gox. Jo kriptovaliutos keitykla BTC-e, matyt, buvo naudojama maždaug 300 000 iš daugiau nei 600 000 iš tinklo pavogtų bitkoinų plovimui.
Pasak „WizSec“ tyrimo ataskaita, įsilaužimo operacija prasidėjo 2011 m., kai Mt. Goxas dar buvo kūdikystės stadijoje. Įsilaužėliai pavogė privačius karštų piniginių raktus, suteikdami jiems prieigą prie reikšmingos tinklo valdų dalies. Skaitmeninis turtas, saugomas pažeistose sąskaitose, vėliau buvo pašalintas iš platformos.
Dauguma pervedimų buvo atlikti 2012–2013 m. Ir buvo sustabdyti 2013 m. Viduryje. Tuo metu į „Vinnik“ valdomas pinigines jau buvo pervesta apie 630 000 bitkoinų. Iš kitų biržų, tokių kaip „Bitcoinica“ ir „Bitfloor“, pavogtos monetos taip pat buvo aptiktos Rusijos kontroliuojamose sąskaitose.
Šiuo metu Vinnikas yra kalinamas Graikijoje, laukdamas ekstradicijos savo gimtajai šaliai Rusijai. (Vaizdo kreditas: CBS naujienos)
„WizSec“ tyrimas taip pat atskleidė, kad jis dalį lėšų pervedė atgal į Mt. Gox. Priežastys vis dar neaiškios, tačiau tai yra pagrindinis įrodymas, siejantis jį su pinigų plovimo operacija.
Šiuo metu Vinnikas yra kalinamas Graikijoje, laukdamas ekstradicijos savo gimtajai šaliai Rusijai. Jis buvo areštuotas 2017 m. Liepos mėn., Po to, kai JAV vyriausybė paskelbė arešto orderį. Jis kaltinamas plovęs nuo 4 iki 9 milijardų JAV dolerių per BTC-e.
Vinnikas toliau protestavo prieš, jo manymu, neteisėtą sulaikymą, ir nuo 2018 m. Lapkričio mėn. Pradėjo bado streiką. Jis taip pat norimas, kad Prancūzijoje jam būtų pareikšti baudžiamieji kaltinimai. Pasak Rusijos žmogaus teisių komisaro Tatjanos Moskalkovos, jis turėtų būti išduotas atgal į gimtąją šalį, nes jis yra Rusijos pilietis ir vargu ar sulauks teisingo teismo kitoje valstybėje.
Nebuvo oficialaus pranešimo apie jo dalyvavimą Mt. Įvairių vyriausybių Goxo atvejis. Taigi jam pareikšti įtarimai vis dar nepagrįsti.
(Panašus vaizdo kreditas: CNN)