Bitcoin banginiai įsigijo kritimą per šešis mėnesius trukusią kriptografinę žiemą. Praėjusių metų lapkritį įvykęs staigus rinkos nuosmukis parodė, kad BTC nukrito iki 4 000 USD ir vėliau išsiskyrė silpnomis rankomis.

Tačiau tai taip pat leido bitkoinų banginiams įsigyti šimtus tūkstančių bitkoinų už žemesnę kainą. Pagal naują tyrimų ataskaita, paskelbta Diar, kriptovaliutų banginiai per mažiau nei devynis mėnesius sugebėjo įsigyti daugiau nei 450 000 BTC.

Komunikate atskleidžiama, kad maždaug 25 procentai visų apyvartoje esančių BTC yra laikomi adresuose, kurių likutis yra nuo 100 iki 10 000 bitkoinų. 2018 m. Rugpjūčio mėnesį, kai bitkoinas buvo įvertintas 8 000 USD, šio segmento piniginėse buvo apie 20 procentų viso apyvartoje esančių monetų skaičiaus, o tai yra maždaug 5 procentais mažiau nei šiandien.

Kripto banginių stebėtojų bauginimas

Kriptografijos bendruomenė iš esmės stebi bitininkinius banginius, nes jie sugeba atlikti svarbius veiksmus, dėl kurių kriptografijos kainos gali pakilti arba padidėti, atsižvelgiant į vyraujančios rinkos trajektorijos atsparumą..

NEO bendruomenė neseniai sukėlė nerimą po to, kai monetos, kurių vertė viršija 300 milijonų dolerių, buvo perkeltos į nežinomą piniginę. Didžiulis pervedimas sukėlė plačią investuotojų paniką, privertusią NEO komandą paskelbti pareiškimą.

Ką. . Faktinis. pic.twitter.com/kCFlP2X3bc

– Billy Saurus (@ BillySaurus42) 2019 m. Gegužės 23 d

Pasak firmos, pamaina buvo įprasta ir planuota. Pranešime iš dalies buvo parašyta: „Gegužės 23 d. NF į atrakintą adresą pervedė 5 538 832 naujai atrakintą NEO. Likusieji 29 461 168 NEO pirmiausia buvo išsiųsti pakeitimo adresu, prieš perkeliant juos atgal į užrakintą adresą. Tai buvo padaryta siekiant atskirti sandorius bendruomenės nuorodoms. “

Vadovybė citavo skaitmeninės valiutos baltąją knygą, nurodančią, kad turtas nėra parduodamas biržose, bet yra skirtas naudoti augant bendruomenei. 29 461 168 NEO yra maždaug pusė viso apyvartoje esančio kiekio, ty 65 000 000 skaitmeninių monetų. Parduodant tokią didžiulę sumą biržose, smarkiai sumažėtų kainos.

Kripto banginiai manipuliuoja rinkomis

Kripto banginiai paprastai remiasi rinkos kritimais, kad sukauptų didelį skaitmeninį turtą, kuris bus naudojamas manipuliuojant kainomis. Kuo daugiau jų kontroliuojamos kriptovaliutos, tuo daugiau įtakos jie turi.

Skalavimo ir pakartojimo taktika yra tipiška šios investuotojų grupės strategija, kuria siekiama sugadinti turto vertę. Pavyzdžiui, užplūdus rinką pardavimo užsakymais, žemesniais nei vyraujančios normos, viršija paklausą ir tankų kainas.

Puikiai įvykdytas, banginis gali lėtai atpirkti parduotų monetų kiekį ir dar daugiau už defliaciją, jei rinkos nuotaika išliks nepakitusi ilgą laiką. Arba galima įsigyti ne biržos (OTC) stalus, kad būtų galima įsigyti daugiau skaitmeninių lėšų už mažesnę rinkos kainą.

Atvirkščiai, dešimtys milijonų dolerių gali būti pumpuojami į kriptografijos sektorių per biržas, naudojant pirkimo pavedimus, nustatytus virš esamų kursų. Dėl to kainos kyla. Tada banginio neprekiaujamas turtas gali būti parduotas didesne verte, kad būtų didesnė grąža.

Banginiai gali manipuliuoti rinkomis trumpuoju, bet ne ilguoju laikotarpiu

Neseniai algoritmais valdytas 100 mln. USD BTC pirkimo orderis yra puikus pavyzdys to, kas gali atsitikti, kai į riziką linkę banginiai imasi judesių. Pirkimo pavedimas buvo nustatytas virš vyraujančių rinkos kursų ir įvykdytas trijose pagrindinėse biržose. Šis žingsnis, matyt, paskatino BTC kainą per 24 valandas padidėti daugiau nei 25 procentais.

Tokia taktika yra veiksminga tam tikrais atvejais, bet ne visais atvejais. Rinkos turbulencija gali turėti įtakos šių strategijų veiksmingumui. Kadangi prekyba plovyklomis ir manipuliuojantis pirkimas ir pardavimas vyksta nuolat, tokio žingsnio pasekmes kartais gali nutildyti begalė veiksnių. Sėkmingai egzekucijoms atlikti paprastai reikia gero laiko ir dešimčių milijonų fiat arba skaitmenine valiuta, atsižvelgiant į numatomus veiksmus.

Yra ribos, kas įmanoma

Daugybė veiksnių, įskaitant likvidumą, riboja manipuliavimo kainomis strategijų efektyvumą ir daugelis jų yra susieti su nuotaika. Banginiai gali sukelti, pavyzdžiui, rinkos nuosmukį, tačiau tai turi nepageidaujamą poveikį, kuris neigiamai veikia turto perspektyvas. Tai sukuria pasipriešinimo tašką ir priverčia kristi likvidumą.

Jei nusiteikimas tam tikram turtui tampa nepaprastai neigiamas, jį parduoti tampa sunkiau, nes investuotojai natūraliai skeptiškai vertina perspektyvą. Tai lemia mažesnį pirkimo užsakymų skaičių, kai yra per daug monetų.

Taip pat yra ribų, kai kainos yra manipuliuojamos aukštyn. Dėl nepastovios rinkos prigimties ir plačiai paplitusių manipuliavimo strategijų, baimė, neapibrėžtumas ir abejonės (FUD) priverčia investuotojus neaišku, kada reikia pirkti ar parduoti. Tai ilgainiui sukelia smaigalį dėl smaigalio ir paklausa mažėja, nebent natūraliai rinkoje veikia lemiami veiksniai.

Žinoma, yra baimė nepamiršti (FOMO), kuri yra tikras dalykas ir kartais padidina euforiją, tuo padidindamas turto vertės padidėjimą..

Galų gale, kriptografiniai banginiai nenustato bitkoino vertės, bet bendruomenė ir jos pagrindinis tinklo protokolas. Tokie epizodai, kaip BTC įvykis perpus, daro tiesioginę įtaką monetų paklausai ir pasiūlai ir daro įtaką visiems kriptografijos vartotojams, neatsižvelgiant į valdas.

Bendroji skaitmeninės valiutos, kaip spekuliacinės priemonės ir vertės kaupimo, paklausa taip pat ir toliau diktuos Bitcoin rinkos kainą ir apskritai pakeis trumpalaikę manipuliaciją.

Kripto mainai netyčia padeda banginiams

Daugelis kriptografinių biržų dabar siūlo maržos prekybos funkcijas ir tai netyčia leis geriau manipuliuoti rinkomis. Tokios paslaugos leidžia prekybininkams skolintis finansinės prekybos fondus ir suteikia manipuliatoriams didesnę prieigą prie turto, kuris gali būti naudojamas pramonei paveikti.

Prekiaujant maržomis galima valdyti tiek kriptografinės rinkos likvidumą, tiek turto kainas. Ne biržos prekybos stalų įtraukimas padidina manipuliavimo galimybes. Manoma, kad maždaug du trečdaliai visų kriptovaliutų prekybos vyksta šiose turgavietėse.

Jie leidžia investuotojams prekiauti nesikeičiant rinkoms, tačiau banginiai gali manipuliuoti kriptografinio turto kainomis per biržas, o tada nusipirkti neįvertintą turtą per firmas, siūlančias nereceptines prekybos paslaugas. Per šias platformas taip pat galima parduoti pervertintas monetas.

(Paveikslėlio kreditas: Pixabay)