Kanados investicijų pramonės reguliavimo organizacija (IIROC) ir Kanados vertybinių popierių administratoriai (CSA) kartu paskelbė komunikatas ieško šalies kriptografijos pramonės žaidėjų indėlio dėl reguliavimo.

Dvi vyriausybinės agentūros siekia apsaugoti investuotojus po neseniai įvykusio „QuadrigaCX“ biržos incidento, sukrėtusio rinkos nuotaikas. Maždaug 145 milijonai dolerių dingo po to, kai platformos generalinis direktorius mirė turėdamas privačius tinklo raktus. Tyrėjai vis dar bando susigrąžinti lėšas.

Paskelbtame dokumente pabrėžiama, kad nė vienam prekiautojui dar nebuvo leista veikti šalyje, ir tai palieka reguliavimo vakuumą. Agentūros pabrėžia, kad tik pritaikytas teisinis sprendimas gali apsaugoti Kanados kriptovaliutų vartotojus ir investuotojus nuo rinkos peripetijų.

Apsaugos priemonės ir vidaus kontrolė buvo pabrėžtos kaip svarbiausios sritys, kurioms reikalingas platus auditas, kad šalyje galėtų veikti kriptografinės prekybos verslas..

Kai kuriems platformos operatoriams, matyt, trūksta pakankamai techninių žinių, kad būtų galima analizuoti sistemas dėl pažeidžiamumo ir užtaisyti spragas, todėl tokie tinklai tampa pažeidžiami saugumo pažeidimais.

Kitos pasiūlyme nurodytos lyginamosios analizės nuostatos apima pakankamą turto kiekį investuotojų reikalavimams padengti pažeidimo ar bankroto atveju.

Kripto taisyklės Meksikoje, Indijoje ir Izraelyje

Indija vis dar kovoja su kriptografijos reguliavimu

Daugybė pasaulio jurisdikcijų šiuo metu sprendžia kripto reguliavimo klausimus. Visų pirma Indijos vyriausybė jau beveik metus yra įsitraukusi į teisminę kovą su teismų ir pramonės šalininkais..

Tai prasidėjo po to, kai Indijos rezervų bankas (RBI), šalies centrinis bankas, praėjusių metų balandį paskelbė direktyvą, draudžiančią bankams bendrauti su kriptografinėmis prekėmis. Įsakymas buvo įvykdytas nuožmiu pasipriešinimu ir pramonės suinteresuotųjų subjektų teismo banga.

Taigi tik prieš kelias savaites Indijos Aukščiausiasis Teismas nutarė vyriausybė turėtų parengti aiškią reguliavimo sistemą, skirtą sutvarkyti netvarką. Vyriausybei buvo suteikta keturios savaitės parengti darbo gaires. Jei Indijos administracija to nepadarys, teismas turi paskelbti savo direktyvą šiuo klausimu ir vėliau nustos nagrinėti bylas, susijusias su šifravimo draudimu.

Daugelis kriptovaliutų bendrovių mano, kad draudimas konstituciškai yra niekinis, nes nebuvo pateikti į tyrimus orientuoti paaiškinimai, patvirtinantys sprendimą.

Visiškai pakeisdamas savo įprastą griežtų linijų poziciją, RBI neseniai išleido a pareiškimas pripažindamas, kad kriptografijos sektorius kelia minimalią riziką visai finansų pramonei, tačiau perspėjo, kad jo neigiamas poveikis gali sustiprėti, kai plačiai naudojamos skaitmeninės valiutos.

Meksika, atsižvelgdama į šifravimo reglamentą

Meksikos vyriausybė taip pat ruošėsi naujausia tvarka reguliuoti kriptovaliutas naujienų reportažai.

Kaip ir Kanadoje, administracija per šalies centrinį banką, Meksiką, prieš pradėdama įgyvendinti gaires, ieško suinteresuotųjų šalių pasiūlymų..

Meksikos bankas išleido kriptovaliutų reguliavimo aplinkraštį, kuriame prašoma kriptovaliutų pramonės indėlio. (Vaizdo kreditas: „Forbes“)

Meksikos bankas jau išleido apyrašą, o tarp pagrindinių rekomendacijų yra prekybos licencijų reikalavimas biržoms ir panašioms įmonėms.

Meksikos kriptovaliutų rinkoje yra revoliucijos aušra. Per pastaruosius dvejus metus jis pasiekė milžinišką augimą ir toliau rodo didžiulį pažadą. Maždaug pusei 130 milijonų šalies gyventojų trūksta banko sąskaitų. Taigi dauguma žmonių, norėdami pervesti pinigus, pasikliauja alternatyviomis priemonėmis, tokiomis kaip kriptografiniai ir mobilieji pinigų pervedimo tinklai.

Kripto reguliavimas Izraelyje

Izraelis buvo išaukštintas kaip pagrindinis technologijų centras. Jis plačiai vadinamas „World Startup Nation“ ir šiuo metu gyvena daugiau nei 200 „blockchain“ startuolių. Dėl kriptografijos pramonės bumo vyriausybė šiuo metu ieško būdų, kaip reguliuoti sektorių.

Nuo 2017 m. Šalis per kripto reguliavimo sistemą dirbo paskirtame komitete, kuriam pavesta pateikti išsamią ataskaitą šiuo klausimu..

Komitetas pateikė galutines išvadas ir rekomendacijos maždaug prieš dvi savaites Anatui Guettai, Izraelio vertybinių popierių tarnybos pirmininkui. Dabar jį paskelbė Izraelio vertybinių popierių tarnyba.

Tarp siūlomų gairių yra būtinybė atskleisti reikalavimus. Siūlomos sistemos esmė buvo poreikis reguliuoti pradinius monetų pasiūlymus (ICO), nes jie lengvai slopina arba padidina investuotojų pasitikėjimą. Komisija papildomai rekomenduoja aiškiai apibrėžti saugos ženklų pasiūlymus (STO) ir priskirti atitinkamas gaires.

Pasak reguliavimo komiteto pirmininko dr. Gitit Gur-Gershgoren, Izraelio kriptografijos sektoriaus augimas pirmiausia priklausys nuo pramonės „požiūrio į reguliavimą“ ir pridūrė, kad priežiūra buvo siekiama prisidėti prie jos sėkmės..

Izraelio „Bitcoin“ asociacijos pirmininkas Meni Rosenfeldas taip pat pakomentavo pranešimą ir gyrė jį kaip žingsnį teisinga linkme. Jo nuomone, didesnė priežiūra padės išspręsti pasitikėjimo problemas ir pridėtinę vertę pirkėjams.

Tačiau jis nurodė, kad šalies reguliavimo institucija dar turi nueiti ilgą kelią spręsdama pagrindinius kripto bendruomenės rūpesčius. Jis pateikė dabartinės kriptovaliutos ir bankų sektoriaus padalijimo pavyzdį, pabrėždamas, kad tai vis dar yra pagrindinė problema, į kurią dažnai neatsižvelgiama.

Šalies finansines institucijas sieja pinigų plovimo įstatymas, dėl kurio Izraelio piliečiams sunku įvykdyti kriptografiją, kad būtų panaikintos grynosios per bankų sistemą. Daugelis kriptovaliutų naudotojų, norėdami atlikti tokias operacijas, pasikliauja tokiomis platformomis kaip „Coinbase“, tačiau beveik neįmanoma, pavyzdžiui, nusipirkti daug skaitmeninių monetų naudojant banko indėlius.

Bankai privalo automatiškai pranešti apie šalies teisingumo ministerijai indėlius, kurių suma viršija 50 000 NIS (14 000 USD). Taip pat klientai privalo nurodyti lėšų šaltinį. Kadangi kriptovaliutos iš prigimties yra anonimiškos, dauguma Izraelio bankų atsisako įsitraukti į kriptografinius sandorius, bijodami susidurti su pinigų plovimo sankcijomis..

(Paveikslėlio kreditas: Pixabay)