Kinija yra neabejotina pasaulio lyderė Bitcoin gavyboje, o JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija jaudinasi. Šiuo metu šalis kontroliuoja daugiau nei 70 procentų Bitcoin maišos jėgos. Baiminamasi, kad tai ilgainiui gali turėti reikšmingos įtakos JAV įmonėms, jau įsitraukusioms į pramonę.
D.Trumpo administracija žino apie Kinijos „Bitcoin Mining“ dominavimą
Pasak „Ripple“ vyriausiojo stratego, Cory Johnsonas, D.Trumpo administracija gerai žino riziką, kad Kinija monopolizuos Bitcoin kasybos galią. Atsižvelgdama į tai, JAV vyriausybė taip pat, matyt, išnagrinėjo XRP stipriąsias puses konkurencingoje kriptografinėje erdvėje.
„XRP“, skirtingai nei „Bitcoin“, nereikia kasybos. Be to, „Ripple“ (įmonė) kontroliuoja apie 60 procentų XRP kriptovaliutų tiekimo. Dėl to jis yra šiek tiek mažiau decentralizuotas nei kitos kriptovaliutos.
Kalbėdamas „Breaker“ žurnale, Johnsonas teigė, kad jo komanda kalbėjosi ir su D.Trumpo administracijos nariais, ir su politikais, ir su reguliavimo institucijomis. Jie padeda jiems geriau suprasti įmonės produktus ir indėlį į kriptografijos rinką.
„Ripple’s Position“ vs „Bitcoin“
Pagrindinė „Ripple“ misija iki šiol buvo integruoti savo technologijas į finansines platformas, kad padėtų padidinti greitį ir patikimumą. Visai neseniai didžiausias JAV bankas PNC paskelbė, kad naudosis „Ripple“ „RippleNet“ platforma, kad palengvintų mokėjimus tarpvalstybiniu mastu..
Šiuo metu „Ripple“ platformą naudoja daugiau nei 100 įstaigų. Kai kurie žymesni vardai yra „American Express“, „Banco Santander“ ir Japonijos finansų ir turto valdymo įmonė „SBI“..
Kalbant apie „Ripple“ XRP poziciją kriptovaliutų rinkoje, ji vis dar gerokai atsilieka nuo „Bitcoin“, kurio rinkos kapitalizacija siekia apie 110 mlrd. Šiuo metu „Ripple“ rinkos kapitalizacija siekia apie 18 milijonų JAV dolerių, už antrąją vietą užima „Ethereum“ – šiek tiek daugiau nei 20 milijardų dolerių.
JAV vyriausybė gina JAV įmones, nukreipdama į Kinijos importą
Jungtinės Valstijos ir Kinija šiuo metu yra įsivėlusios į ekonominį karą, kurį inicijavo naujoji JAV prezidento Donaldo Trumpo ekonominė protekcionistinė politika. Jie skirti subalansuoti šalies prekybos deficitą, kai kurie ypač skirti Kinijai.
Kinija užkariavo kriptovaliutų maišos jėgą (Nuotraukų kreditas: IEEE.org)
Kriptovaliutų fronte Kinija turi didžiausius pasaulyje bitkoinų gavybos baseinus ir yra didžiųjų pasaulyje kriptografinės kasybos įrangos gamintojų namai – „Bitmain“, „Ebang“ ir „Canaan“. Rugsėjį JAV vyriausybė padidino importo tarifus daugeliui Kinijos prekių, iš viso 200 milijardų dolerių, įskaitant tokio tipo aparatūrą.
Taikymas iš Kinijos „Bitcoin Mining Hardware“
Analitikų teigimu, didžiausias Kinijos kriptovaliutų kasybos įrangos eksportuotojas į JAV yra „Bitmain“. Birželio mėnesį JAV vyriausybė kripto kasybos įrangą perkvalifikavo į „elektros mašinų aparatą“. Anksčiau jie aparatūrą priskyrė „duomenų apdorojimo“ mašinoms.
Dėl sąmoningo klasifikacijos pakeitimo Kinijos kasybos įrangai buvo taikomi nauji importo tarifai. Šiuo metu Bitcoin kasybos įrangos importo tarifai siekia 27,6 proc., Palyginti su nuliu. Staigus tarifų padidėjimas yra JAV vyriausybės atsakomoji priemonė prieš Kinijos vyriausybės vykdomą rungimosi politiką..
Remiantis Jungtinių Valstijų prekybos atstovo biuro (USTR) paskelbta ataskaita, Kinija nukreipta į Amerikos įmones, veikiančias jos teritorijoje, nesąžiningomis gairėmis. Taigi dabartine JAV politika prieš Azijos tautą siekiama spausti Kiniją pakeisti jos taisykles.
USTR pabrėžia tai Rytų Azijos šalis priverčia jungtinės veiklos reikalavimus JAV įmonėms. Šis reikalavimas įvyksta nustatant užsienio investicijų apribojimus ir papildomus licencijavimo procesus, bandant juos spausti perduoti technologijas.
Agentūra taip pat kaltina Kiniją, kad ji palengvina investicijas į Amerikos įmones, kad įgautų supratimą apie technologinę pažangą ir priverstų perduoti didelius technologijas. Teigiama, kad Kinija taip pat vykdo kibernetinius įsibrovimus prieš JAV įmones, kad neteisėtai gautų prieigą prie neskelbtinos verslo informacijos.
Paveikslėlio kreditas: IEEE