„Ethereum“ bendruomenei jau seniai būdinga manija dėl operacijų pralaidumo. Daugelis mano, kad technologijos neturės ateities, jei tai nebus išspręsta. Tai daugiausia paveikia prekybininkus, ypač tuos, kurie yra ištikimi DEX, ir pastangos tai išspręsti paskatino daug įdomių būdų.
Apie mastelio dilemą, pavyzdžiui, Algorandą, gimė visos blokų grandinės. „Ethereum“ nuo pat pradžių turėjo šią problemą. Dabar atrodo, kad „Raiden“ tinklas yra galimas tinklo sprendimas.
„Bitcoin“ yra „Lightning Network“.
Kas yra Raidenas?
Dabar „Raiden“ platforma veikia kaip antrojo „Ethereum“ mokėjimo kanalas. ETH tinklas yra antras pagal populiarumą viešasis „blockchain“ pasaulyje, iš dalies dėl to, kad pirmasis leido išmaniąsias sutartis „blockchain“. Tačiau dabartinis lėtumas, jei apdorojant mokėjimus, tampa netinkamu verslu verslui kaip maisto prekių ir kitų reikmenų pardavimo vietos (POS) paslauga..
Auksinis kriptografinio pasaulio standartas yra „VISA“ mokėjimų tinklas, turintis didelių operacijų per sekundę pajėgumus ir paprastą naudojimą. Be to, jei „Etehreum“ yra plačiai naudojamas, sandorio mokesčiai padidės, kad būtų subalansuota programa, riboti galima. Ethereum turi skalę, kad ji būtų plačiai pripažinta.
Norėdami padidinti greitį ir saugumą, įveskite „Raiden Network“, kurį algoritmas pavadino „Proofs Balance“. Pagrindinis privalumas yra tas, kad „Raiden“ nereikia pasaulinio sutarimo, kaip ir pagrindiniame „Ethereum“ tinkle, todėl operacijos patvirtinimas yra greitas ir lengvas.
Kadangi Raidenas dirba už pagrindinio tinklo ribų, jis yra žinomas kaip ne grandinės sprendimas arba dviejų sluoksnių sprendimai. Kad įvyktų patvirtinimas „Raiden“ platformoje, ne visas operacijas reikia įrašyti į pagrindinį „Ethereum“ tinklą.
Naudojant šį tinklą „Ethereum Ledger“ nėra operacijų autentifikavimo pagrindas. Jis naudojamas tik norint patikrinti, ką „Raiden“ vadina „grynosiomis pretenzijomis, atsirandančiomis dėl ne grandinės sandorių“. Tai potencialiai reiškia, kad „Raiden“ gali būti pareikštas ieškinys dėl daugiau operacijų per sekundę, jei nebus atlikta pagrindinė neto patikra.
Įsivaizduokite keliolika šalies kelių, jungiančių du didžiuosius miestus. Ant jų važiuojantys automobiliai gali važiuoti tik lėtai, nes plotis yra siauras ir visą laiką susidaro spūstys. Dabar abu miestai susitvarko ir tiesia didelį greitkelį, jungiantį abu. Keliautojai, norintys greičiau atvykti į tikslą, turi galimybę važiuoti autostrada ir už tam tikrą mokestį judėti greičiau nei keliuose esantys žmonės.
Kaip gali dirbti Raidenas?
Kadangi protokolas yra ne grandinės sprendimas, platforma užrakina sandoriui naudojamą eterį į protingą sutartį, kuri išlaisvina lėšas, kai tik operacija bus baigta. Pažangi sutartis yra dvikryptė, o tai reiškia, kad abi sutartis naudojančios šalys gali tarpusavyje sudaryti sandorius. Kanalas yra atviras išmaniosios sutarties forma, kol visos dalyvaujančios šalys nuspręs ją nutraukti.
Sąskaitoms, dalyvaujančioms kuriant kanalą, proceso pradžioje suteikiami sertifikatai. Ne visi patikrinimai reikalingi, nes vartotojai turi žinoti tik naujausią, kad galėtų tęsti savo narius. Tai yra projekto sukurto algoritmo darbas, kuris fiksuoja visus kanalo patikrinimus bet kuriuo momentu. Tai reiškia, kad ekonominę veiklą tinkle užtikrina protokolo balansas.
Kai kanalas atliks savo funkciją, o dalyvaujančios šalys nori egzistuoti ir susigrąžinti atitinkamas lėšas, jos pereina į pagrindinį tinklą. Pažangi sutartis apskaičiuoja visų susijusių šalių balansą ir perveda lėšas, pagaliau uždarydama kanalą. Kai visos susijusios šalys pateiks savo įrodymus, lėšas iš pažangiosios sutarties galima atsiimti.
Jei partijos narys per nustatytą laiką nepateikia balanso, kanalas vis dar uždarytas. Tylinčios šalies lėšoms apskaičiuoti bus naudojamas uždarančio nario likutis, o visi Eterai vis tiek bus pervesti. Tai yra mechanizmas, kurį „Raiden“ įgyvendino, kad vienas narys negalėtų laikyti lėšų įkaitų sąskaitoje.
„Raiden“ naudojimo pranašumai
Visi sandoriai „Ethereum“ tinkle atliekami su susijusia dujų kaina, naudojama apskaičiuojant mokesčius. Taigi kalbant apie mokestį, susijusį su perduoto eterio ar žetono kiekiu, yra atjungimas. Jei tinklas naudojasi daug, atsisakoma atlikti nedidelį perdavimą, nes mokesčiai tampa per dideli. „Push-pull“ ryšys tarp dujų mokesčių ir sandorių grandinėje suteikia kelią laikotarpiams, kai ekonominės paskatos prieštarauja „Ethereum“ naudojimui mažomis sumomis.
Tai nėra „Raiden“ tinklo atvejis, kai didelės ar mažos sumos yra ekonomiškai pagrįstos, atsižvelgiant į mokesčių struktūrą. Be to, mokėjimą galima padalinti į mažesnes dalis per ilgesnį laikotarpį už tą patį mokestį.
Premija yra laikas pasiekti patvirtinimą, nebepriklauso nuo pagrindinio tinklo parametrų, ir jis tampa praktiškai greitas. Taip yra todėl, kad pagrindiniame tinkle patikrinimas priklauso nuo blokų generavimo kartu su laiko praleidimu, kurio reikia kalnakasiui, kad jis pasirinktų įrašų pridėjimą prie bloko, kuris yra sukurtas iš įvairių nepatogių operacijų. Tai jau nėra būtinas procesas, kai „Raiden“, išmanioji sutartis, kaip balanso įrodymas, gali apdoroti pralaidumą teksto pranešimo greičiu.
Sužinokite apie bloko dydį ir priežastį, kodėl yra a blokų riba.
Nereikia nė sakyti, kad šis metodas tiesiogiai veikia Ethereum protokolo mastelį. „Blockchain“ operacijos per sekundę yra riboto bloko dydžio ir blokų patvirtinimo laiko, nesvarbu, kiek aktyvių mazgų dalyvauja. Kita vertus, viršutinė „Raiden“ protokolo riba skirstoma tiesiškai pagal dalyvių skaičių, todėl gaunamas keičiamas ir saugus sprendimas būsimoms operacijoms.
„Raiden“ tinklo „Ethereum“ atneštą naujovę sunku neįvertinti. Pagrindinis tinklas yra naudojamas dėl savo saugumo, o „Raiden“ protokolas suteikia greitį ir lankstumą.